Skocz do zawartości
bzykacz

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Proponuje wrocic z dyskusja nt. BF3 a nie przyszlych konsol, bo od tego byl news niedawno i mozna sie bylo pod nim wypowiedziec, a tak to offtopic sie zaczyna robic ;) BF3 bedzie na obecne konsole i tyle, przeciez nie beda wypuszczac tej samej gry co kazda generacje konsol, skad w ogole ten pomysl?? Jak dla kogos az tak wazna jest grafika to niech gra na PC, proste. Poza tym jedynie Nintendo moze sobie bezkarnie pozwolic na nowy sprzet, bo M$owi ledwo co zwrocil sie ten wtopiony MLD$ przy pierwszym Xboxie, a SONY ma jeszcze ok. 800MLN$ strat na PS3, takze nie ma co liczyc na PS4/X720 w najblizszym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wrocic z dyskusja nt. BF3 a nie przyszlych konsol, bo od tego byl news niedawno i mozna sie bylo pod nim wypowiedziec, a tak to offtopic sie zaczyna robic ;)

Nie do końca off. Coraz więcej ludzi chce migrować z tego powodu (BF3) na PCty i nie będzie z kim grać. ;)

U mnie jest ciężko z zauważeniem niewielkich różnic w dźwięku czy obrazie. Jak kupowałem telewizor to mi facet wmawiał różnice których ja nie dałem rady zauważyć. Ale jeżeli BF3 na Xpudło byłby wyraźnie lepszy to bym sobie tę konsolę dokupił. Na PC-cie grał nie będę bo jest za dużo cziterów i smarków.

Edytowane przez tank-mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że na PC jest więcej smarków i cziterów.

Na konsolach też występują, a mając na uwagę ostatnie złamanie PS3 ich odsetek może znacząco wzrosnąć. Znaczącym plusem PC są dedykowane serwery - są one administrowane na bieżąco, dodatkowo zabezpieczane. Multiplayer na PC ma bogate i długie korzenie, na konsolach dopiero raczkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że na PC jest więcej smarków i cziterów.

Chyba jednak, bo na konsole nie zauważyłem softów do czitowania, a na PCty są. Poza tym na PC jest łatwiejszy dostęp wśród maluchów. Komputer ma dużo więcej ludzi niż konsole, a i łatwiej dziecku kupić instalkę z kluczem na PC za 50 zł niż grę na konsolę za 200.

Serwery dedykowane mają zalety, ale też i wady. Admini pilnują porządku, ale słyszałem trochę głosów, że czasem wywalają Polaków. Pewnie sami jesteśmy sobie winni, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się, że na PC jest więcej smarków i cziterów.

Na konsolach też występują, a mając na uwagę ostatnie złamanie PS3 ich odsetek może znacząco wzrosnąć. Znaczącym plusem PC są dedykowane serwery - są one administrowane na bieżąco, dodatkowo zabezpieczane. Multiplayer na PC ma bogate i długie korzenie, na konsolach dopiero raczkuje.

( no offence ) :thumbsup:

Nie wiem gdzie wyczytałeś info że na PS3 nie pójdzie BF3 i że nie mogą wymienić pamięci RAM ? W dzisiejszych czasach na mleku jest napisane 1 litr i wcale producent tam nie musi tyle nalać :thumbsup: To prawo które wprowadziła UE <_< Zapowiedzenie PS4 by nie spowodowało braku sprzedaży PS3 boi tak jej teraz nie kupisz :tongue:

PS3 i jej FHD nie występuje w żadnej na dzień dzisiejszy grze ciekawe czy BF3 będzie w największej rozdzielczości skoro nawet KZ3 jej nie osiągło czy nawet GT5 .

Dlaczego niby multi raczkuje na konsolach ? Od zawsze było multi ale nie zawsze sieciowe ale i na PC nie od pierwszych pudełek było multi . Konsole są stworzone do gier , a PC bardziej do oprogramowań tylko zawsze są lepiej obdarowywane :) co wiąże się z łatwiejszym dostępem , piractwem i kodami :down:

@Up

Dokładnie sami jesteśmy sobie winni :confused: Wczoraj podczas rozgrywki w KZ3 jakiś polaczek który miał chyba przykre dzieciństwo ( chyba rodzice mu zabawki do ziemi przybijali ) jechał po wszystkich - powód ? ratio 0 - 24 ( poszedł szybki kick z serwa :) )

Wracając do tematu gdzieś chyba na FB widziałem jakiś link do stronki BF w RU i podobno są tam jakieś informacje odnośnie nadchodzących eventów z udziałem DICe wie ktoś coś więcej na ten temat ?

Edytowane przez KJN86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne słyszałem opinię, że sporo cziterów ostatnimi czasy pojawiło się bodaj w CoD:BO - chociaż możliwe, że coś źle zrozumiałem.

Plus administrowanych serwerów polega na tym, że nawet jeżeli taka osoba nie zostanie wykrywa przez programy zapobiegające czitowaniu, może być łatwo zbanowana przez admina.Co do wywalania polaków - gram na PC przez internet od wielu wielu lat. I nigdy tak naprawdę nie spotkałem się z takim precederem. Pomijając fakt, gdy polacy wchodzą i zaczynają wyzywać innych, bądź nie przestrzegają zasad. Na niektóych serwerach zabronione jest porozumiewanie się w innych językach niż angielski.

Inna sprawa, że za sprawą niektórych osób mamy dosyć mocno zszarganą opinię. Często na serwerach jest mi poprostu wstyd za rodaków - przez co często nie przyznaję się otwarcie do narodowości ...

@KJN86

Gdzie napisałem, że na PS3 nie pójdzie BF3 ?! Pokaż mi dokładny cytat, bo jeżeli naprawdę tak zrobiłem to muszę iść się zbadać na schizofrenie.

Nie zrozumiałeś mnie też w kwestii zapowiedzi PS4. Nie chodzi mi o to, że nagle by zmalała sprzedaż bo wszyscy by się rzucili na PS4. Chodzi mi o to, że ludzie którzy planowali zakup PS3 w najbliższych dniach, mogliby z niego zrezygnować. Skoro koncern zapowiedziałby nową lepszą konsolę - po co wyrzucać pieniądzę w błoto, skoro można się wstrzymać z zakupem i kupić sprzęt nowszy.

Co do raczkującego multi nie oszukujmy się. x360 wprowadził Live w 2005~ roku bodaj pod koniec. Multi na PC sięga lat 90 ubiegłego wieku :)

Edytowane przez ucantstop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie: czy któryś z Was,którzy sie na tym (jak widzę) znają, pokusiłby się o określenie z grubsza parametrów PC-ta który "udźwignie" BC3? I jego (z grubsza) kosztów?

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się nie działo narodowości się nigdy nie wstydziłem bo jestem dumny że jestem Polakiem , osobiście mieszkam po za granicami Polski i obserwuję jak sobie radzą inne narodowości i stwierdzam że polak by przeżył wszystko w porównaniu do innych . Mamy wysoki poziom nauki w porównaniu do np. Irlandii gdzie i studia są na poziomie gimnazjum to dla mnie jest śmiechem .

Podobno EA ma serwery gdzieś w Dani czy Norwegii ciekawi mnie czy będą dedykować serwery dla PS3 w BF3 czy nie . KZ3 niedługo będzie miało dedykowane serwy . Wiem jedno do jesieni pogram na kosmicznych polach walki w KZ3 i w niecierpliwości czekając na BF3 śliniąc się oglądając nowe gameplay-e :tongue:

@UCANTSTOP

Piałeś o tym że ,, Częśc osób ciesząca się lepszą grafika/wydajnością, bo mają zasobne portfele. Druga część, która kupiła konsole by nie martwić się że jakaś gra nie pójdzie, zostaje na lodzie. ''

Może źle to zrozumiałem :tongue:

Edytowane przez KJN86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się nie działo narodowości się nigdy nie wstydziłem bo jestem dumny że jestem polakiem , osobiście mieszkam po za granicami Polski i obserwuję jak sobie radzą inne narodowości i stwierdzam ze polak by przeżył wszystko w porównaniu do innych . Mamy wysoki poziom nauki w porównaniu do np. Irlandii gdzie i studia są na poziomie gimnazjum to dla mnie jest śmiechem .

Z tym się zgadzam. O wstydzenie się chodziło mi raczej tylko w kwestii multi na niektórych serwerach, gdzie jednostki dają popis swej "erudycji" :)

Co do wyceny kosztów - wszystko zależy od tego, czy chcesz komputer modernizować, czy chcesz zmienić tylko pojedyńcze części, czy może od początku złożyć cały łącznie z monitorkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie: czy któryś z Was,którzy sie na tym (jak widzę) znają, pokusiłby się o określenie z grubsza parametrów PC-ta który "udźwignie" BC3? I jego (z grubsza) kosztów?

DICE powiedzialo ze ten gameplay (1080p w 60FPS) chodzil na pojedynczym GTX580. A reszta sprzetu to na 99% quad-core 3+ GHz i min. 4GB RAM. czyli wlasciwie standard na obecne czasy, a koszty czegos takiego mozna spokojnie zamknac w 3, max. 3.5k zł.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie: czy któryś z Was,którzy sie na tym (jak widzę) znają, pokusiłby się o określenie z grubsza parametrów PC-ta który "udźwignie" BC3? I jego (z grubsza) kosztów?

Z tym to bym zaczekał do ukazania się gry i jej wymagań podanych, ale 2 konsole kupisz za to pewnie. Zresztą na składaniu komputera można dużo zaoszczędzić i podana cena może mieć poważne widełki, problem tylko żeby znaleźć kogoś kto to na pewno ogarnia, a nie tylko twierdzi, że tak jest. Niektóre podzespoły się po prostu ze sobą 'gryzą" i jak ktoś tego nie wie to sobie poskładasz mebel.

@ucantstop, musiałbym szukać na forum EA, ale widziałem tm kilka screenów z wiadomością, że "Polakom dziękujemy za grę".

Chodziło o serwery BC2.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ucantstop, musiałbym szukać na forum EA, ale widziałem tm kilka screenów z wiadomością, że "Polakom dziękujemy za grę".

Chodziło o serwery BC2.

O ile dobrze pamiętam to kwasinaldo o tym pisał i dawał screenshota .

Do ucantstop

Owszem czasem aż głupio się słucha jakiegoś polaczka który chce pokazać jaki to on nie jest zajebisty i zna każde języki świata :pardon: i oczywiście PL w nicku musi być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja z tą wiadomością, że Polakom dziękujemy za grę.

Z doświadczenia muszę powiedzieć, że nic takiego w BC2 mnie nie spotkało - gram od początku na PC. Wyleciałem pare razy z serwerów ale byłem wtedy sądzony o czity. Oczywiście uznałem to za komplement, bo żadnych czitów nie używałem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DICE powiedzialo ze ten gameplay (1080p w 60FPS) chodzil na pojedynczym GTX580. A reszta sprzetu to na 99% quad-core 3+ GHz i min. 4GB RAM. czyli wlasciwie standard na obecne czasy, a koszty czegos takiego mozna spokojnie zamknac w 3, max. 3.5k zł.

Ja kupilem bardzo podobny komputer, i zaplacilem mniej niz wyprorokowales ;), 3.5k to gruba przesada, 3k to juz lepiej, ale tez zalezy to glownie od faktu jaki procek rozumiesz przez "quad-core" [chodzi o firme i model], nie zapominajmy tez ze do czasu wyjscia gry, taki komputer bedzie sie miescil juz w granicach 2k zlotych na sklepach typu esc.pl funkiel nowka zlozony przez sklep oczywiscie.

Co do gadany o kickach to znalazlem wam obrazek:

kickpt.jpg

Oczywiscie PL w nicku nie ma nic do znaczenia, selekcja po IP jest za pomoca punk bustera :)

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to bym zaczekał do ukazania się gry i jej wymagań podanych, ale 2 konsole kupisz za to pewnie. Zresztą na składaniu komputera można dużo zaoszczędzić i podana cena może mieć poważne widełki, problem tylko żeby znaleźć kogoś kto to na pewno ogarnia, a nie tylko twierdzi, że tak jest. Niektóre podzespoły się po prostu ze sobą 'gryzą" i jak ktoś tego nie wie to sobie poskładasz mebel.

Dzięki.Tak mnie zaciekawiło czysto teoretycznie...ale chyba zostanę przy konsoli.Moje potrzeby komputerowe załatwia zwykły laptop,a do ew. BC3 konsola "styknie"...w końcu grafika nie jest najważniejsza...Jeszcze raz dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Tak mnie zaciekawiło czysto teoretycznie...ale chyba zostanę przy konsoli.Moje potrzeby komputerowe załatwia zwykły laptop,a do ew. BC3 konsola "styknie"...w końcu grafika nie jest najważniejsza...Jeszcze raz dzięki!

Tym co za chwilę zapewne wywołam atak krytyki na moją osobę, a napewno gorącą dyskusję. Z drugiej strony .. czyż forum nie służy właśnie tym celom ? :)

Otóż głównym powodem, dla którego ludzie decydują się na pewną migrację na PC, aby tam cieszyc się nowym Battlefieldem, nie jest głównie grafika. Ciężko mi nawet powiedzieć czy grafika często stanowi w tym przypadku jakikolwiek argument. Głównym powodem jest jawne przyznanie się twórców do 'okrojenia' liczby graczy w multi na konsolach. Czyli bodaj 24 osoby na konsolach i aż 64 na PC. To i kwestia która w tym przypadku zostaje już tylko czystymi domysłami - czy tylko ten element zostanie okrojony.

Ja jestem zdania, że nie. I mimo że jeszcze nie przeczytałem oficjalnego orzeczenia w tej sprawie, twierdze że na konsolach zostaną również zmniejszone mapy. Tylko że podkreślam to moja subiektywna opinia. Jestem zdania, że poprostu twórcy zrobią zabieg podobny do tego z BF2 - gdzie mapy były podzielone na 3 bodaj wielkości. Jedna, najmniejsza, dostępna gdy na serwerze chyba grały 32 osoby. Średnia, bodaj do 42 osób i ta największa dla 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze będzie 32 na konsolach :rolleyes:

zapewne bf3 na konsolę bedzie ulepszonym bc2 ale nie chce mieć garba i nie będe grać na komputerze :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że to kwestia osobistych oczekiwań od gry.Mnie osobiście niekoniecznie potrzebny jest tłum graczy na mapie...Jedną z "najmiodniejszych" rozgrywek w BC2,jaką pamietam-był mecz 4vs4!!! Był nastrój,była współpraca (jeden dowodził),było skradanie się,ubezpieczanie wzajemne,taktyka...był miód i orzeszki stworzone przez 8 uczestników...A z drugiej strony pamiętam walki 12vs12 gdzie dominował chaos i taktyka "kupą,Mości Panowie"!!! Więc nie podniecam się zbytnio możliwością 64 graczy na mapie..

Ale to TYLKO moje zdanie...

Edytowane przez Marqus_Pirx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że to kwestia osobistych oczekiwań od gry.Mnie osobiście niekoniecznie potrzebny jest tłum graczy na mapie...Jedną z "najmiodniejszych" rozgrywek w BC2,jaką pamietam-był mecz 4vs4!!! Był nastrój,była współpraca (jeden dowodził),było skradanie się,ubezpieczanie wzajemne,taktyka...był miód i orzeszki stworzone przez 8 uczestników...A z drugiej strony pamiętam walki 12vs12 gdzie dominował chaos i taktyka "kupą,Mości Panowie"!!! Więc nie podniecam się zbytnio możliwością 64 graczy na mapie..

Ale to TYLKO moje zdanie...

Tak... ale pamiętaj że mapy w BC2 to są małe w porównaniu z seria BF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche o technologii "polprzezroczystosci" zastosowanej w FE2.0:

http://zigguratvertigo.com/2011/03/07/gdc-2011-approximating-translucency-for-a-fast-cheap-and-convincing-subsurface-scattering-look/

Ale to TYLKO moje zdanie...

Nie tylko twoje Marqus, mi tez zawsze duuuuzo przyjemniej sie gralo w BC2 jak na serwerze bylo zaledwie 4v4-6v6, byla przynajmniej jakas taktyka i skill, a nie chaotyczna rozwalka, co za duzo to niezdrowo a chyba jeszcze nie wymyslil takiego designu map oraz systemu respow w zadnej grze zeby wiecej jak 8vs8 (IMO optimum do KAZDEJ gry MP) mialo rece i nogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jeszcze nie wymyslil takiego designu map oraz systemu respow w zadnej grze zeby wiecej jak 8vs8 (IMO optimum do KAZDEJ gry MP) mialo rece i nogi ;)

Chyba nie grales w poprzednie BFy w takim razie [bC1 nie wliczam bo nie gralem za dlugo i nie wiem jak jest].

PS. 6 vs 6 lub 8 vs 8 w BFie to herezja moim zdaniem.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko twoje Marqus, mi tez zawsze duuuuzo przyjemniej sie gralo w BC2 jak na serwerze bylo zaledwie 4v4-6v6, byla przynajmniej jakas taktyka i skill, a nie chaotyczna rozwalka, co za duzo to niezdrowo a chyba jeszcze nie wymyslil takiego designu map oraz systemu respow w zadnej grze zeby wiecej jak 8vs8 (IMO optimum do KAZDEJ gry MP) mialo rece i nogi ;)

Dokładnie polecam zagrać w leciwego już co prawda ale ciągle niesamowicie grywalnego Battlefielda 2 na PC. Gdzie 20x20 to jednak w pewnym sensie minimum.

I druga ważna sprawa - z jakiś powodów ta gra nazywa się Battlefield 3. Nie Bad Company 3, nie jakis nowy podtytuł. Dlatego śmiało twierdzę, że jest to powrót do korzeni i mam nadzieję, że BF3 z Bad Company 2 będzie miał wspólny tylko silnik, a cała reszta będzie rozwinięciem myśli poprzednich (tych prawdziwych) Battlefield'ów.

Błędnym jest również patrzenie niektórych osób (które jednak najczęściej grały tylko na konsolach) przez pryzmat Bad Company. Polecam naprawdę zaczęrpnąć kilku informacji o poprzednich seriach BF. Tych na PC, począwszy od pierwszej 1942.

Na youtube jest pełno filmików pokazujących ogrom tych map. W szczególności z lotu :)

i z moją ulubioną :

Edytowane przez ucantstop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No OK, ale zauwazcie ze jest to forum poswiecone PS3 ;) na ktorym to bedzie zaledwie 24 graczy co bedzie wiazalo sie z mniejszymi mapami, a co za tym idzie mniejsza liczba pojazdow, a w takim BFBC2 tak naprawde o mniej niz polowie map mozna powiedziec ze jest nimi naladowana, a tak to jest to w wiekszosci zwykla walka piechoty jak w CoD, KZ, itp. i im wiecej ludzi tym wiekszy chaos tylko, 3 flagi na Conquest'ie czy 2 planty tuz obok siebie to IMO za malo zeby rozproszyc towarzystwo po mapie, i jak duze by mapy nie byly to i tak cala akcja zawsze jest skupiona w jednym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jestem świadom tego, że jest to forum o ps3 :) Poprostu nie lubię gdy ktoś przez swoją niewiedzę piszę mi coś w stylu : " o wyobraxz sobiee te 64 osoby przy mkomie haos i ch **** by bylo tera jest zajeeb*** " , patrząc właśnie przez pryzmat Bad Company. Mimo, iż dyskutujemy o wersji na PS3, warto jednak przybliżyć chociaż troszeczkę historię serii Battlefield, by ci którym nie dane było bawić się przy poprzednich seriach, mogli zrozumieć że ta seria sięga dalej niż do Bad Company 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×