Skocz do zawartości
bzykacz

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie polecam zagrać w leciwego już co prawda ale ciągle niesamowicie grywalnego Battlefielda 2 na PC.

Jest nadal czynne multi dla BF2?

Te filmiki są z GP czy MP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nadal czynne multi dla BF2?

Hej! Jest i ma się świetnie. Serwy pełne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Jest i ma się świetnie. Serwy pełne.

Kupiłem zatem, będzie co robić jak żona dorwie w TV "N jak nuda".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie nie zawieDz :)Swoje latka jednak ma i nalezy miec to na uwadze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sie nie zawieDz :)Swoje latka jednak ma i nalezy miec to na uwadze:)

Najpierw namawiasz, a później się asekurujesz? ;) :biggrin:

Spokojnie! Kupiłem bez ciśnienia, chcę tylko sobie wyrobić swoje zdanie, a pięć dych to nie pieniądze w sumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Namawiam bo to nadal kawał dobrej multiplayerowej zabawy. Mimo swych lat nadal przyciąga. Jest to też gra znacząco inna niż BC2, tutaj walka toczy się moim zdaniem na większej liczbie płaszczyzn. Pojazdy opancerzone, samoloty i śmigłowce odgrywają większą rolę - zapewne dzieje się tak przez fakt, iż mapy są większe od tych w BC2.

Oczywiście nie jest pozbawiony wad, w szczególności gdy odpalimy go po ograniu BC2 - animacja nie robi takiego wrażenia, grafika jak wiadomo nie jest tak piękna a hitboxy czasem zawodzą.

Ale ma rzeczy których brakuje mi w nowej odsłonie. Commander'a, który dowodził wszystkimi zespołami w drużynie, większego znaczenia pojazdów transportowych jak np uh60, czy różnego rodzaju ciężarówki/amfibie.

Osobiście spędziłem przy nim sporo czasu, grałem głównie ze znajomymi, pamiętam jak siedziało się godzinami na TeamSpeaku i grało właśnie w battlefielda :)

ps: sprawdziłem z ciekawości ile serwerów mi wykrywa obecnie w BF2 i .... jestem pozytywnie zaskoczony :)

952 serwery z czego wiele zajetych po same granice (64 osoby) -

całkiem dobry wynik jak na staruszka :)

a to rzecz której najbardziej mi brakowało w Bad Company 2 ... mam nadzieję, że gdy pierwszy raz odpalę BF3 przywita mnie stary znajomy dźwięk .. ( wariacje tego utworu pojawiały się we wszystkich cześciach. Jedynie w BC2 została opuszczona)

Edytowane przez ucantstop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo tak, to theme main jest po prostu genialne. Swoją drogą uwielbiam takie cudowne "Symphony z gier", Metal Gear Solid,mmmmmmm. No ale to taki mini offtop :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zadane wcześniej przez kogoś pytanie:

Czy wiadomo coś o obsłudze Move i Sharp Shootera w BF3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kloniarze zagrają w 64, a my jedynie w 24 osoby .DICE zadziwiają mówiąć, ze pecetowcy nie darowaliby, gdyby liczba grających uległa pomniejszeniu, a konsolowcy nie narzakają (w domyśle - bo nie znają serii, więc nie mają na co)

I to by bylo na tyle jesli chodzi o wieksza ilosc osob w BF3. Raport w NEO+ nie pozostawia watpliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slide'y pokazujace wykorzystanie SPU Cell'a w FE2.0:

http://www.slideshar...3?from=ss_embed

Oraz ciekawy wywiad, z ktorego mozna dowiedziec sie m.in. ze w BF3 mogloby byc 128, a nawet 256 graczy naraz:

http://www.atomicmpc...ers-please.aspx

@NFL:

No i w sumie taka prawada, wystarczy poprzegldac rozne fora i widac jak na dloni, ze dla znacznej wiekszosci konsolowych graczy Battlefield=BFBC2, i nigdy wczesniej nie mieli stycznosci z seria BF, za to gracze PCtowi bardzo chlodno przyjeli spin-off BC wlasnie ze wzgledu na poprzednie doswiadczenie z BF2 i 64 graczy to dla nich wrecz priorytet.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! a ja mam pytanie jak bede zamawiał ten pre-order, to dostaje ten dodatek DLC ale pudełko sie zmienia czy jest takie zwykłe?

Bo zazwyczaj jak jest pre order to pudełko jest metalowe albo zmienione od zwykłej wersji, jak z tym jest?

I mam pytanie ostatnie jak bede zamawiał pre-order na ps3site to gra bedzie po polsku nawet na pudełku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! a ja mam pytanie jak bede zamawiał ten pre-order, to dostaje ten dodatek DLC ale pudełko sie zmienia czy jest takie zwykłe?

Bo zazwyczaj jak jest pre order to pudełko jest metalowe albo zmienione od zwykłej wersji, jak z tym jest?

I mam pytanie ostatnie jak bede zamawiał pre-order na ps3site to gra bedzie po polsku nawet na pudełku?

Z tymi pytaniami to do sklepu ps3site raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było tak jak pytałem ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak to bedzie jedyny fps ktorego kupie w ciemno w tym roku zapowiada sie naprawde nie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że to będzie największy przekręt i wyjdzie tak jak zawsze- czyli gówno z obietnic i tyle...

Układ graficzny w ps3 ma swoje ograniczenia w fillrate i zaden SPU nie pomoże, a jak słyszę że ma być antyaliasing to się zastanawiam kto to wymyślił i co mu zapłacili żeby takie bzdury opowiadał.

Zaraz ktoś wyskoczy : ale to nowy silnik itp. Optymalizacja to jedno ale możliwości układu graficznego to drugie i tyle.

Nowe efekty =większe obciążenie dla GPU ( może lepiej zoptymalizowane ale dalej obciążają GPU, które jest z poprzedniej epoki )

Chciałbym aby było tak jak piszą ale wiem że życie jest troszkę inne od tego co sie pisze i mowi.

Wciskanie że będzie nacisk na ps3 można miedzy bajki włożyć, sprzedaż ma być na wysokim poziomie więc nagonka będzie opierać sie na wersji ps3 ,która będzie taka na jaką pozwoli sprzęt a nie opowiadania develpoera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja konsola ma jeszcze "niewyleczonego" YLOD`a,a ponieważ bez wizyt na forum i kontaktu z Wami jakoś mi smutno...więc znowu wsadzę kij w mrowisko (jak kiedyś przy Vietnamie!)...

Tak sobie myślę...A PO CO TO WSZYSTKO? Ta wieczna pogoń za "lepiej,lepiej,lepiej"...? Gdzie jest moment "dość,wystarczy"?Czy grając w "stare" gry byliśmy mniej szczęśliwi? Czy (gdyby nie ta wieczna pogoń za nowymi jakościami) czulibyśmy się gorzej grając w dopracowany,stary BF? Bez lagów,bez zacięć,bez zerwań?

Czy ciągle musimy przeżywać oczekiwanie na cuda,które potem ustępują następnym cudom...i nastepnym....Ja pomału "wymiękam"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus,jeśli moge sie tak do Ciebie zwrócić - taki świat i my staruszki będziemy troszkę inaczej postrzegać dobrą zabawę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marqus,jeśli moge sie tak do Ciebie zwrócić - taki świat i my staruszki będziemy troszkę inaczej postrzegać dobrą zabawę...

Wiem że taki Świat...ale mój tok myslenia polega na tym,że przypomniałem sobie swoje odczucia,kiedy dawno temu po raz pierwszy "odpaliłem" BF na ps-2...zachwyt!

I grałem sobie szczęśliwy-bo nie wiedziałem,ze niedługo pojawi się BFBC2 i bedę miał ps3.Ale przy BC2 zachwyt osiągnął zenit...i niczego nowego mi już nie było potrzeba! A teraz już na horyzoncie majaczy BF3 i już mamy dylematy,czy aby nie trzeba bedzie zainwestować w...PS4? Bo tylko ona "pociągnie" tę nową,"rewolucyjną" grafikę!!! I co? znowu odkładanie kasy,zakup,zachwyt...do czasu,kiedy producenci dodadzą nam BF4...gdzie wszystko bedzie jeszcze lepsze,jeszcze realniejsze...i po co? Wiekszy zachwyt,wieksza zabawa???

A mnie BC2 dostarczał takiej zabawy,że...nie tęskniłem za lepszą!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marqus

ale czy aby cały świat nie jest skonstruowany w ten sposób ?

Można by się zastanowić, czy w epoce średniowiecza ludzie byli mniej szczęśliwi ? Albo cofnąć się jeszcze dalej, do epoki klasycznej. Czy oni również radowali się z życia w mniejszym stopniu? Z naszego punktu widzenia tak - nie mieli gier i internetu :-) Ale z ich ? Sądzę, że nie. Gdyby jednak nie ich chęć rozwoju i doskonalenia się na różnych płaszczyznach, nie mielibyśmy w dzisiejszych czasach tego, z czego czerpiemy na codzień. Ich czasem malutkie kroczki na przestrzeni lat, stworzyły podwaliny pod wszystkie dzisiejszy dziedziny nauk.

Nie inaczej sprawa wygląda z grami, czy może raczej ogólnym rozwojem technologicznym, czy to komputerów czy konsol. Gdyby John Carmack lata temu nie spędził setek, tysięcy godzin ślęcząc przy komputerze, nie zniechęcił się zapewne częstym brakiem zrozumienia wobec jego osoby, czy znalibyśmy dzisiaj w ogóle serię Battlefield? Sądzę, że nawet pojęcie FPS byłoby dla nas obce.

Dla większości ludzi często tworzenie nowego silnika graficznego, a co za tym idzie nowej gry, często kojarzy się tylko z podbiciem rozdzielczości tekstur, dodaniem paru nowych efektów graficznych i paru nowych listków na drzewach - reasumując - wyłącznie z ładniejszą grafiką. Tylko tą 'widzialną' jej stroną.

W rzeczywiście twórcy pracują nad nowymi technologiami umożliwiającymi wyświetlanie tej grafiki. Tym czego gołym okiem nie widać. Są niczym pierwszy człowiek który wynalazł koło. Dzięki niemu możemy dzisiaj cieszyć się (najczęściej niestety rónież tylko oko .. ) sportowymi samochodami. Może za pare lat, dzięki ambitnym twórcom będziemy mogli cieszyć technologiami, które zniwelują tak duże zapotrzebowanie mocy obliczeniowej przy wyświetlaniu grafiki(inna sprawa, że ta kwestia napędza rynek ...) Stworzą realistyczne oświetlenie, zmieniające się pod wpływem różnych czynników.

Z drugiej strony mogliby tworzyć gry tylko pod kątem obecnych konsol i PC obecnej generacji. Za 20 lat również gralibyśmy na PS3 i cieszyli się setnymi klonami Uncharted czy Battlefielda, w co raz to nowszych teatrach działań.

Tylko czy aby zatrzymywanie się w miejscu, nie jest czasem jednoznaczne z cofaniem się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie cofanie się?

Chcemy tylko aby produktk był dopracowany a nie nowa wersja = nowa kasa.

Powielanie błędów, bądź nowe jeszcze do tego. Dice olewa tych co kupili już grę i to powoduje że nie mogę spoglądać na nową wersję jak na zbawienie.

Support = szacunek ale w tych czasach to wyświechane słowo. Ot tyle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dice olewa tych co kupili już grę i to powoduje że nie mogę spoglądać na nową wersję jak na zbawienie.

Właśnie dziwna sprawa dla mnie. Uważam, że z BC2 można było jeszcze wycisnąć pare groszy. Ucantstop namówił mnie na kupno BF2 i po pierwsze po takim czasie jest pełno ludzi na serwerach więc można teoretyzować, że tak będzie z BC2. Po drugie są zarąbiste mapy które niewielkim kosztem można przystosować do BC2 tak jak np. HD. Pracy niewiele, a sądzę, że ludzie by kupili. Dla mnie oni nie chcą się schylać po kasę która leży na ulicy. Ze stratą też dla nas.

Co do starych szczęśliwych lat to akurat miałem przypadek w temacie. Jakieś 13-14 lat temu zacząłem zabawę na PS i były to oczywiście Tomb Raidery. Dwa dni temu postanowiłem sobie ściągnąć TR III żeby wrócić sobie do tych dobrych czasów i... żałuję. Szkoda, że już nie będę mógł tego wspominać z łezką w oku, bo jak zobaczyłem tę grafikę dzisiaj to z krzesła spadłem. Postęp generuje w nas coraz większe oczekiwania i nie ma na to rady. Możemy wspominać parowozy i mówić, że miały duszę, ale jeździć nimi nie będziemy chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tank-mania

Święte słowa .. Kilku swych powrotów do gier sprzed lat żaluję do dziś. W pamięci ostały się jako gry świetne, wręcz arcydzieła. Pamietałem ile radości sprawiało mi autentyczne wczuwanie się w postać. Po ponownym uruchomieniu tych gier po kilku, kilkunastu latach, jedyne co pozostało to zawód...

Co do BC2 to podejście DICE jest rzeczywiście dosyć dziwne. Do BF2 wydali kilka płatnych dodatków (Special Forces/Armored Fury/ Euro Forces), które zostały stworzone raczej małym kosztem, a napewno przyniosły sporo zysków. Warto równiez nadmienić, że DICE jakiś czas temu udostępnił wszystkie te dodatki w patchu za darmo. Świetny ukłon w stronę graczy.

Nad podobną kwestią zastanawiałem się przy okazji premiery dodatku Vietnam dla BC2. Zastanawiałem się czy twórcy pójdą za ciosem. I bardzo zdziwiłem się, gdy oznajmili że tak się nie stanie. Nie wydadzą następnych dodatków. A przecież spokojnie mogli zrobić np dodatek Special Forces. Dodać pare nowych modeli, pare nowych mapek. Skupić się na nocnych mapkach np w lesie czy zabudowaniach. Mamy dodatek ? Mamy. Czy ktoś by kupił ? Ja napewno tak. A jednostki specjalne to tylko jedna z dziesiątek możliwości, która możnaby zaimplementować w dodatkach.

Z drugiej strony może sami twórcy podchodzą do BC2 jako takiego troszęczkę mniej kochanego dziecka. Skupiając całą siłę na pełnoprawnym kontynuatorze serii, Battlefield 3 ?

Edytowane przez ucantstop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak, pędzimy do niewiadmo czego, powielając błędy poprzedneka a chcemy po prostu satysfakjonujacej rozgryfki, która moze być lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×