Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj miałem pierwszy raz kontakt z Black Phantomem, który ,,nawiedził" moją grę, więc mam pytania: za pierwszym razem udało mi się go pokonać. Jednak nic za to nie dostałem, żadnych dusz, zupełnie nic. Rozumiem, że pokonanie phantoma, który wpada do mojej gry nie jest nijak nagradzane ??? Za drugim razem black phantom mnie zabił. Czy utrata formy cielesnej jest jedyną ,,karą" za to?

W sumie to dziwne bo powinienes dostac sporo dusz za pokonanie BP. A nie byloprzypadkiem tak ze tuz przed zgonem BP,,uciekl''? Sa paly ktore wylaczaja gre gdy widza ze nie daja rady :fool: . Jezeli nie to moze jakis bug, czasem sie to zdarza (ostatnio zrobilem invading w 4-1i.... pojawilem sie jako BP u goscia w Nexus :rofl: ).

W Demons Souls gdy BP Cie zabije to tracisz ,,tylko'' cialo a dusze zostaja w plamie krwi na ziemi, trzeba do nich dojsc i je podniesc. W Dark Souls (premiera za 3 tyg!!!:biggrin: ), bedzie tez mozna krasc graczowi przedmioty jako BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bawiąc się z tendencjami nie grasz online bo po powrocie do Nexusa tendencja się resetuje. Po drugie za bossów dostałeś +3, a za śmierci w formie cielesnej -2 więc nawet jeśli byś grał offline to by Ci się nie udało.

Jeśli chcesz zrobić PWWT to:

1. Graj offline.

2. Zabijaj bossów, a po uzyskaniu formy cielesnej wróć do Nexusa i tam się zabij, a wróć do danego świata w formie duchowej.

Niby możesz jeszcze zrobić PWWT, ale za dużo z tym zachodu, lepiej będzie jeśli zaczniesz ng i postąpisz według tych dwóch kroków.

E: Ewentualnie zrób PBWT i zabij Black Phantoma i Primaverala, a tendencja świata Ci się przeniesie do ng i wtedy już będziesz potrzebował tylko jednego bossa do PWWT.

Edytowane przez Darayavahus
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam prośbę czy mógłby ktoś mi pomóc przejść 2 poziom z 2 świata ten z flamelulkerem chyba ? Mam 24 lvl i wersje usa zaciołem się w miejscu gdzie jest ten 3 robak wielki nie moge go pokonać :( Ponieważ nie mam trawy do leczenia więc z bossem też raczej nie będzie kolorowo żeby nie przechodzić całego poziomu od początku to pozwoliłem mu się zabić i wyszedłem z gry(ten bug z zapisem ) więc najlepiej by było żeby ta osoba co ma mi pomóc zostawiła znaczek pomocy przy tym kowalu na literę M chyba jest to nie daleko tego tunelu gdzie jest 3 robak jednak mogę także się zabić jeśli ktoś będzie wolał przejść od początku :) Co do terminu to tylko weekend i najprawdopodobniej rano więc w przyszłą sobotę lub niedzielę o godzinie 10 najlepiej danej osobie która zgłosi się do pomocy dam znacz w przyszły piątek . Więc bardzo proszę o pomoc .

Edytowane przez piotrx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bawiąc się z tendencjami nie grasz online bo po powrocie do Nexusa tendencja się resetuje. ...

to nie działa dokładnie tak jak piszesz, owszem aby ogarnąć tendencje zwłaszcza PBWT - grasz online, ale tendencje nie resetują się po powrocie do nexus-a, resetują się tylko jak zakończysz grę i rozpoczniesz ja od nowa (nie mylić z NG) wtedy zaczynasz ze średnią tendencję na serwerze

Cześć, mam prośbę czy mógłby ktoś mi pomóc przejść 2 poziom z 2 świata ten z flamelulkerem chyba ? Mam 24 lvl i wersje usa zaciołem się w miejscu gdzie jest ten 3 robak wielki nie moge go pokonać :( Ponieważ nie mam trawy do leczenia więc z bossem też raczej nie będzie kolorowo żeby nie przechodzić całego poziomu od początku to pozwoliłem mu się zabić i wyszedłem z gry(ten bug z zapisem ) więc najlepiej by było żeby ta osoba co ma mi pomóc zostawiła znaczek pomocy przy tym kowalu na literę M chyba jest to nie daleko tego tunelu gdzie jest 3 robak jednak mogę także się zabić jeśli ktoś będzie wolał przejść od początku :) Co do terminu to tylko weekend i najprawdopodobniej rano więc w przyszłą sobotę lub niedzielę o godzinie 10 najlepiej danej osobie która zgłosi się do pomocy dam znacz w przyszły piątek . Więc bardzo proszę o pomoc .

2-2 jak dobrze pamietam zaczynasz w miejscu zaciukania duzego pajaka boss z 2-1 Armor Spider i do Flamelurker masz dwie drogi dłuższa i krótszą - z tego co piszesz wybrałeś dłuższą (poszedłeś w lewo) - krótsza jest na prawo i wystarczy nieco poskakać w szybie żeby znaleźć się prawie przed boss-em 2-2

ale moim zdaniem powinieneś przejść obie na dłuższej (nazbierasz nieco Dragonstone do zrobienia broni typu Dragon , zwłaszcza polecam zwiedzenie krótszej w PBWT spotkasz Scirvir, The Wanderer który po zacikukaniu zostawi bardzo fajna zabawkę Talisman Of Beasts - oczywiście na obu spotkasz kilka Crystal Lizards - też poczekałbym na PBTW)

niestety po trawę musisz się cofnąć do 1-x ... "szczęście w DS sprzyja przygotowanym :biggrin:"

nie mam wersji US ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jednak napisałeś o broni typu Dragon jak ją zrobić ? Wcześniej pytałem i ktoś powiedział żeby wykuć jakimkolwiek broń trzeba przynieść dusze flamelulkera do kowala na 2-2 czyli gdy zdobędę duszę flamelulkera to w menu u kowala pojawi się jakaś nowa opcja ? Bo na razie mam chyba tylko upgrade talk i chyba repair albo buy niepamiętam ale ie ma żadnej opcji do oddania duszy czy przerobienia jej na broń ? Może się mylę ?

Ps: Może jednak znajdzie się ktoś kto pomoże przejść ten poziom ? Bo w dwójkę zawszę raźniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jednak napisałeś o broni typu Dragon jak ją zrobić ? Wcześniej pytałem i ktoś powiedział żeby wykuć jakimkolwiek broń trzeba przynieść dusze flamelulkera do kowala na 2-2 czyli gdy zdobędę duszę flamelulkera to w menu u kowala pojawi się jakaś nowa opcja ? Bo na razie mam chyba tylko upgrade talk i chyba repair albo buy niepamiętam ale ie ma żadnej opcji do oddania duszy czy przerobienia jej na broń ? Może się mylę ?

Ps: Może jednak znajdzie się ktoś kto pomoże przejść ten poziom ? Bo w dwójkę zawszę raźniej ;)

bron typu Dragon masz tez w tunalech w 2-1 o ile dobrze pamietam (tam gdzie jest tez takie jezioro lawy i te lava robale blokujace tunele..) w jednym tuneliku jest Dragon Sword +1..

co do kowala to jest tak.. pokonujesz bossa 2-2 (Flamelurkera) i idziesz do kowala w 2-1 i z nim gadasz.. po kilku spotkaniach-rozmowach wyswietli Ci sie komunikat czy chcesz dac mu dusze/kamien - dajesz "tak" - i masz wiekszy wybor z upgradem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra reszte swiatow zrobie offline ginac wczesnij w nexusie

a czy po przejsciu na ng+ tendencje sie resetuja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zostają takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jednak napisałeś o broni typu Dragon jak ją zrobić ? Wcześniej pytałem i ktoś powiedział żeby wykuć jakimkolwiek broń trzeba przynieść dusze flamelulkera do kowala na 2-2 czyli gdy zdobędę duszę flamelulkera to w menu u kowala pojawi się jakaś nowa opcja ? Bo na razie mam chyba tylko upgrade talk i chyba repair albo buy niepamiętam ale ie ma żadnej opcji do oddania duszy czy przerobienia jej na broń ? Może się mylę ?

Ps: Może jednak znajdzie się ktoś kto pomoże przejść ten poziom ? Bo w dwójkę zawszę raźniej ;)

http://demonssouls.wikidot.com/upgrade-dragon tu masz pełne zestawienie

reszta prawie tak jak napisał @szatnia

robisz upgrade broń (z listy powyżej) u dowolnego kowala do +3 (nie więcej!!!) za pomocą kamyków Hardstone, później za pomocą Dragonstone (tylko u Blacksmith Ed 2-1) robisz z +3 (Hardstone) +1 Dragon i ... do +5 Dragon

ciekawostka

jeżeli znajdziesz wczesniej (przed zabiciem Flamelurker i daniem Red Hot Demon's Soul Ed-owi - muszisz z nim gadać aż zechce wziąć ... czasmi kilka razy) broń typu Dragon +1 to Ed zrobi upgrade do +2 i dalej bez dania mu duszy Flamelurker-a)

to nie działa dokładnie tak jak piszesz, owszem aby ogarnąć tendencje zwłaszcza PBWT - grasz online, ale tendencje nie resetują się po powrocie do nexus-a, resetują się tylko jak zakończysz grę i rozpoczniesz ja od nowa (nie mylić z NG) wtedy zaczynasz ze średnią tendencję na serwerze

ma być grasz offline

pomyłka z moje strony

reset tendencji o którym piszę jest kiedy grasz online

podsumowując aby utrzymać tendencje po wyłączeniu gry lepiej grac offline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotrx21 jeśli bijesz robale to weź jakąś pałkę, np blessed mace +1 jest gdzieś do znalezienia. Obuchowymi zadajesz im więcej obrażeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może na zbyciu pure bladestone albo może broń zubgrejdowaną tym kamieniem. Tylko tego jednego trofika mi brakuje, a kamyk niechce mi dropnąć (ponad 2 tygodnie farmie i nic). Serwer US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie koncze ng i moim zdaniem najtrudniejszym bosem byl Flamelurker 4razy mnie pokonwal(raz sam sie zabilem spadajac prawym tunelem)

no moze jescze te dwa gargulce z 3-3 byly oporowe(dwa razy padlem)

a mam pytanie czy nauczone cuda i spelle zostaja w ng+ ?

Edytowane przez uniden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie koncze ng i moim zdaniem najtrudniejszym bosem byl Flamelurker 4razy mnie pokonwal(raz sam sie zabilem spadajac prawym tunelem)

no moze jescze te dwa gargulce z 3-3 byly oporowe(dwa razy padlem)

a mam pytanie czy nauczone cuda i spelle zostaja w ng+ ?

Mantikora (bo chyba tak sie nazywal boss z 3-2 - bo 3-3 to Old Monk wiec nie sa to raczej dwa gargulce) jest ciezka i pamietam ze w NG+ najwiecej mi problemow sprawila.. w NG (zwyklym) chyba tez najdluzej sie meczylem z Flamelurkerem...

co do Twojego pytania.. tak .. wszystkie staty, ekwipunek i osiagniecia (czary/cuda) przechodza do NG+ i to co masz w schowku (u tego kolesia w Nexusie) tez przechodzi dalej z tego co pamietam..

jednak zanim pojdziesz do NG+ mozesz pozabijac NPC w Nexusie (i nie tylko) majac przy tym troche frajdy i troche przedmiotow przyzwoitych (jednak jak zabijesz "schowek" to chyba stracisz zawartosc ktora tam trzymales ale on ma piersien ktory mozna zdobyc w "normalny" sposob podczas gry a wyzwaniem w walce tez nie jest to mozesz go sobie odpuscic).. ale to juz zalezy czy bedziesz chcial ubijac niewinnych dobrych ludzikow w nexusie ktorzy sie wskrzesza i tak w NG+..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabijajc ich bede szedlw w strone pbct ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabijajc ich bede szedlw w strone pbct ?

Postaci z tego co pamiętam tak, światów nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zabijajc ich bede szedlw w strone pbct ?

Tak, ale lepiej ubij tylko tych na ktorych masz zlecenie od Mephistopheles (dostaniesz kilka przydatnych przedmiotow i dobry pierscien). Zeby uzyskac PBCT lepiej (i przyjemniej) atakowac jako BP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mantikora (bo chyba tak sie nazywal boss z 3-2 - bo 3-3 to Old Monk wiec nie sa to raczej dwa gargulce) jest ciezka i pamietam ze w NG+ najwiecej mi problemow sprawila.. w NG (zwyklym) chyba tez najdluzej sie meczylem z Flamelurkerem...

co do Twojego pytania.. tak .. wszystkie staty, ekwipunek i osiagniecia (czary/cuda) przechodza do NG+ i to co masz w schowku (u tego kolesia w Nexusie) tez przechodzi dalej z tego co pamietam..

jednak zanim pojdziesz do NG+ mozesz pozabijac NPC w Nexusie (i nie tylko) majac przy tym troche frajdy i troche przedmiotow przyzwoitych (jednak jak zabijesz "schowek" to chyba stracisz zawartosc ktora tam trzymales ale on ma piersien ktory mozna zdobyc w "normalny" sposob podczas gry a wyzwaniem w walce tez nie jest to mozesz go sobie odpuscic).. ale to juz zalezy czy bedziesz chcial ubijac niewinnych dobrych ludzikow w nexusie ktorzy sie wskrzesza i tak w NG+..

3-2 Maneater - i też uważam że to jeden z trudniejszych boss-ów

czda/czary - ja zapamietałem że nie przechodzą do NG+ i trzeba zasuwać od początku, podobnie jak z zaspokojeniem Ed-a

jeżeli już chcesz pozabijac w Nexus zrób to na zlecenie Mephistopheles dostaniesz za zabójstwa na zlecenie kilka zabawek (oczywiście na koniec zaciukaj Mephistopheles -a, a co chłop żywemu nie przepuści :biggrin: ) - Mephistopheles pojawi się na I pietrze Nexusa jak będziesz miał podły (wyjątkowo) charakter czyli PBCT

Tak, ale lepiej ubij tylko tych na ktorych masz zlecenie od Mephistopheles (dostaniesz kilka przydatnych przedmiotow i dobry pierscien). Zeby uzyskac PBCT lepiej (i przyjemniej) atakowac jako BP.

:biggrin:

no jest nas dwóch, czyli coś w tym musi być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misio, przechodzą. Jak inaczej byś platynę zrobił?

Mephisto lepiej zostawić na koniec bo przy PBCT masz mniej % życia

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misio, przechodzą. Jak inaczej byś platynę zrobił?

Mephisto lepiej zostawić na koniec bo przy PBCT masz mniej % życia

ok, nie pamiętałem tego dokładnie :pardon: - dzięki za sprostowanie :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-2 Maneater - i też uważam że to jeden z trudniejszych boss-ów

czda/czary - ja zapamietałem że nie przechodzą do NG+ i trzeba zasuwać od początku, podobnie jak z zaspokojeniem Ed-a

jeżeli już chcesz pozabijac w Nexus zrób to na zlecenie Mephistopheles dostaniesz za zabójstwa na zlecenie kilka zabawek (oczywiście na koniec zaciukaj Mephistopheles -a, a co chłop żywemu nie przepuści :biggrin: ) - Mephistopheles pojawi się na I pietrze Nexusa jak będziesz miał podły (wyjątkowo) charakter czyli PBCT

zupelnie zapomnialem o quescie Mefista.. ale chyba na NG+ i tak pozabijalem wszystkich na sam koniec :P..

a czary i cuda przechodza bo tak jak kolega wyzej napisal platyna wtedy bylaby nie do zrobienia.. tylko nie pamietam czy odrazu mozna miec dostep do wszystkich tych ktore sie 'zdobylo' bo chyba dopiero po 1-1 pojawiaja sie te ludki w nexusie u ktorych mozna zmienic zapamietane czary/cuda..

a co do Ed'a to tak.. on sie "resetuje" i trzeba dac mu dusze z 2-2..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest ze z pbct do pwct potrzeba dwa razy przejsc gre i pomagac jako blue phantom

i to wszystko aby zdobyc jeden pierscien do platyny ~~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest ze z pbct do pwct potrzeba dwa razy przejsc gre i pomagac jako blue phantom

i to wszystko aby zdobyc jeden pierscien do platyny ~~

A to niby dlaczego? Masz PBCT, dostajesz Foes Ring, zaczynasz pomagac innym jako blue i po pewnym czasie masz PWCT. No chyba ze nie odpowiedziales ,,yes'' na pytanie Monumentala - wtedy musisz zaczac NG+, porozmawiac z nim odpowiednio i pomagac jako blue do PWCT i Friends Ring jest Twoj (calej gry nie trzeba przechodzic). Ogolnie to duzo lepiej jest najpierw zdobyc Friends Ring a potem Foes, no ale jak kto lubi trudniejsze rozwiazania to tez nie bedzie problemu :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×