Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

btw nadal szukam kogos na eu z foe's i friend's ringiem =)

Jaki masz SL?

Jeszcze odnosnie PWCT: pomagajac zabic bossa jako Blue Phantom tez idziemy w strone white - wystarczy kilka razy pomoc jako blue i po klopocie, Friends Ring czeka :biggrin:

Edytowane przez Bombadil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskim. Mam kilka pytań i mam nadzieje, że mi ktoś je rozjasni. Byłbym wdzięczny. Domyslam ze sa to idiotyczne pytania i prosilbym o cierpliwosc w czytaniu ich.. :D..

1. Czym jest skrót NG+ i o co chodzi z tym pojęciem ? Bo czesto uzwyane jest ono na forum..

2. O co chodzi w tendencjach w świecie, czy ma jakieś znaczenie ile razy gine ?

3. Jaka jest różnica kiedy jestem tak zwaną duszą/duchem i mam pełen pasek życia, a kiedy mam cały pasek żywotności ?

4. Gram na EU i w jaki sposób mógłbym z kimś zagrać coopa ? Jedyna pomoc to przyjscie blue phantoma, jeszcze nie widziałem żadnego niebieskiego napisu gdziekolwiek na "glebie", tak cieżko żeby z kimś zagrać ?

5. Czy coś mi dają np" unknow soul of hero" czy to jest poprostu jedna dusza, a mam je w ekwipunku, a niby moge je użyć?

Co daje shard of hardstone ?

Jak mam użyć Blue eye stone, bo chciałbym sobie z kimś pograć a jednoczesnie moze i pomoc komus :D ? I co daje white eye stone ?

Co prawda jestem na 1-2 i mam przegrane 3 godz :D .. ale jest naprawde momentami ciezkawo, tym bardziej jak mi braknie misturek na mane (jak bym mial jeszcze na nie kase) bo gram magiem. Pozdrawiam :)

Edytowane przez specu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NG+ to New Game +, NG+ 5 na przykład oznacza piąte przejście gry

2. World Tendency ma wpływ na wydarzenia związane z NPC'ami - głównie na to, czy pojawią się w formie cielesnej, czy jako Black Phantom. Character Tendency wpływa na trudność gry, jak i dodaje możliwość zdobycia fabularnie paru przedmiotów

3. Jak jesteś w formie duszy, Twój pasek HP zmniejsza się o 50%

4. Możesz rzucić na początku jakiegoś poziomi niebieski kamień i poczekać aż ktoś Cię przyzwie, albo samemu kogoś znaleźć

5. Jeśli jej użyjesz, dostaniesz po prostu jednorazowo większą ilość dusz.

Tego sharda możesz użyc do upgrade'u.

Polecam lekturę strony:

http://demonssouls.wikidot.com/

Edytowane przez Lars06
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokladniej o tym co napisal kolega wyzej bo moze nie wyjasnia wszystkiego..

1. po przejsciu gry gra zaczyna sie od nowa na wyzszym poziomie trudnosci (NG+)

2. w zaleznosci od tendencji masz mozliwosc dojscia do jakiegos miejsca i rozni sie stosunkiem NPC do Ciebie.. czyli w zaleznosci od tendencji jaka masz mozesz pojsc do jakiegos miejsca gdzie jest (zazwyczaj) unikatowy przedmiot oraz NPC chce cie zabic albo poprostu pogadac

3. tak jak wyzej czyli jak jestes duchem to HP=50% chyba ze masz pierscien odpowiedni to wtedy 75% a dodatkowa roznica jest taka ze jak jestes w formie cielesnej to wtedy mozesz byc "hostem" i beda Cie atakowac inni gracze albo bedziesz mogl przyjac kogos do gry (niebieski tekst na ziemi).. jak jestes duchem to nie mozesz byc hostem a jedynie mozesz probowac dostac sie do czyjejs gry (jako Blue albo Black Phantom)

4. tak jak wyzej.. uzywasz kamienia i pojawia sie niebieski pasek na ziemi i ktos moze Cie przyzwac.. jednak musisz pamietac ze jak chcesz grac z kims to nie mozesz isc gdzies "daleko" od miejsca gdzie zostawiles znacznik bo zniknie (dokladnie to jest tak ze jak na danym poziomie jest jakas "mgla" to jak przejdziesz przez miejsce z mgla -albo kiedys byla mgla- wtedy twoj znacznik zniknie i musisz dac nowy.. mam nadzieje ze wiesz o co chodzi z mgla)

5. to sa zaklete dusze tak jakby.. dajesz "use" i dostajesz dusze.. maja one taka zalete ze jak zginiesz to ich nie tracisz wiec warto uzywac je tylko gdy jest taka potrzeba - np. do zwiekszenia lvl czy cos

blue stone - zostawienie znacznika by ktos mogl Cie przyzwac

black stone - wkraczasz do czyjejs gry by go zgladzic :)

white stone - wracasz z czyjejs gry do swojego swiata

aby uzyc tych kamieni musisz byc w formie duchowej.. aby inni mogli Cie "nawiedzic" musisz byc w formie cielesnej..

do tego pamietaj by byc zwinny i szybki czyli ekwipunek ktory masz na sobie (nie w plecaku tylko na sobie) <= 50% calkowitego tego co mozesz niesc.. (np. mozesz miec na sobie 10kg. to zakladasz tylko <5kg).. szybkosc jest duzo wazniejsza od pancerza.. gre mozna spokojnie przejsc bez zadnej zbroi natomiast majac >50% i byc wolnym to ciezko przy wiekszosci bosow i ogolnie ciezko :P

i korzystaj z linku post wyzej bo tam jest wszystko wszystko wszystko.. powodzenia :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkosc jest duzo wazniejsza od pancerza.. gre mozna spokojnie przejsc bez zadnej zbroi

Niby tak ale bez zbroi strasznie wieje po d*pie więc polecam chociaż jakieś spodenki i butki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś byłby chętny pomóc mi ze światem 5-2? Aż mnie telepie z nerwów jak wchodze do tego świata :) Mój soul level to 82, PS ID - dwaduzepe, wersja gry US.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy byłby ktoś w stanie pomóc mi z flamelulkerem w 2-2 ? Mam 25 lvl i wersje amerykańską(czerwone pudełko ) mój psn id to : piotrx21. Najlepiej by było jakby ktoś zostawił znak pomocy przy wejściu do pomieszczenia z bossem :) Chyba że jest jakaś inna możliwość dołączenia do gracza np jak się jest u niego w znajomych ? Co do czasu to jutro około 10-11 rano jakby można było ale jeśli ktoś chcę pomóc a nie ma jutro czasu o tej godzinie to proszę napisać spróbujemy w tedy ustalić inny termin . Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam :)

Edytowane przez piotrx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym Wam pomógł, niestety nie mam skąd pożyczyć wersji US, a aktualnie mam EU na półce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest jeszcze fajny sposób na tego bossa:

Trochę trzeba się namęczyć, ale na pewno jest łatwiej niż przy normalnej próbie pokonania go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) i wersje amerykańską(czerwone pudełko )(...)

a "czerwone pudelko" to nie przypadkiem wersja EU ? ja jak mialem US Wersje to byla "niebieska", a EU (Phantom Edition) to byla wlasnie "czerwona"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jutro postaram się jeszcze pokombinować :) Ale może jednak znajdzie się ktoś kto by przeszedł to ,że mną ? W dwójkę zawszę raźniej ;) Jakby co to mogę zagrać do końca tygodnia tak od 10 do 12-13 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZiekuje za PomoC. Bardzo mi rozjasnilo wstepna faze gry :). A co do lektury to oczywiscie sie posiłkuje demonssouls.wikidot choc nie zawsze rozumiem co tam pisza. Dzieki jeszcze raz i zabieram sie do grania :D. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a "czerwone pudelko" to nie przypadkiem wersja EU ? ja jak mialem US Wersje to byla "niebieska", a EU (Phantom Edition) to byla wlasnie "czerwona"

To znaczy moje pudełko wygląda tak : http://imageshack.us/photo/my-images/163/34003212.jpg/ To jaka wreszcie to wersja ?

Edytowane przez piotrx21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy w prawym dolnym rogu podelka napis ATLUS oznacza wersję Us?

Zależy mi na zdobyciu miecza dragon bone smasher który jest w 2-3, ale jest wymagane PWWT, proszę o szybki sposób na PWWT, wyczytalem że muszę być offline gdyż za każdym razem jak łącze się z serwerem resetuje mi się do neutral tendency?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy w prawym dolnym rogu podelka napis ATLUS oznacza wersję Us?

Zależy mi na zdobyciu miecza dragon bone smasher który jest w 2-3, ale jest wymagane PWWT, proszę o szybki sposób na PWWT, wyczytalem że muszę być offline gdyż za każdym razem jak łącze się z serwerem resetuje mi się do neutral tendency?

tak zrob to offline najlepiej przed kazdym wypadem do 2-x zabij sie w nexusie i potem w soul form zaloz cling ring i pokonaj wszyskie bosy z drugiego swiata

to jest chyhba najszybszy sposob ;f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2-1 zabilem już bosa tego pajaka, w formie ciała byłem , i wróciłem do nexus , czyli teraz konsole włączyć offline, zabić się w nexus i zabijać wszystkich bosow w 2-x? ; i będę miał juz PWWT i iść do 2-3 PO SMASHERA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja US

Tak właśnie myślałem . To teraz tylko czekać może zadzie się jednak jakiś pomocnik z us ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhhhhh przed chwilą ukończyłem grę po raz pierwszy. Niesamowita przygoda:) Teraz zaczynam ng+ i mam pytanie. Czy grając ng+ mogę się łączyć tylko z osobami, które też grają ng+ czy ze wszystkimi, które akurat grają w DS???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkimi, które mają podobny do Ciebie Soul Level.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega zwiększenie poziomu trudności na ng+ o 40%, bo nie widzę za bardzo różnicy w stosunku do ng. Przeciwnicy powinni posiadać więcej HP i zadawać więcej obrażeń?? Mam SL ponad 90 i lece przez ng+ bez problemu, a naczytalem sie, ze ng+ jest najtrudniejsze. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się głupot naczyta. jest trudniejsze, ale jeśli sie przeszło raz to przejdzie się i drugi, trzeci, czwarty, dwudziesty czwarty, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega zwiększenie poziomu trudności na ng+ o 40%, bo nie widzę za bardzo różnicy w stosunku do ng. Przeciwnicy powinni posiadać więcej HP i zadawać więcej obrażeń?? Mam SL ponad 90 i lece przez ng+ bez problemu, a naczytalem sie, ze ng+ jest najtrudniejsze. Dziwne.

Nie wiem gdzie jesteś, jednak dla mnie NG+ okazał się trudniejszy dopiero od światów 4 i 5. Momentami masakra, przynajmniej dla faith build

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×