Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Nie idz w quality, rozwiń do +10, lepszego dla str nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna jestem posiadaczem DS'a i nasuwa mi się parę pytań:

-Czy pomagając jako Blue Phantom i zabijając bossy w czyimś świecie to czy ginie on też w moim?

-Czemu w niektórych lokacjach nie działa multiplayer?

-Czy po zabiciu phalanxa iść od razu na Tower Knighta czy pozbierać duszyczki, ulepszyć staty bądź wybrać inny świat?

-Czy można robić 3-osobowe "black phantom party", czy tylko samemu da się atakować?

-Dodawać w parę statów naraz typu: str,vit,str,vit..czy najpierw rozwijać pierwszy, a następnie drugi?

Edytowane przez maxikingpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Nie

-Miałem ten sam problem czasem pomaga wylaczenie gry, a czasem nic choc moge sie mylic

-Bo zabiciu Phalanxa oczywiście odwiedź Nexua w celu podpakowania troche statów i spokojnie powinienes sobie poradzic z

Tower Knightem zwlaszcza ze swiat 1-2 jest bardzo krótki i smok odwala za ciebie polowe roboty :P

-Nie mam pojecia

-Tutaj nie da sie udzielic odpowiedzi poniewaz ukierunowujesz postac tak jak ci wygodniej odpowiedz sobie na pytanie co ci sie bardziej przyda na dany świat duzo zycia, mocniejsze uderzenie itp, itd.

Edytowane przez Arcannus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o radę; mianowicie nie mogę przejść tego bossa z pierwszej misji. wszystkich innych oklepuję ale ten Knight coś tam jest po prostu za mocny. Jak go ugryźć? Jego dwa uderzenia i leżę i kwiczę. Gram rycerzem i Wonderer'em (czy jak on się tam zwie, nie pamiętam w tej chwili pisowni) Jakieś wskazówki? Czy może jest jakaś inna misja gdzie można postać rozbudować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o radę; mianowicie nie mogę przejść tego bossa z pierwszej misji. wszystkich innych oklepuję ale ten Knight coś tam jest po prostu za mocny. Jak go ugryźć? Jego dwa uderzenia i leżę i kwiczę. Gram rycerzem i Wonderer'em (czy jak on się tam zwie, nie pamiętam w tej chwili pisowni) Jakieś wskazówki? Czy może jest jakaś inna misja gdzie można postać rozbudować?

Ja go rozwaliłem z kuszy :D Po wejściu na arenę pobiegnij w prawo lub lewo po schodach, zabij przeciwników i schowaj się za ścianą tak, żeby nie trafiał Cię rzucając tą swoją lancą. 300 bełtów w banię i leży. Głupawa i nudząca metoda, ale bezstresowa ;) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tower Knight nie jest trudny wystarczy wziac go na spokojnie. Nie orientuje sie ale Wanderer ma chyba lekki pancerz wiec pierwsze co zrób to wybij wszystkich lucznikow na murze, nastepnie zejdz do bossa i poprostu obserwuj go z daleka i biegaj w kolko kiedy widzisz, ze szykuje sie do ataku zrób kilka unikow jednoczesnie zblizajac sie do niego zadaj pare ciosow i powtorka. Wiem ze latwo jest napisac i zapewne sposob w jaki to zrobilem srednio ci pomoze wiec w ostatecznsci posil sie youtubem :P A jesli naprawde czujesz sie nie na silach na ten poziom to chyba jedyną alternatywą jest Stonefang Tunnel i zaznaczam, że jesli chcesz pokonac tamtejszego bossa bez stresowo załatw sobie łuk i sporo strzal.

Edytowane przez Arcannus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tower Knight nie jest trudny wystarczy wziac go na spokojnie. Nie orientuje sie ale Wanderer ma chyba lekki pancerz wiec pierwsze co zrób to wybij wszystkich lucznikow na murze, nastepnie zejdz do bossa i poprostu obserwuj go z daleka i biegaj w kolko kiedy widzisz, ze szykuje sie do ataku zrób kilka unikow jednoszesnie zblizajac sie do niego zadaj pare ciosow i powtorka. Wiem ze latwo jest napisac i zapewne sposob w jaki to zrobilem srednio ci pomoze wiec w ostatecznsci posil sie youtubem :P A jesli naprawde czujesz sie na silach na ten poziom to chyba jedyną alternatywą jest Stonefang Tunnel i zaznaczam, że jesli chcesz pokonac tamtejszego bossa bez stresowo załatw sobie łuk i sporo strzal.

Dzięki Panowie. Rozumiem że łuk albo kuszę kupię za te punkty które dostaję za zabijanie tych podchmielownych brązowiaków i tych rycerzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale łuk jesli mnie pamiec nie myli mozna znalezc na szczycie którejś z wież właśnie w poziomie z tower knightem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie walczylem z Tower Knightem i jak nie trudno sie domyslec przegralem... Ta gra jest mega wkutwiajaca, meczysz sie z cala mapa, robisz wszystko powoli, do tego pewnie zginiesz pare razy a to wszystko tylko po to zeby dojsc do kolejnego bossa, zginac przy nim i znow zostac zniecheconym na kilka dni do gry ;D

Gdyby mozna bylo chociaz zapisac przed bossem to chetnie bym sprobowal 2 i 3 i 4 raz, teraz mysle ze przed sroda nie wlacze tej gry bo mam jej dosc

Edytowane przez Selo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno; co trzeba zrobić żeby postać się cofała a nie zawracała? tu

jest filmik gdzie rycerz faktycznie się cofa podczas walki a nie zawraca. Taka umiejętność bardzo by mi się przydała. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno; co trzeba zrobić żeby postać się cofała a nie zawracała? tu

jest filmik gdzie rycerz faktycznie się cofa podczas walki a nie zawraca. Taka umiejętność bardzo by mi się przydała. Dzięki

nie mogę patrzeć na takie rzeczy (na trzeźwo), okrutna degrengolada - prawdziwy cud że to skończyło się sukcesem :shok: jestem przekonany że jeszcze minuta tego pojedynku i Tower Knight sam zacząłby napie...ć łbem o mur celem popełnienia samobójstwa

cofanie nie zawracanie? nie powinieneś mieć z tym problemem, chociaż nie zawsze "wychodzi" - trening, trening itd. musisz sam to szybko wypracować, nie powinieneś mieć z tym problemu

a i jedna rada oglądając ten filmik, może się przydać - ten rycerz miał na sobie ekwipunek którego waga przekroczyła 50% jego możliwości we wskaźniku ekwipunek, dlatego był mobilny i zwrotny jak parowóz - zbroje w DS są przereklamowane i poza może dwoma, trzema fragmentami gry zupełnie niepotrzebne ... spróbuj się rozebrać a zyskasz zwinność prima baleriny mongolskiego baletu a niewiele stracisz , żeby nie powiedzieć nic

edit. no tak R3 dawno już nie grałem w DS, nie pamiętałem ... pewnie dlatego że jakoś tak intuicyjnie mi to przyszło i nigdy nie zwróciłem na to uwagi :wink:

Edytowane przez okrutny_misio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

> sebasec

aby "cofać się", a nie zawracać, należy najpierw namierzyć przeciwnika za pomocą R3.

Sposób na rozpoczęcie rozgrywki przed mglistą bramą bossa po ewentualnej śmierci w trakcie potyczki z nim:

Jeżeli boss Cię zabije i zobaczysz napis YOU DIE musisz BŁYSKAWICZNIE opuścić grę [PS -> Quit Game]. Po załadowaniu gry i wybraniu opcji LOAD GAME powinieneś pojawić się przed mglistym przejściem do bossa. Nie musisz wtedy przechodzi całego levelu od początku. Działa na 95% pod warunkiem bardzo szybkiej reakcji wyłączenia gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik przedstawia bardziej jak nie walczyc z tower knightem haha a co do cofania sie namierzasz potwora R3 i tyle ;p

Edytowane przez Arcannus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik przedstawia bardziej jak nie walczyc z tower knightem haha a co do cofania sie namierzasz potwora R3 i tyle ;p

Dzięki Panowie! Wszyscy mi pomogliście :> Jak narazie to śmigam rycerzem z majchrem od Wonderera i jest rewelka, robię rzeźnię na całym zamku, tylko z bossem jeszcze muszę ogarnąć temat. Ogólnie gra jest fenomenalna! W żadnej jeszcze nie stępiłem miecza :D:D Mam wielką nadzieję że dwójeczka do tego wyjdzie. Była by wtedy POEZJA... się rozmarzyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką nadzieję że dwójeczka do tego wyjdzie. Była by wtedy POEZJA... się rozmarzyłem

Wyjdzie :) i to w tym roku, więc masz kilka miesięcy na rozpracowanie Demon's Souls :)

A następca to Dark Souls. Pogoogluj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebasec jakbyś chciał skorzystać z rady kolegi i sprytnie wyjść z gry po zgonie to musisz wiedzieć, że podejmujesz ryzyko utraty sejwa. Dodatkowy dreszczyk emocji ale chyba za bardzo hardkorowy i nie potrzebny bo sam gra dostarcza wystarczająco hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Obejrzałem trailer Dark Souls.. Cóż, czasami marzenia się spełniają. Ale i tak nie zdążę z Demons Souls przed premierą, chociaż to żaden problem :D Dragon Age ma konkurenta. I to poważnego. Jeszcze jakby mi ktoś powiedział jak po kupnie, umiejscowić łuk albo kuszę tak aby móc z niej korzystać to bym był perfectly happy (wiem, trochę nadużywam Waszej cierpliwości, ale co mi tam, skoro zdobyłem już Waszą uwagę:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jak po kupnie, umiejscowić łuk albo kuszę tak aby móc z niej korzystać...

Jak już masz łuk/kuszę w ekwipunku to wykonujesz następującą czynność:

Wciskasz START -> otwiera Ci się MENU [pamiętaj, że nie ma pauzy:)].

W drugiej karcie od lewej masz opcję obłożenia slotów w przedmioty i są to:

U góry po lewej 4 sloty na:

- broń numer 1 w lewej ręce

- broń numer 2 w lewej ręce

- broń numer 1 w prawej ręce

- broń numer 2 w prawej ręce

Oczywiście nie musi to być broń... może być tarcza, czarodziejska różdżka [do czarów/cudów], kusza/łuk/sztylet etc.

Poniżej masz 4 kolejne sloty na zbroję.

Po prawej stronie [obok slotów na obłożenie dłoni] masz 5 slotów na podręczne przedmioty [zioła lecznicze, firebomby itp].

Przedmioty te zmieniasz w trakcie gry za pomocą przycisku dół na d-padzie, a używasz wciskająć kwadrat.

Poniżej tych pięciu slotów masz sloty na strzały do łuku oraz belty do kuszy. Musisz je obsadzić, aby korzystać z danej broni.

Jak już masz w dłoni obsadzony łuk, a w slotach na strzały kilka strzał to chwytasz łuk w dłoń za pomocą L1 [jeśli w lewej ręce się łuk znajduje], kolejne wciśnięcie L1 to uzbrojenie łuku [zobaczysz liczbę pozostałych strzał]. I teraz masz dwie opcje; namierzasz automatycznie przeciwnika za pomocą R3 lub ponownie wciskasz L1 i masz widok FPP z celowniczkiem [zoom na d-padzie góra/dół]

Obok slotów na strzały/belty masz dwa bardzo ważne sloty na Rings [pierścienie], które wspomagają Twojego śmiałka w boju.

Według mnie dwa najważniejsze pierścienie to Thief Ring [skraca pole widzenia przeciwników] oraz Cling Ring [wydłuża pasek HP w Soul Form]

Są tylko dwa sloty na pierścienie [a szkoda] i nie będzie więcej. Z czasem uzbierasz sporo ciekawych ringów i taktycznie musisz podchodzić do wykorzystywania każdego z nich, ale dwa powyższe miej zawsze w ekwipunku :)

Edytowane przez adick007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie dwa najważniejsze pierścienie to Thief Ring [skraca pole widzenia przeciwników] oraz Cling Ring [wydłuża pasek HP w Soul Form]

Są tylko dwa sloty na pierścienie [a szkoda] i nie będzie więcej. Z czasem uzbierasz sporo ciekawych ringów i taktycznie musisz podchodzić do wykorzystywania każdego z nich, ale dwa powyższe miej zawsze w ekwipunku :)

Thief Ring - niestety są miejsca gdzie totalnie przeszkadza, ale przedaje się przy polowaniu na jaszczurki :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o walkę z bossem to bez przesady nie jest taka trudna, są gorsze walki.

Wystarczy skupić się i nauczyć się jego zachowań.

Nie bijemy go na "pałę", po jego ataku podbiegamy 2-3 szybkie ciosy i odsuwamy się na bezpieczną odległość starając się być cały czas za bossem.

Tu jest dobry filmik pokazujący jak to zrobić: http://www.youtube.c...feature=related .

Od razy przy okazji pytanie :P

Przeszedłem grę offline i teraz w NG+ postanowiłem grać online. Jednak prawie za każdym razem po 0,5-1h gry rozłącza mnie z serwerem (znikają info, białe duchy itp.).

Z innymi grami nie mam takiego problemu. Również w czasie rozłączenia internet nie zanika chociaż na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki adick007 za wyczerpującą odpowiedź :D !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie biegalem sobie po tym pierwszym poziomie z Nexusa, nie majac pojecia co robic biegalem, padalem i zabijalem wszystko, teraz , gdy wkoncu wiem co robic, moja bron sie zlamala.

Da sie ja naprawic? Czy lepiej zaczac nowa gre, bo z tym malym mieczem, o ile nie powinienem go nazwac sztyletem, raczej nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy podejść do kowala i wybrać repair weapon.kosztuje to około 300 dusz z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kowal jest w Nexusie? cale szczescie jezeli tak

@EDIT

A mozna gdzies "przechowywac" dusze, czy za kazdym razem jak nas zabija musze wracac je odebrac?

I jak ulepszyc statystyki jak vitality i strengh

Edytowane przez Zaskroniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten kowal jest w Nexusie? cale szczescie jezeli tak

@EDIT

A mozna gdzies "przechowywac" dusze, czy za kazdym razem jak nas zabija musze wracac je odebrac?

I jak ulepszyc statystyki jak vitality i strengh

Nie można przechowywac dusz i jesli zginiesz 2 raz dusze przepadaja. Kowal jest w Nexusie zaraz na lewo od 1 swiata. Zeby ulepszac statystyki musisz pokonac 1 bossa - Phalanxa nastepnie udac sie do Nexusa odszukac takiego małego mnicha w górnych partiach Nexusa, potem zejsc spowrotem na główny poziom i pogadac z Maiden in Black.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×