Skocz do zawartości
ONE

Gt5 - Nasze Wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie porownuje na zasadzie jakosc/cena,chodzi i o wytluszczenie roznic a do tego jak najbardziej nadaja sie rozne klasy tak jak to jest w przypadku GT5 i NFS-rozne klasy jakosci,choc cena ta sama.

A co do drukarek to nie wiem jak dzis sprawa wyglada ale pare ladnych lat temu to dobra atramentowka dawala lepsza jakosc,nie mowie o kosmosach cenowych jakie byly na laserowki.Podejrzewam ze dzis tez atrament sie broni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie porownuje na zasadzie jakosc/cena,chodzi i o wytluszczenie roznic a do tego jak najbardziej nadaja sie rozne klasy tak jak to jest w przypadku GT5 i NFS-rozne klasy jakosci,choc cena ta sama.

A co do drukarek to nie wiem jak dzis sprawa wyglada ale pare ladnych lat temu to dobra atramentowka dawala lepsza jakosc,nie mowie o kosmosach cenowych jakie byly na laserowki.Podejrzewam ze dzis tez atrament sie broni.

Czekam tylko jak zaraz ktoś stwierdzi, że się kłócimy;D W sumie to nie widzę problemu bo NFS HP rządzi w Arcade'ówkach , GT5 w konsolowych symulatorach jazdy i porównywanie ich jest bez sensu w ogóle jak już mówiłem. Tutaj bardziej chodzi o to, że staram Ci się uświadomić, że to że ktoś lubi NFS ma prawo lubić także GT5 i odwrotnie, a co więcej grać na stosunkowo wysokim poziomie w oba tytuły. Ew. w jeden lepiej w drugi gorzej. I szczerze nie sądziłem, że poważnie potraktujesz moje porównanie w drukarkach , ale ok. :D

Edytowane przez Fastex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja juz praktycznie skończyłem gt5 zostało mi tylko formula gt ,i 2 wytrzymałościówki w A -spec.oraz w specialnych wyzwania vetela.Ale juz te wyścigi nie dla mnie za bardzo wyżyłowane.Generalnie grałem w gt5 miesiąc czasu (a-spec) oraz w (b spec) nieco ponad miesiąc.czyli 2,5 miesiąca i gra skończona w 98%.Grałem we wszystkie części GT i z przykrością stwierdzam że jestem rozczarowany.Dlaczego już mówię.W gt4 zajęło mi przejście gry w 100% prawie 6 miesięcy,było chyba 100razy więcej wyścigów niż w gt5.nawet chyba w GT2 było więcej wyścigów.Żeby na te czasy przejść symulator w miesiąc bo b--spec nie można zaliczyć do gry,to już naprawde spore rozczarowanie.W gt,1,2,3,4.wracałem po paru miesiącach i gralem od nowa ale w gt5 nawet nie rusze,co z tego że jest ładna grafika i multi.Po prostu GT5 niema tego co poprzednie cześci.Ale jest to tylko moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam ja juz praktycznie skończyłem gt5 zostało mi tylko formula gt ,i 2 wytrzymałościówki w A -spec.oraz w specialnych wyzwania vetela.Ale juz te wyścigi nie dla mnie za bardzo wyżyłowane.Generalnie grałem w gt5 miesiąc czasu (a-spec) oraz w (b spec) nieco ponad miesiąc.czyli 2,5 miesiąca i gra skończona w 98%.Grałem we wszystkie części GT i z przykrością stwierdzam że jestem rozczarowany.Dlaczego już mówię.W gt4 zajęło mi przejście gry w 100% prawie 6 miesięcy,było chyba 100razy więcej wyścigów niż w gt5.nawet chyba w GT2 było więcej wyścigów.Żeby na te czasy przejść symulator w miesiąc bo b--spec nie można zaliczyć do gry,to już naprawde spore rozczarowanie.W gt,1,2,3,4.wracałem po paru miesiącach i gralem od nowa ale w gt5 nawet nie rusze,co z tego że jest ładna grafika i multi.Po prostu GT5 niema tego co poprzednie cześci.Ale jest to tylko moje zdanie.

Zgodzę się. Mam podobne odczucia. Co z tego, że jest mnóstwo aut i sporo tras skoro wyścigów jest raptem jakieś kilkadziesiąt+specjalne to nawet 100 nie ma. W GT4 było więcej wyzwań, do tego zawody danych marek, wyścigi regionalne (np mistrzostwa Ameryki) a w GT5 tego zwyczajnie nie ma. Dla mnie to zdecydowany krok wstecz i duża wada GT5. Od miesiąca gram w GT5 tylko w multi z ludźmi z forum, bo wszystkie wyścigi ukończyłem.

Już nie mówię o mega głupocie i pomyłce ze strony PD jaką jest wyświetlanie się filmu końcowego po ukończeniu mistrzostw w klasie zawodowej. Grając spokojnie zobaczyłem go po tygodniu, ale gdybym pominał B Spec, tryby zdjęciowe, specjalne to bym mógł zobaczyć film końcowy po 2-3 dniach.

Edytowane przez JackXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam TPS,trenujesz?Podaj swoj psn id to Cie odnajde i zaprosze na tor.O akurat tez dales odpowiedz przede mna heheeh.Ok dodasz mnie do znaj. to sie dogadamy co do terminu.

Gawron - uzbrój się w cierpliwość. Raz, że ja teraz znów wyjeżdżam na tydzień, dwa, że mam problemy z siecią, ponieważ nie mogę się zalogować do PSN, co zdarza się coraz częściej. :confused:

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na forum ale potrzebuję waszej pomocy.

Kupiłem niedawno PS3 i GT5. Kupiłem przede wszystkim dla tej gry no i kilku innych gier od Sony.

Niestety od razu strasznie zawiodłem się na grafice w gt5. Po takich ocenach jakie zbierało GT5, po filmikach i screenach nie tego się spodziewałem. Widoczne "kratkowanie" (piksele) np. na cieniu samochodu, widok z kokpitu (nawet przy autach premium) jest nieciekawy - ciężko odczytać co jest na licznikach, o reszcie nawet nie wspomnę. Ogólnie gra wygląda źle graficznie (nawet gorzej od Forzy 3).

Problem tkwi w tym, że nie wiem czy mam wszystko dobrze w opcjach ustawione (Ps3 mam dosłownie od kilku dni i nie orientuję się za bardzo jeszcze). Dlatego proszę was o pomoc.

Konsola to Ps3 80GB Fat, TV Samsung LE40C550, FullHD (praktycznie nowy TV), konsola podłączona kablem HDMI. W opcjach konsoli ustawiona rozdzielczość 1920 × 1080. W grze ustawiona opcja "Redukcja migania".

Proszę o pomoc - czy to wina złych ustawień, czy po prostu gra tak wygląda. Bo nie tego się spodziewałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 tak wyglada, na pocieszenie moge Ci polecic tryb Photo Mode ;) Poza tym nie sama grafika czlowiek zyje, auta premium i tak wygladaja fenomenalnie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nawet auta premium nie wyglądają fenomenalnie. Widać linie gdzie np. auta są graficznie łączone. Kanty, piksele na krawędziach nawet czasami widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To odejdź od tv na pewna odległość, bo jak patrzeć się z kilku centymetrów to każda gra na ps3 wygląda fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aż taki tępy nie jestem :)Tak się składa że mam zarówno Ps3 jak i Xboxa i z odległości ok. 2-3 metrów Forza 3 wygląda u mnie o niebo lepiej. Ten sam TV, testowane tym samym kablem hdmi nie przestawiając żadnych opcji w TV. Później dodam fotki jak to wygląda...

Edytowane przez McFly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia? Bez kierownicy niestety szybko się nudzi. :( Wręcz bardzo szybko, w moim przypadku po jednym wieczorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż taki tępy nie jestem :)Tak się składa że mam zarówno Ps3 jak i Xboxa i z odległości ok. 2-3 metrów Forza 3 wygląda u mnie o niebo lepiej. Ten sam TV, testowane tym samym kablem hdmi nie przestawiając żadnych opcji w TV. Później dodam fotki jak to wygląda...

Lubisz cukierkowa grafe,aby tylko gladko bylo.Fakt GT zawiodlo,ale tylko standart cars i niektore tory sa strasznie brzydkie jak np owal.No ale jak Forza ma lepsza,ladniejsza grafe to ktos tu jest fanboyem x'a.Wez samochod Ford Gt LM specII-standart car!!!!Wyglada lepiej niz jakiekolwiek auto w Forzie3,jedynie sie tak ladnie nie blyszczy.Auta premium kopia zady,nawet najslabiej zrobiony premium kopie zady najlepiej zrobionemu z F3.Jak wyglada Nordschleife w Forzie3 co?Jakby go z pamieci robili,juz w GT4 byl lepiej zrobiony.

Zamiast redukcji migotania wlacz wyostrzenie,bedziesz mial wyrazniejsze wskazniki na deskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanboyem (co do tych zarzutów wyżej)....

Na xboxie w sumie gram i tak bardzo mało (brat ciągle napierdziela), i wyraziłem tylko swoją opinię.

Sam osobiście wolę na 100% PS3..

A co do tematu - miałem przestawione opcje w TV do satelity (dzieło brata) i źle coś tam w grze wyświetlało. Teraz już mam wszystko ok i mogę się zachwycać grafiką ;). Model jazdy też gniecie Forze 3.

Lecę grać dalej,

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Napisze tak===>>

Jestem maniakiem tej serii od GT1 pomijając GT prolog którego nie miale aby mi bylo latwiej wytrwać w tym jak ze długim oczekiwaniu na GT5

Poprzednie edycje od gt1 - gt4 to były gry dobre gry z własnym niezmiennym stylem stworzone przez jak ze utalentowanego człowieka jakim jest K.Y.

Lecz GT5 to juz nie jest gra! i porównania niektórych sa śmieszne.

To swiat, wirtualna rzeczywistosc, kompendium wiedzy, i dzielo sztuki zostanie na pewno zapamiętane w historii.

To cos wyjątkowego co dostaliśmy od tworcow GT5 od ludzi którzy maja taka sama pasje jak my.

To dla ludzi którzy kochają motoryzacje a nie dla gierko - trofeozbieraczy.

Te wszystkie krytyki które słysze i czytam sa nieaktualne lub glupie i bezpodstawne.

To tak jak by ktos porownywal disco-polo do muzyki klasycznej.

Wiekszosc negatywnych wypowiedzi jest pisana przez ludzi którzy nie poznali tak naprawdę GT5

Nie zapominajcie ze to dopiero początek! mamy juz za soba 2 patche które tak wiele juz wzbogaciły ze polowa waszych zarzutów nadaje się do kosza.

Wspaniale jest to ze jak czytam wypowiedzi niektórych ze na przykład bierze fure i leci po trasie tak porostu zeby się przejechać nie dla rekordowego czasu nie dla punktów nie dla kasy

To czuje werbalna wiez z takimi ludami swiat GT5 lonczy nas wspólnote której nie doznałem nigdy wcześniej online.

To króliczy dolek z którego nie da się juz uciec ja jestem uwieziony na dobre:))

Troche o GT5

Muzyka jest bajeczna + tworzenie własnej track listy

Mam podlączone KRK rp6 g2 i dzwieki wydobywające się z GT5 to klasa sama w sobie w ostatniej latce 1.06 poprawione zostały odgłosy samochodów!

Tory sa cudowne, auta rowniez.

Telewizor Full Hd bo jak mozna by inaczej!

(Osoby grające na zwykłych nie powinny w ogóle wypowiadać się o grafice!)

Bedac w pracy mysle tylko o tym jakim autem się przejadę i gdzie o jakiej porze nad ranem czy o zmroku w deszczu czy sloncu.

Czy mam ochotę na Had-corowe race cary czy moze na emocje w wspaniałym Ferrari.

A moze dam upust emocja w Lamborghini na krętej trasie wciskając gaz do dechy w szerokim zakręcie.

Mysle ze polowa z was nigdy tego nie zrozumie.

Multiplayer to najlepiej zrobiony multi jaki widziałem.

Zgadza się ze sa problemy i trzeba miec wysoki transfer gdzie na zachodzie standardem jest 20mbi/s to w polsce bardzo wiele.

Ale to problem ludzi którzy z transferem 2/mbi/s zakladaja pokój na 16 osób.

Jeżeli ktokolwiek z was przeczyta instrukcje gry sieciowej to tez będzie krok milowy i zrozumiecie ze nie zawsze wina lezy po stronie GT5

Następna sprawa tycząca się tego tematu zle oszacowana ilosc graczy online nie spodziewali się tak dużej iloci i serwery nie byly na to przygotowane.

Ale nikt nas z tym tak nie zostawia tylko widać efekty starań w każdej latce jaka wyszła.

Chciałbym tu skomentować wiele zeczy ale tak się zastanawiam i mysle czy warto?

Ci którzy poznali GT5 wiedza co to znaczy wiedza co dostaliśmy za śmieszne 50€

A ci którzy wiecznie próbują cos wytknac i stosują bzdurne porównania najchętniej bym powiedział zeby po prostu nigdy nie wlanczali GT5 a juz na pewno nie wchodzili w Multi..

Bo nie chce takich ludzi spotyka w naszym:) swiecie GT5

Co zległo to nie ja a ten post to cząstkowy zlepek moich emocji.

Prawda jest taka ze pisząc o GT5 nie potrafię napisać sensownej wypowiedzi ponieważ emocje sięgają zenitu.

Dla naszej wspólnoty zycze rychłego spotkania na torze:))))

Edytowane przez kakaroto-songo
: zainwestuj w słownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi namiary na Twojego dilera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daj mi namiary na Twojego dilera.

Mieszkam w Holandii:)) Zaopatruje mnie Krolowa Beatrix

Edytowane przez Szchat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

radziłbym również zapoznać się z terminem ORTOGRAFIA, bo niektóre wyrazy mocno kaleczą oczy.....

Edytowane przez kakaroto-songo
: już mu poprawiłem błędy :)
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co niby te "monitory studyjne" to jakas rewelacja?Siedzisz w Holandii,przyzwoicie zarabiasz a uszy kaleczysz.

Ponizej monitory ktore nadaja sie do studia choc nie nazywaja sie studyjne

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/hi-fi-and-av-speakers/atc-atc-scm19-98230/review

Mozna kupic tez znacznie znacznie tansze tansze,ale nie tak wiernie grajace jak ATC,np Paradigm Titan,no ale przy KRK to i tak szczyt wiernosci.

http://www.polpak.com.pl/produkt/1548/KOLUMNA_GLOSNIKOWA_PARADIGM_TITAN_MONITOR_v.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I co niby te "monitory studyjne" to jakas rewelacja?Siedzisz w Holandii,przyzwoicie zarabiasz a uszy kaleczysz.

Ponizej monitory ktore nadaja sie do studia choc nie nazywaja sie studyjne

http://www.techradar...19-98230/review

Mozna kupic tez znacznie znacznie tansze tansze,ale nie tak wiernie grajace jak ATC,np Paradigm Titan,no ale przy KRK to i tak szczyt wiernosci.

http://www.polpak.co...TAN_MONITOR_v.6

Wyluzuj mialem na mysli w tym co napisalem ze dzwiek stoi na bardzo wysokim poziomie i tyle.

A monitory dobiera sie wedlug wlasnego sluchu i w tym tanim przedziale na ktory mnie stac najbardziej pasują wlasnie te.

Ale poza tym to temat dotyczy gry:))

Prosze was bardzo tylko mnie nie bijcie

Edytowane przez kakaroto-songo
: ortografia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak===>>

[ciach]

Do mnie natomiast (pomijając ortografię) taki post przemawia w bardzo jasny sposób ==> swój ziom :D Mam bardzo podobne odczucia od 25 listopada kiedy to w mojej "trójce" zakręciła się płytka GT5. Jednym słowem takich miłośników z chęcią witam na swojej liście "friendsów" :thumbsup:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam dziwna akcje z moja PS3 i GT5 gra mi sie zawiesila z 4 razy w roznych monentach. jedyne co mogle zrobic i wcisnac przycisk power na konsoli, pad i PS zero reakcji zaczynam sie martwic czy ktos mial podobne akcje?? moze jakies rady co zrobic zeby podobne sytuacje nie mialy miejsca??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od wczoraj mam dziwna akcje z moja PS3 i GT5 gra mi sie zawiesila z 4 razy w roznych monentach. jedyne co mogle zrobic i wcisnac przycisk power na konsoli, pad i PS zero reakcji zaczynam sie martwic czy ktos mial podobne akcje?? moze jakies rady co zrobic zeby podobne sytuacje nie mialy miejsca??

Ja odpukać, od momentu zakupu 25/11 nie miałem ani jednej zwiechy w GT5. Mam zainstalowaną maksymalną opcję na dysku. Jeśli masz tak samo zrobione, to przyjrzałbym się napędowi BD :confused: Może to problem z odczytaniem danych, a może działo się to w czasie problemów z serwerami - wtedy też potrafi ładnie zamulić, ale jedna po czasie rusza... Oby to było to.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje wrażenia z GT5:

Grę zakupiłem wczoraj, wkładam do konsoli wyskakuje że dostępna jest wersja 1.07 zaczynam pobierać i 3h z życia wyjęte, następnie instalacja kolejne 30min.

Pierwsze uruchomienie, połaziłem po opcjach co chwilę mruga instalacja w prawym dolnym rogu.

Myślę ok, zabieram się za licencje i wyskakuje komunikat, że najpierw muszę kupić auto. Niby po co? Przecież i tak żadnej z nich nie zdaje się na tym zakupionym tylko na autach przypisanych do określonego testu. Dziwne.

Odpalam licencję B i miłe zaskoczenie, prowadzenie auta jest dla mnie o wiele lepsze niż w prologu. Jakoś lepiej czuję układ jezdny, gram jedynie z automatem i ABS na 1, reszta off. Pozaliczałem licencję B, zostały mi w niej 2 próby do poprawienia na złoto, w reszcie już zdobyłem (tejże licencji B).

Ogólne wrażenia ok, o ile w prologu jeździłem tylko z widokiem z kabiny tak tutaj tylko na zegarach. W kabinie jakoś tak za ciemno jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj dostalem gt5 prolog narazie musi mi to wystarczyc. I mam pytanko czy w prologu jest opcja tuningu? I wyboru opon bo niemoge tego znalesc.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą grę jeszcze nie odpakowaną i zastanawiam się czy sprzedać i czekać na Dirt 3 czy może sobie ją zostawić ... GT5 widziałem tylko na gameplay'ach i najbardziej denerwuje mnie w niej odbijanie się od band,niezniszczalna taśma(fani WRC wiedzą o czym mowa) i ogólnie wrażenie że się jeździ resorówką po dywanie a nie prawdziwym samochodem-resorów to one chyba nie mają.... A Wy co sądzicie ? Lepiej zostawić ? Czy sprzedać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×