Skocz do zawartości
ma3x

Licencje

Rekomendowane odpowiedzi

Grasz na padzie czy na kierownicy ?

Chyba jednak na kierownicy. Nie umniejszam skilla kolegi, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś na padzie od kopa ozłacał wszystko....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak na kierownicy. Nie umniejszam skilla kolegi, ale nie wydaje mi się, żeby ktoś na padzie od kopa ozłacał wszystko....

to źle ci się wydaje:P ja ozłacałem większość na padzie ze względu na lenia i chęć " leżenia plackiem" na kanapie:) da się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie licencje da się ozłocić na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię w to, muszę w końcu przysiąść i je zrobić, ale a to za mało umiejętności, a to za mało czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie jestem na etapie zlocenia licencja na padzie lekko nie jest ale jakos daje rade:) ustawieniami tez sie czasami bawie jak juz nic nie moge wymyslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz na padzie czy na kierownicy ?

Wszystkie licencje zrobiłem na padzie.

Co do kierownicy to dziś powinna mi przyjść kurierem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie. Wiem, że się da, ale jak czytam, że ktoś od kopa zalicza wszystko na złoto na padzie to wydaje się wręcz nieprawdopodobne.

Mnie jest zazwyczaj bardzo daleko do złota, choć wiem, że akurat ja jestem mega cienki w GT5 :biggrin:

No nic, gratki w takim wypadku. Ja nie mam nawet połowy skilla do tego potrzebnego już nie mówiąc, że nie mam na to czasu. Jak się gra dwa-trzy wieczory w tygodniu jak już dziecko i żona śpią to ciężko masterować cokolwiek :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Vettelu wszyscy na padzie wymiękają, na kierownicy jest cholernie ciężko, a na padzie zrobienie tam złota jest prawie, że nierealne.

Nie mówię, że nie możliwe, ale Vettel to najtrudniejsze zawody w całej grze.

Licencje przy tym to spacer w parku :) Tak piszę tylko, żeby psychicznie się niektórzy nastawili, szczególnie Ci co celują w same złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieklem na IB-3 :( Dobijaja mnie te pacholki zostawiam 59/1 na jakis czas .

Wczoraj probowalem Formule GT na padzie ...masakra . Tam sie da jezdzic bez TCS??

Domyslam sie ze to jest probka Vettela na padzie :(

Tez co niektorzy mieli wrazenie ze licencja S byla mocno skiepszczona? Nawet sie tam nie wysilalem :blink:

Cos zmienili z pachem czy to caly czas tak bylo . Na innych licenciach musniecie przeciwnika automatycznie wywalalo , a na Sce czasami przygrzalesw typa jak w mur i nic .:pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licencja S została strasznie ułatwiona. Zaliczyłem ją wcześniej na srebro i już wtedy strasznie się denerwowałem, że nie można było praktycznie musnąć przeciwnika, ale przynajmniej jakieś wyzwanie było. Po tym ostatnim patchu (1.07 chyba) włączyłem, żeby coś poprawić na złoto i okazało się, że można ładnie hamować na przeciwnikach:). Szkoda, że aż tak drastycznie obniżyli poziom trudności. Gram na padzie, za super gracza się nie uważam, ale wyścigi i licencje nie są wielkim wyzwaniem. Jedynie Vettel i szkoła AMG trzymają poziom. Wsześniejsze wersje były o niebo trudniejsze, no ale teraz chyba jest taka tendencja do wydawania łatwych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że większość rzeczy nie trzyma poziomu Vettel'a. Gram na padzie i zrobienie tylko brązu z Red Bull'em to było ogromne wyzywanie, niestety wiem, że do złota na padzie nie ma co podchodzić, nawet do srebra - szkoda bo, to było dla mnie wyzwanie, na miarę starego GT i przy okazji platyna odpada, bo zdobycie trofea złoto standard w moim przypadku graniczy z cudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady co do licencji A-8 ?

4,5h jechałem i nic.

Zrobiła mi sie fajna seria 823, 807,802 i na tym koniec.

Teraz to już kompletnie nie potrafie tak wejść w tor, żeby skroić mniej niż 876.

Oczywiście motogames, youtube oberjzany kilkakrotnie, od różnych graczy ;)

I za nic, ale to za nic nie mogę tak jak oni.

Może to nie tyle u mnie problem z prędkością, ale właśnie z wejściem w zakręt w odpowiednim momencie (Bo te 140 musze trzymać ;/ ofc zawsze przy 138 wchodziłem)

Biały, albo ktoś inny , macie jakieś porady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oglądałeś i próbowałeś wszystkiego , to my też ci już bardziej nie pomożemy . Powyłączaj wszystkie systemy , gaz do końca , zjeżdżaj do prawej , mocny skręt , staraj się przy lewej stronie , a później prosto do mety . Tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że większość rzeczy nie trzyma poziomu Vettel'a. Gram na padzie i zrobienie tylko brązu z Red Bull'em to było ogromne wyzywanie, niestety wiem, że do złota na padzie nie ma co podchodzić, nawet do srebra - szkoda bo, to było dla mnie wyzwanie, na miarę starego GT i przy okazji platyna odpada, bo zdobycie trofea złoto standard w moim przypadku graniczy z cudem.

Polemizowalbym co do "poziomu" Vettela. Owszem jest to cholernie trudne . Przejechanie tylko probnego okrazenia na Monzie zajelo mi ok 30 minut ..niestety poddalem sie po bandzie na 2 okrazeniu ( pad)

Az sie chce w tych zawodach zapytac tworcow " Gdzie sie podzial realizm???" Nie mialem nawet okazji spojrzec na deske rodzielcza czy czas jadac ta raketa ,ale po obejrzeniu kilku filmikow na yotube zlapalem sie za glowe . Akcje typu 350km/h w zakrecie ,a auto jak przyklejone nie przemawiaja do mnie , tylko zniechecaja.

Wiem ze sie upre i przejade ta "fantazje" ,ale i tak licencje pozostana najlepsza zabawa i sprawdzianem umiejetnosci .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby ktos udzielic mi porady jak zaliczyc na zloto slalom w toyocie bo jakos nie moge tego ogarnac na padzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed każdym skrętem wciśnij minimalnie hamulec dzięki czemu ciężar auta trochę pójdzie do przodu i auto żwawiej skręci. Trochę prób i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gibki - cały czas gaz w podłodze, słupki omijaj na milimetry, wyjątkowo skrzynia na automat, jak jesteś pomiędzy słupkami w 4 bramce od końca to wciskasz hamulec ciągle trzymając gaz. Trzeba kilku prób, ale wejdzie z zapasem.

Edytowane przez Foq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie jak znajdę chwilę między arkuszami to coś pojeżdżę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na licencji S. Kłopoty sprawiała mi tylko S-2 i S-4. A tak, to praktycznie z marszu można ozłocić. S-7, to już w ogóle śmiechu warte z tym skrótem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w licencji B-6!!

EDIT:

Udało mi się ozłocić :)

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę się doczekać platyny :biggrin:.

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×