Skocz do zawartości
Patricko

A - Spec

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jakiś pomysł na "GT All Stars" w klasie Expert? Mam na myśli jakiś cywilny samochód, nie typową wyścigówkę. Próbowałem Italią i "małym żółtym Lambo" zrobionymi na maksa, ale kiepawo idzie. Co prawda pucharu nie jechałem, tylko w zasadzie na Nurburgringu dla orientacji się przejechałem jeden wyścig i widzę, że bryndza. Najwyżej 4-te miejsce. O 3-cie można powalczyć, ale 2 pierwsze to dwie R8-ki oblatują z półminutową przewagą, więc można zapomnieć. Czy jest szansa, żeby to przejechać czymkolwiek, co nie jest R8? A tak w ogóle to kolejna bzdura. Na takim Nordschleife startuje w połowie stawki, jak zwykle, przede mną jakiś Skyline, GT-R, cokolwiek, jakiś drugi wolniejszy ode mnie, Toyota 7, a z pierwszej linii dwie sztuki R8. Zanim przebiję się przez tych zawalidrogów przynajmniej do tej 4-tej pozycji, to te dwie R8-ki już grzeją ile wlezie i znikają za zakrętem. Nawet gdybym miał też R8, to nie wiem, czy jest szansa ich załapać, bo w cholerę czasu tracę na łyknięcie wszystkich przede mną na tych kilku pierwszych zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem abs na 1 wcześniej a taka różnica była :biggrin:. Dostalem kupon na auto i wylosowałem jak zwykle jakiś paździerz.

Wczoraj przejechałem Top Gear, super się jechało ogórkiem :thumbsup:

Majosa Icon

Zostaw te mistrzostwa az kupisz FGT, będzie Ci o wiele łatwiej bo co innego męczyć sie jeden wyścig a co innego 5, dwa błędy i juz przygrywasz,

Edytowane przez Bartek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem abs na 1 wcześniej a taka różnica była :biggrin:. Dostalem kupon na auto i wylosowałem jak zwykle jakiś paździerz.

Wczoraj przejechałem Top Gear, super się jechało ogórkiem :thumbsup:

Hehe.... o właśnie ogórek! Na początku gry przejechałem się tym raz i może 8 byłem ;p olałem to, ale wtedy grałem na wszystkich wspomagaczach! :) Muszę powrócić do tego ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ogórek... to tylko przygrywka do tego co będzie sie działo w następnym wyzwaniu TG:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tam wszystko mam na złoto, ogórek i ten ostatni VW sa dosc proste, lotusem musiałem kilka razu próbować ale za bardzo po prostu szalałem, wystarczy trochę spokojniej jechać i tez złoto wpada.

Edytowane przez Bartek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku też zawsze kończyłem na poboczu w kłębach dymu:) Wydaje mi się że ten lotus jest źle odwzorowany. Przecież to niemożliwe aby prowadził się gorzej od starego chargera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie bawi ten pierwszy zakręt W TG jak i w sezonowych co hamuje sie z dużych prędkości, strasznie go znosi na hamulcu. Jadac sezonowe to każdy zakręt bokiem pokonywałem, ale frajda byla z jazdy :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotus wcale nie prowadzi się gorzej. Po prostu trzeba mieć respekt dla "gazu" jadąc 700kg autem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne podejscie do formuly gt i kolejna frustracja. w b-spec nawet dublowalem, a tu lipa, wiecej jak 2 sekundy przewagi nie mialem :/ jeden blad na 18 okrezeniu i juz 3 jestem. jakies sugestie?

najlepszy czas jaki wykrecilem na 1 torze to ok 1:16:600 (gram na padzie), srednio wychodzi 1:17:500. najlepsze jest to ze jak ja pojade pare szybszych okrazen to komputer tez wtedy jedzie szybciej, jak ja popelnie jakis drobny blad to komputer cos zwalnia i roznica mniej wiecej jest taka sama. co bym nie robil wiecej jak 2 sekundy przewagi mie mialem. do drugiej rundy mistrzost nawet nie doszedlem bo tak na 1 torze sie denerwowalem. moze nastepne wyscigi beda latwiejsze?

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejne podejscie do formuly gt i kolejna frustracja. w b-spec nawet dublowalem, a tu lipa, wiecej jak 2 sekundy przewagi nie mialem :/ jeden blad na 18 okrezeniu i juz 3 jestem. jakies sugestie?

W sumie jak się ich dobrze trzymasz to jest ok.... problem w tym, że jeden błąd i leżysz.. ja próbowałem raz i w pierwszym wyścigu na początku 20 okrążenia byłem pierwszy... wpadłem w poślizg i skonczylem na 12 pozycji po czym wyłączyłem konsole ;p do tego chyba nie ma sugestii trzeba po prostu dobrze opanować bolid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak przejde wszystkie wyscigi wytrzymalosciowe to formule gt przejade :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się uwziąłem jakiś tydzień temu i zrobiłem Formułę. Też była dla mnie bardzo ciężka do opanowania, ale udało się. Fuji sobie pominąłem, w Indianapolis wywalczyłem 1 miejsce, jak się go opanuje to jest to dość łatwy tor, w Monako dzięki błędowi innych kierowców zaraz po pierwszym zakręcie przeskoczyłem na 1 pozycję (ktoś z czołówki zakręcił bączka a inni mocno zwolnili) i potem tylko bronić się i blokować przez 20 kółek... I pilnować aby na nic nie wpaść, były emocje. Nastepnie łatwy Nurburgring, prosty dlatego, że przeciwnicy jadący przede mną niemal na każdym kółku robią błędy na ostatniej szykanie i wypadają na trawę, Potem była jeszcze prosta Mozna gdzie można sobie ładnie pościnać szykany i zyskać cenne sekundy (oponenci mocno zwalniają) i Suzukę sobie też odpuściłem, ale mimo tego 4 złota na 6 wyścigów i zakończyłem na 1 ostatecznie.

Idzie to zrobić, w porównaniu z Vettelem to jest naprawdę proste. I pamiętaj o dohamowaniu przed zakrętem a przyspieszaniu już w momencie wchodzenia w zakręt.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozniej tak sprobuje. ty sobie odpusciles pierwszy tor, ja od razu gre wylaczalem...

czyli jest w sumie tak jak myslalem. pierwszy tor pograc, ale bezstresowo, a na reszcie po 100 punktow lapac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna różnica jest w tych mascarach bez ABS, przejechałem sobie cały 21lvl na zlotu, ten pierwszy juz wcześniej ozłocony ale niestety środek srebra. Nawet się nie biorę bo ozłocić wszystkie to będzie mega ciężkie. Za to te rajdy po szutrze śniegu genialne, az oderwać sie nie moglem :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się dziś wspaniale jeździło Classic Race Cars - ten Camaro '69 po modyfikacji to taka bestia! Nie wiem czy mi skrzydeł dodawał ten dźwięk silnika na rozkręconym wzmaku czy co... Ale przy żadnym wyścigu się tak nie podjarałem jeszcze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zawodach formuła GT, można jechać bolidem Ferrari, czy trzeba szukać czegoś innego w używkach???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sama nazwa wskazuje mozna jechac tylko formula gran turismo. jest w sieciowym salonie kolekcjonerskim za jakies 4,5 mln (w uzywanych tez sie zdarza)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. To będę musiał wypatrywać na giełdzie, bo nie mam neta w pleju.

Edytowane przez Ajlowiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problemik , mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć pick-upa do zawodów w klasie amatorskiej, mam już całą klasę zawodową a tamta dalej stoi bo nie mogę znaleźć pickupa(ford,dodge,chevrolet) . Wiecie gdzie takiego potworka z paką mogę dorwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod jaką nazwą bo chevrolet,ford,dodge tam nie ma żadnego pick-upa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Toyota Tacoma X-runner, czy jakoś tak. Ja ją kupiłem w zwykłych używkach, jak jeszcze sieciowego salonu nie było. Trzeba ją delikatnie dłubnąć i spokojnie się event wygrywa.

Ja ponowie swoje pytanie dotyczące GT All Stars. Czym to jechać? Gallardo i Italia wymaksowane są do bani. Czy to musi być R8?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktoś citroena gt race car??? zastanawiam się nad kupnem, bo potrzebuje race cara na klasę ekstremalną, mam tę kasę, ale nie wiem jakie ten samochód ma statystyki mocy i jaki ciężar. Poza tym czy można go jeszcze tuningować (tj. obnizyć wagę, dorzucić opony slicki itd. czy też jest już tam wszystko na maxa - samochód kosztuje 5,6 mln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z trybem zawodów specjalnych a dokładnie: "Rajd Gran Turismo" (druga seria na poziomie 15), a dokładnie chodzi mi o "Szutry Clubman" oraz "Asfaltowy Rajd Toskanii".

Czym bym nie jechał to ciągle przegrywam tzn chcę nabić złoto a żadna fura nie potrafi mi tego zapewnić, czy macie może jakąś poradę czym jechać w tych dwóch trybach ?

W poprzednim trybie tzn tym na poziomie 10, złotym środkiem okazał się lekko podkręcony Berlinette R/S Coupe '99 - jakby ktoś miał problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×