Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie chwilę temu też zajrzałem chłopakom w metryki, spora grupa panów po 30tce nam się szykuje. Ale to już chyba robota dla trenera i sztabu, wybrać kilku młodych i ich oswajać z presją. Naturalna zmiana pokoleń,  jak wszędzie. 

 

Właśnie mi się przypomniał babol Kryśki, jak skiksował z kilku metrów, miał taką patelnię że bania mała. To by miał sranie w kraju jakby nie przeszli, pewnie zjedli by go na śniadanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej żałuję po tym Euro,że przy słabym turnieju Milika szansy nie dostał Stępiński,chociaż na 15-20 minut i wczoraj Starzyński zamiast Jodłowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Borubarze na karne nie wspominając...

Tym bardziej, że mieliśmy jeszcze jedną wolną zmianę. W ogóle jaki trener na dogrywkę nie wykorzystuje 3 zmian? Dobra, już cicho siedzę :24_stuck_out_tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi jest szkoda tej szansy. Wiem, wiem, że 1/4, że i tak było dobrze itd. Ale kurde była realna szansa,  żeby awansować i teoretycznie zająć co najmniej  ex aequo 3 miejsce w turnieju. No nic  i tak pokazali wiele, teraz czekamy na eliminacje MS. 

4 minuty temu, kill napisał:

...W ogóle jaki trener na dogrywkę nie wykorzystuje 3 zmian? 

 

Z tym faktem ciężko polemizować :smile: Chociaż właśnie to pokazuje, że na mistrzostwa pojechaliśmy w 14 osób, w tym dwóch bramkarzy. Pierwszą jedenastkę mamy mocną, ale potem jest susza. Wielkim objawieniem miał być Zieliński, który się spalił chyba jeszcze na zgrupowaniu, Kapustka po pierwszym meczu miał iść do Barcelony a okazało się, że jednak jego miejsce jest w Cracovii, o Peszko to nie ma co pisać bo on tu przyjechał chyba dlatego, że fajny zabawowy gość z niego, a reszta przyjechała na wycieczkę. No może Jodła jeszcze robił dobre zmiany, ale to raczej defensywa a my siadaliśmy w każdym meczu w ataku. Jak do 60 minuty nie strzeliliśmy bramki to potem siadaliśmy kondycyjnie.  Bardzo brakowało Wszołka i Rybusa z nimi mielibyśmy większe możliwości na wprowadzanie jakiś zmian i korekt. No nic kadra nam się starzeje, trzeba zacząć wprowadzać powoli jakąś młodzież bo się za dwa lata jeszcze nie, ale za 4 obudzimy się jak Czesi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyjątkowo mieszane uczucia po tym turnieju. Z jednej strony i tak osiągnęliśmy wynik ponad stan biorąc pod uwagę potencjał ludzki jakim dysponujemy, a z drugiej wrażenia z samej gry są... przeciętne. Potrafiliśmy długimi momentami rozpaczliwie bronić się przeciwko Ukrainie i Szwajcarii, za to zagrać jak równy z równym z Niemcami i Portugalią. Podobnie sprawa wygląda z Nawałką i jego sztabem - z jednej strony wyciągnął z wielu chłopaków dużo, stworzył kolektyw, ale z drugiej jego przywiązanie do nazwisk (no, głównie jednego), asekuracyjna taktyka i wydaje się, że jednak nienajlepsze przygotowanie fizyczne może budzić wątpliwości. Bardzo jestem ciekawy, jak ta kadra się rozwinie, bo z jednej strony jest w niej potencjał, ale z drugiej to od Lewego i Krychowiaka cała reszta zawodników odstaje na kilka długości, a młodych, wielkich talentów za bardzo nie widać. Z wielką ciekawością będę śledził eliminacje do MŚ.

 

Tak czy inaczej ósemka najlepszych drużyn w Europie to miejsce, gdzie dobrze być, więc brawo dla drużyny. :)

A żeby powoli gasić ten euroentuzjazm podam wyniki wczorajszych meczów eliminacji Ligi Europy: Shkendija 2:0 Cracovia, Slavia Sofia 1:0 Zagłębie, oczywiście są jeszcze rewanże. W trackie EURO miałem takie nieśmiałe myśli, że może nasz futbol ma szansę urosnąć, ale szybko zostałem z nich wyleczony. Tym bardziej, że Piastowi też niestety sukcesów nie wróżę, a i patrząc na to, co dzieje się w Legii zaczynam mieć wątpliwości odnośnie szans w pucharach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacun i dzięki reprezentacji. Kuba wojownik, każdemu może się zdarzyc. Ronaldo nie pogral, przebłysk geniuszu dreda i remis. Karne to karne każdy z każdym może wygrac.

 

Nareszcie nie musimy się wstydzić!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, względnie powróciłem do świata żywych, oporządziłem się, poczytałem kilka opinii w Polsce, za granicą, i tutaj w szanownym forumkowym gronie ekspertów.

 

Kilka przemyśleń na szybko bo nawet nie chce mi się dyskutować za bardzo z niektórymi postami.

Wspaniały turniej, wynik jakiego dawno nie było, oczywiście napisaliśmy historię, kto twierdzi inaczej jest futbolowym ignorantem i nie za bardzo chyba wie jak futbol teraz wygląda, nie pamięta w jakim rynsztoku wypełnionym gównem byliśmy jeszcze jakiś czas temu.

Tak, ludzie mają bardzo krótką pamięć, wystarczy spojrzeć na politykę.

 

To jest turniej, w tej fazie nie ma łatwych drużyn i meczów w których można sobie założyć przed meczem że zagramy tak i tak, albo w trakcie "dobra to teraz ich jebniemy"

To nie tak działa panowie, przy najmniej nie u nas, nie jesteśmy jeszcze drużyną tej klasy.

 

Zgodzę się oczywiście że Portugale byli do oporządzenia, przed meczem było już wiadomo że to będzie typowe 50/50, tylko buki świrowały pawiana.Nie interesują mnie bzdety typy, nie wygrali meczu, blablabla, same remisy itd.

To jest faza pucharowa, mecze grupowe nie mają już żadnego znaczenia. Ten kto będzie z nimi grać w 1/2 moim zdaniem może sparzyć się okrutnie bo pokazali jak dobrze neutralizują ofensywę rywala i jego budowanie akcji, przekonali się o tym Chorwaci którym wieszano już przynajmniej srebrny medal na szyje, a także przekonaliśmy się my.

 

Chociaż moim zdaniem gdybyśmy przycisnęli trochę i było by 2:0 to było by po meczu, Portugale grają do jednej bramki, jak przegrywają więcej puszcza im mentalność i odechciewa im się grać.

Ale to historia, można sobie gdybać w nieskończoność. Nie udało się, było bardzo blisko i tyle. Taka jest piłka, kto tego nie rozumie przykro mi niezmiernie.

 

Fantastyczny turniej, super wynik, piękne emocje. No chyba że ktoś siedział sam w domu w kapciach i oglądał to przepraszam bardzo że nie potrafił tego poczuć.

 

Mam to w dupie.

 

Dla wszystkim malkontentów i ludzi z krótką pamięcią którzy mówią że graliśmy słabo, a nie daj boże kochany że nic nie osiągnęliśmy i w ogóle to mieliśmy farta zawsze, życzę wszystkim żeby przynajmniej w przeciągu 10 lat taki sukces powtórzył nam się przynajmniej jeszcze jeden raz.

Bo jeśli przez prawie 30 lat to się nie udało, (nie liczę Olimpiady 92" oczywiście bo w poważnej piłce taki turniej nie ma żadnego znaczenia) to według mnie na prawdę powinniśmy się teraz cieszyć i trzymać kciuki żeby to zostało na tym samym poziomie przynajmniej przez następne eliminacje i mam nadzieje turniej.

 

To chyba tyle, co tu można więcej gadać.

Po prostu dziękuje i z optymizmem patrzę w przyszłość. Przynajmniej nasza reprezentacja potrafiła trochę podbudować wszystkich i trochę zbliżyć do siebie na duchu w świetle tego co teraz się dzieje w tym naszym pięknym kraju.

Niestety za chwilę zacznie się nasza "normalna codzienna Polska", a w futbolu krajowym szumna walka o "Europejskie puchary" czyli jak mawiają Ci mniej pozytywnie nastawieni "Eurowpierdol".

 

;)

 

 

Edytowane przez toreso
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Z jednej strony kasa by się przydała, ale jeśli będzie się dalej rozwijał i mniej pajacował to będziemy mieli z niego pożytek na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klauzula odejścia 250mln... Good luck ;) IMO innej opcji nie było, piłkarsko i marketingowo pierwsza trójka na świecie ;) Dobry ruch ;)

Za to strasznie martwi mnie transfer Umitiego... :/ Czuję w kościach drugiego Bartrę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, haobao_PL napisał:

Klauzula odejścia 250mln... Good luck ;) IMO innej opcji nie było, piłkarsko i marketingowo pierwsza trójka na świecie ;) Dobry ruch ;)

Za to strasznie martwi mnie transfer Umitiego... :/ Czuję w kościach drugiego Bartrę :/

Widać, że chłopa na oczy nie widziałeś... Wysoki, ze świetnym przeglądem pola, dobrze się ustawia i wyprowadza piłkę, do tego szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i jeden bad news :38_worried: Nolito w City :38_worried: Zimą za grosze można było go mieć ... :38_worried:

Edytowane przez haobao_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie gorsze zimą? Oni chcieli żeby Barca wplacila klauzulę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek

 

Obrazek

 

Fajnie było ;)

 

 

 

Edytowane przez toreso
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodowicz jakieś głupoty wczoraj wygadywały po meczu o piłkarzach. Całe szczęście że tylko ona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zuba1899 napisał:

Widać, że chłopa na oczy nie widziałeś... Wysoki, ze świetnym przeglądem pola, dobrze się ustawia i wyprowadza piłkę, do tego szybki.

Jaki wysoki "tylko" 180 cm wzrostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, toreso napisał:

Obrazek

 

 

 

Fajnie było ;)

 

 

 

 

Najpiękniejsza akcja całego Euro. W ogóle cudownie grali, wielka szkoda wyniku.

Ale i tak dali nam więcej niż wszyscy inni przez ostatnie co najmniej 20 lat.

Dzięki wielkie chłopaki!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Elliot778 napisał:

Jaki wysoki "tylko" 180 cm wzrostu :)

Przy Mascherano każdy jest wysoki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, neuro napisał:

Jakie gorsze zimą? Oni chcieli żeby Barca wplacila klauzulę.

Klauzula=18 banieczek, które IMO są groszami w dzisiejszych czasach... Teraz za byle wypierdka płaci się po 40-50 baniek ;)

Nolito, gracz w pełni obyty z La Ligą, Hiszpan, świetny technicznie, szybki, jeszcze zimą chciał grać na Camp Nou... Nie wiem jak można było zawalić ten transfer... :38_worried: Kuwa mać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klauzula=18 banieczek, które IMO są groszami w dzisiejszych czasach... Teraz za byle wypierdka płaci się po 40-50 baniek

Nolito, gracz w pełni obyty z La Ligą, Hiszpan, świetny technicznie, szybki, jeszcze zimą chciał grać na Camp Nou... Nie wiem jak można było zawalić ten transfer... :38_worried: Kuwa mać!

Nie było pieniędzy z tego co pamietam, zarząd w danym sezonie nie moze wydać więcej niz określona kwota, jesli wyda to musi sie podać do dymisji. Lecz było to dawno i moze mi sie juz coś mylić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nainggolan :O co za brama

polamal bramkarzowi palce

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UEFA wszczęła postępowanie przeciwko Portugali i Polsce po wczorajszym meczu.

Portugalia za kibica i race a Polska za race i ... Starcia na trybunach kibiców Wisly i Cracovii .... Czy ludzie w tym kraju są normalni? To już do Francji muszą jeździć żeby sobie ustawki organizować ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×