Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem podobny problem z tym bounty. Okazało się, że problem tkwi w moim towarzyszu, który okazał się 'konfidentem' i to przez niego bounty pojawiało się nawet jak mordowałem osobnika samotnego w chatce za 1 hitem. Musiałem go pozostawiać przed drzwiami, aby nie widział całej egzekucji, wtedy wszystko wróciło do normy : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam takie pytanko, czy jak wrzucimy armor na naszego pomagiera to on go używa czy tylko przetrzymuje?

Wrzuciłem sobie topór jakiś na niego bo nie miałem u siebie już miejsca i z tego co widzę to chyba go używa, aczkolwiek na 100% pewny nie jestem. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam takie pytanko, czy jak wrzucimy armor na naszego pomagiera to on go używa czy tylko przetrzymuje?

Wrzuciłem sobie topór jakiś na niego bo nie miałem u siebie już miejsca i z tego co widzę to chyba go używa, aczkolwiek na 100% pewny nie jestem. Z góry dzięki za odpowiedź.

Jezeli dajesz mu bron/zbroje lepsza od obecnej, to tak, bedzie jej uzywac

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem, że jest to jego preferowana broń, jak dla postaci lubiącej walkę wręcz dasz żelazny mieczyk i żelazną tarcze a potem szklany czy ebonowy łuk to i tak użyje żelaznych rupieci : ) chociaż ja raz miałem problem z łukiem i nie wiem czy to właśnie nie kwestia preferencji towarzysza, dla Lydii czy jak się tam zwie co nam ją Jarl daje (nie ma to jak handel ludźmi :D) zabrałem wszystko co jednoręczne i dałem ebonowy łuk, potem wrzucałem jej jakieś rupiecie (oprócz broni jedno/dwuręcznych bo te używała przed łukami) w tym też słabsze łuki to używała nie najlepszego, a ostatnio dodanego łuku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze już trzy razy mi się dzisiaj gra zacięła :( Czy Wam też się to zdarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie prawie 70h i 2 zwiechy do tej pory. Dlugo grasz, ile waży save?

Wyłącz sobie wszystkie autosave ewentualnie zostaw tylko podczas wait dla wygodnego i szybkiego zapisu bo najczęściej wiesza się podczas autosave.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 3 towarzysze zgineli.

1.Lydia-broniła mnie dzielnie przed Gromowładnymi

2. Sven-to przez przypadek go zabiłem jak byłem wilkołakiem :biggrin:

3 Uthgerd-w walce ze smokiem

Ale co tam przecież jeszcze innych mozna miec. Pełna lista towrzyszy Dovakhinna http://inskyrim.pl/skyrim/towarzysze-dovahkiina.html

A gra mi sie z 3 razy zwiesiła a mam 15H na liczniku i nie mam zadnych autosaveow bo je wyłanczyłem aby save tak szybko nie rósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie dwóch towarzyszy zginęło. Przed chwilą zdarzyła mi się ciekawa rzecz. Kupiłem dom w Windhelm za 20k + pełne wyposażenie i... nie mam kolorowego pojęcia gdzie on się znajduje... nie ma go na mapie, (chyba) wszystkie drzwi obleciałem i żadne nie mają podpisu mojego bohatera ani tekstu w stylu "your house".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wam padają pomagierzy, ja praktycznie cały czas biegam z Lidką i aż się zastanawiałem czy ona nie ma god mode bo strasznie twarda z niej sztuka. Gram na expert i czasem padam po 2 strzałach a jej nic nie rusza. Sama czasem potrafi smoka ubić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu wam padają pomagierzy, ja praktycznie cały czas biegam z Lidką i aż się zastanawiałem czy ona nie ma god mode bo strasznie twarda z niej sztuka. Gram na expert i czasem padam po 2 strzałach a jej nic nie rusza. Sama czasem potrafi smoka ubić.

Mi Lidia na pierwszym sejwie często padała (grałem magiem i pewnie ciągle w nią magią ciskałem ;p), a na drugim (łucznik) zginęła w drodze na High Hrothgar podczas walki z zimowym trollem. Odtąd biegam bez pomagiera i jakoś daję radę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dostać się do Dark Brotherhood?

W Windhelm jest dzieciak który rozpoczyna questa związanego z dołączeniem do Dark brotherhood. Najlepiej udać się do tego miasta i w karczmie czy u ludzi na ulicy popytać o najnowsze plotki. Po tym jak wykonasz małego questa dla tego dzieciaka musisz odczekać około 2 dni i powinien pojawić się kurier z wiadomością, jesli tak się stanie wystarczy przespać się w karczmie. Warto zrobić sejwa przed tym zadaniem ponieważ wiele ludzi narzeka że kurier nie pojawia się po około 2 dniach. Oczywiście najlepiej wtedy przebywać w mieście

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie ma jeszcze żadnego patcha i chce szybkiego exp to można skorzystać z glitcha Oghma Infinium. Można z nim zrobić w 15 minut maksymalny 80 level i wszystkie umiejętności na 100 :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i zje**ć sobie całą przyjemność z gry...

Znalazłem taką wielką maczugę taką samą jak mają giganci, ma ponad 100 ataku! Samemu nie można jej używać, nawet podnieść się nie da chociaż pokazuje się ikonka take. Kazałem podnieść Lidce i wzieła i od razu założyła sobie na plecy :D Niedzwiedzia ma na 2 strzały :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wykonaniu wszystkich dla Gromowładnych to zostanie się tanem miasta Windhelm? I trzeba będzie potem jakies misje poboczne wykonywać. Bo został mi ostatniu quest dla Gromowladnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo już dawno mi się zbugował quest z odzyskaniem przez Imperials rejonu Rift. Czy jeśli przystąpie do MQ, i jeśli podczas narady w queście Season Undeing wybiorę ten region dla strony np. Imperialnej to czy będę mógł potem normalnie zrobić Civil war (co oznacza ze zbugowane Compelling Tribute zniknie z logu)? I czy potem będę mógł odzyskać ten region który dałem Stormcloaks? Byłbym naprawdę wdzięczny za odpowiedź, bo już bym chciał zrobić to Civil war i mieć to z głowy (omg).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo już dawno mi się zbugował quest z odzyskaniem przez Imperials rejonu Rift. Czy jeśli przystąpie do MQ, i jeśli podczas narady w queście Season Undeing wybiorę ten region dla strony np. Imperialnej to czy będę mógł potem normalnie zrobić Civil war (co oznacza ze zbugowane Compelling Tribute zniknie z logu)? I czy potem będę mógł odzyskać ten region który dałem Stormcloaks? Byłbym naprawdę wdzięczny za odpowiedź, bo już bym chciał zrobić to Civil war i mieć to z głowy (omg).

Rozejm miedzy stronami jest zawarty tymczasowo (main quest) po jego zakonczeniu można dalej kontynuowac zadania dla stormcloaks/imperials. Z drugiej strony czytałem dużo o tym że przed zadaniem "Season Undeing" warto rozwiązać całkowicie problem wojny domowej albo nie rozpoczynać wcale zadań dla żadnej ze stron ponieważ łatwo tak można zabugowac sobie wątek główny.

Niestety nie wiem jak to sie odnosi do konkretnych zadan dla Imperials poniewaz dołączyłem do Stormcloaks

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy ktos z was doswiadczyl juz slawnego problemu ze zniknieciem savow po przekroczemiu okolo 7mb??Zblizam sie powowli do tej granicy i zaczynam sie martwic ze strace moja postac.Na kilku zagranicznych forach ludzie pisza o lagach przy ladowaniu i u mnie sie to pojawilo oraz kilkukrotna zwiecha konsoli wiec cos sie dzieje --hahah

P.s. Na zbugowane questy pomaga kilkukrotne wgranie stanu gry ,mi to pomoglo przy kilku bugach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam 8 mega i zgrywam sobie po dluższym graniu ostatniego sejwa na pena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli przeintstaluję sobie grę, to przy po instalce ściągną się też wszystkie aktualizacje? Nie będzie problemów z sejwami które prześlę z powrotem z pendrive'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam na tapecie questa dla magów gdzie musze odwiedzić labirynth.Gdy chce zakończyć jakiakolwiek inna misje rozpoczętą dla ludzi w szkole magii nie ma takiej opcji.Marudzą tylko że się boją o szkołę i takie tam.To jest jakiś bug czy najpierw muszę skończyć questa z labirynthem?Spotkał się ktoś z takim problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem dla nich questów przed skończeniem głównego questa z College of Winterhold, ale nie wygląda to na bug. Na zdrowy rozsądek jak skończysz główny quest dla magów to będziesz mógł dokończyć inne zadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam 8 mega i zgrywam sobie po dluższym graniu ostatniego sejwa na pena.

Mój save ma 11 mega i na razie jest ok.

Czy możecie podpowiedzieć gdzie mogę kupić w dużej ilości health potion?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co da się zrobić ze zwojami w grze (Scrolls)? Czy można się ich jakoś nauczyć czy to jednorazówki? I jeszcze jedno pyt - nie mogę się nauczyć dwóch czarów: Rasie Zombie i Candlelight. Mam 15 poz i nastawiam się głównie na magię (wszechstronnie). Czy jest jakieś ograniczenie liczby czarów/poz postaci czy załapałem buga? confused.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×