Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące angielskich odpowiedników polskich nazw miejscowości w Skyrim. To tak:

-Samotnia

-Pęknina

-Gwiazda Zaraanej

-Czarna Rzeka

Bardzo bym prosił o angielskie odpowiedniki tych miejscowości :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odpowiedzi na Twoje pytanie, ale coś czuję, że ta Samotnia Twoja to Solitude.

jeśli tak, to lol :P

biorąc pod uwagę Nocnicę, of course :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest trophy za zebranie 15 deadrycznych artefaktów .

Wiem że jest to missable trophy ......

Jeśli artefakt zdobyłem a później sprzedałem to zalicza czy trzeba mieć w inventory ?

70h za mną moim zdaniem najlepszy ES w końcu gra łatwa w obsłudze wszystko elegancku ułożone pod pada .

Alchemia enchantin smithing - nigdy tego nie używałem było zagmatwane i zbędne a tu się świetnie sprawdza .

Do tego w końcu perki skille itd .

Jedynym minusem jest nadal walka która nie daje satysfakcji jak np. w DS .

Tyle skilów czarów strategi a i tak każdy pada na 2 strzały więc się ich nie używa .

Shoutów też nie używam jedynie tego do szybkiego poruszania się :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@schranz

Na logikę, to w opisie trophy jest napisane wyraźnie - "acquire". To znaczy zdobądź, otrzymaj, a co z tym zrobisz to już twoja sprawa. Ale nie jestem pewien.

No i dla mnie to Skyrim faktycznie może być najlepszym Tes, ale jest strasznie wg. mnie niedopracowana :/ Co prawda zwykły zjadacz chleba który wychował się na FPSach, a grę kupił wyłącznie z powodu reklam, pogra te 40h, przejdzie wątek główny i nie spotka wielu bugów czy cyrków. Ale jak się już pogra te 200h to widać że jest w tej grze sporo niepotrzebnych rozwiązań. Przykład: save zapisuje pozycje wielu rzeczy/ciał które zostawiliśmy w jakiejś lokacji. Nadal gdy przychodzę do Windhelm i jestem w pałacu, mimo że już dawno temu zrobiłem Civil war, ludzie zatrzymują się nad ciałami

Ulfrica i Galmara.

Musiałem je normalnie przepchnąć pod stół, bo mnie denerwowały. Nadal tam są.

Zrobiłem już platynę, i gdybym miał lepszego PC (:() to już bym grał na tej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć kto ma wiedzę na 100 % na powyższe pytanie bo w sumie to ja również sprzedałem jeden z tych artefaktów i prawdopodobnie się mocno wku.... jak mi nie zaliczy trofika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Deadrycznych artefaktów to musisz je mieć wszystkie na raz, ale jak masz dom do wrzuć do skrzyni stolika itp. tam artefakty też są naliczane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z Oghma Infinium? Jak ją przeczytasz to znika, a to też artefakt...Mimo wszystko, lepiej nie sprzedawajcie daedrycznych artefaktów (nie ma sensu, za te pare pieces od gold).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co z Oghma Infinium? Jak ją przeczytasz to znika, a to też artefakt...Mimo wszystko, lepiej nie sprzedawajcie daedrycznych artefaktów (nie ma sensu, za te pare pieces od gold).

Oghma Infinium po przeczytaniu dalej zalicza się jako artefakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to tak na logikę to jeśli po przeczytaniu książki i jej zniknięciu konsola zalicza jej posiadanie to może tak samo jest z innymi artefaktami?? Matko po co ja sprzedawałem ten mieczyk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przeczysz samemu sobie.

Tu chodzi o oto, że z artefaktów można korzystać byle nie sprzedawać wyrzucać itp. Z Oghma Infinium możesz skorzystać jedynie czytając ją, a to że po przeczytaniu znika nie zmienia faktu ze artefakt posiadasz. Jak korzystasz z Dawnbreaker i rozładujesz cały ładunek magiczny i nie doładujesz go to dalej będzie artefaktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o oto, że z artefaktów można korzystać byle nie sprzedawać wyrzucać itp. Z Oghma Infinium możesz skorzystać jedynie czytając ją, a to że po przeczytaniu znika nie zmienia faktu ze artefakt posiadasz. Jak korzystasz z Dawnbreaker i rozładujesz cały ładunek magiczny i nie doładujesz go to dalej będzie artefaktem.

Ok thx wszystko jasne. Trudno będzie potrzebny ng do tego trofika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wiadomo coś o polonizacji na konsolach czy wydawca dalej milczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy wiadomo coś o polonizacji na konsolach czy wydawca dalej milczy ??

Na dzień dzisiejszy polonizacji nie ma i nie będzie, chyba że w wersji GOTY coś się zmieni, ale skoro nie spolonizowali od razu, to nie liczyłbym na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Witam czy wiadomo coś o polonizacji na konsolach czy wydawca dalej milczy ?? "

lol-jesus-again-5.jpg

Edytowane przez EndarSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam nadzieje, że nawet jak polonizacja będzie w wersji GOTY to żeby chociaż dali wybór języka no chyba, że ktoś lubi "Nocnice" :thumbsup:

Edytowane przez alcheik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, polonizacje (napisy) nie są złe, ale nazwy własne to fail :)

Tak w ogóle, to teraz przerabiam rozdział "Lokacje" w tym moim guide, i muszę powiedzieć że mimo iż praktycznie wszystkie znam, to bardzo fajnie jest to zrobione... każda pierdołka ma swoją mapkę i opis. Parę rzeczy się też dowiedziałem, chociażby o znaczeniu lub w ogóle istnieniu niektórych nieoznaczonych lokacji (jakiś ołtarz w lesie, itp.). Jak są jakieś pytania, to mówicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym posiadaczem tejże gierki. Jestem zachwycony, ale mam zapytanie.

Jak się używa okrzyków? Bo odkryłem pierwsze słowa

te w jaskin, z "golden claw"i

, czy potrzebuje ich więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz musisz ubić smoka :)

Po scence jak z nieśmiertelnego będziesz mógł używać okrzyków ;)

Później panuje zasada jak wyżej - odnajdujesz słowo - ubijasz smoka - aktywujesz okrzyk. Są wyjątki ale odkryj je sam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałem się szczęśliwym posiadaczem tejże gierki. Jestem zachwycony, ale mam zapytanie.

Jak się używa okrzyków? Bo odkryłem pierwsze słowa

te w jaskin, z "golden claw"i

, czy potrzebuje ich więcej?

Krzyki można zdobyć na 2 sposoby. Znaleść i dostać. A odblokować to jak mowił kolega Deus Ex. Musisz mieć Dragon Souls aby odblokować nowo nauczony krzyk.A Dragon Souls to wiadomo musisz ubić smoka i wchłonąć duszę. Nie będę ci mówił od kogo i gdzie możesz zdobyć krzyki bo nie chce ci psuć zabawy :smile:

A co do sprawy lokalizacji Skyrima. To mam pewne wieści.

Kontaktowałem się z panem Cenegi i pytałem się dlaczego nie ma PL wersji na konsolach, udowadniałem mu że można było dokonać lokalizacji, że piratąi z pewnego forum Xboxowego udało sie przenieś pliki z Peceta na X360,że ja wole grać na kanapie niż siedzieć przed komputerem ,proponowałem aby była latka dająca polską wersję jezykową i zapytałem się co z wersją Goty i dostałem takie wiadomości.

Najpierw treść wiadomości jaką wysłałem.(Nazwy nicków,nazwy forum celowo usunełem żeby potem nie mieć problemów :thumbsup:)

Witam! Jesteś pewnie XXX z forum XXX.. Chodzi mi o kwestię The Elder Scrolls V:Skyrim z wersją na PlayStation 3/XBOX 360,która jest po angielsku a na PC jest świetny dubbing. Przeczytałem cały wątek w którym była poruszana ta sprawa http://www.. Ogólnie brak polonizacji jest spowodowany brakiem zgody Betshedy/Zenimaxu,Sony,Microsoftu tak,a jak nie to bardzo mnie ciekawi dlaczego nie może być polskiego Skyrima na PS3 czy X360. Dlaczego ja mam cierpieć i grać na Pececie po PL,skoro ja chce sie rozprężyć na kanapie i przed PS3?

Mówicie że to nie takie proste przenieś ścieżkę dzwiękową z PC na PS3/X360,i tu sie bardzo ale to bardzo mylicie. Piratom z pewnego forum o XBOXIE udało się przenieś ścieżkę dzwiękową z PC i wrzucić to na X360 i dalo sie grac PL ale na piracie.

W wątku była to sprawa DLC/Patcha,który by dawałpolski język w grze. Sony/MS nie chcą pewnie dawać darmowych DLC to można przecież za symboliczną opłatę wrzucić takiego Patcha/DLC. Istnieje sprawa edycji GOTY PL na konsolach. Była mowa że jak wersja PL dobrze się sprzeda to może będzie wersja PL na konsolach. Jak wskazują wyniki sprzedaży to Skyrim sprzedaję sie jak cieple bułeczki.

I pytanie czy dalej walczycie o Skyrima PL na konsolach? Pisałeś że po premierze Skyrima będą prowadzone rozmowy z Betsheda/Zenimax. Widziałeś na GOLU jakie jest parcie na Polską wersję Skyrima na PS3/X360.W imieniu tych którzy czekają na PL Skyrima na konsolach,proszę cie abyście tam w Cendzie się nie podawali i starali się chociaż na GOTY po PL.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Dostałem taką odpowiedź

Wita XXX

Tak,XXX to ja ale to co przytoczyłeś w większości przypadków jest „wyrwane” z kontekstu.

Nie porównuj proszę pracy piratów do oficjalnego wydawcy lub doczytaj proszę tekst a komentarzach do końca ze zrozumieniem. Piraci łamią prawo i nie przestrzegają asad którymi musi się kierować oficjalny wydawca i to właśnie powoduje trudność w przeniesieniu/zrobieniu lokalizacji na konsolach względem PC.

Ja sam musiałem zrobić wyjątek i wziąć z firmy PC (gram na XB/PS3) aby zagrać w Skyrima po polsku i też nie jest to dla mnie idealne bo nie gram na telewizorze jak w przypadku konsol tylko monitorze. Sam jak Ty chciałbym się „rozprężyć” na kanapie lecz póki co nie mamy takiej możliwości.

Co do Patcha to nie jest kwestia „symbolicznej opłaty” tylko pełnej niechęci MS/sony do takich rozwiazań i jak znasz taki przypadek to proszę podziel się ze mną (oficjalne powieszenie lokalizacji na PSN/Live)

Tak jak pisałem na XXX, rozmowy będą ponownie podjęte w styczniu (w tym tygodniu dopiero wracają pracownicy firmy bethesda po urlopach do firmy) i zobaczymy co się uda

Pozdrawiam

Ja dalej w zapartę i kolejny E-mail z taką wiadomością.

Dzięki za odpowiedź,czekałem to tego e-maila.

1.A co do sprawy,czyli z patchem nie bo Sony/MS nie pozwalają na takie ruchy. Tak? Bo tak zrozumiałem z twojej wiadomości. Przeszukałem wiele for,ale niestety nie znalazłem takiego przypadku(znalazłem że wydawca po jakimś czasie wypuszczał patcha lokalizacyjnego,ale to tylko na PC)

2.Hmm... czyli to nie jest Wasza wina że na PS3/X360 nie ma Skyrima PL,tylko Betshedy? Ogólnie wy bardzo chcieliście wydać Skyrima po polsku,tylko Betsheda powiedziała NIE. Powiedz mi jak oczywiście możesz jak nie jest to tajemnica firmy,dlaczego Betsheda zabroniła wydać polską wersję językową Skyrima na konsole? Bo ty wy ponosicie koszty lokalizacji a nie oni,bo wy zatrudniacie aktorów,studio nagraniowe.

3. Napisałeś że w tym miesiącu będziecie ponownie rozmawiać z Betsheda rozmowy. Wiem że to może za brzmić głupio,ale ja jako w imieniu graczy czekających Skyrima PL abyście przy tych rozmowach nie podawali się i udało się uzyskać zgodę od Betshedy. My gracze widzimy bardzo waszą w poprawe(wydawanie Batmana PL,Deusa PL i Fear),ale Skyrim jest jednym z najlepszych tytułow ubiegłego roku i my bardzo chcemy zagrać Skyrima PL na naszych konsolach. Jak z tym patchem nici to poczekamy na Edycję GOTY,która z pewnością ukaże się w tym to roku. Więc życze wam powodzenia w rozmowach. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

PS

4.Jeżeli to jest możliwe i nie będzie stwarzało tobie problemu to będziesz mnie informował czy udało się wam w rozmowach z Betsheda przekonać im na pozwolenie?

Oczywiście dostałem odpowiedź

1.[XXX] na PC nie ma problemu bo ta „platforma” nie należy do nikogo i nie zarządza nią „nikt”. W przypadku XB/Ps3 jest inaczej.Ms/Sony trzyma mocno rękę na swoich platformach.

2.[XXX] Nie chcę obarczać winą bethesde ale dopełnliśmy wszystko co powinniśmy aby gra była wydana po polsku, tymbardziej ze dla mnie była to kwestia personalna aby wydać skyrima na konsole po polsku. Niestety nie udało się, widać jeszcze sporo wody upłynie zanim zaczniemy lokalizować gry od Bethesdy na konsole. Trudna sprawa choć pewnie nie niemozliwa.

3.[XXX] wydałem na skyrima 1 mln zł (na lokalizacje) i uwierz mi to mnie boli najbardziej że skyrim pewnie przez długi czas będzie nieprofitowy (bo nie ma konsol zlokalizowanych gdzie koszt lokalizacji by się rozłożył).

4.[XXX] tego niestety nie obiecam ale od czasu do czasu postaram się pamietac

Szczęśliwego nowego roku

Więc to nie jest wina Cenegi oni wszystko zrobili co należy. Jak dostanę jakoś nową wiadomośc to sie z wami podziele. Pozdrawiam.

Dyskusja odbywała sie w dniach 02-05stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzyki można zdobyć na 2 sposoby. Znaleść i dostać. A odblokować to jak mowił kolega Deus Ex. Musisz mieć Dragon Souls aby odblokować nowo nauczony krzyk.A Dragon Souls to wiadomo musisz ubić smoka i wchłonąć duszę. Nie będę ci mówił od kogo i gdzie możesz zdobyć krzyki bo nie chce ci psuć zabawy :smile:

A co do sprawy lokalizacji Skyrima. To mam pewne wieści.

Kontaktowałem się z panem Cenegi i pytałem się dlaczego nie ma PL wersji na konsolach, udowadniałem mu że można było dokonać lokalizacji, że piratąi z pewnego forum Xboxowego udało sie przenieś pliki z Peceta na X360,że ja wole grać na kanapie niż siedzieć przed komputerem ,proponowałem aby była latka dająca polską wersję jezykową i zapytałem się co z wersją Goty i dostałem takie wiadomości.

Najpierw treść wiadomości jaką wysłałem.(Nazwy nicków,nazwy forum celowo usunełem żeby potem nie mieć problemów :thumbsup:)

Witam! Jesteś pewnie XXX z forum XXX.. Chodzi mi o kwestię The Elder Scrolls V:Skyrim z wersją na PlayStation 3/XBOX 360,która jest po angielsku a na PC jest świetny dubbing. Przeczytałem cały wątek w którym była poruszana ta sprawa http://www.. Ogólnie brak polonizacji jest spowodowany brakiem zgody Betshedy/Zenimaxu,Sony,Microsoftu tak,a jak nie to bardzo mnie ciekawi dlaczego nie może być polskiego Skyrima na PS3 czy X360. Dlaczego ja mam cierpieć i grać na Pececie po PL,skoro ja chce sie rozprężyć na kanapie i przed PS3?

Mówicie że to nie takie proste przenieś ścieżkę dzwiękową z PC na PS3/X360,i tu sie bardzo ale to bardzo mylicie. Piratom z pewnego forum o XBOXIE udało się przenieś ścieżkę dzwiękową z PC i wrzucić to na X360 i dalo sie grac PL ale na piracie.

W wątku była to sprawa DLC/Patcha,który by dawałpolski język w grze. Sony/MS nie chcą pewnie dawać darmowych DLC to można przecież za symboliczną opłatę wrzucić takiego Patcha/DLC. Istnieje sprawa edycji GOTY PL na konsolach. Była mowa że jak wersja PL dobrze się sprzeda to może będzie wersja PL na konsolach. Jak wskazują wyniki sprzedaży to Skyrim sprzedaję sie jak cieple bułeczki.

I pytanie czy dalej walczycie o Skyrima PL na konsolach? Pisałeś że po premierze Skyrima będą prowadzone rozmowy z Betsheda/Zenimax. Widziałeś na GOLU jakie jest parcie na Polską wersję Skyrima na PS3/X360.W imieniu tych którzy czekają na PL Skyrima na konsolach,proszę cie abyście tam w Cendzie się nie podawali i starali się chociaż na GOTY po PL.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Dostałem taką odpowiedź

Wita XXX

Tak,XXX to ja ale to co przytoczyłeś w większości przypadków jest „wyrwane” z kontekstu.

Nie porównuj proszę pracy piratów do oficjalnego wydawcy lub doczytaj proszę tekst a komentarzach do końca ze zrozumieniem. Piraci łamią prawo i nie przestrzegają asad którymi musi się kierować oficjalny wydawca i to właśnie powoduje trudność w przeniesieniu/zrobieniu lokalizacji na konsolach względem PC.

Ja sam musiałem zrobić wyjątek i wziąć z firmy PC (gram na XB/PS3) aby zagrać w Skyrima po polsku i też nie jest to dla mnie idealne bo nie gram na telewizorze jak w przypadku konsol tylko monitorze. Sam jak Ty chciałbym się „rozprężyć” na kanapie lecz póki co nie mamy takiej możliwości.

Co do Patcha to nie jest kwestia „symbolicznej opłaty” tylko pełnej niechęci MS/sony do takich rozwiazań i jak znasz taki przypadek to proszę podziel się ze mną (oficjalne powieszenie lokalizacji na PSN/Live)

Tak jak pisałem na XXX, rozmowy będą ponownie podjęte w styczniu (w tym tygodniu dopiero wracają pracownicy firmy bethesda po urlopach do firmy) i zobaczymy co się uda

Pozdrawiam

Ja dalej w zapartę i kolejny E-mail z taką wiadomością.

Dzięki za odpowiedź,czekałem to tego e-maila.

1.A co do sprawy,czyli z patchem nie bo Sony/MS nie pozwalają na takie ruchy. Tak? Bo tak zrozumiałem z twojej wiadomości. Przeszukałem wiele for,ale niestety nie znalazłem takiego przypadku(znalazłem że wydawca po jakimś czasie wypuszczał patcha lokalizacyjnego,ale to tylko na PC)

2.Hmm... czyli to nie jest Wasza wina że na PS3/X360 nie ma Skyrima PL,tylko Betshedy? Ogólnie wy bardzo chcieliście wydać Skyrima po polsku,tylko Betsheda powiedziała NIE. Powiedz mi jak oczywiście możesz jak nie jest to tajemnica firmy,dlaczego Betsheda zabroniła wydać polską wersję językową Skyrima na konsole? Bo ty wy ponosicie koszty lokalizacji a nie oni,bo wy zatrudniacie aktorów,studio nagraniowe.

3. Napisałeś że w tym miesiącu będziecie ponownie rozmawiać z Betsheda rozmowy. Wiem że to może za brzmić głupio,ale ja jako w imieniu graczy czekających Skyrima PL abyście przy tych rozmowach nie podawali się i udało się uzyskać zgodę od Betshedy. My gracze widzimy bardzo waszą w poprawe(wydawanie Batmana PL,Deusa PL i Fear),ale Skyrim jest jednym z najlepszych tytułow ubiegłego roku i my bardzo chcemy zagrać Skyrima PL na naszych konsolach. Jak z tym patchem nici to poczekamy na Edycję GOTY,która z pewnością ukaże się w tym to roku. Więc życze wam powodzenia w rozmowach. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

PS

4.Jeżeli to jest możliwe i nie będzie stwarzało tobie problemu to będziesz mnie informował czy udało się wam w rozmowach z Betsheda przekonać im na pozwolenie?

Oczywiście dostałem odpowiedź

1.[XXX] na PC nie ma problemu bo ta „platforma” nie należy do nikogo i nie zarządza nią „nikt”. W przypadku XB/Ps3 jest inaczej.Ms/Sony trzyma mocno rękę na swoich platformach.

2.[XXX] Nie chcę obarczać winą bethesde ale dopełnliśmy wszystko co powinniśmy aby gra była wydana po polsku, tymbardziej ze dla mnie była to kwestia personalna aby wydać skyrima na konsole po polsku. Niestety nie udało się, widać jeszcze sporo wody upłynie zanim zaczniemy lokalizować gry od Bethesdy na konsole. Trudna sprawa choć pewnie nie niemozliwa.

3.[XXX] wydałem na skyrima 1 mln zł (na lokalizacje) i uwierz mi to mnie boli najbardziej że skyrim pewnie przez długi czas będzie nieprofitowy (bo nie ma konsol zlokalizowanych gdzie koszt lokalizacji by się rozłożył).

4.[XXX] tego niestety nie obiecam ale od czasu do czasu postaram się pamietac

Szczęśliwego nowego roku

Więc to nie jest wina Cenegi oni wszystko zrobili co należy. Jak dostanę jakoś nową wiadomośc to sie z wami podziele. Pozdrawiam.

Dyskusja odbywała sie w dniach 02-05stycznia.

Dzięki za odpowiedzi. Co do tego, że nie jest to wina Cenegi, to trudno mi uwierzyć. Koleś może po prostu kryć Cenege. Nie oszukujmy się, mają graczy w poważaniu. Napisałeś, że idą do przodu i dla przykładu podałeś Batmana: AC. Żeby w Batmanie była lokalizacja, trzeba było do gnoi napisać petycję i wtedy, łaskawie wrzucili polonizację. Petycja przekonała dystrybutora? Nie sądzę, Cenega nie chciała wydać ani grosza na konsolową wersję. Idą w przód? Może i tak, ale bardzo małymi kroczkami, z wielkiego zacofania. Co oni jeszcze robią na rynku? Dla tak badziewnych firm, nie powinno być w ogóle miejsca. Ale cóż, Polska....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w Batmanie była lokalizacja, trzeba było do gnoi napisać petycję i wtedy, łaskawie wrzucili polonizację.

Tak naprawdę to co do Cenegi nie mam żadnej opinii praktycznie (nie jestem po żadnej stronie barykady - nic dla mnie dobrego nie zrobiła, ani odwrotnie, więc...), ale mam jedną prośbę. Nie nazywaj ich tak. Być może część z nich jest taka jak mówisz (co nie zmienia faktu żeby nie sądzić, by nie być sądzonym), ale część z nich to też uczciwi pracownicy i gracze, którzy robią co mogą by dla graczy w Polsce było jak najlepiej (niekoniecznie mówię o gościu z maili ww.) i nie sądzę że cieszą się czytając takie rzeczy.

Reasumując, nie pisz takich rzeczy o ludziach. Yo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to co do Cenegi nie mam żadnej opinii praktycznie (nie jestem po żadnej stronie barykady - nic dla mnie dobrego nie zrobiła, ani odwrotnie, więc...), ale mam jedną prośbę. Nie nazywaj ich tak. Być może część z nich jest taka jak mówisz (co nie zmienia faktu żeby nie sądzić, by nie być sądzonym), ale część z nich to też uczciwi pracownicy i gracze, którzy robią co mogą by dla graczy w Polsce było jak najlepiej (niekoniecznie mówię o gościu z maili ww.) i nie sądzę że cieszą się czytając takie rzeczy.

Reasumując, nie pisz takich rzeczy o ludziach. Yo.

Z równym powodzeniem można stwierdzić, że SS nie było takie złe, bo tam też byli ludzie brzydzący się przemocą. Cenega owszem ostatnimi czasy zaczyna przypominać prawdziwego wydawcę, ale daleka droga jeszcze przed nimi. Wielu graczy się do Cenegi zraziło, ze względu na tragi-komiczne lokalizację(nie kompatybilny z oficjalnymi patchami polski Fallout 3) lub ich brak(Skyrim właśnie) i nie przekonuje mnie twierdzenie, że to Bethesda się nie zgodziła(choć nie wykluczam, że to prawda) ale dziwnym trafem tylko im przytrafiają się takie przygody a nawet jeśli nie tylko im to tylko im w takiej skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do tego pana z Cenegi ponownie napiszę na początku lutego i się zapytam się czy rozmowy przyniosły jakiś skutek i czy jednak będzie GOTY PL. Pisał że w styczniu ponownie będą rozmowy z Betshedą więc Cenedzie dalej zależy na lokalizacji Skyrima :thumbsup:

Oczywiście jak dostanę odpowiedź to się z wami podzielę.

Edytowane przez LionelPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to co do Cenegi nie mam żadnej opinii praktycznie (nie jestem po żadnej stronie barykady - nic dla mnie dobrego nie zrobiła, ani odwrotnie, więc...), ale mam jedną prośbę. Nie nazywaj ich tak. Być może część z nich jest taka jak mówisz (co nie zmienia faktu żeby nie sądzić, by nie być sądzonym), ale część z nich to też uczciwi pracownicy i gracze, którzy robią co mogą by dla graczy w Polsce było jak najlepiej (niekoniecznie mówię o gościu z maili ww.) i nie sądzę że cieszą się czytając takie rzeczy.

Reasumując, nie pisz takich rzeczy o ludziach. Yo.

Tyle tylko, że inaczej się ich nie da określić. Wiem, że w cenedzie pracują gracze, uczciwi którzy robią wszystko co mogą, jednak całokształtem, firma klienta ma głęboko gdzieś. Niestety, mi też jakoś wesoło z tym nie jest, pisząc tak, jednak inaczej tego ująć nie mogę. Piszę o firmie tak, jakie odnoszę wrażenie po ich produktach. Właśnie trzeba tak pisać, trzeba dać do zrozumienia, że to nie przejdzie gładko. Że takie zagrania nie mają prawa bytu. Urażam kogoś? Może i tak, ale myślę, że ci "uczciwi" pracownicy cenegi, tego nie wezmą do siebie, bo raczej wiedzą o co chodzi. To tak, jakby zabroniono mówić "głupi film", bo kilka osób faktycznie, jest głupich ale np. reżyser jest mądry. Cenega to ciągłe cyrki. Wydali Deus Ex'a po polsku na konsole. Wow, super, normalnie czad. Szkoda, że kupując o wiele droższą edycję kolekcjonerską nie mogłem się cieszyć z Polskiej wersji językowej. Dlaczego? Cenega zawaliła. Sorry, ale nie potrafię lepiej nazwać tych debili, którzy wiecznie twierdzą że "to nie nasza wina, studio XXX zabroniło polonizować"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×