Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takie pytanie do osob posiadajacych gre i aktywnie w nia grajacych. Wiem, ze na poczatku premiery byly z ta gra problemy(bugi z misjami, spadek fpsow przy duzym pliku save'a), czy teraz zostalo to przez patche zazegnane, czy nadal sa jakies przeszkadzajki? Glownie mi tu chodzi o wydajnosc gry na konsoli, brak mozliwosci przejscia jakies misji moge przebolec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym tygodniu byl dosc spory patch - 93 mega.

Ja gram w gre od jakis 20 godzin (save wielkosci 5,5 mega) i do tej pory nie mialem jakis tam wiekszych scinek czy bledow ktore uniemozliwialyby skonczenie jakiegos questa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam około 20h gry, save wielkości 5,5MB. Zero ścinek - od czasu do czasu jednak zdarzy się, że lokacja się nie może wgrać i wtedy reset.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy noszenie ciezkiej zbroj jakos negatywnie wplywa na skille lucznika (strzaly z ukrycia)?

Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było, było, ale masz racje że to robi wrażenie. Tacy ludzie najlepsze rzeczy robią kiedy mają wolną rękę i nie są pod żadną presją :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz takze "isc" w szkole magi przywolanie i caly czas uzywac tego przywolanego luku.

Ja przy poprzednim luczniku uzywalem tej magicznej broni i swietnie sie sprawowal (nie ustepowal niczym realnym lukom).

Dzięki. Może spróbuję, ale nie chciałbym pakować perków w magię przywołania, bo szkoda mi perków, które mógłbym wykorzystać na coś innego.

Czy noszenie ciezkiej zbroj jakos negatywnie wplywa na skille lucznika (strzaly z ukrycia)?

Wydaje mi się, że ona nic nie robi jeżeli chodzi o skradanie się. Jest perk który sprawia, że ciężka zbroja nic nie waży więc teoretycznie jest chyba lepsza niż lekka.

Jego nie zdobywasz tylko tak jakby przywołujesz z Oblivionu. Do skrzynki wkładasz określone przedmioty i ciągniesz za wajchę. Wszystko opisane masz na tej stronie.

http://www.uesp.net/...:Atronach_Forge

Dzięki. Kiedyś poczytam i spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatrzymujecie rzeczy które są w zakładce MISC takie jak kości smoka czy kosztowne kamienie?

warto to zostawiać w szkatule mieszkania ,przydaje się w dalszej fabule?

czy może sprzedać?

jak powiększyć możliwość noszenia większej ilości rzeczy? rozbudowa heavy armour?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje żeby zwiekszyć udziwg o 100 punktów - pierwsze to Standing Stones nie pamietam nazwy , druga opcja to w umiejętnościach kradzież idziesz prawą stroną drzewka.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

zatrzymujecie rzeczy które są w zakładce MISC takie jak kości smoka czy kosztowne kamienie?

warto to zostawiać w szkatule mieszkania ,przydaje się w dalszej fabule?

czy może sprzedać?

Klejnoty zdecydowanie warto zostawiać. Po pierwsze, jeżeli masz rubin bez skazy (Flawless Ruby) to zatrzymaj jeden, bo ten przedmiot jest dość rzadki, a wymagany w jednym zadaniu (daedrycznym). Z reszty zmontujesz biżuterię w kuźni, którą nie tylko sprzedasz za ciężki szmal, ale też ulepszysz kowalstwo.

jak powiększyć możliwość noszenia większej ilości rzeczy?

Oprócz metod wypisanych powyżej dochodzi jeszcze umagicznienie pancerza (na pewno buty, ale nie wiem co jeszcze) Fortify Carry Weight, a ponadto każde ulepszenie Staminy przy awansie zwiększa udźwig o 5 punktów. Są też mikstury które tymczasowo zwiększają udźwig, od 20 do 60 punktów możesz znaleźć, lepsze możesz sobie zrobić. Pancerz Gildii Złodziei i Volsung też zwiększają udźwig. Standing Stone wspomniany powyżej to Steed Stone. Z tym ulepszeniem Heavy Armor też jest sens jeżeli takie zbroje nosisz, bo w połowie drzewka jest perk, który sprawia, że założona zbroja nie waży nic. W drzewku Light Armor jest tak samo.

Edytowane przez Siriondel
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest coś co powoduje, że nie warto kupować używki tylko nówkę? Jakiś kod dodatkowy czy coś:) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ma żadnego passa, ani nic, ale jak kupujesz używkę to co sprytniejszy sprzedawca oszczędzi ci mapki w pudełku z grą (:D), ale zwyczajnie się o nią spytaj. Nie ma żadnych kodów, itd.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jest sprawa.

Niesamowicie mocno nakreciłem sie na Skyrima, nie jestem casualem ( naczy sie nie odpalam sobie gry na godzinke na weekend, jak juz siadam do gry to chce wycisnać co sie da :) ), więc z góry prosze bez odpowiedzi typu "gram 20 godzin i wszystko jest ok" wolałbym żeby wypowiedziały sie osoby co maja 100+ godzin gry w skyrima za sobą.

Wiec jak kupować juz ? czy czekać az bethesda naprawi to co zwaliła w wersji na ps3 ? ( czekac na jakies goty ?? ) Czy ten patch 1.4 cos poprawił ? Chodzi o to, ze nie mam zamiaru siadac do gry, gdzie wiem na bank, że niedługo moja beztroska przygoda sie skończy czy cos tam takiego, mówiąc krótko bo zaczynam pisac jak student na kolokwium - Chce grać w sykrima i CIESZYĆ sie tą grą, warto kupić ? czy jeszcze poczekać ?

PS: Bez marudzenia typy zagraj sobie na kompie itd - mam to na kompie, ale zdecydowanie preferuje grę na konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

KUPUJ! =)

Jestem fanem od nie wiem ilu lat seri TES, i najnowsza część podołała.

Wersja na ps3 jest bardzo ładna, były problemy z klatkowaniem, ale mam save już z około 100 h i po patchu jest ok.

Wydałem 200 zł w dniu premiery, i nie żałuje żadnej złotówki. Kanapa/fotel, pad, tv oraz skyrim i partyjka 5h to nic takiego wielkiego =)

Jedyny minus to że gra uzależnia. To co świat oferuje (questy, gildie etc.) powoduje że 2h w Skyrim staje się taka samą rutyną jak mycie zębów...

Nie jestem typem osoby co spędza przy jednej grze więcej niż 3 godzinny dziennie (co i tak jest mega rzadkie gdy połącze czas wszystkich gier w jakie gram) ale z skyrimem miałem już pare maratonów 6h+.

Nie czekaj i kupuj. To jest jedna z nie wielu gier na jakie warto wydać 200 zł i nie mieć wyrzutów sumienia, że wyrzuciłem kase w błoto..

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto kupić ? czy jeszcze poczekać ?

Wczoraj zrobiłem platynę z licznikiem pokazującym 229 godzin. Wykonałem ponad 140 questów (przypuszczam że jest to miażdżąca większość tego co gra oferuje), a każdy z nich przebiegł poprawnie i bez bugów. Wydajność spadała lekko przy dłuższej sesji, raptem 3 razy spadła do poziomu jakiegoś chorego pokazu slajdów, kilka razy gra się zawiesiła, ale to tyle.

Patch 1.4 poprawił wydajność w znacznym stopniu, ilość klatek w niektórych miejscach skoczyła mocno i już nie trzeba resetować PS3 co 2 godziny by gra nie zaczęła się ciąć.

Mimo tego sprawa nie jest aż tak kolorowa. Skyrim nadal ma mnóstwo błędów, ale ja uniknąłem wielu z nich poprzez odpowiednie podejście i niestety, małe samoograniczanie się. Tak to jest z tą wersją na PS3. Tak więc warto wyłączyć autosave'y, dla przyspieszenia wczytywania i trzymać niewielką liczbę ręcznych zapisów. Warto pamiętać, by trzymać w dzienniku jak najmniejszą ilość otwartych questów, starać się kończyć je w miarę szybko, jeden na raz. Warto powstrzymać się eksploracją, jeżeli tych questów zrobi się zbyt dużo. Warto unikać wykorzystywania glitchy, exploitów, power levelingu. Po prostu wejść w ten świat i przemierzać go swoim tempem.

Jeżeli akceptujesz te warunki, to bierz śmiało, nie jest trudno się przystosować i będziesz się dobrze bawił. Jeżeli nie... cóż, nie wiem czy opłaca się czekać bo nie wierze, że Skyrim na PS3 kiedykolwiek będzie naprawdę naprawiony.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykonałem ponad 140 questów (przypuszczam że jest to miażdżąca większość tego co gra oferuje)

W grze jest ponad 200 questów a jeśli liczyć radiant questy to nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi platyna zajęła 98 h i mam juz dość tych questów i dość ES przynajmniej do wydania VI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Bo przegapiłem jeden deadryczny artefakt (zabiłem Barbasa) a chciałbym zrobić platynę i tak się zastanawiam czy jak odpalę New Game i zdobędę ten artefakt jeden to wtedy gra doliczy mi go do pozostałych i wskoczy trofeum? Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Bo przegapiłem jeden deadryczny artefakt (zabiłem Barbasa) a chciałbym zrobić platynę i tak się zastanawiam czy jak odpalę New Game i zdobędę ten artefakt jeden to wtedy gra doliczy mi go do pozostałych i wskoczy trofeum? Dzięki za odpowiedź.

Niestety nie. Wszystko musi być zrobione na jednej postaci. Jeżeli jeszcze nie zrobiłeś questa "Ill met by moonlight" w Falkreath, to jeszcze masz szansę na platynę, bo z tego questa można wyciągnąć dwa artefakty. Jeżeli jednak już go zrobiłeś i masz z niego jeden, to pozamiatane.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś może liste artefaktów deadrycznych i jak je można zdobyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niestety nie. Wszystko musi być zrobione na jednej postaci. Jeżeli jeszcze nie zrobiłeś questa "Ill met by moonlight" w Falkreath, to jeszcze masz szansę na platynę, bo z tego questa można wyciągnąć dwa artefakty. Jeżeli jednak już go zrobiłeś i masz z niego jeden, to pozamiatane.

Dziękuje serdecznie (plus dla Ciebie), nie pamiętam, żebym robił. No ale nawet jeśli pozamiatane to ta gra jest tak zacna, że nie ma kłopotu zrobić drugą postać i powalczyć o same afterfakty:)

Edytowane przez Fastex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poradnik do Skyrim dla chcących spokojnie powalczyć o pucharki i ominąć co bardziej prawdopodobne błędy już się powoli robi. W przeciągu góra dwóch dni powinien zostać opublikowany na forum :)

Edytowane przez Siriondel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam przygodę, więc pytanie proste. Jestem teraz w Whiterun, jest tam jakieś miejsce by przechować moje rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×