Skocz do zawartości
Tomo

LittleBigPlanet 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie dodatku Sackboy prehistoric moves i trofeum Pięć to znaczy więcej niż cztery.

Robił to ktoś na dwóch padach? Prosiłbym o dokładne wytłumaczenie, jak to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jedno pytanko...

Mam problemy z "Podejmij Me Wyzwanie" Tworze nowy poziom, ustawiam bramki startu oraz końca, w TAG' ach poziomu zaznaczam na RYWALIZACJE, później PUBLIKUJ i ? ? trofek nie wpada :// nie mam pojęcia dlaczego :/

A tak dla chętnych jakby ktoś chciał zwiedzić kopalnie to zapraszam:

Juza_88

Polska Otchłań :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam jedno pytanko...

Mam problemy z "Podejmij Me Wyzwanie" Tworze nowy poziom, ustawiam bramki startu oraz końca, w TAG' ach poziomu zaznaczam na RYWALIZACJE, później PUBLIKUJ i ? ? trofek nie wpada :// nie mam pojęcia dlaczego :/

A tak dla chętnych jakby ktoś chciał zwiedzić kopalnie to zapraszam:

Juza_88

Polska Otchłań :))

Nie chodzi tutaj o wstawienie taga "Rywalizacja", ale o zmianie poziomu na rywalizacje. Podczas edycji poziomu, w narzędziach, gdzieś przy ostatniej stronie powinieneś mieć opcję zmiany, domyślnie powinno być ustawione na Współpracę.

Przy następnej grze sprawdzę twój poziom.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedź i rade :)

Nie miałem pojęcia że właśnie w narzędziach się coś zmienia :) Przy następnej grze tzn jutro, zrobię taki poziom na 2 sec i od razu usuń bo nie mam zamiaru zaśmiecać Bibika ( tak nazywamy tą grę z przyszłą żoną ).

BTW

Polecam te dwa poziomy :)

Juza_88

Polska Otchłań - dość hardkorowy hehe mało kto go przechodzi do końca - obrazuje ciężką prace na kopalni

Polska Zima - krótka historyjka w zimowej scenerii np wyciąg, Yeti i krótki wyścig :)

Taak Taak Taak hehe sępie jak głupi o tych 50 unikatowych graczach hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zaoferowanie plusa każdemu kto zagra w mój super rozbudowany lvl nad którym spędziłem masę czasu, włożyłem dużo serca i zaangażowania odsuwając na bok rodzinę, przyjaciół, znajomych i codzienne obowiązki będzie jakimkolwiek złamaniem regulaminu forum czy tylko brakiem taktu ewentualnie dobrego smaku? ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daraya, są łatwiejsze sposoby;

(...)

7F1CEE9622E98170B27C26088C9E0B2829BDF484.PNGth_bronze.png 50 Unique Players / 50 unikalnych graczy

Na opublikowanych przez Ciebie poziomie musi zagrać 50 różnych osób;

nie muszą go ukończyć,

nie muszą go oceniać,

nie muszą zostawiać komentarzy,

nie muszą też dawać Yes czy Boo,

Wystarczy że chociaż go uruchomią i spędzą w nim nawet 1s. Z uwagi na ilość publikowanych leveli w świecie LBP trofeum jest trudne do zdobycia bez odpowiedniej reklamy, jeżeli więc zrobisz już jakiś etap to pochwal się nim np: w tym temacie forum. Jeżeli chcesz jednak szybko odblokować pucharek to sugeruję inne rozwiązanie; Poświęć jedno popołudnie i graj w świeże levele na community (tylko nowe po publikacji), odpalaj level i wychodź jeśli chcesz skrócić czas na zdobycie pucharku, w każdym pozostawiaj komentarz P4P z dopiskiem "please visit my lvl" lub czymś zbliżonym. Ja w ten sposób dobiłem w jedno popołudnie brakujące 50 zagrań.

(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Chcecie radę do zrobienia tego trofeum, to znam sposób, który zagwarantuje wam 50 graczy, a nawet bycie na cool page.

1. Poziom, który zrobicie musi być super (to oczywiste), wystarczy, aby pierwsi ludzie, którzy w niego zagrają dali yay i/lub serce.

2. Musicie mieć min. 5 znajomych grających w lbp, chętnych do pomocy.

Cała sztuczka polega na tym, że gdy opublikujemy poziom, nasi znajomi wbili i go polubili, dzięki czemu znajdzie się on na 5 stronie cool page, wystarczy jeszcze ładne logo, chwytna nazwa i opis poziomu oraz poziom, który ludzie chętnie polubią. Najlepiej jest to robić w godzinach 20-22. Następnego dnia powinniście dostać trofeum.

Sposób jest sprawdzony, dzięki niemu moje 3 poziomy trafiły na cool page (używałem go właśnie na tych trzech).

Jeżeli nie jesteście pewni, co do swojego poziomu, możecie śmiało do mnie pisać. Może i nie jestem jakimś super twórcą, ale coś tam o lbp wiem :)

Sposób był sprawdzany tylko w lbp2, więc nie wiem czy zadziała w pierwszej części.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To weź wejdź na mój poziom i sprawdź czy fajny -> nazywa się 'p4p short' :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdobyłem 25% i 50% już na samym starcie z grą gdzieś na pierwszych levelach. Więc wiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Mam prośbę-wejdzcie na mój lvl-Wyścig.Zrewanżuje się tym samym.

PsnId:szuwar1

Oczywiście plusik dla Tomo za poradnik.

Edytowane przez szuwar1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam chętnych do pomocy w zdobyciu trofka z kotwiczką. Chętni - zgłaszać się ;)

No i przy okazji się zareklamuję - Maly_062 , poziom "Wet Zombies" , gdyby komuś się chciało to zapraszam.

Edytowane przez Maly_06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie a propos tego trofeum Votarator 50. Mam po prostu kliknąć uśmiechniętą buźkę, czy muszę zostawić tą mini recenzję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś byłby tak miły i zagrał w wolnej chwili w mój poziom, to z chęcią odwdzięczę się tym samym lub pomogę w innej grze ;) Jeśli możecie pomóc, to wejdźcie w jakikolwiek z moich poziomów; wszystkie mają linki do tego, na którym zbieram odwiedziny :) Dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lars z forum to wejdą Ci 2-3 osoby :P Po prostu powchodź w levele P4P (koniecznie z LBP 2, a nie LBP) i zostaw komentarz "P4P". Mi w ciągu tygodnia nabiło tak 200 zagrań :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jakiś backup był, bo posty usunęło, więc jeszcze raz napiszę ;)

Robię właśnie tak, jak napisałaś, rozegrałem dużo poziomów, ale coś mało ludzi weszło, więc napisałem też tu.

To link do mojego poziomu, na którym zbieram odwiedziny: http://lbp.me/v/b9ss6j

Dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lars06

Po cholerę Ci na planecie 20 poziomów? (liczba przypadkowa, nie liczyłem ile ich tam jest) Jeśli chcesz zebrać tylko 50 zagrań to zostaw tylko jeden etap P4P, masz na jednym poziomie 20 zagrań, na innym 5, a na pozostałych jakieś pojedyncze sztuki, to się nie sumuje! Wywal w cholerę te plansze i zostaw tylko jeden etap.

Jak ja wbijałem ten pucharek tak właśnie zrobiłem, wpadło bardzo szybko, pewnie wiele osób wchodzi na Twoją planetą i boostują Ci nie ten level który trzeba albo odpuszczają zniechęceni panującym tam chaosem :)

Wczoraj jedno zagranie Ci dobiłem, powodzenia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrz Kolekcjonerstwa zaliczony. Gobotron i te robociki wyłażące z każdej strony areny będą mi się śniły po nocach. Koniec końców, polecam tę planszę przechodzić samemu - ja tak zrobiłem i w sumie nie żałuję, bo w grupce tylko większy tłok.

24/25 wymaksowanych poziomów, "Gdzie jest Awalon Centryfuga" powoli zaczyna mnie wkurzać, chociaż dopiero rozpocząłem próby "niezginięcia" na tymże poziomie. Trochę mozolnie się przechodzi, dość długa plansza, wręcz za długa, jak na brak możliwości zgonu :P

Jeśli chodzi o poziom, również się zareklamuję - "Wet Zombies" by Maly_062 , brakuje mi ponoć 19 zagrań do trofka, tak więc bardzo bym prosił choć o to jedno przejście, tym bardziej, że level długi, a tym bardziej wymagający, nie jest. Ot, stworzony na potrzeby pucharku, bo niestety tworzenie traktuję jako zwykłą zabawę/zajawkę na chwilę, ale nigdy nie mam cierpliwości, żeby zabrać się za coś z prawdziwego zdarzenia. Aczkolwiek 4 godziny w trybie tworzenia jakoś minęły. Już tylko 20 :D :D

No, trzy trofki do platyny, która przynajmniej dla mnie okazuje się być nagrodą bardzo wymagającą i ciężką do zdobycia. Ach, satysfakcja będzie nieziemska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że tylko mnie Awalon doprowadzał do furii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... 4 godziny w trybie tworzenia jakoś minęły. Już tylko 20 ...

043A1A2A16BA006E8E0F3B830286EC197CCB9FAE.PNGth_gold.png 1440 Minutes of Create / 1440 minut tworzenia

Jedno z najbardziej czasochłonnych trofeów w LBP2, do jego zaliczenia musimy spędzić aktywne 24h w edytorze plansz, aktywne oznaczają że musimy cały czas coś robić; czyli naciskać jakieś guziki, do wykonania tego zadania musimy więc spędzić w edytorze znacznie więcej niż dobę, czas kiedy przemieszamy się po swojej planszy oglądając ją i zastanawiając się jak tu jeszcze coś upiększyć jest bowiem zaliczany do nieaktywnego. Poniżej kilka obalonych i potwierdzonych mitów na temat tego trofeum;

Wystarczy wejść do edytora plansz i pozostawić włączoną konsolę na 24h - NIE DZIAŁA

Można gumka spiąć analogi tak aby szmaciak latał w kółko po otwartej przestrzeni - NIE DZIAŁA

Wystarczy przynajmniej raz na 30s otworzyć i zamknąć podręczne menu pop-it wciskając :square: - DZIAŁA

Można więc skorzystać z trzeciej wskazówki, najprościej więc odpalić edytor, usiąść wygodnie przed TV i cały czas co kilka sekund wciskać :square: Nie musimy w tym czasie nawet mieć odpalonego TV na LBP2, można oglądać sobie film i po prostu ćwiczyć palce na jednym z wspomnianych przycisków pada.

Od siebie polecam jednak inne rozwiązanie które sam wypróbowałem i również potwierdzam że działa. Zakupiłem bowiem za ogromną kwotę 29zł pada do Ps2/Ps3 firmy VAKOS który posiada przycisk TURBO (AUTO-FIRE)

264985.jpg

Po podłączeniu pada odpaliłem edytor, uruchomiłem na padzie funkcję TURBO (jedno naciśnięcie przycisku) i zablokowałem wykałaczką :square: tak by cały czas był wciśnięty. To spowodowało że szmaciak cały czas otwierał i zamykał menu pop-it. Aby nie męczyć konsoli rozbiłem wbijanie pucharku na 3x8h (mniej więcej), zazwyczaj na noc lub gdy byłem w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wiem o tym sposobie, poradnik przeczytany, ale póki mam jeszcze resztki cierpliwości, wolę sam pobawić się w kreatorze. Choćbym miał później te twory usuwać to zawsze pozostaje choć krzta satysfakcji (podejrzewam jednak, że wkrótce wymięknę i bez Turbo się nie obejdzie)

PS trochę poza tematem, ale nie orientuje się ktoś czy w Sackboy Prehistoric Moves można poruszać się tylko przy użyciu Move Stick i zwykłego kontrolera? Bo nawigacyjnego mi zwyczajnie nie wyłapuje i nie wiem czy to kwestia sterowania czy jakieś uszkodzenie w moim kontrolerze. W menu mogę nim sterować, w zwykłym LBP2 również. Zauważyłem też, że w SPM jest jakieś inne sterowanie, ani guziki na Move Sticku, ani przycisk T zupełnie nie mają kontroli nad Szmacianką. Podejrzewam, że to po prostu wymóg gry, ale wolałbym się upewnić.

Edytowane przez Maly_06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lars06

Po cholerę Ci na planecie 20 poziomów? (liczba przypadkowa, nie liczyłem ile ich tam jest) Jeśli chcesz zebrać tylko 50 zagrań to zostaw tylko jeden etap P4P, masz na jednym poziomie 20 zagrań, na innym 5, a na pozostałych jakieś pojedyncze sztuki, to się nie sumuje! Wywal w cholerę te plansze i zostaw tylko jeden etap.

Jak ja wbijałem ten pucharek tak właśnie zrobiłem, wpadło bardzo szybko, pewnie wiele osób wchodzi na Twoją planetą i boostują Ci nie ten level który trzeba albo odpuszczają zniechęceni panującym tam chaosem :)

Wczoraj jedno zagranie Ci dobiłem, powodzenia ....

Niezależnie w który poziom zagrasz i tak pod koniec przeniesie Cię do tego, na którym zbieram odwiedziny. Czasem sobie spamuję po prostu tymi poziomami i liczę, że się ktoś nawinie, bo na ps3trophies.org coś niemrawo ludzie grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym sposobie, poradnik przeczytany, ale póki mam jeszcze resztki cierpliwości, wolę sam pobawić się w kreatorze. Choćbym miał później te twory usuwać to zawsze pozostaje choć krzta satysfakcji (podejrzewam jednak, że wkrótce wymięknę i bez Turbo się nie obejdzie)

PS trochę poza tematem, ale nie orientuje się ktoś czy w Sackboy Prehistoric Moves można poruszać się tylko przy użyciu Move Stick i zwykłego kontrolera? Bo nawigacyjnego mi zwyczajnie nie wyłapuje i nie wiem czy to kwestia sterowania czy jakieś uszkodzenie w moim kontrolerze. W menu mogę nim sterować, w zwykłym LBP2 również. Zauważyłem też, że w SPM jest jakieś inne sterowanie, ani guziki na Move Sticku, ani przycisk T zupełnie nie mają kontroli nad Szmacianką. Podejrzewam, że to po prostu wymóg gry, ale wolałbym się upewnić.

W Sackboy Prehistoric Moves podstawowo powinno się grać, że jeden gracz steruje sackboyem, a drugi gra na move na zasadzie coop. Jeżeli jesteś zręczny to dasz radę skakać padem, i sterować otoczeniem przez move naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gra tytuł Sacboy's Prehistoric Moves - trophy "Five a Day" O co chodzi? Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co w zasadzie jest niejasne? Odpalasz poziom Inside Big Rex (Wnętrze Tyranozaura, czy jak to tam było przetłumaczone) i w 5 osób (4 pady + 1 move) musicie poziom przejść bez śmierci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×