Skocz do zawartości
Tomo

LittleBigPlanet 2

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem się zastanawiam, po co i dla kogo piszemy te poradniki? Wyszukiwarka nie gryzie! Sprawdzałem ;) :) :P

O co chodzi z tym kwadratem?

043A1A2A16BA006E8E0F3B830286EC197CCB9FAE.PNGth_gold.png 1440 Minutes of Create / 1440 minut tworzenia

Jedno z najbardziej czasochłonnych trofeów w LBP2, do jego zaliczenia musimy spędzić aktywne 24h w edytorze plansz, aktywne oznaczają że musimy cały czas coś robić; czyli naciskać jakieś guziki, do wykonania tego zadania musimy więc spędzić w edytorze znacznie więcej niż dobę, czas kiedy przemieszamy się po swojej planszy oglądając ją i zastanawiając się jak tu jeszcze coś upiększyć jest bowiem zaliczany do nieaktywnego. Poniżej kilka obalonych i potwierdzonych mitów na temat tego trofeum;

Wystarczy wejść do edytora plansz i pozostawić włączoną konsolę na 24h - NIE DZIAŁA

Można gumka spiąć analogi tak aby szmaciak latał w kółko po otwartej przestrzeni - NIE DZIAŁA

Wystarczy przynajmniej raz na 30s otworzyć i zamknąć podręczne menu pop-it wciskając :square: - DZIAŁA

Można więc skorzystać z trzeciej wskazówki, najprościej więc odpalić edytor, usiąść wygodnie przed TV i cały czas co kilka sekund wciskać :square: Nie musimy w tym czasie nawet mieć odpalonego TV na LBP2, można oglądać sobie film i po prostu ćwiczyć palce na jednym z wspomnianych przycisków pada.

Od siebie polecam jednak inne rozwiązanie które sam wypróbowałem i również potwierdzam że działa. Zakupiłem bowiem za ogromną kwotę 29zł pada do Ps2/Ps3 firmy VAKOS który posiada przycisk TURBO (AUTO-FIRE)

264985.jpg

Po podłączeniu pada odpaliłem edytor, uruchomiłem na padzie funkcję TURBO (jedno naciśnięcie przycisku) i zablokowałem wykałaczką :square: tak by cały czas był wciśnięty. To spowodowało że szmaciak cały czas otwierał i zamykał menu pop-it. Aby nie męczyć konsoli rozbiłem wbijanie pucharku na 3x8h (mniej więcej), zazwyczaj na noc lub gdy byłem w pracy.

... Dzisiaj podczas wizyty u brata zauważyłem u jego syna pada MANTA z funkcją Turbo którym katuje swoją PS2. Sprawdziłem na brachola PS3 czy pad działa i jak to jest z funkcją turbo w LBP2. Otóż w menu konsoli faktycznie pad jest "martwy" nie działa nic, kompletnie zero! Po odpaleniu LBP2 i ponownym podłączeniu pada do USB na ekranie pojawia się drugi Sackboy, tadaaammmm! Niespodzianka, pad "ożywa", turbo też śmiga, po wciśnięciu i zblokowaniu :square: menu podręczne otwiera się i zamyka naliczając aktywny czas w edytorze.

Poniżej z ostatniej chwili świeże i pachnące fotki pada, szukajcie takich bo działają :banana:

20120930_160049.jpg

20120930_160121.jpg

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje 50 zagran zostaw komentarz to zagram w wasz rownierz,Wpiszcie moj nic w wyszukiwarce mam jeden lvl krotki

Mam prośbe zagralibyście na moim poziomie? Nazywa sie Fast trophy SirHaszak . Oczywiście sie odwdzięcze

Pomoże ktoś zrobić?

Zagrajcie i polubcie moje poziomy:

juz zabieram sie do dzielą..

i tym samym prosze o wzajemność MEVEK_MARSHALL (znajdziecie w wyszukiwarce po nicku).

mam tylko jedna plansze Scooby Dooby Doo. pozdrawiam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodacy pomóżcie uzbierać mi 50 unikalnych zagrań na moim lvl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodacy pomóżcie uzbierać mi 50 unikalnych zagrań na moim lvl.

Ja już swoje odbębniłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Panowie ,ale napewno więcej osób na tym forum ma LBP2:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Platynę mam jest taka łatwa ze szok tylko poziomy wystarczy fajne robić i reszta to z górki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez pomoge i tez prosze o moj level "p4p short h4h" nick BEDZIASTIK zostawiajcie wpisy a odwdziecze sie pzr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś krok po kroku wyjaśnić jak zrobić trofeum 'Twoja własna historia'? Nie wiem jak zrobić to połączenie.

Edytowane przez c0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś krok po kroku wyjaśnić jak zrobić trofeum 'Twoja własna historia'? Nie wiem jak zrobić to połączenie.

musisz mieć 2 levele do tego zadania. odpalasz jeden z nich, a następnie ustawiasz krążek z przeniesieniem, gdzieś w levelu.

najeżdżasz na niego smyczą i dajesz opcje i tam juz dobierasz sobie odpowiedni swoj level.

wszystko zapisujesz, publikujesz i gitara gra.

a teraz ja mam pytanie...

zeby miec platynke trzeba obejrzec wszystkie samouczki, tylko problem w tym, ze nie wszystkie sa dostepne... mowa o move pack i tym drugim cross-cos tam, trzeba je pobrac za oplata, tak? bo inaczej jak je ukonczyc ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mevek Marshall, wielkie dzięki, nawet nie wiesz jak mi pomogłeś. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko poradnik ale wydaje mi się ,że "wymaksowanie" poziomu wcale nie oznacza ,że musisz zdobyć wszystkie przedmioty. Ja poprostu przechodziłem rozdziały nie padając (zazwyczaj parę prób ) i dostawałem szpilkę np. "Wymaksowanie Laboratorium Wiktorii" (czy jakoś tak)

Zmierzam do platynki ale bardzo powoli :biggrin:

P.S. Jak bym mógł prosić o zagranie na moim poziomie "Fire Run" oczywiście P4P tylko zostawcie byle jaki komentarz mój nick to RoDah123

Edytowane przez RoDah123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do trofika 160x Hurra! nie trzeba komentować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up: na wszelki wypadek pogrubiłem, podkreśliłem i pokolorowałem ;)

6156AC2FB6079D8A102ADE450162014E6FC1C456.PNGth_gold.png 160 Yays or Boos / 160x Hurra lub Buu

Oceń pozytywnie lub negatywnie 160 etapów na community, żeby ocenić level nie musimy go ukończyć, wystarczy uruchomić jakiś etap i dać mu uśmiechniętą lub smutną buźkę sackboya, czynność należy wykonać aż 160 razy, wykonywanie pucharku można jednak połączyć z innymi trofeami z ogrywanie plansz społeczności np: przy 75 zagraniach w etapy z rywalizacją.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, nie widziałem :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra fajna i przyjemna, ale jak ktoś chce zagrać BLP2 tylko dla platynki to naprawdę musi być no-life lub mieć bardzo bardzo dużo czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gram dla platynki, bo wymaksowanie wszystkich leveli by mnie przerosło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście kiedyś problemy ze "znikającymi" obiektami w tworzonych przez was poziomach? Zapisuje poziom, przechodzę do trybu gry, wczytuje poziom a kilka rzeczy po prostu wyparowało... :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×