Skocz do zawartości
Melon PS3

Supergt Endurance Cup

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedlem kimnac troche a tu dzieje sie oj dzieje.Z racji tych calych ogranicznikow i balastow trzeba jasno okreslic warunki.Ja powiem krotko,chcialem zorganizowac dwa pomysly jeden jest taki ze wrzucam liste torow i terminow tu w temacie i jedziemy nowa serie SGT tylko przesuwamy limit do 670-680KM.

Drugi jest taki ze jedziemy F430 scudeira max tune 690KM-tu jesli na dla Watsona(nowa kiera) jest moc za duza mozna zejsc te 70-90KM.

Trzecia nowosc to system punktacji z F1 lub moto GP

Zmiany w regulaminie dotyczyly by zwiekszenia punktow karnych nawet jesli zostaniemy przy obecnej punktacji czyli 15,12,10 itd.

Jesli jeden wozek F430 to dla Was za malo to mozna zrobic tak ze bedzie F430 waga 1240KG vs F458 italia moc max 690KM lub troszke mniej,jednak mysle ze walka z maszyna jest jak najbardziej potrzebna,doda to dramaturgii wyscigom.

OPony do SGT bez ogr

Do ferrarek sport soft.

Beda chetni?

Ps Melon,ja w cywilnym aucie tez hamuje prawa noga,ale w sporcie motorowym hamuje sie lewa.A jak jest slisko to podstawa to hamowanie silnikiem i plynne dohamowania i pokonywanie zakretow.Na mokrym szczegolnie z gorki wazne najpierw depnac hamulec pozniej puscic gaz wtedy jest mniejsze przeciazenie,a nastepniem pomagamy sobie hamowac biegami.Na biegu kola sie tak latwo nie blokuja to raz a dwa zwieksza sie sila hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://www.youtube.com/watch?v=keg6sCKbwHE

:D troszkę ostro chłopcy śmigają

To jest to !!::woot: :woot: :woot: :woot:

Fajnie by było gdybyście zrobili podział na teamy 2-4 osobowe :)

Jestem chętny do nowej serii :):woot:

A co powiecie na taki zawody WTCC na obu forach czyli na naszej amidze i na ps3site ??:)

Nie chodziło bo o to kto jest lepszy tylko żeby obie strony mogły czegoś się nauczyć :)

Edytowane przez GTPL_X-Mato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, na jakiej zasadzie? Przecież tylko 16 miejsc jest, a z tego co na amidzie widziałem to jest was drugie tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 8 osób z każdego forum lub jazda na 2 pokoje z mieszanymi skladami :) Wtedy mogło by brać udział aż 32 osoby :)

Kwestia ustalenia punktacji itd... :) Dla chcacego nic trudnego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig w dwóch pokojach o tej samej godzinie. Po wyścigu podsumowując miejsca patrzy się na czasy okrążeń. Tzn. u nas miejsce 4 zajął np perek a u nich 4 też był GTPL_Czarus to się patrzy kto miał najlepszego best lapa i ten jest wyżej. Oczywiście oznaczałby to, że zająwszy w wyścigu np 10 miejsce de facto byłoby się po podliczeniu wyników 19/20, ale dzięki temu rywalizowałoby ponad 30 osób.

Może niezbyt zrozumiale napisałem, ale powiedzmy, że to tak wygląda:

Nasz pokój:

1. Gawron (bestlap 1;20,090)

2. Melon (bestlap 1;18,100)

3. perek (bestlap 1;23,766)

GTPL Amiga:

1. hardgib (bestlap 1,18,900)

2. GTPL_X-Mato (bestlap 1,19,400)

3. GTPL_Czarus (bestlap 1;20,500)

I po podliczeniu wyników byłoby tak:

1. hardgib (bo miał większego bestlapa od gawrona)

2. Gawron

3. Melon (bo miał lepszego bestlapa od X Mato

4. X-Mato

5. GTPL_Czarus (bo miał lepszego bestlapa od perka)

6. perek

Rozumiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawron Ferrari będzie potem :P Na razie WTCC :D

Z tego co pamietam to ja poprosilem o pomoc Ciebie w organizacji a nie odwrotnie.

Na szczescie WTCC mi pasuje,bo bede potrzebowal zarowno samochodu jak i objerzdzenia sie w tej klasie bo bede startowal w mistrzostwach swiata fusion w teamie GTPL.Dzis zalozylem konto GTPL_Gawron.I pomysl Mato mi sie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy też macie problem z zalogowaniem się na psn??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista samochodów WTCC

Touring Cars

S BMW 320i Touring Car ‘03

S Honda INTEGRA TYPE R Touring Car

S Mazda Atenza Touring Car

S Mazda Mazda6 Touring Car

S Mitsubishi FTO Super Touring Car

S Subaru IMPREZA Super Touring Car

S Toyota ALTEZZA Touring Car

DTM Touring Cars

S Alfa Romeo 155 2.5 V6 TI Touring Car '93

S Audi A4 Touring Car '04

S Audi Abt Audi TT-R Touring Car ‘02

P Lexus IS F Racing Concept ‘08

S Mercedes-Benz 190 E 2.5 – 16 Evolution II Touring Car ‘92

S Mercedes-Benz CLK Touring Car ‘00

S Opel Astra Touring Car (Opel Team Phoenix) ‘00

S Opel Calibra Touring Car ‘94

S Vauxhall Astra Super Touring Car ‘00

S Vauxhall Calibra Super Touring Car ‘94

Tylko trzeba pomyśleć nad limitem wagi bo np. Mercedes-Benz 190 E 2.5 – 16 Evolution II Touring Car ‘92 waży 980 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra, wróćmy jeszcze do SuperGT:

1. Gawron robi mi wjazd na tył, nie prawdą jest, że prawie się zatrzymałem albo coś, po prostu jak możesz zauważyć na filmiku przede mną również wyhamowali... co prawda z 300 do 170, ale ja dałem radę za zefirem to i ty powinieneś za mną ;) Myślę, ba jestem pewien, że kara nic w twoim przypadku nie zmieni, więc ze spokojem przyjmij -3pkt.

2. Być może ze względu na uszkodzoną oś nie wyczułem odpowiednio samochodu, a może po prostu dałem ciała, czego wynikiem było zaliczenie prawym tyłem trawki i spin. Podczas powrotu starałem się trzymać maksymalnie lewej strony, co doskonale widać na filmie. Dawid mnie wyprzedził, bardziej mu w tym pomóc już nie mogłem :biggrin: , perek jednak jechał tak jakby mnie tam nie było, a mapka po lewej jednak po coś jest, tym bardziej, że chwilę wcześniej obracałem się i stanąłem tyłem do przodu co raczej widać na mapce. Co prawda nie wiem jak blisko ją miałeś ustawioną, jak daleko to OK, jak bliżej to z kolei powinieneś mnie zobaczyć zbliżając się po której stronie trasy stoję. Z resztą ten zakręt bierze się zew-wew-zew, więc nie wiem jak mógłbyś mnie nie widzieć :P Ni wykonałeś praktycznie żadnego manewru, żeby uniknąć kontaktu :confused: Regulamin mówi o -6pkt.

Macie jeszcze nieco ponad 2h, po tym czasie, o ile nikt nie napisze, czekamy tylko na końcowy werdykt od Watsona. Potem pozostanie kwestia rozdania nagród ;)

Co do jazdy w nocy:

NO jak się przekonaliśmy w obecnej sytuacji nie da się, ja mimo, EV na 1 i tak nic nie widziałem... po prostu światła są za słabe. Jednak nie rezygnujcie ze zmiennej pory dnia! Można przecież ustawić załóżmy start na 6.00, a upływ czasu dać taki, żeby wyścig skończył się przed 22.00. Zawsze to jakieś urozmaicenie na trasie :thumbsup:

Co do filmiku z WTCC:

Wygląda to super, niestety w GT5 tak zawzięta rywalizacja jest niemożliwa :confused: Tam możemy się obrócić, słyszymy wszystko w zakresie 360°, ma się jakieś wyczucie bryły pojazdu. W GT5 niestety jest to niemożliwe... a daliby tego Eyetoya w online + własna pozycja kamery w środku jak w TDU1... ile to by dało możliwości :) Jeszcze jakby dało się jak w GRIDZIE ustawić wyścig tak, że wszyscy mają kamerę w środku, ahh :cool:

Chociaż w Przypadku WTCC i tak by to nic nie dało, bo w GT5 samochody tej klasy są w standardzie :down:

P.S Da się w online wyłączyć ABS, żeby wszyscy mieli na 0? Tak się zastanawiam, sporo by to zmieniło w rozgrywce, nikt by nie hamował na maxa, dzięki czemu można by jechać bardziej na zderzaku, a jak już trzeba by było to byłaby taka możliwość kosztem opon. Teraz jest tak, że trzeba trzymać dystans, bo jak ten z przodu zahamuje, a my to zrobimy ułamek sekundy później to już się w niego wbijemy ze względu na to, że wszyscy hamują na maxa.

@edit:

3. Melon (bo miał lepszego bestlapa od X Mato

ha-ha :D

Panowie, wywalcie z list Lexusa, za bardzo się różni...

A jak mocą w mercedesie? Jak ma mniejszą i nie da się podnieść (co można zmienić w wozach WTCC?) to można zostawić... a jak nie to balast, żaden problem po patchu ;)

A, jeszcze jedno: Jak się ma sprawa różnic między DTM, a Touring Cars? Touring są chyba słabsze, co nie?

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko trzeba pomyśleć nad limitem wagi bo np. Mercedes-Benz 190 E 2.5 – 16 Evolution II Touring Car ‘92 waży 980 kg.

Podałem wyżej propozycję 1000 kg i 460 KM. Mój Audi TT też ma 980kg ale mogę mu dodać 20 kg balastu.

Z tego co pamietam to ja poprosilem o pomoc Ciebie w organizacji a nie odwrotnie.

Oj co się bulwersujesz:P

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej ustawic ograniczenie do 460KM i 1000kg :)

Proponuje brac pod uwagę tylko te samochody:

Touring Cars

S BMW 320i Touring Car ‘03

S Honda INTEGRA TYPE R Touring Car

S Mazda Atenza Touring Car

S Mazda Mazda6 Touring Car

S Mitsubishi FTO Super Touring Car

S Subaru IMPREZA Super Touring Car

S Toyota ALTEZZA Touring Car

DTMy są szybsze bo mają inną konstrukcje...

Edytowane przez GTPL_X-Mato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym DTM i tak włączył w tę rywalizację. Mato nie mieszaj nam tu :biggrin: My i tak nie odróżnimy różnic w "konstrukcji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wróćmy jeszcze do SuperGT:

1. Gawron robi mi wjazd na tył, nie prawdą jest, że prawie się zatrzymałem albo coś, po prostu jak możesz zauważyć na filmiku przede mną również wyhamowali... co prawda z 300 do 170, ale ja dałem radę za zefirem to i ty powinieneś za mną ;) Myślę, ba jestem pewien, że kara nic w twoim przypadku nie zmieni, więc ze spokojem przyjmij -3pkt.

Melon ponizej wklejam to co napisalem w moim poscie dot wyscigu:

@To jest to-Nordshleife w deszczu i do tego w nocy,pelen hardcore.

Melon przepraszam nie spodziewalem sie ze z 280km/h zhamujecie do 160km/h na suchym torze :shok:WTF!?To ja po mokrym jade 50 dych wiecej

Po suchym mozna isc 250/260km/h@

Specjalnie nagralem filmik jak ten zakret jade ten zakret po mokrym szybciej niz pierwszy samochod ktory wtedy zhamowal do 160/170km/h.

Oczywiscie wina moja nie podlega watpliwosci,kare przyjmuje jednak najwieksza kare poniosles Ty sam z mojej winy.Dobrze by bylo gdys pozwolil mi sie wyprzedzic,ja bym raz dwa ich rozmontowal a Ty bys pojechal takim samym sposobem za mna hehehehe pozniej bym oddal Ci pozycje i walczyli bysmy miedzy soba.Perek i Pnabor wiedza ze na tej prostej ide flat out i robia miejsce jak widza w lusterku :thumbsup:,nawet wole isc po zewnetrznej wtedy nie ma ryzyka ze mnie wyrzuci na wyprzedzany samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem juz nie mieszam :)

Przejedz sie tylko S BMW 320i Touring Car ‘03 i S Audi Abt Audi TT-R Touring Car ‘02 po tym samym torze na takich samych oponach i przy tej samej mocy i masie :) Napewno zobaczysz roznice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problem juz nie mieszam :)

Przejedz sie tylko S BMW 320i Touring Car ‘03 i S Audi Abt Audi TT-R Touring Car ‘02 po tym samym torze na takich samych oponach i przy tej samej mocy i masie :) Napewno zobaczysz roznice :)

Jak dotąd miałem przyjemność jechać Abt Audi TT ;> Sugerujesz, że Beta o niebo lepsza w prowadzeniu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sumo tworzysz event który kiedyś się kończy ( czasowo ) czy jest to cotygodniowy event bez daty zakończenia :) ? sorry ale nie czytałem nic o nim :)

W najbliższą niedzielę jeszcze jedziemy, szczerze to dzięki nowemu "usprawnieniu" od marca mi się już nie chce jeździć :P przynajmniej na dotychczasowych zasadach.

Ale w niedzielę na GTPL też jeżdzą od około 20:45 do 22:00 - np Gawron tam startuje.

Mnie tam pasuje każdy dzień wieczorem (po 21:00) za wyjątkiem środy, a w poniedziałki mogę od 22:30. ;)

:D troszkę ostro chłopcy śmigają
ale kurna szykany nikt jakoś nie ściał hehe. Ich było bodaj 28 na starcie - na szczęście GT5 tylu graczy nie pociągnie, więc takiej zadymy nie będzie. ;)

Najlepiej ustawic ograniczenie do 460KM i 1000kg :)

Proponuje brac pod uwagę tylko te samochody:

Touring Cars

S BMW 320i Touring Car ‘03

S Honda INTEGRA TYPE R Touring Car

S Mazda Atenza Touring Car

S Mazda Mazda6 Touring Car

S Mitsubishi FTO Super Touring Car

S Subaru IMPREZA Super Touring Car

S Toyota ALTEZZA Touring Car

DTMy są szybsze bo mają inną konstrukcje...

Ograniczenia dobre, kto ma za małą masę to zje chipsy albo se doda balast. ;) Tylko trochę mały ten wybór aut dałeś.

Co do wspólnych wyścigów na ps3site.pl i GTPL.pl przecież w zasadzie tu i tu te same osoby startują, a po zsumowaniu i tak więcej niż 20 nas nie będzie. ;)

Ale gdyby było, to można zrobić tak jak robicie w niedzielę na GTPL dwa równoległe wyścigi kwalifikacyjne i najlepsza 8 z obu wyścigów w finale. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś pojeździmy online dzisiaj? Co wy na to? Jest ktoś chętny postawić pokój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Watson - Mam nadzieje ze Vitalic sprawdzi i napisze któro lepsze :) Ja już wiem któro ale chcialbym zeby on jeszcze to sptawdzil :)

SUMO - Myslę że około 25-30 osób by sie nazbierało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
SUMO - Myslę że około 25-30 osób by sie nazbierało :)
No to robimy limit na 32 i gotowe. ;)

np. o 21:30 jedziemy dwa równoległe wyścigi trwające około 30 minut, a o 22:00 ósemka graczy z każdego pokoju awansuję do głównego, punktowanego godzinnego wyścigu.

Punktacja jaką se tam wymyślimy, dodatkowo bym dał np + 5 pkt. dla dwójki graczy z pierwszych miejsc w Kwalifikacjach i +5 pkt dla osoby która w finałowym wyścigu wykręci najszybsze kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem wyżej propozycję 1000 kg i 460 KM. Mój Audi TT też ma 980kg ale mogę mu dodać 20 kg balastu.

Oj co się bulwersujesz:P

A o nic tylko mialem turniej robic ja a robisz go Ty.W sumie do niczego nie jestem potrzebny,tabelki zrobic nie potrafie , auta wybierzecie sami a regulamin skopiowac kazdy potrafi,ewentualnie deko dostosowujac pod potrzeby eventu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o nic tylko mialem turniej robic ja a robisz go Ty.W sumie do niczego nie jestem potrzebny,tabelki zrobic nie potrafie , auta wybierzecie sami a regulamin skopiowac kazdy potrafi,ewentualnie deko dostosowujac pod potrzeby eventu.

Jak ja go robię?! Każdy się wypowiada, po prostu dyskutujemy a Ty czujesz się pokrzywdzony, wyluzuj :) Każdy dołoży swoją cegiełkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o nic tylko mialem turniej robic ja a robisz go Ty.W sumie do niczego nie jestem potrzebny,tabelki zrobic nie potrafie , auta wybierzecie sami a regulamin skopiowac kazdy potrafi,ewentualnie deko dostosowujac pod potrzeby eventu.

no to idziemy spać/grać a Gawron teraz napisze co i jak ;)

My tylko burzę mózgów robimy Gawron wybierzesz najlepsze pomysły i już, bez nerw. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Gawron

A rano czytałem twój post i trochę mi wyobrażnia go zamgliła już ;) Z resztą o co chodzi, przecież stwierdzenie "nie prawdą jest, że prawie się zatrzymałem" jest prawdą xD

A zahamowałem tylko dlatego, że musiałem, sam ten zakręt przecież również jak ty biorę z 250/260 ;)

.Dobrze by bylo gdys pozwolil mi sie wyprzedzic,ja bym raz dwa ich rozmontowal a Ty bys pojechal takim samym sposobem za mna hehehehe pozniej bym oddal Ci pozycje i walczyli bysmy miedzy soba.Perek i Pnabor wiedza ze na tej prostej ide flat out i robia miejsce jak widza w lusterku :thumbsup:,nawet wole iść po zewnetrznej wtedy nie ma ryzyka ze mnie wyrzuci na wyprzedzany samochod.

Oj, nie wiem, czy byłbym w stanie powtórzyć twoje wyprzedzanie... Za bardzo się boję kraksy, szczególnie na Nurbie :P

A w ogóle to przypomniałem sobie, że podczas wczorajszego wyścigu odpięła mi się kierownica na przedłużaczu USB, więc po zaliczeniu bandy, na szczeście nie groznie musiałem wstać i sprawdzać w którym miejscu padło połączenie, więc moja pozycja jest usprawiedliwiona :D A tych co zrezygnowali zdążyłem jeszcze przed rezygnacją wyprzedzić (poza zefirem), więc mimo wszystko - wypadki, odpięcie kierownicy i tak jestem zadowolony :teehee:

Co do organizacji eventu:

Kary ktoś musi wlepiać gawron :DD

Edytowane przez Melon PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to robimy limit na 32 i gotowe. ;)

np. o 21:30 jedziemy dwa równoległe wyścigi trwające około 30 minut, a o 22:00 ósemka graczy z każdego pokoju awansuję do głównego, punktowanego godzinnego wyścigu.

Punktacja jaką se tam wymyślimy, dodatkowo bym dał np + 5 pkt. dla dwójki graczy z pierwszych miejsc w Kwalifikacjach i +5 pkt dla osoby która w finałowym wyścigu wykręci najszybsze kółko.

A jak wyglądałyby starty do tych wyścigów? W pierwszym mogłby być kwalifikacje + okrążenie formułujące jak w SuperGT a w finałowym wyścigu? Trzeba również wziąć pod uwagę ewentualne problemy techniczne, poślizgi, o takim turnieju fajnie się mówi, ale ciężko to wszystko ogarnąć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×