Skocz do zawartości
Melon PS3

Supergt Endurance Cup

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie gralo sie w multi super,w GT5 sporo ludzi jezdzi w miare czysto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie dodali czasem limitu tych pkt tuningu or smth w wiscigach online? własnie konsole wylaczylem to juz nie sprawdze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie dali,nigdy nie daja Nam graczom wyboru.Wprowadzili duchy by rozpierduchy nie bylo na online a jak chcemy pograc pro ze znajomymi to nie ma wylacznika.Tak jest zawsze od premiery.Teraz te duchy jeszcze ulepszyli,jakmega ostro cisniesz to jest mala szansa ze dojdzie do zderzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chciałbym zebrać wszystkie informacje do kupy, ponieważ są pewne nieścisłości.

1) Na początku wszystko normalnie się aktualizowało ( przed zakupem GT5 )

2) Po zakupie GT5 też było wszystko ok do momentu grania ONLINE gdzie wywalało mi słynny błąd kompatybilności 774

3) Skontaktowałem się z moim dostawcą internetu, który zmienił coś, nie bardzo wiem co, ale wspominał, że teraz "wszystko idzie z jednego" chyba miał na myśli www, p2p itp.

4) Posiadam ruter TP-Link WR543G, który rozdziela sygnał z anteny na konsolę, laptop i komputer stacjonarny, IP WAN ustawione jako Static IP

5) Jakiś miesiąc temu podczas ściągania poprzedniej aktualizacji miałem pewne problemy, ale po 3-4 próbach patch do GT5 pobrał się i zainstalował.

6) W poprzedni piątek próbowałem ściągnąć patch 1.06 ale ciągle wywala błąd 80710723 - niby zablokowane porty.

INTERWENCJE:

1. Podłączyłem konsolę przez kabel do rutera

2. Podłączyłem konsolę bezpośrednio do zasilacza anteny ( więc tylko konsola miała internet, wydaje mi się, że to nie problem rutera a sieci )

3. Usunąłem grę z dysku.

4. Wpisywałem OPEN dns

5. Kolejnym etapem była modyfikacja rutera i ręczne wpisywanie ip ps3

KONSOLA

a) IP konsoli 192.168.20.99

B) brama standard 255

c) ruter domyślny 192.168.20.1

d) 1 dns 192.168.20.1

e) 2 dns taki jak dał dostawca

5. Następnie przeszliśmy do konfiguracji rutera

a) Virtual Server - porty (TCP: 80, 443, 5223, UDP: 3478, 3479, 3658) , DMZ off, UPnP off

B) Virtual Server ON, DMZ ON w tym wpisywałem adres ip konsoli czyli końcówka 20.99 ) , UPnP off

c) Virtual Server ON, UPnP ON

d) DMZ on + UPnP on

e) DMZ on, reszta off

f) UPnP on, reszta off

ŻADNE Z TYCH ROZWIĄZAŃ NIE PRZYNIOSŁO EFEKTU!

Chciałbym podkreślić jeszcze raz co jest bardzo dziwne, że przy włączeniu UPnP w ruter i włączeniu UPnP w konsoli funkcja ta podczas testowania wyświetla się jako UPnP- Niedostępne - więc chyba nie działa?!?!

Kolejnym dowodem na to, że z konsolą jest wszystko ok, wynika fakt iż konsolę zabrałem do kolegi i aktualizacja normalnie się pobrała. Nie wiem tylko dlaczego gra po zainstalowaniu patcha nie chciała się uruchomić, dlatego ją usunąłem jak byłem w domu no i patch musiałem ściągnąć ponownie- niestety byłem już w domu, u siebie :P

Pozostaje mi jeszcze:

1) Aktualizacja rutera ( ale wydaje mi się zbędna ponieważ przy bezpośrednim podłączeniu do anteny było to samo i Ruter nie brał udziału w zabawie :P

2) Dostawca zmieni mi np ip WAN

3) Wyrzucić konsolę przez okno, bo już mam tego dość!!

4) Sprzedać konsolę i przestać grać :P

MUSI BYĆ JAKIEŚ WYJŚCIE- jestem w tej samej sieci co mój dostawca i kilku znajomych i oni takich problemów nie mają. Musi być coś źle ustawione w sieci u administratora!!

W oczekiwaniu na rozwiązanie sprawy... :)

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

port: 5223 musisz otworzyć jako TCP i UDP

edit. sprawdź jeszcze MTU

Edytowane przez zyggi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostawca cos spiepszyl , napisal ze podlaczyl se bezsposrednio pod modem z pominieciem rutera wtedy ma zew ip i nie maja byc poblokowane zadne porty , dzwon do dostawcy wsio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dostawca cos spiepszyl , napisal ze podlaczyl se bezsposrednio pod modem z pominieciem rutera wtedy ma zew ip i nie maja byc poblokowane zadne porty , dzwon do dostawcy wsio ;)

Ja osobiście podłączyłem konsolę przez kabel do anteny ( tak dostawca kazał mi sprawdzić ) ale nie podziałało.

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

port: 5223 musisz otworzyć jako TCP i UDP

edit. sprawdź jeszcze MTU

Przy włączonym upnp i dmz nie powinno mieć znaczenia ustawienie w zakladkach virtual servers . Jak dla mnie definitywna wina administratora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym upnp i dmz nie powinno mieć znaczenia ustawienie w zakladkach virtual servers . Jak dla mnie definitywna wina administratora.

Ale dlaczego UPnP mimo włączonego wyświetla się jako NIEDOSTĘPNE ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy włączonym upnp i dmz nie powinno mieć znaczenia ustawienie w zakladkach virtual servers . Jak dla mnie definitywna wina administratora.

jeśli DMZ jest prawidłowo ustawiony to tak :)

w sumie dziwna sprawa skoro wszystko poza GT5 śmiga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli DMZ jest prawidłowo ustawiony to tak :)

w sumie dziwna sprawa skoro wszystko poza GT5 śmiga...

Nie mogę jeszcze aktualizacji systemu PS3 zrobić, wywala taki sam błąd!! W odróżnieniu do ściągania demek z pss, które normalnie się ściągają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale dlaczego UPnP mimo włączonego wyświetla się jako NIEDOSTĘPNE ????

A no tylko dlatego ze pomimo wlaczonego konsola z routerem mogą sie nie dogadywać i tyle :)

A i upnp zalezy też oczywiście od dostawcy :)

Edytowane przez valhalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A no tylko dlatego ze pomimo wlaczonego konsola z routerem mogą sie nie dogadywać i tyle :)

Zauważyłem jeszcze jedno:

Podczas testowania ( jakbym nie ustawił, czy ręcznie czy automatycznie ) po teście na samym dole widnieje informacja coś w stylu "Używany Ruter nie obsługuje częściowych adresów ip" czy coś takiego...

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedno:

Podczas testowania ( jakbym nie ustawił, czy ręcznie czy automatycznie ) po teście na samym dole widnieje informacja coś w stylu "Używany Ruter nie obsługuje częściowych adresów ip" czy coś takiego...

Waston mówie Ci poważnie to wina dostawcy, musiał coś źle poprzestawiać może nie wziął wszystkiego pod uwagę , innego rozwiązania nie widzę skoro sam testowałeś to bez routera i też był problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Waston mówie Ci poważnie to wina dostawcy, musiał coś źle poprzestawiać może nie wziął wszystkiego pod uwagę , innego rozwiązania nie widzę skoro sam testowałeś to bez routera i też był problem.

Dlatego dziś czekam na zmianę WAN i poustawiam ponownie.

EDIT. Przed chwilą dzwoniłem do dostawcy, dziś po 16 będziemy coś próbować, może uda się na finale pojechać :) Jeśli nie to jedźcie beze mnie, żadna strata :P

Edytowane przez Watson20054133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie, dziś finał i zależy mi, żeby znów w ostatniej chwili nie wyszło, że będzie nas za mało. Dlatego robimy listę kto będzie:

perek

zefir

mardok

melon

Gawron

Watson jeszcze nie wie :P

valhalem, dawid, kazmi, arcadiush, Jack, pnabor - będziecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedno:

Podczas testowania ( jakbym nie ustawił, czy ręcznie czy automatycznie ) po teście na samym dole widnieje informacja coś w stylu "Używany Ruter nie obsługuje częściowych adresów ip" czy coś takiego...

UpnP tez mam nie dostepne na golym kablu i "uzywany router nie obsluguje czesciowych adresow"itd-JA NIE MAM ROUTERA!

aLE SIE NIE ZNAM NA TYM TYM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UpnP tez mam nie dostepne na golym kablu i "uzywany router nie obsluguje czesciowych adresow"itd-JA NIE MAM ROUTERA!

aLE SIE NIE ZNAM NA TYM TYM

Hehehe.... takie bajki Ci wyskakują? :D Nie masz rutera a info o ruterze wyskakuje? :P

Własnie miałem pytać.... osoby które posiadają ruter i Typ NAT2 UPnP macie również niedostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje -ale smiga wszystko bardzo ladnie.Jesli chce zrobic test to nie mierzy mi predkosci na konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje -ale smiga wszystko bardzo ladnie.Jesli chce zrobic test to nie mierzy mi predkosci na konsoli.

Mi też właśnie nie mierzy :P Kurdi... nawet porównanie z Waszymi ruterami nic mi nie da, bo to nie w ruterze problem. Kiedy ta 16 przyjdzie ;p chce już jechać do domu i coś pogrzebać przy tym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gawron nie szkodzi ze nie masz routera u siebie w lokalu, może być gdzieś jakiś po drodze .

Dzisiaj będę na wyścigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę, jadę. Wezmę Minoltę i ogranicze jej moc do 550KM :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

pnabor - będę na pewno ale przed samą 22 tak za 5 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×