Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejne pytanie, ale na odpowiedź na poprzednie też czekam: Czy mogę podłączyć kabel, który bezpośrednio dostarcza mi internet, do ps3? Próbowałem tak, ale Play mówi, że kabel ethernet nie jest podłączony. Czy robię coś źle czy po prostu tak się nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kill tylko, że internet mam przydzielony do MAC adresu routera. Jak podłącze PC czy PS3 bez routera to ,,Kabel nie podłączony". A mogę jakoś pokombinować w ustawieniach routera? Mam TP-LINK W340G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kill tylko, że internet mam przydzielony do MAC adresu routera. Jak podłącze PC czy PS3 bez routera to ,,Kabel nie podłączony". A mogę jakoś pokombinować w ustawieniach routera? Mam TP-LINK W340G.

nic to nie da, nat 1 nie osiagniesz routerem

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic to nie da, nat 1 nie osiagniesz routerem

z ciekawości zapytam - nawet DMZ-etem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem ten temat lecz nie znalazłem odpowiedzi więc się zapytam

Mam 2mb w dialogu rozprowadzone przez router d-link dir 300 kablem do kompa i PS3 (nigdy nie miałem z niczym problemów / podłączenie szybkie i bez problemów

/ pingi / transfer / zero zrywania połączeń z grami)

Jestem zainteresowany internetem w UPC 8 mb, nie mam niestety znajomego z takim netem żeby najzwyczajniej przetestować

I teraz moje pytanie odnośnie PS3:

1. Czy podłączenie będzie równie bez problemów ( czyt. podłącze kabelki zrobie test sieci i wszystko bedzie cacy )

2. Czy nie będzie zrywać połączeń podczas gry online i czy są dobre pingi (nie patrze na problemy typu serwery MW2 sa do du.. chodzi mi tylko o jakość netu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam dużą prośbe czy ktos powie mi dlaczego nie mam połączenia z PsNetwork.Dodam tylko ze polaczenie z internetem na ps3 mi dziala,moge bez problemu przegladac strony www,niestety nie moge sie zalogowac i polaczyc z PsNetwork.

Używam router WiFi Belkin G+Mimo (AdSl).Firewal wyłaczony w routerze.Ip przypisany recznie(auto to jest to samo).Jesli probuje sie zalogowac na psNetwork w komputerze wszystko jest ok,ale jesli chce sie zalogowac na Ps3 niestety nie moge.

Na konsoli pisze ze mam Nat 2.

Czy to wina jakichs portow lub czegos podobnego?Prosze o pomoc bo za bardzo sie na tym nie znam a chcialbym pograc online.(kabel nie wchodzi w gre tylko WiFi).

Router przywiozl mi brat z UK czy to moze ma cos wspolnego(zablokowany dostep do jakichs portow lub cos?)

Net jest z orange 1Mb Freedom(ale to nie ma znaczenia bo na innym routerze wszystko jest git Tp-link8901)

Pozdrawiam i czekam na jakies sugestie.

Dziekuje

Edytowane przez Wujgregor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna sie tego dowiedziec? dzwonic do nich i pytac o stabilnosc i blokowanie portow? z nimi jest ciezka gadka i nie wiem czy sie dogadam... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym wybrać pomiędzy D-Linkiem a Linksys'em to zdecydowanie wybrałbym D-Linka. D-Link jest obok 3Com'u itd. jedną z najlepszych marek jeżeli chodzi o sprzęt sieciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet DMZ nic nie wskura. Poprawnie skonfigurowany router pozwala osiagnac NAT 2 i nie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slyszales kiedys o Cisco? A wiesz ze Linksys to Cisco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam router firmy Netgear i smiga mi już 3 lata. ZERO problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się, dobra cena, dobry sprzęt. Do podstawowego podziału netu na siec i zrobienia sieci domowej wystarczy jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socjopatolog też miałem taki problem wystarczylo kilka razy podlaczyc i odlaczyc modem więc radze router/switch zakupic jesli to samo co u mnie.

Popatrz na diody które są na modemie np u mnie dioda PC migala zamias caly czasz sie swiecić, może to ci wskarze droge do pozbycia sie problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie myślałem nad tym DIR- 300 tylko ze on ma antene o mocy 2 dbi a od komputera do ps3 jest z 11m. i czy to bedzie dory zasieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A slyszales kiedys o Cisco? A wiesz ze Linksys to Cisco?

I kazdy kto o tych firmach slyszal wie ze Linksys to nie Cisco. Najmocniejszy Linksys funkcjonalnoscia jak i cena dalko odbiega od najtanszego Cisco i ta roznica nie jest bezpodstawna. To ze Cisco kupilo Linksysa nie znaczy ze jakosc tego drugiego nagle podskoczyla - Cisco zrobilo to tylko dlatego zeby miec zyski z nizszych segmentow w ktorych ich do tej pory nie bylo, dlatego tez na pudelkach z routerami Linksysa pisze 'Linksys by Cisco' a nie po prostu 'Cisco'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak mozna sie tego dowiedziec? dzwonic do nich i pytac o stabilnosc i blokowanie portow? z nimi jest ciezka gadka i nie wiem czy sie dogadam... :P

Zawsze jest możliwość przetestowania łącza przez kilka dni (bodajże 7) jeśli łącze nie będzie spełniać oczekiwań możesz odstąpić od umowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, ze te urzadzenia sa sygnowane tym wlasnie logo. Wiem, ze nie ma co porownywac funkcjonalnosci typowego wrt54g z jakims catalystem, jednak linksys by cisco robi porzadny kawalek elektroniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcial bym zakupić router aby podlaczyc do niego ps3 i chcial bym sie dowiedziec czy ten router bedzie dobry http://allegro.pl/it...blowka_upc.html

Posiadam internet kablowy z vektry 8mb.

witaj,

mam dokladnie taki sam net plus zewnetrzne ip i powiem tak - netgear to shit nie smiga wiec nie kupuj ( bardzo duzy loss packet mimo nowego fw ) zakupilem WRT54GCv3 do tego fw 1.00.14 i mam go z bani smiga jak ta lala takze polecam ( dobra antena ) za 100 pln nie znajdziesz nic lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem w posiadaniu internetu(sferia) łacze sie manualnie z modemem podłączonym poprzez usb do pc. mam w domu ruter(netgear) i siec bezprzewodowa. kiedys nie miałem problemu z netem prze ruter bo podłączałem kabel ethernet do rutka i siec miałem na lanie jaki i wlanie ale dzis nie mam dostempu do stalego polaczenia. zonk tkwi w tym że nie wiem jak udostepnic ten internet(sferia) w sieci(wlan) dla konsoli jak i telefonu.. jezeli ktos wie niech napisze w odp. jak skonfigurowac, wiem że trzeba wpisac fizyczny(mac) ps3 gdzies w polaczeniach sieciowych..

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie trzeba wpisywac MACu. Jezeli chcesz sie az tak pobawic, zeby siec byla i w telefonie (zapewne wifi) to musisz udostepnic polaczenie w windowsie. Nastepnie podlaczcyc kabelkiem ethernet pc do jednego z portow lan routera. Na routerze koniecznie wylaczyc serwer HDCP, bo po udostepnieniu polaczenia to pc rozdaje adresy. teoretycznie powinno dzialac, ale te domowe routery sa przyzwyczajone do tego, ze internet przychodzi kabelkiem ethernet do portu WAN. Opisany przeze mnie sposob omija router jako taki i korzystamy tylko z wbudowanego switcha, role routera pelni pc. Jezeli jednak beda jakies problemy mozna sprobowac podlaczyc kabelek od PC do portu WAN routera. Niestety w takim podlaczeniu mamy sytuacje jak bysmy mieli polaczone ze soba dwa routery w szeregu i sprawa przekierowywania portow sie mocno komplikuje, dlatego pierw podalem pierwszy sposob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej i najodpowiedniej kupić odpowiedni router. Jeśli nie to może spróbuj tak jak kolega wcześniej napisał, bo w teorii powinno działać jak nadasz odpowiednie adresy, no ale..to są domowe routery i nie wiem bo nigdy tak nie kombinowałem ze swoim więc nie wiem jak się zachowa. Bardziej odpowiednim sposobem moim zdaniem będzie skonfigurowanie udostępniania połączenia z PC i wpięcie kabla do WAN, do tego jest ten port. Pamiętaj że musi to być inny kabel, niż ten który łączysz router komputer. Idź do sklepu i poproś o kabel router <-> router. Przynajmniej mi się tak wydaje.

Tutaj masz opisany podobny problem:

forum.cdaction.pl/lofiversion/index.php/t67321.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie myślałem nad tym DIR- 300 tylko ze on ma antene o mocy 2 dbi a od komputera do ps3 jest z 11m. i czy to bedzie dory zasieg

Nie mogę ci zagwarantować, ale u mnie też jest parę metrów, po drodze żelbetowa ściana i mam sygnał 100%. Jakość/cena myślę, że jest akceptowalna. Jak coś będzie nie tak, to możesz zwrócić w ciągu kilku dni. Routerek ładnie wygląda, działa bezproblemowo i od momentu podłączenia i konfiguracji zapomniałem, że go posiadam. Do domowej sieci jest idealny IMHO.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem,gdyż nie mogę się zalogować na PSN(na EU próbowałem i US) a chciałem sobie ściągnąć U2 demko.Jakoś dwa dni temu normalnie w świecie mogłem se grać online w FIfe i K2 teraz wyskakuje mi ten błąd 80710723.Przeczytałem co on oznacza,ale chyba do końca nie zrozumiałem.Na USA PSN wszedłem ale tylko na chwilę a potem zaś błąd DNS:80710723.O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że trafiłem do odpowiedniego tematu. Mam problem, otóż zmieniłem sobie dostawcę internetu z TP na UPC i się pojawiła pewien problemik. Router który wcześniej miałem nie współpracuje z UPC, teraz pytanie jaki router kupić by współpracował z UPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×