Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Ok ,zaraz zobacze :turned:

Niestety nadal NAT3. Konsolka ma już przypisane IP bo jak wchodze w listę ustawien to mi wyswietla. Więc czego to wina :confused:

Może wyłącz firewalla w routerze?

Jeśli to nie pomoże, to już nie wiem co jeszcze... (oczywiście włącz firewalla z powrotem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Allow SONY PS3 WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,80

Allow PS3 WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,443

Allow KONSOLA WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,5223

Allow SONY WAN,* LAN,192.168.0.106 UDP,3478

Allow PlayStation WAN,* LAN,192.168.0.106 UDP,3479

Allow playstation 3 WAN,* LAN, UDP,3658

Allow Allow to Ping WAN port WAN,* WAN ICMP,8

Deny Default *,* LAN,* *,*

Allow Default LAN,* *,* *,*

Po poprzekierowywaniu portów w firewall pokazało mi się coś takiego

Edytowane przez danio97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allow SONY PS3 WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,80

Allow PS3 WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,443

Allow KONSOLA WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,5223

Allow SONY WAN,* LAN,192.168.0.106 UDP,3478

Allow PlayStation WAN,* LAN,192.168.0.106 UDP,3479

Allow playstation 3 WAN,* LAN, UDP,3658

Allow Allow to Ping WAN port WAN,* WAN ICMP,8

Deny Default *,* LAN,* *,*

Allow Default LAN,* *,* *,*

Po poprzekierowywaniu portów w firewall pokazało mi się coś takiego

Hm... tak więc porty masz otwarte i przypisane do ip konsoli (upewniłeś się, że to to ip, wiem gadam, ale czasem takie rzeczy umykają).

Spróbuj zrestartować router, niech się połączy z konsolą jeszcze raz i zobacz.

Jak nie idzie to już nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na strone whatismyip.com i zobacz jaki ip ci pokazuje. Potem wejdz w panel Status routera i zobacz czy masz wlasnie taki adres na porcie WAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewien problem z podłączeniem ps3 do neta.Mam internet z Neostrady TP przez modem sagem który nie ma wejścia na kabel Ethernet więc jedynie ps3 mogę podłączyć przez kompa za pomocą udostępniania internetowego.Czytałem na wielu stronach że trzeba wejść w panel sterowania>połączenia sieciowe>połączenia lokalne>właściwości i tam wpisać adres IP i pozostałe rzeczy.Mój problem polega na tym że kiedy podłączam ps3 do kompa i wchodzę w połączenia sieciowe mam jedynie połączenie telefoniczne Neostrady TP i nic poza tym a przecież powinno też być połączenie lokalne skoro podłączyłem ps3 do kompa.Jeżeli ktoś wie dlaczego nie mam połączenia lokalnego niech odpisze na mój post lub na gg:2293610.Czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewien ze masz karte sieciowa w kompie (jest ktos kto nie ma?)? Jezeli masz to na pewno poprawnie zainstalowana w systemie? Sprawdz w menadzerze urzadzen czy nie ma jakichs niezidentyfikowanych urzadzen albo wykrzykniczkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w stacjonarnych, bo dawno nie miałem do czynienia z nimi, ale w laptopach często w BIOSie karta sieciowa ma możliwość wyłączenia - sprawdź w BIOSie czy nie masz wyłączonej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karte sieciową mam na pewno ponieważ kiedy miałem x360 to od czasu do czasu przy włączeniu kompa pojawiało się [połączenie lokalne odłączono]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag mnie trafia. Wylaczylem cale filtrowanie MAC - chcialem dodac po prostu adres konsoli, ale w tym skurwialym routerze zanim do czegos sie dojdzie, to mozna go rozzbic o sciane. Ale wylaczylem filtrowanie i nic. Wzialem ustawienia sieci w konsoli manualnie i przepisalem wszystko co bylo po kablu - nadal nic. Itego nie kaupuje. Wpisalem mu IP itd, a on nawet IP nie moze wykryc. I pokazuje ze time out i mozliwe ze WEP bledny, a tak na pewno nie jest. Za pol godziny konsola wyladuje po butem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szlag mnie trafia. Wylaczylem cale filtrowanie MAC - chcialem dodac po prostu adres konsoli, ale w tym skurwialym routerze zanim do czegos sie dojdzie, to mozna go rozzbic o sciane. Ale wylaczylem filtrowanie i nic. Wzialem ustawienia sieci w konsoli manualnie i przepisalem wszystko co bylo po kablu - nadal nic. Itego nie kaupuje. Wpisalem mu IP itd, a on nawet IP nie moze wykryc. I pokazuje ze time out i mozliwe ze WEP bledny, a tak na pewno nie jest. Za pol godziny konsola wyladuje po butem.

Tylko nie to! Zostaw tą biedną konsolę...

Coś mi się wydaje, że całe zamieszanie rozbija się o ten WEP... Może spróbuj zmienić szyfrowanie sieci na WPA (najlepie WPA2 jesli router obsługuje - nie znam niemieckiego a tylko taką intrukcję widziałem na sieci do Twojego sprzetu). Przy tym szyfrowaniu samemu nadaje się hasło dostępowe. Może to pomoże i pójdzie nawet w automatycznym podłaczeniu? Przy okazji zwiększysz zabezpieczenia WIFI, a w pozostałych urządzeniach bedziesz musiał poszukać na nowo sieci bezprzewodowej i podać nowe hasło.

W starszych routerach gdy chciałeś podłaczyć nowe urządzenie czasem trzeba było wcisnąć jakiś przycisk, który pozwalał podpiąć się w nowe IP. Masz coś takiego u siebie? (tak mi na myśl teraz wpadło)

Tak patrzę teraz na swpoje ps3 i się zastanawiam... masz w opcjach sieciowych, połączenie internetowe włączone?

Edytowane przez kremulek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie to! Zostaw tą biedną konsolę...

Coś mi się wydaje, że całe zamieszanie rozbija się o ten WEP... Może spróbuj zmienić szyfrowanie sieci na WPA (najlepie WPA2 jesli router obsługuje - nie znam niemieckiego a tylko taką intrukcję widziałem na sieci do Twojego sprzetu). Przy tym szyfrowaniu samemu nadaje się hasło dostępowe. Może to pomoże i pójdzie nawet w automatycznym podłaczeniu? Przy okazji zwiększysz zabezpieczenia WIFI, a w pozostałych urządzeniach bedziesz musiał poszukać na nowo sieci bezprzewodowej i podać nowe hasło.

W starszych routerach gdy chciałeś podłaczyć nowe urządzenie czasem trzeba było wcisnąć jakiś przycisk, który pozwalał podpiąć się w nowe IP. Masz coś takiego u siebie? (tak mi na myśl teraz wpadło)

Tak patrzę teraz na swpoje ps3 i się zastanawiam... masz w opcjach sieciowych, połączenie internetowe włączone?

Tak, polaczenie sieciowe mam wlaczone, ale dobrze ze pytasz, bo juz tak nieraz mial, ze najmniejsza i najprostasza rzecz gdzies umknela i wszystko szlo w 3,14zdu.

Router jest nowy. Zarowno u mnie jak i modelowo. Ma moze rok. Dziwi mnie to, ze poprzednia konsole wykrywal od razu a z ta sa problemy.

Na domiar zlego - nie jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o komputery i mysle, ze wszystko robie dobrze.

Zabezpieczenia mam WEP, WPA Personal, WPA2 Personal i WPA/WPA2 - ustawilem teraz WEP ale nic sie nie zmienilo - komputery polaczyly sie z siecia od razu - co z kolei tez mnie troche dziwi, ze nie musialem wpisywac nowego hasla. Jakies czary mary tu mi odchodza.

Jak spprawdzic adres Mac konsoli? DLa pewnosci dodam ja do routera bo z tego wszystkiego nie wiem, moze filtrowanie jest wlaczone (choc wylaczalem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skonfigurować połączenie korzystając z tp link?? probuje na wszelkie sposoby i nic już mi ręce opadają. Bardzo proszę o pomoc (jestem zielony najlepiej krok po kroku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router czy modem? Kablem ethernet czy WI FI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam Problem z połączeniem sie bezprzewodowym :( Jeszcze niecałe 4 dni temu bez problemowo się łączyłem z internetem, a tu dzis wyskakują mi jakieś błędy ;/ Podczas każdego podejścia wygląda to tak : Uzyskaj adres IP : Niepowodzenie. Po wyjściu z testu w prawym górnym rogu wyskakuje mi komunikat : Bład z połączeniem ( 8013031b ). Resetował już router i modem ale to nic nie daje ;/ Prosze o szybką pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router czy modem? Kablem ethernet czy WI FI

tp link czyli router, WI Fi pyta mnie sie cały czas o jakiś wep key nie mam go nie wiem jak go znaleźć a może coś źle robię??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tp link czyli router, WI Fi pyta mnie sie cały czas o jakiś wep key nie mam go nie wiem jak go znaleźć a może coś źle robię??

Nie jakis key wep tylko haslo. bez niego z niczym sie nie polaczysz. Sprawdz w papierach od TP, tam powinien byc na jakiejs wklejce (domniemywam, bo nie mam TP).

Co do mojego problemu, to rozwiazany: musialem wpiasc adres MAC konsoli na liste w routerze. Choc nie wiem po co, skoro filtrowanie tak czy owak bylo wylaczone. No ale moze czegos gdzies nie doczytalem w ustawieniu routera, stad to zamieszanie. Grunt ze wszystko hula :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam. Mam problem. Pomoże mi ktoś skonfigurować router Pentagram 6361 pod modem i internet DSL Toya? Może być na PW. Może mi też ktoś wytłumaczyć tutaj na forum. Nieogarniam.

Edytowane przez Ronni_92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukałem i nie znalazłem takiego tematu, więc go zakładam. Narazie mam radiówke, ale na takiej nie da się grać oczywiście i chce zmienić na neo albo netie. I teraz pytanie, jak wykombinować żeby mieć bez telefonu i nie płacić tym zdziercom 36 zeta za kawałek światłowodu + abonament neta miesięcznie? Czy może opłaca się wziąć telefon z tele 2 i internet z netii? Czy jest opcja 1mb w netii bo nie mogę znaleźć:/

Zapraszam do pisania swoich opinii, doświadczeń w takich sprawach. Z góry dziękue za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dobra od początku ,zaczołem od przypisania STATIC DHCP dla PS3 w HOME - DHCP . Póżniej w ADVANCED - WIRTUAL SERWER otworzyłem porty i wygląda to tak

SONY PS3 192.168.0.106 TCP 80/80 always

PS3 192.168.0.106 TCP 443/443 always

KONSOLA 192.168.0.106 TCP 5223/5223 always

SONY 192.168.0.106 UDP 3478/3478 always

PlayStation 192.168.0.106 UDP 3479/3479 always

playstation 3 192.168.0.106 UDP 3658/3658 always

Wchodze w FIREWALL i wygląda to tak

Allow SONY PS3 WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,80

Allow PS3 WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,443

Allow KONSOLA WAN,* LAN,192.168.0.106 TCP,5223

Allow SONY WAN,* LAN,192.168.0.106 UDP,3478

Allow PlayStation WAN,* LAN,192.168.0.106 UDP,3479

Allow Allow to Ping WAN port WAN,* WAN ICMP,8

Allow playstation 3 WAN,* LAN,192.168.0.106 UDP,3658

Deny Default *,* LAN,* *,*

Allow Default LAN,* *,* *,*

Więc wnioskuje z tego że otworzyłem wszystkie potrzebne porty, jedna gdy wchodze w PS3 to nadal mam NAT3, i bez przerwy wywala mnie z PSN. W ps3 mam napisane że UpNp jest dosyępne więc nie wiem. Mam D-linka DI 624.Prosze o pomoc :confused:

Edytowane przez danio97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bc 222 jesteś z lekka w tyle z informacjami. Z racji iż pracuje jako "menago u zdzierców" i jestem baaaardzo w temacie podpowiem :P

Nie ma opcji abyś coś wykombinował :P Naprostuję jednak temat opłaty za techniczne utrzymanie łącza która spadła poniżej podanego przez ciebie 36zł i wynosi obecnie coś tam poniżej 30zł - zawsze możesz również założyć linię telefoniczną z numerem i zawiesić usługę głosową płacąc niespełna 50% abonamentu - też coś poniżej 25zł brutto. Fizycznie nie ma absolutnie żadnej możliwości posiadania technologii ADSL bez konieczności utrzymywania jak to nazwałeś kawałka światłowodu ...

Ze świecą szukać luki w regulaminie czy umowie - nie znajdziesz - wielu próbowało nie da się - zawsze możesz jednak zatrudnić się u zdzierców i płacić za abonament za telefon 5zł :P a za Neo 1Mb około 20zł

Ponadto poczytaj również trochę na forach telekomunikacujnych :P Tele2 już nie ma w Polsce bo zostało wchłonięte przez NETIĘ :P więc rozwiązanie które sugerujesz (telefon w Tele2, Net w Netii) się fizycznie nie może wydarzyć ...

No więc - analizując na bieżąco oferty wszystkich dostawców netu wyprowadzę cię na prostą - zapoznaj się z łączonymi ofertami z Orange - telefon stacjonarny w orange + internet orange freedom (to też ADSL jak neostrada) wychodzi naprawdę korzystnie cenowo - sugeruję więc posprawdzać oferty na orange.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok Tomo, dzięki za odpowiedź:D

Patrzyłem ten orange freedom i faktycznie na 2 lata za 44 złote to dobra oferta. Do tego pewnie trzeba by wziąć telefon z TP i zawiesić numer płacąc około 20 zł. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

@ Jeszcze jedno pytanie, czy moge zawiesić tel stacjonarny na cały okres umowy (np. 24 miesiące)?

Edytowane przez BC 222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korzystał ktoś z tego Orange łącza ? jak się sprawuje ? bo ja tam Orange jakoś nie wierzę zbytnio - czytałbym dokładnie umowę.

Ostatnio siedziałem 3 dni na netii 2 MB, powiem szczerze że byłem bardzo zaskoczony transferami, ładnie chodziło i rzeczywiście miało min 2 MB prędkości. (nie jak niektórzy ISP w umowie piszą "do 2 MB", tam było "gwarantowane")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musze przyznać że byłem mega niezadowolony z neo. Pingi były masakrycznie wysokie, w MW2 najczęsciej miałem 2 kreseczki czasem 3 a o 4 mogłem jedynie pomarzyć, a wiadomo jak kończy sie pojedynek jak staniesz vis a vis z przeciwnikiem, w 90% wygrywa ten kto ma lepsze łącze. Zmieniłem na radiówke i jestem hiper zadowolony. Nic nie zrywa nic nie skacze, pingi conajmniej 2 razy mniejsze transfer wyższy ok 9MB i płace mniej niż za neosyfiade. Jak miałbyś DOBRE radio nic by Ci nie zrywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A korzystał ktoś z tego Orange łącza ? jak się sprawuje ? bo ja tam Orange jakoś nie wierzę zbytnio - czytałbym dokładnie umowę.

Ostatnio siedziałem 3 dni na netii 2 MB, powiem szczerze że byłem bardzo zaskoczony transferami, ładnie chodziło i rzeczywiście miało min 2 MB prędkości. (nie jak niektórzy ISP w umowie piszą "do 2 MB", tam było "gwarantowane")

Orange Freedom to technologia ADSL - bliźniacza siostra Nestrady, Internetu Netia czy Internetu Dialog - to po prostu jedna technologia świadczona po lini telefonicznej. Nie myl tego z internetem mobilnym Orange Free (3G, CDMA) bo to są dwie różne sprawy ...

Co do pytania o zawieszenie telefonu na 2 lata - tak można z tym że rok po roku. Piszesz pismo z prośbą o zawieszenie na 12 miesięcy z rozłożeniem płatności za ten okres na 12 rat (zawieszenie przewiduje ze z góry zapłacisz za cały okres zawieszenia linii) - każde tego typu pismo dostaje akceptację ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest orange freedom czy netia czy neostrada wszystko jest jedno i to samo na kablach tpsa więc jakoś internetu jest taka sama a reszta zależy tylko i wyłącznie od parametrów waszej linii telefonicznej i to jaka prędkość na niej pójdzie i czy będzie stabilna, co do telefonu jeżeli nie korzystacie bieżcie abonament socjalny za 28zł. chyba najtańszy jak narazie w tp ofc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×