Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

witam! niedawno kupilem ps3 i podlaczylem go pod internet za pomaca liveboxa przez wifi, niestety mam internet tylko 512kb. gry niestety sie troche tna szczegolnie UFC i PES( a na tych dwoch grach najbardziej mi zalezalo). teraz pytanie: co jest przyczyna tego przycinania? zbyt wolny internet czy moze sposob podlaczenia bo o liveboxie slyszy sie rozne opinie? czytalem troche o tym w necie i jedni mowia jedno inni drugie a nie chcial bym zwiekszac szybkosci internetu na darmo jesli to nie przez to. z gory dzieki za odpowiedzi i pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie kwestia wifi. Prędkość internetu nie ma praktycznie znaczenia jeśli chodzi o płynność. Nie mam źródła, ale do prawidłowego działania wystarcza 386 kb/s.

Kabek, kabel i jeszcze raz kabel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kabek, kabel i jeszcze raz kabel

jak najbardziej potwierdzam - tez mordowalem sie z wifi , nawet chcialem net na 8mb/s zwiekszyc

podlaczylem w koncu kablem ( mam złącze 1mb ) i smiga az milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ps3 to jest dobre wogole linksys nie jest zly ale ja bym wolala troszke doplacic i kupic cos D-Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy bys mi mogła podać jakies modele takie do 130 zl

Edytowane przez brzoza123d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Od 2 tygodni mam internet, obecnie gram jedynie w Assasins Creed 2 i Fifę 10 jednak tylko w tą drugą przez internet.A więc mam router wi fi - cisco linksys (5 MB) który jest podłączony do komputera, laptopa i właśnie PS3.Gdy używam go w laptopie i komputerze wszystko działa bardzo szybko i dobrze, gdy wchodzę w jakieś strony internetowe w PS3 to też jest dobrze.Jednak gdy chcę zagrać jakiś mecz przez internet to nie łączy mnie prawie z nikim, może co 10 połączenie jest udane, jednak gdy jest już udane to w trakcie meczu są straszne lagi, strasznie zacina nie da się wręcz grać, może raz na 3-4 dni pójdzie mecz w którym nie zacina, a tak to cały czas o ile w ogóle połączy...Gdy gram po prostu z komputerem to gra chodzi pięknie a więc wina gry to raczej nie jest.Bardzo proszę o pomoc ponieważ nie wiem czego to może być przyczyna, gry raczej nie, PS3 chyba też nie, wychodzi na to że routera...Może muszę wgrać jakieś porty...Pytałem wielu osób jednak żadna nie jest w stanie mi odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Lukasz ja wlasnie nie bardzo wiem co jest grane moim zdaniem ( lecz nie wiem ) jest router ten nie ma antenki moze poprostu wi fi zle zbiera tego nie wiem wina portow to raczej tez nie gdyz nie mialem wgranych portow i fifa nie mulila jedynie co nie laczylo z kazdym co 10 polaczenie łączyło.Ps3 to raczej tez nie jest wina ani fify bo w czasie meczu z PS3 gra chodzi idealnie.Więc tez chcialbym sie dowiedziec co jest grane tak z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to wina routera ? Siła sygnału jest zbyt słaba i gubisz pakiety między routerem, a konsolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie myslalem. a mozecie mi teraz w kilku zdaniech napisac jak teraz przejsc z podlaczenia przez wifi do podlaczenia kablem? pewnie gdzies to juz bylo ale szukam i wszedzie tylko mowa o routerze badz modemie, nie ma mowy o podlaczeniu do liveboxa przez kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śmiało bierz d-linka, cena około 100 PLN. Też mam neta w vectra i wszystko śmiga bez problemów

model może być taki:

http://www.allegro.pl/item893867497_bezprzewodowy_router_54mb_s_di_524_wifi_kablowka.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam problem z połączeniem mojej ps3 do internetu, a ponadto jestem kompletną nogą w tych sprawach.

Problem wygląda następująco: Obecnie mam router podłączony do komputera (Linksys z opcją podłączenia też telefonu). Jako że drań ma tylko jedną wtyczkę Ethernetową to odłączam go on komputera, zabieram pod PlayStation i wtykam kabelki. Play wykrywa, że internet został połączony, lecz nawiązanie połączenia się nie udaje ze względu na błąd 8002 coś tam coś tam. W ustawieniach połączenia wybrałem opcję automatycznego pobierania danych. Mam osiedlowy, dość szybki internet.

Jeśli ktoś naprowadziłby mnie co z tym zrobić to byłbym niezmiernie szczęśliwy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie myslalem. a mozecie mi teraz w kilku zdaniech napisac jak teraz przejsc z podlaczenia przez wifi do podlaczenia kablem? pewnie gdzies to juz bylo ale szukam i wszedzie tylko mowa o routerze badz modemie, nie ma mowy o podlaczeniu do liveboxa przez kabel.

W LiveBoxie nie musisz nic zmieniać. Musisz natomiast zmienić typ połaczenia (na po kablu) w ustawieniach konsoli. Zmieniasz na kabel, podpinasz po LiveBoxa, robisz test połączenia w konsoli i powinno śmigać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele by można o tym pisać :)

Osobiście musiałem konsolę z szafki wyciągać żeby dobrze chodził Net - upierdliość na max'a

Ciągłe problemy, a na kabelku aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy bys mi mogła podać jakies modele takie do 130 zl

D-Link DIR-300 - 109pln płaciłem jakiś miesiąc temu. Śmiga bez problemów.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem , otóż nie mogę grać w multi w Burnoucie . Łączy mnie do gry i po 10 sekundach wywala z sesji i z psn , gdy ja hostuję nikt nie może się dołączyć , również wyrzuca ich po chwili . W obu sytuacjach gracze nie pojawią się ani na mapie , ani w mieście . Przeczytałem instrukcje , poprzestawiałem porty w routerze , i albo jest to samo , albo w ogóle nie łączy się z serwerami w grze . Mam router D-linka , proszę o konkretną pomoc , najlepiej na PW .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem przez kabel, jest lepiej ale jeszcze potrafi przyciac... chyba jednak trzba bedzie zamowic wieksza predkosc... zreszta od dawna sie z tym zamiarem nosilem, dam 6 mb i podejrzewam ze bedzie git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlaczylem przez kabel, jest lepiej ale jeszcze potrafi przyciac... chyba jednak trzba bedzie zamowic wieksza predkosc... zreszta od dawna sie z tym zamiarem nosilem, dam 6 mb i podejrzewam ze bedzie git:)

wiele wiele razy juz był poruszany ten temat..... nie prędkość jest ważna, a stabilność wystarczy neo 512 jeśli wszystko jest stabilone to bedzie tyrać, a moze być nawet 10mb po radiu i bedzie ciąć :) także radze sie zorientować jaka jest stabilność łącza oferowanego operatora oraz czy nie blokuje portów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale w konsoli Type NAT 2, a w MW2 mam Ograniczone. Coś trzeba zmienić w ustawieniach routera? I czy ktoś mógłby wytłumaczyć o co chodzi z tym NATem? W FIFIE np. czasem nie mogę się połaczyć z graczami ,,Sesja gry zamknięta"

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT to rodzaj przesyłu danych przez router. Jeśli masz ograniczony to znaczy że router ogranicza w jakiś sposób ruch sieciowy, albo zmienia adresy ip, pakiety, porty, cholera wie. Innymi słowy komunikacja z serwerami MW2 jest niepełna lub zakłócona. Wina leży więc po stronie routera, który nie jest nauczony by udostępniać sieć dla konsoli na pełnych obrotach. Może to być też wina ISP blokująca ruch dla sieci PSN. Zdarzały się już takie kwiatki też.

Żeby wykluczyć powyższe najlepiej jest wetknąć bezpośrednio swój kabel od internetu w PS3 i wtedy przy NAT 1 porównać i sprawdzić co pokaże MW2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×