Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam problem - po kilku chwilach rozłącza mnie z PSN i wywala z każdej gry w jaką gram w sieci. Mam router d-link, net do kompa idzie po kablu, do PS3 i laptopa - router. Do tej pory było wszystko OK, a teraz kilka minut i jest po graniu. Mogę cały czas przeglądać strony, demówki się ściągają, ale nic poza tym. Mam podejrzenie :) że kiedy nie włączam laptopa to działa bez kłopotów, ale do końca nie jestem przekonany.

Może ktoś miał podobny problem i wie jak można temu zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bratek wpisz w allegro upc router i wyskoczy masa routerów dodam że będą zdecydowanie tańsze niż pod tp.

Marcines dobrze podejrzewasz może pobierasz coś na kompie lub na laptopie gdy grasz i wtedy sieć siada na ps3 jakie łącze dzielisz na cały sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że trafiłem do odpowiedniego tematu. Mam problem, otóż zmieniłem sobie dostawcę internetu z TP na UPC i się pojawiła pewien problemik. Router który wcześniej miałem nie współpracuje z UPC, teraz pytanie jaki router kupić by współpracował z UPC?

A dostałeś modem kablowy z UPC ?? Jeśli tak, to łączysz kablem UTP wyjście z modemu z portem WAN w routerze i zasadniczo nie ma prawa nie działać. Jeśli chcesz kupić router przy pomocy którego chcesz się pozbyć konieczności korzystania z modemu kablowego, to nie wiem czy będzie tak tanio jak kolega wyżej napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z ruterem czytałem o nim wiele ale to mój 1 i mam straszne problemy ze zrobieniem tego co opisał użytkownik "Hades26" (w dziale pomoc) tym bardziej że moja zabawa z ruterem skończyła się wymianą na drugi ;/ Od razu mowie ze angielski mam taki sobie wiec podsyłanie instrukcji po angielsku nie ma sensu wiec jeśli jest ktoś tak dobry to poproszę dokładną konfiguracje tego modemu krok po kroczku.

Z Góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę mam zamiar kupić router do mojej konsoli. Bardzo proszę o jakąś poradę, bo w tych sprawach jestem zielona.

Internet mam z Netii. Jaki router do Netii mam wybrać to chyba mi powiedzą w sklepie.

Mam natomiast pytanie.....czy mogę kupić router bezprzewodowy? czy lepiej "na kablu"?

Z góry dziękuję za porady.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcines dobrze podejrzewasz może pobierasz coś na kompie lub na laptopie gdy grasz i wtedy sieć siada na ps3 jakie łącze dzielisz na cały sprzęt?

Właśnie nie ściągam wtedy nic a nic - już się nauczyłem żeby tego nie robić. Odpalony jest skype, ale porty się nie gryzą więc to nie to. Mam dziadowskiego Astera :( - czekam z utęsknieniem na UPC, ale coś nie chcą być u mnie na ulicy. Najdziwniejsze, że te problemy są od tygodnia - wcześniej (prawie rok) śmigało aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz watek odnosnie sieci

Na wstępie dzięki za odp. mimo to może sie nie wyrazielm zbyt jasno ruter podlaczylem no wiadomo normalnie i dziala net na kompe i na ps3 (bez jakiejkolwiej konfiguracji rutera) z tym ze podczas grania np. w uncharted 2 na sieci mam taki problem: gdy gram standardowo (sam) jest ok ale gdy podpinam sie pod znajomych wywala mnie prawie zawsze. Rozmawialem z jednym z frendsów (Anglik) i pisal ze mial ten sam problem (pisał coś o nat2) ale ktos mu to naprawil. Podobnie (jesli to ma znaczenie ) mam poblokowane porty na utorrencie (jakiego bym nie sprawdził jest error). Dlatego jeśli są osoby które maja taki ruter i orientują się w problemie jaki mam, poproszę o jego konfiguracje ze zdjęciami (najlepiej :P jak dla dziecka 4 letniego) bo jak zaznaczyłem to mój 1 ruter, jeden tak załatwiłem ze musiałem kupic 2 i całkowicie się na tym nie znam.

Pozdrawiam

PS. dodam ze mam CHELLO 5 mega.

Edytowane przez krakersik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do routerów do UPC to nie są tanie zaczynają się od 150zł .Poza tym nie wiem czy na UPC jest na ADSL jak tak to masz tylko od 150 zł na allegro jest drożej (koszty transportu) i nie -iesz jak to jest czy to towar im-tor z USA czy ten na EU bo są problemy z gwarancją potem .Jak jest na XDSL to są już od 60 zł dobre. A tak po zatym na routeże TP-LINKA model TL-WR340G i w Kablówce "Multimedia" mam nat1 (zadzwoniłem do serwerowni i poprosiłem o zdjęcie filtracji dopłacam do rachunku 5 złotych i nie mam filtracji żadnych portów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy mylą pojęcia... W sieciach kablowych (UPC) wykorzystywane są modemy kablowe (przykładowa lista tutaj, wytłumaczenie szersze zagadnienia tutaj). 

W przypadku posiadania w domu modemu kablowego z wyjściem UTP (a nie np. tylko USB) prawie każdy router poradzi sobie z podziałem takiego łącza. I wcale nie znaczy, że na allegro router musi posiadać dopisek UPC. Modemy zazwyczaj przydzielają IP dynamicznie, więc router nie musi posiadać żadnych wodotrysków jak w przypadku bezpośredniego podłączania Neostrady (DSL)

Schody zaczynają się gdy ktoś chce pominąć w/w modem kablowy - to istotnie podraża sprawę. 

Także TerrorPL proszę nie pisz herezji... Poczytaj najpierw lub dowiedz się jak to naprawdę wygląda w UPC i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Zainteresowanym polecam także lekturę http://pl.wikipedia.org/wiki/EURODOCSIS czy http://pl.wikipedia.org/wiki/CMTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, gościu od UPC powiedział, że routery z DSL zadziałają. Mam jeszcze tylko jedną prośbę, możecie dać jakiś linki do tych routerów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam laptopa i internet w nim przez usb z playa (sieć komórkowa) i kupiłem kabel ethernet crossowany 5m podlaczylem pod ps3 i jak wchodze w internet browser pisze ze go to settings network settings i wchodze tam i nie wiem jak to dalej ustawic zeby bylo git pomuzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pod koniec 2009 roku kupiłem sobie PS3. Chcę grać przez internet na CSL w FIFA 10. Niestety nie wiem jak podłączyć internet do PS3. Próbowałem podpiąc tak jak podpinałem do komputera, czyli modem do PS3, a do modemu kabel z gniazdka telefonicznego. Nie mam routera, nie zamierzałem go kupować, ale kolega mi powiedział, że jedyna możliwość, aby Internet był pod PS3 to właśnie kupno routera, więc muszę go kupić. Mam Neostradę 1MB/s, modem. Podobno odpowiedni router do modemu to Router ADSL. Jaki polecacie? Najlepiej, aby był dostępny w Media-Markt w Warszawie.

Pozdrawiam,

Burza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam laptopa i internet w nim przez usb z playa (sieć komórkowa) i kupiłem kabel ethernet crossowany 5m podlaczylem pod ps3 i jak wchodze w internet browser pisze ze go to settings network settings i wchodze tam i nie wiem jak to dalej ustawic zeby bylo git pomuzcie

a udostepniles polaczenie internetowe w laptopie?

Witam! Pod koniec 2009 roku kupiłem sobie PS3. Chcę grać przez internet na CSL w FIFA 10. Niestety nie wiem jak podłączyć internet do PS3. Próbowałem podpiąc tak jak podpinałem do komputera, czyli modem do PS3, a do modemu kabel z gniazdka telefonicznego. Nie mam routera, nie zamierzałem go kupować, ale kolega mi powiedział, że jedyna możliwość, aby Internet był pod PS3 to właśnie kupno routera, więc muszę go kupić. Mam Neostradę 1MB/s, modem. Podobno odpowiedni router do modemu to Router ADSL. Jaki polecacie? Najlepiej, aby był dostępny w Media-Markt w Warszawie.

Pozdrawiam,

Burza

na chwile obecna mozesz udostepniac polaczenie internetowe w kompie. faktycznie router jest najlepszym rozwiazaniem. przy jego zakupie musisz pamietac zeby byl annex A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasował tylko że on nie posiada wi fi lepiej jak dołoży 10 czy 20 złociszy i kupi z wi fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czego i tak zaleca sie podlaczyc konsole kablem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zalecam podlaczenie kablem. sam korzystalem przez tydzien z wifi i na kabel musialem zmienic bo problemy mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK już problem zniknął ,ja jakoś już od zakupienia konsoli używam WiFi i jakoś nic się nie dzieję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem na 99% jest router d-link 300 dir - przy większych pakietach danych nie wydala i zrywa połączenie z PSN. Także albo lepszy router albo po kablu i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy jakich wiekszych pakietach danych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polaczeniach sieciowych ani w modemie ani na karcie sieciowej nie ma udostepniania (jak w przypadku dowonlengo katalogu naa pc). kolego podales mi linka do watku ktory tak naprawde zostal nie rozwiazany. Probowalem wpisywac ip i dns na karcie sieciowej do ktorej podlaczony jest ruter na PS3 tez wpisywalem ip i dns ale przy tescie Error dns. Lipa straszna, wydaje mi sie ze jest to do zrobienia Może z czasem znajdzie sie jakis wszystko wiedzący:)

pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam internet radiowy i chciałbym podłączyć do do PS3. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak to zrobić. Czy mogę go podłączyć bezpośrednio jak do PC czy muszę kupować jakieś routery czy coś.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisz wszystkie dane z karty sieciowej z kompa takie jak ip ,bramka i dns podłącz kabel sieciowy do ps3 i wpisz w ustawienia sieciowe w konsoli . Jak nie będzie działać to będziesz potrzebował router z możliwością klonowania adresu mac router dsl z funkcja ap router . Jaki model i jakiej firmy to sobie już sam wybierzesz.

Oczywiście tu wystąpiła pomyłka przez przypadek wcisnąłem x przy d a ty (efeve) drzesz pape jak pies!

Jak nie wiesz to zapytaj dlaczego a nie się udzielasz i robisz offtop!

Edytowane przez Dzozitan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×