Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

No to zależy od ustawień czy będzie działać . Na pewno będziesz musiał się nakombinować i mieć kompa włączonego cały czas , że mieć neta na Playce , jak ci się uda tak zrobić . Ja jestem jednak za routerem , zwłaszcza że nie są to jakieś potworne pieniądze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem od paru dni nie moge polączyc sie z internetem na ps mam router Belkin WI FI.Zawsze było dobrze żadnych problemów własnie kilka dni temu odpaliłem PS próbuje sie połączyc do fify zeby pyknąć przez neta a tu komunikat Settings->Network settings i zeby tam poustawiać lecz wiem ze tam jest dobrze wszystko ustawione bo tak jest od nowosci i zawsze było dobrze.Net na kompie który tez łapie z routera nic sie z nim nie dzieje i jeszcze wszystko OK wiec cos z router odpada.Proszę o pomoc ! ! ! ! ! ! BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY jesli macie jakies pytania pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY jesli macie jakies pytania pisać

Zakładam, że router wyłączałeś - spróbuj go zresetować i na nowo skonfigurować (można przy okazji poszukać nowego FW do niego)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam internet PLAYONLINE ale podejrzewam, że w innych sieciach jest tak samo.

Cały czas miałem problem ze DSN (This is a DNS error. (80710102)).ALe już doszedłem do tego i chce z wami się podzielić wiedzą.

Do podłączenia ps3 z komputerem bez użycia rutera potrzebny nam będzie kabel sieciowy skrosowany.

1. Za jego pomoca łączymy PS3 z kartą sieciowa w PC

2. Wchodzimy w PC w Panel sterowania -> Połączenia sieciowe -> i na karcie do której mamy podłączone PS3 klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy WłAśCIWOŚCI. Następnie zaznaczamy protokół internetowy TPC/IP i klikamy WŁAŚCIWOŚCI. (We Viscie jest to Protokół internetowy 4 (TPC/IPv4))

Tam wpisujemy:

* Adres IP: 192.168.0.1

* Maska podsieci: 255.255.255.0

* Brama domyślna: nic nie wpisujemy

* Preferowany serwer DNS: 208.67.222.222

* Alternatywny DNS: 208.67.220.220

Otwieram PLAYONLINE NARZĘDZIA--> OPCJE--> ZARZĄDZANIE PROFILAMI --> naciskamy NOWE

Nazwa profilu wpisujemy np DSN.

APN zaznaczamy STATYCZNY.

APN:wpisujemy INTERNET

Później przechodzimy do zakładki ZAAWANSOWANE

i zmieniamy tylko USTAWIENIA DSN

DSN:STATYCZNY i wpisujemy dalej

Główny serwer DSN:208.67.222.222

Dodatkowy serwer DSN:208.67.220.220

I ciśniemy przycisk OK i jeszcze raz OK.

Sieć się zapisuje.

Później w nazwie profilu wybieramy DSN a nie PLAY i połącz.

Wchodzimy w "połączenie sieciowe" i mamy połączony z internetem "DSN"

ciśniemy prawy i wchodzimy w WŁAŚCIWOŚCI--> UDOSTĘPNIENIE i zaznaczamy ZEZWALAJ INNYM UŻYTKOWNIKOM SIECI NA LĄCZENIE SIĘ POPRZEZ INTERNETOWE TEGO POŁĄCZENIA i jak się nie zaznaczą wszystkie okienka haczykami to też zaznaczamy.

ROZŁANCZAMY I POŁĄCZAMY SIĘ JESZCZE RAZ.

W PS3 wchodzimy do SYSTEM > NETWORK SETTINGS > INTERNET CONNECTION SETTINGS wszędzie robimy manual i wpisujemy

* IP: 192.168.0.2

* Netmask: 255.255.255.0

* Gateway: 192.168.0.1

* Primary DNS: 208.67.222.222

* Secondary DNS: 208.67.220.220

* Speed and duplex - auto

* MTU - auto

* proxy - don't use

* upnp - enable

i na 100% wszystko bedzie ok.

Podejrzewam,że w innych sieciach jest podobnie.

Mam nadzieję,że w miarę zrozumiale napisałem. w razie pytań piszcie to pomogę.

Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stachna01 wielkie dzieki własnie tak zrobiłem i dało radę chodzi dalej elegancko ale dzis znów tak sie stało być może router świruje pomyśle o routerze na kablu bo z tym wi fi nic nie wiadomo ;D JESZCE RAZ WIELKIE DZIEKI I SZACUN DLA CIEBIE !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dało radę chodzi dalej elegancko ale dzis znów tak sie stało być może router świruje...

Proponuję linksysa lub  d-linka nie rezygnuj z wifi - jedne z lepszych wg mnie

Każde urządzenie się psuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś udało mi się połączyć ps3 z siecią pod windows 7 hp 64bit. Net jest z Play Online. Konsola robi test, jest wszystko OK ale w NAT podaje mi typ 2 i informuje, że mogę mieć kłopoty z funkcjami komunikacji w multi.

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym NAT 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAT 3 - masz poblokowane porty itp problemy z gra on-line

NAT 2 - masz odblokowane porty i laczysz sie poprzez router. on-line powinno dzialac normalnie

NAT 1 - najlepsza z mozliwych opcja. wszystko dziala dobrze. internet masz bezposrednio podpiety do konsoli bez zadnych routerow

tak w uproszczeniu napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kakaroto: dziękuje, to mi nieco naświetliło sprawę. Choć dziwne, że wykrywa mi połączenie przez router (przecież go nie mam). W XP konfiguracja poszła mi znacznie szybciej i bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jaki router wybrac w przedziale cenowym 200-250?myslalem o NETGEAR DGN2000 http://www.allegro.pl/item1022486364_salon_netgear_dgn2000_adsl_router_n_wifi_wawa.html lub Linksys WAG120N(polecany na poprzedniej stronie).Zaznaczam iz przejrzalem grzecznie temat ps3 a siec od strony88 do 132. nie interesuje mnie tanszy router. Mam netie 4mb, router bedzie obslugiwal przez wifi ps3 i lapka. Max odleglosc ok 5m. Jestem laikiem wiec zalezy mi na prostej lub automatycznej konfiguracji routera.Tak na marginesie, grrr jak zmienic nazwe wyswietlanego uzytkowania, szukalem w panelu uzytkowania-nie znalazlem-nie odczuwam szczegolnej przyjemnosci z faktu"stania sie amelia1"heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z podłączeniem PS3 do internetu.Niby wszystko jest w porządku ( na komputerze działa ) , ale PS3 nie "wyczuwa" kabla. Co może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

niech kolega rozwinie swoją wypowiedź. nikt tu nie jest jasnowidzem i nie wie jakiego masz dostawce internetu... jaki router... itp ... itd...

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

niech kolega rozwinie swoją wypowiedź. nikt tu nie jest jasnowidzem i nie wie jakiego masz dostawce internetu... jaki router... itp ... itd...

Może jest daltonistą i kolor kabla mu nie leży 

Pozdrawiam

Edit 1) do wypowiedzi powyżej

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę połączyć się z EA ONLINE, chce pograć w BFBC2, ale od dwóch dni nie mogę wejść na serwer, cały czas tylko pisze, że nie ma wolnego serwera i żebym spróbował jeszcze raz, w dodatku wszystkie bronie i statystyki zniknęły, ale trofea pozostały, czy ktoś wie o co chodzi ?. Mam połączenie bezpośrednie z z konsolą kablem i internet działa w konsoli, przeglądarka działa, nie wiem co jest grane. Czy ktoś jeszcze ma taki problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z zanikaniem połączenia wifi. Mam router airlive wt 2000r, który wysyła sygnał wifi do konsoli ,

która stoi w drugim pokoju. Siła sygnału, zmienia się w przedziale 70-100%, a mimo to co pare minut wyskakuje mi błąd połączenia,

wypisuje mnie z PSN po czym od razu loguje. Czy mam wymienić router?

Połączenie internetowe mam skonfigurowane automatycznie na konsoli.

Jak ktoś miał podobny problem i rozwiązał go, to byłbym wdzięczny z a info.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem. Gdy chcę zaktualizować system proces pobierania dochodzi do 15 procent i wyskakuje komunikat o problemie połączenia z serwerem. Jak może być przyczyna? Po blokowane porty? Jak tak to jak i które odblokować żeby wszystko działało beż problemów. Mam Neostradę i router TP- link TD-W8960N. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jak może być przyczyna? Po blokowane porty? ...

Raczej nie bo nie dostałbyś się do aktualizacji.

Inna opcja na dziś pendrive.

Sam korzystasz z internetu czy jeszcze może coś pobierasz na kompie jakieś torrenty lub coś innego

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HELP!!! Mam modem Linksys Wireless G ADSL Home Gateway. NIestety połączenie nie dociera do jednego pokoju? Czy można jakoś zwiększyć zasięg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podasz dokładnego modelu to Ci nie odpowiem

Ale są zewnętrzne anteny - które można podłączyć do wyjść koszt 30-150 zł możesz dać antenę w inne miejsce i to wszystko

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisze już tutaj to samo trzeci raz i nikt mi nie może pomóc,problem jest następujący rozłacza mi sie modem na ps3 po upływie 10 min albo nawet i predzej a na laptopie jezeli ps3 jest odłaczone od internetu to smiga normalnie moim zdaniem jest zle skonfigurowany modem pod ps3 chyba a ja sie natym zabardza nieznam wiec prosze was o pomoc

Prosił bym o szybką pomoc

MODEM:TP-LINK Wireless N ADSL2+ TD-W8960N

INTERNET:1MB NEOSTRADA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie bo nie dostałbyś się do aktualizacji.

Inna opcja na dziś pendrive.

Sam korzystasz z internetu czy jeszcze może coś pobierasz na kompie jakieś torrenty lub coś innego

Pozdrawiam

Nie pobieram torrentów. POdłączone mam jeszcze kompa i laptopa. Oba włączone jak pobieram. Ale nic na nich nie jest robione. Mój router to TP-Link TD-W8960N. Domyślasz się co może być przyczyną? Może coś żle skonfigurowałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaszcze jedno idzie po kablu czy wifi

Poza tym dla innych z problemami wifi - poleciłbym zmienić kanał na wyższy a co najmniej inny od domyślnego - bo najwięcej urządzeń na domyślnym chodzi i jest wiele zakłóceń

Pozdrawiam

Przyda się co mają wi fi na kompie w dobraniu kanału

http://www.metageek.net/ insider i chanalyzer-lite

jest filmik także oglądnąć i poustawiać sobie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet po wifi. Doba jakoś samo się zrobiło. Pobrało aktualizację i wszystko gra. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym przedstawić swój problem, otóż konsolę ps3 mam już prawie od pół roku, i jeszcze do tej pory nie podłączyłem do niej internetu. Z internetem chciałbym się łączyć przez wi fi, i zamierzam kupić router. I tu się pojawia pytanie czy wystarczy Linksys WRT54G2-EE, żeby łączył się z konsolą z jednego piętra na drugie ? Czy może polecacie coś innego, szukam czegoś skutecznego, a nie drogiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się pojawia pytanie czy wystarczy Linksys WRT54G2-EE, żeby łączył się z konsolą z jednego piętra na drugie ? 

Poleciłbym raczej 54GL - ma zewnętrzne anteny - troszkę lepszy zasięg - aczkolwiek i z tym nie powinieneś mieć problemów

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×