Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

jak na kablu mozesz sygnal gubic?

a moze porty masz w routerze poblokowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle sie wyrazilem ze gubie sygnal na kablu, po prostu i tak mnie wylogowuje. a jak mam sprawdzic te porty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z podlaczeniem konsoli do sieci, a mianowicie mam osiedlowy internet, za pomoca switcha rozdzielam neta na komputery, niestety po podpieciu konsoli do switcha bez wzgledu na to czy ustawiam siec recznie czy automatycznie wyskakuje mi komunikat

Uzyskaj adres IP : Powodzenie

Połączenie internetowe : Niepowodzenie

Upłynął limit czasu połączenia z serwerem (80028E06)

ktos mial moze podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem to co bylo napisane w faqu jednak dalej mnie wyrzuca... co moge jeszcze zrobic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze (moze to pomoze w zlokalizowaniu mojego problemu ) ze wczoraj jak wylaczylem komputer stacjonarny oraz laptopa, od 23 jak zaczalem grac ani razu mnie nie wyrzucilo z internetu ( a gralem ponad 2 h). czy byl to zwykly przypadek czy moze jest w tym jakis sens??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze (moze to pomoze w zlokalizowaniu mojego problemu ) ze wczoraj jak wylaczylem komputer stacjonarny oraz laptopa, od 23 jak zaczalem grac ani razu mnie nie wyrzucilo z internetu ( a gralem ponad 2 h). czy byl to zwykly przypadek czy moze jest w tym jakis sens??

Dobra kolego sam już zapewne rozwiązałeś swój problem - a ja Ci go tylko wyjaśnię - a mianowicie rozchodzi się o to, że cierpisz na uciążliwość związaną z dostawcami internetu takimi jak kablówki, sieci osiedlowe itp. a mianowicie dużo odbiorców zapewne ciągnie duże ilości z sieci - weź jakiś duży plik jakieś iso DVD np ten obraz płyty ściągnij klikając w ten link założę się, że pójdzie prawie całą prędkością full twoich możliwości, natomiast pobierz coś z torrentów (na stronie debiana masz linki do torrentów) jakieś DVD przy czym ustaw sobie jakieś 20 połączeń w konfiguracji a założę się, że prędkość twojego łącza spadnie drastycznie do jakiś 10% twojego łącza - chyba, że w tym momencie nikt nie będzie nic pobierał.

Jest to spowodowane tym, że im więcej ludzi pobiera w twojej okolicy od twojego dostawcy tym bardziej routery ograniczają maksymalną liczbę połączeń dotyczącą określonego punktu (w tym momencie zapewne najbliższej okolicy działania kablówki) i pozostawiają zapewne jakieś minimum dla każdego użytkownika.

Czyli jeżeli chcesz pograć w spokoju to musisz powyłączać inne sprzęty korzystające z internetu i dotyczy to większości ludzi z kablówek i sieci osiedlowych możesz też dzwonić do dostawcy by Ci ustawił większe minimum otwartych portów dla Ciebie ale znając życie i tak powie, że nie można albo że nie wie o co się rozchodzi i Cie zbyje.

Pozdrawiam

Tak sobie sprawdziłem


3	TCP	82	192.168.253.10	159.153.235.26	9946	TIME_WAIT
5	TCP	76	192.168.253.10	198.107.130.125	80	TIME_WAIT
10	TCP	4	192.168.253.10	159.153.234.54	80	TIME_WAIT
13	TCP	76	192.168.253.10	92.123.68.155	80	TIME_WAIT
20	UDP	120	192.168.253.10	213.163.81.122	11003	ASSURED
24	TCP	33	192.168.253.10	159.153.235.26	9946	TIME_WAIT
43	TCP	10	192.168.253.10	159.153.235.31	80	TIME_WAIT
48	TCP	118	192.168.253.10	159.153.235.26	9946	TIME_WAIT
56	TCP	247	192.168.253.10	159.153.235.12	18126	ESTABLISHED
63	UDP	44	192.168.253.10	159.153.235.12	18126	ASSURED
65	TCP	288	192.168.253.10	198.107.130.132	5223	ESTABLISHED
68	TCP	237	192.168.253.10	159.153.235.12	18121	ESTABLISHED



12 połączeń przy BF:BC2 i włączonym HS 

Pozdrawiam

Edytowane przez stachna01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj sobie zakupiłem kabelek RJ45, aby podłączyć konsolkę bezpośrednio do routera za pomocą kabla, a nie WiFi jak dotychczas.

Wszystko jest dobrze, działa jak należy, żadnych problemów, itd.

Jedyny mankament, który troszkę mnie denerwuje jest taki, że teraz nie mruga mi zielona dioda od internetu na konsoli. Teraz tylko sama od dysku, pomarańczowa.

Za to migocze mi końcówka od kabla przy przesyłaniu danych.

Rozumiem, że nie ma ma możliwości, aby przy podłączeniu kablem świeciła się dioda na przednim panelu konsoli?

Nie przeszkadza mi to, no ale człowiek przyzwyczaił się do tej zielonki przez te lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z polaczeniem iplusa do ps3, mam nowy modem (huawei e1750 pod usb) i za nic nie moge dojsc z nim do porozumienia, by konsola polaczyla sie z internetem, zawsze wyskakuje blad typu: uplynal limit czasu polaczenia sie z serwerem, blad podczas laczenia sie z serwerem DNS, uzytkownik zostal wypisany z uslugi psn network, wczesniej mialem modem option icon 225 i wszystko chulalo jak nalezy, transfer do 700kB/s (~5-6mbps) i ladnie zasysalo przedmioty zakupione w pss.

Najpierw zmostkowalem polaczenie (iplus+polaczenie lokalne) resetnalem komputer wlaczylem ps3, nie chcialo polaczayc.

Pozniej udostepnilem polaczenie (iplus) i w karcie sieciowej wpisalem

IP 192.168.0.1

maska podsieci 255.255.255.0

preferowany DNS 212.2.96.53

alternatywny DNS 212.9.96.54 (dns z polaczenia iplusa)

w ps3 ip 192.168.0.2

maska i dnsy te same

brama domyslna 192.168.0.1

mam nadzieje, ze jakos rozgryziemy ten problem, nie chce zakupywac router, poniewaz nie jest mi potrzebny, w gre wchodzi tylko LAN (polaczenie kablem ethernet)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od grudnia 2009 mam problem z netem -> nat type 3 . Internet jest ale w gry przez neta juz sie nie da za bardzo grac. Probowalem wszystkiego (porty itd itp.) nadal nie zmienia mi na type2. Moje pytanie, czy znacie kogos kto jest mistrzem w tej dziedzinie i jakis kontakt? Za sukcesywne skonfigurowanie moge nawet zaplacic. gg - 3728048

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od grudnia 2009 mam problem z netem -> nat type 3 . Internet jest ale w gry przez neta juz sie nie da za bardzo grac. Probowalem wszystkiego (porty itd itp.) nadal nie zmienia mi na type2. Moje pytanie, czy znacie kogos kto jest mistrzem w tej dziedzinie i jakis kontakt? Za sukcesywne skonfigurowanie moge nawet zaplacic. gg - 3728048

czytaj podpis :)

napisz od kogo masz internet

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niewiem czy to dobry temat,proszę bardzo o pomoc a mianowicie mam problem z routerem mam router Belkin http://allegro.pl/item1067602998_szok_cenowy_router_belkin_g_wireless_do_kablowki.html.Internet mam kablowy taka siec osiedlowa,router jest zkonfiurowany ale są małe problemy z nim czesto rozłącza mi neta na komputerze satelitarnym i laptopie są momenty ze nie ma go dłuższy czas.Na PS3 łączy mnie na konto lecz nie moge połączyc sie do meczu w fife 30 razy próbuje połączy moze raz,ustawialem porty pod fife był moment ze wszystko elegancko chodzilo mialem ostatnio formata i wszystko sie zaczeło rąbać router co pare dni trzeba resetować nei bylo takiej sytuacji do tej pory.Jakies pytania ? to pisać Proszę o pomoc co moge jeszcze ustawić i zamierzam kupic inny router,kupić na kabel czy wi fi ? nie chodzi o wygode tylko o jakość i jak mozecie podawajcie jakies dobre routery.Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Na początki chciałem ze wszystkimi użytkownikami przywitać się ;) Jestem tutaj nowy. Dokładnie od 17 czerwca jestem "szczęśliwym" posiadaczem PS3, mimo, że już tamtego roku miałem PS3. Udało mi się podłączyć PS3 do internetu, dlatego chciałbym wszystkim tym osobom pomóc, którzy nie mają internetu.

UWAGA. Moja pomoc jest skierowana do osób, którzy posiadają modem ADSL podłączony do komputera, a samego PS3 chcą podłączyć do komputera (do karty sieciowej).

Co potrzebujemy?

1. Kabel ethernet skrosowany

2. Kartę sieciową w komputerze

Osobiście posiadam neostradę 2mb (modem : speedtouch 330)

Kartę sieciową Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NI

Co musimy wykonać?

1. Podłączamy PS3 z kartą sieciową znajdującą się w komputerze (kablem ethernet)

2. Na komputerze wchodzimy do : Mój komputer > Moje miejsca sieciowe > Wyświetl połączenia sieciowe

3. Jak już jesteśmy w "połączenia sieciowe" to musimy udostępnić połączenie pomiędzy modemem, a kartą sieciową. W tym celu klikamy prawym przyciskiem myszy na modem i klikamy "właściwości". Potem dajemy na zakładkę "zaawansowane" i tam, gdzie pisze niebieską czcionką "Udostępnienie połączenia internetowego" zaznaczamy wszystkie trzy opcje, tak jak jest na tym obrazku : http://img26.imageshack.us/img26/2875/kxk.jpg

4. Kolejnym krokiem jest wyłączenie firewalla (w moim przypadku, gdzie zainstalowałem program Kaspersky Anti-Hacker musiałem dać "Allow all". Jeżeli ktoś posiadam Windows Xp Professional i jedynie Service Pack 1, a nie ma zainstalowanego jakiegoś oprogramowania firewall, to prawdopodobnie nic nie musi robić :)

5. Teraz w PS3, wchodzimy następująco : Settings > Network Settings > Interet Connection Settings > Easy i tyle

Od tej chwili można cieszyć się internetem w PS3 ^^

I taka mała uwaga ode mnie. Nie trzeba wchodzić we właściwości "Protokól internetowy (TCP/IP). Wszystkie DNS i IP mają być uzyskiwane "automatycznie" :) Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem ^^ Cieszę się, jeżeli komuś ten sposób zadziałał :) Pozdrawiam!

Witam ten sposob dzialal u mnie na jak mialem system XP teraz mama Viste i tu jest sprawa chyba troche bardziej skomplikowana wiec prosze kogos o kolejny prosty sposob krok po kroku

Witam, a wiec mam laptopa z Vista,Modem usb i karte sieciowa i chcialbym za pomoca kabla podlaczyc internet do ps3 tyle tylko ze nie wiem jak to zrobic na Viscie bo na Xp wiekszych problemow nie mialem prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raaastaman

Witam. Dwa dni temu wymieniłem stary router Combo ZTE, który dostałem od neostrady na nowy pentagram cerberus P6311-07A, bo potrzebowałem co najmniej 3 wejść lan no i jest problem. Mam do niego podłączone 2 kompy i na nich wszystko jest ok, brak lagów, prędkość pobierania w teście ponad 1000kb/s /wysyłania 230kb/s. PS3 też jest podłączone do tego routera no i mam lagi w graniu online i o ile predkość pobierania 980 jest ok to na pewno nie wysyłania ta ma max 120-150kb/s i może to jest przyczyną lagów? Licze na wasza pomoc ;)

Edytowane przez raaastaman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w jaki sposób muszę podłączyć moje Playstation 3 60GB do Internetu jeśli internet jaki posiadam to połączenie "bezpośrednie" (tzn. gniazdko internetowe -> komputer, brak modemu --> www.ewro.pl, jest to łącze na światłowodach). Po podłączeniu kablem CAT5e gniazdka internetowego i PS3, internet nie odnajduje się automatycznie, nawet jeśli wpiszę ustawienia ręcznie takie same jak na moim komputerze wyskakuje błąd nr 80010201.

Rozumiem, że potrzebuję jakiś router, ale co w sytuacji gdy do routera podłączyłbym tylko PS3, ponieważ komputera nie mam ochoty, ze względu na to że będę korzystał tylko z 1 sprzętu (PS3 albo PC, nie i to i to na raz). Czy jest taka możliwość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w jaki sposób muszę podłączyć moje Playstation 3 60GB do Internetu jeśli internet jaki posiadam to połączenie "bezpośrednie" (tzn. gniazdko internetowe -> komputer, brak modemu --> www.ewro.pl, jest to łącze na światłowodach). Po podłączeniu kablem CAT5e gniazdka internetowego i PS3, internet nie odnajduje się automatycznie, nawet jeśli wpiszę ustawienia ręcznie takie same jak na moim komputerze wyskakuje błąd nr 80010201.

Rozumiem, że potrzebuję jakiś router, ale co w sytuacji gdy do routera podłączyłbym tylko PS3, ponieważ komputera nie mam ochoty, ze względu na to że będę korzystał tylko z 1 sprzętu (PS3 albo PC, nie i to i to na raz). Czy jest taka możliwość ?

Z tego co wyczytałem na ich stronie to pozwalaja na tylko podpiecie 1 urzadzenia, a za kazde dodatkowe gniazdo trzeba placic. Co to oznacza nic innego ze oni pozwalaja tobie polaczyc sie z internetem tylko przez komputer, chyba ze zalozysz inne gniazdko (dodatkowa opłata) i do niego podlaczysz plejke. ale mozna to obejsc za niecale 50 zl. kupujesz router ktury ma funkcje klonowanie MAC Adress konfigurujesz go tak zeby uzywal mac twojego komputera i podlanczasz do niego PC i PS3 w plejce ustawiasz all na auto (w routerze odblokowujesz porty potrzebne ps3) i cieszysz sie netem. Mam nadzieje ze wmiare jasno napisalem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem na ich stronie to pozwalaja na tylko podpiecie 1 urzadzenia, a za kazde dodatkowe gniazdo trzeba placic. Co to oznacza nic innego ze oni pozwalaja tobie polaczyc sie z internetem tylko przez komputer, chyba ze zalozysz inne gniazdko (dodatkowa opłata) i do niego podlaczysz plejke. ale mozna to obejsc za niecale 50 zl. kupujesz router ktury ma funkcje klonowanie MAC Adress konfigurujesz go tak zeby uzywal mac twojego komputera i podlanczasz do niego PC i PS3 w plejce ustawiasz all na auto (w routerze odblokowujesz porty potrzebne ps3) i cieszysz sie netem. Mam nadzieje ze wmiare jasno napisalem...

Mógłbym prosić o podanie przykładu takiego routera (sklep, allegro, cokolwiek) i czy będę mógł korzystać z tego internetu bez konieczności działania na raz PC i PS3.

Jakich portów potrzebuje PS3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.hurt.com.../?o=shpp&i=5225 <== Przykład

Tak poniewaz net z gniazdka twojego bedzie szedł do routera a z routera po kablu/wifi do pc i ps3 innymi słowy niebedziesz musial miec wlaczonego kompa. Co do portow to niewiem....

Ok, czy ten router też się nada ? ==> http://www.komputronik.pl/index.php/product/36570/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_router_DSL_Wi_Fi_54Mb-s_TL_WR543G.html ?

Czy nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów za takie coś i czy jest to zgodne z "prawem" jakimś ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy dało by się połączyć do sieci PS3 do internetu do Multimo ?

Jeżeli tak to poprosił bym o nazwę jakiegoś dobrego routera/switcha, najlepiej aby był bezprzewodowy jeżeli jest oczywiście taka też możliwość podłączenia go bezprzewodowo.

Dziękuje i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dało by się połączyć do sieci PS3 do internetu do Multimo ?

Zapewne tak - tylko - potrzebne jest jeszcze jakie masz przyłącze bo to może stanowić o wyborze routera

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czy ten router też się nada ? ==> http://www.komputron..._TL_WR543G.html ?

Czy nie poniosę żadnych dodatkowych kosztów za takie coś i czy jest to zgodne z "prawem" jakimś ? ;)

Ten tez jest dobry. Jezeli sklonujesz mac adres z komputera i podepniesz do niego plejke i kompa siec bedzie widziała plejke jako komputer. Innymi słowy jedyne dodatkowe koszty to kabel sieciowy do podlaczenia plejki i kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupiłem ten router, podłączyłem go z gniazdkiem internetowym, kabel od komputera podlaczylem do routera, ustawilem ten sam MAC (sklonowalem) i po podlaczeniu kabla do PS3 dalej nie odnajduje sieci, nawet po wlaczeniu Wireless'a coś sie niby dzieje, ale przekracza czas polaczenia. Co robic ?

EDIT Problem naprawiony :D !!! Pomogło to -> http://3.bp.blogspot.com/_KqLKZFRTHM8/S1os_XqVrcI/AAAAAAAABv0/WuInB8Yne44/s1600-h/152358d1260616652-ps3-error-code-80010201-02ps3.jpg !!!

Edytowane przez Karq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×