Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Na kablu nie próbowałem bo router mam w drugim pokoju. No cóż trzeba się męczyć. Dzięki. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam stałe łącze w INEI i mam zamiar korzystać z internetu przez ps3 i teraz prosba o podanie routera jaki mam zakupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanie jak kolega u góry czy jakiś specjalny ruter potrzebuję abym mógł grać przez internet i robić "zakupy", a i jak jest z patchami do gier bo gdzieś czytałem że je się kupuje(???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...., a i jak jest z patchami do gier bo gdzieś czytałem że je się kupuje(???)

widocznie jakies glupoty czytales. patche sa darmowe!

Mam pytanie jak kolega u góry czy jakiś specjalny ruter potrzebuję abym mógł grać przez internet i robić "zakupy"

na routerach sie nie znam, ale chwilowym rozwiazaniem mogloby byc udostepnianie polaczenia internetowego przez windows

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam pytanie jak kolega u góry czy jakiś specjalny ruter potrzebuję abym mógł grać przez internet i robić "zakupy", a i jak jest z patchami do gier bo gdzieś czytałem że je się kupuje(???)

Żaden specjalny - w zależności od twojego łącza internetowego oraz zasobności kieszeni zależy wszystko

Przy czym polecam w kolejności LinkSys, D-link, pozostałe marki

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem sobie ps3 i chce grac w fife 10 przez internet to musze mieć router

chcialbym sobie kupić router do 80 zł załóżmy, że już go mam i jak go mam

podłaczyć uruchomic czy coś

Dziękuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z połączeniem się do internetu w ps3.

Co musze od zera posidać by sie podłaczyc? router?

mam taki modem

http://strefaklienta.upc.pl/images/webstar_epc_t.jpg

wszystkie sloty oprocz 4 i 7 są puste, bo musze przeniesc modem do mojego pokoju.

podłączam normalnie kabel ethernet (4) do ps3 i nie działa.

podkreślam iż nie znam sie w ogole tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odkurzyć czarnulę i odrazu podłączyć ją do internetu. Używając programu Sygate home manager i kabla przekros. Wiem wiem znacznie łatwiej jest kupić router i go użyć, ale wierzcie mi na słowo potrzebuję internetu tymczasowo w ten sposób i nie chcę nie potrzebnie wydawać kasy. Parę miesięcy temu to rozwiązanie działo potem niestety była przeprowadzka, korzystanie z innego źródła jeśli chodzi o połączenie internetowe i nie wiem co się stało że po powrocie na stare śmiecie nie chce to chodzić:( Ogólnie wyskakuje mi że połączenie miedzy konsolą a laptopem jest "limited or no connectivity". Jak to skonfigurować? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połaczylem ps 3 za pomoca internetu bezprzewodowego ( router) moge ogladac strony internetowe ale nie moge sie polaczyc z playstation network dlaczego co za tym idzie nie moge grac w sieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Kupiłem router wi-fi Pentagram Cerberus P 6331-4A i podłączyłem do ps3 neta gdy robiłem test internetu wyskoczył mi komunikat:

An error occurred communication with the server.

This is a DNS error.

(80710102)

:confused:

Proszę o pilną pomoc, ponieważ nie wiem co zrobić.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Z góry dzięki.

Edytowane przez kurczak1224

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wklepałeś ręcznie adres IP(taki sam jak komp) i MAC-a z karty sieciowej kompa to nie wiem czemu nie śmiga ja kiedyś tak miałem i działało ok :/

Rozumiem siec lokalna tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukalem juz rozwiazania na google ale nie moglem znalezc tego rozwiazania jakie ja potrzebuje :) a wiec mam interent z kablowki z modemem Motorola (bez routera) chcialem kabel RJ-45(?) (ktory predzej mialem podlaczony do karty sieciowej w PC) podlaczyc do PS3. Gdy chce skonfigurowac polaczenie w ps3 to nie moze znalezc polaczenia... wiec musze wpisac recznie adres IP, DNS itd. Problem polega na tym ze podczas testu na polaczenie PS3 wykrywa IP lecz gdy próbuje polaczyc sie z internetem powstaje problem dotyczacy DNS

Spisalem wszystkie wartosci z polaczenia sieciowego z PC dotyczace IP, dns, dodadkowy dns, maska podsieci. W PS3 w recznym wypelnianiu tych pól jest jeszcze Router domyslny (ktorego ja nie mam)

DNS 193.***.**.12

nizej jest jeszcze jedna wartosc (chyba dotyczaca tego dodatkowego DNS) 193.***.**.13

Z gory dzieki za pomoc:)

P.S. Jezeli beda potrzebne jakies dodatkowe informacje prosze pisac ( jestem zielony w tych sprawach)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię Ci w tym pomóc, ale może taka moja mała rada - może warto się zgłosić do jakiegoś informatyka, który by Ci to zrobił? Myślę, że dużo pieniędzy za to nie weźmie, kilka minut i gotowe, zamiast czekać tu nie wiadomo ile na odpowiedź :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PS3 ustaw na auto, po przepieciu kabla zresetuj modem (wylacz/wlacz prad) powinno ruszyc. Wiekszosc modemow kablowych zapamietuje MACa ostatniej karty przypietej po drugiej stronie i sprawia to klopot przy przelaczaniu komputerow.

Przy okazji - w swoim komputerze w polaczeniu TCP/IP masz ustawione na 'Pozyskuj adres automatycznie' czy moze masz wartosci wpisane recznie (szczerze w to watpie) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - w swoim komputerze w polaczeniu TCP/IP masz ustawione na 'Pozyskuj adres automatycznie' czy moze masz wartosci wpisane recznie (szczerze w to watpie) ??

Jak mam to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to zrobic?

na komputerze ( o ile masz Windowsa)

start-> potem URUCHOM

tam wpisujesz CMD i wciskasz enter [wyskakuje ci czarne tajemnicze okienko dla chakiera ;)

potem wpisujesz IPCONFIG /ALL i znowu enter

wyskoczy Ci cosik takiego:

post-26178-051046400 1278347054_thumb.gi

ciebie interesuje to co jest w czerwonej elipsie.

Jezeli DHCP jest włączone (TAK) dostajesz IP-ka automatycznie z routera

Jeżeli DHCP jest wyłączone (NIE) masz wpisanego ręcznie

Jezeli jednak nie wiesz o co chodziło masz DHCP włączonego na 100%.

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum.

Kupiłem router wi-fi Pentagram Cerberus P 6331-4A i podłączyłem do ps3 neta gdy robiłem test internetu wyskoczył mi komunikat:

An error occurred communication with the server.

This is a DNS error.

(80710102)

Z góry dzięki.

Ten Pentarfram to router ADSL o ile dobrze sprawdziłem... wiec:

1. jezeli wpisałes z ręki przy konfiguracji adresy DNS ISPa usuń je - router sam powinien sobie je pobrać przy połączeniu.

2. jezeli masz Nesotrade TePeeSa to pamiętaj ze IP-ek odnawia sie (teoretycznie) co 24 godziny - mozliwe wtedy jest ze zerwie Ci połaczenie bo router dostanie nowy (świeży IP-ek)

mi ten błąd też czasami wyskakiwał ale pomagał reset routera (reset konsoli nie pomagał)

witam.

moj problem jest następujący gdy dzwonie z domowego telefonu to rozłącza mi sie net.

czego to jest wina???

to nie wina filtra - bzdura - to zupełnie inne pasmo przenoszenia.

Kwestia jest w tym jak bardzo badziewne jest okablowanie w bloku / mieszkaniu / domu.

Powinieneś zgłosić usterkę co powinno zakończyć wizytą technika.

Technik musi sprawdzić poziom sygnału (jego jakość) na każdej końcówce czyli:

-> gniazdku do którego masz podpięty router

-> puszcze która rozdziela telefon na Twój dom/mieszkanie.

Kiedyś miałem z tym małe przejścia i z doświadczenia wiem ze takie usterki są zlewane.

Witam serdecznie.

Mam takie pytanie czy istnieje jakaś aplikacja, tweak czy cokolwiek innego co pozwoliłoby mojemu PS3 ściągać pliki z taką samą prędkością jak mój laptop ?

Oba urządzenia są podłączone przez wi-fi do netu na pc pliczek 160 mega ściąga mi się 10 minut a na PS3 chyba z 3 godziny ... może trzeba coś zmienić w ustawieniach systemowych ?

Oraz drugie pytanie w Killzone jest potrzebny patch aby zagrać w sieci no ale czekam już chyba 3h i mam dopiero 22% na łączu 2Mbs ... czy istnieje możliwość ściągnięcia patcha z internetu i zainstalowania go z pendrive'a ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

jestes pewień ze sciągajać plik na PC i PS3 korzystasz z tego samego serwera plików?

mozesz:

- wyłaczyc laptopa jak zanim zaczniesz sciagac na ps3 (moze laptop zabiera 90% przepustowości łącza ??)

- sprawdzić czy na routerze możesz uzywac i ustawić QoS... np. przydział łacza pomiedzy laptopa i PS-a

- sprawdz jaki zasieg masz na PS-ie - moze konsola stoi zbyt daleko od routera i przy pobieraniu tracisz duuuzo pakietów przez co plik ściąga sie dłuzej (równoznaczne jest z lagami nawet na nieobciążonych serwerach podczas grania)

Mimo, że 99% postów w tym temacie to same pytania i 0 odpowiedzi, a jak już są odpowiedzi to na pytania nie trudniejsze niż, czy PS3 może się łączyć z livebox'em, itp.

No, ale spróbuję. Może znajdzie się jakimś cudem ktoś chętny do pomocy...

Oto mój problem: ostrzegam, że jest dość dziwny i zawiły

Witam.

Mam dość dziwny problem, z którym nigdy wcześniej się nie spotkałem.

Otóż mam router LINKSYS WAG200G, który jest podłączony kablem do kompa stacjonarnego.

Kabel do wbudowanej karty sieciowej w płycie głównej...ale nie o to chodzi.

W ustawieniach routera nic nie jest zmieniane już od kilkunastu miesięcy.

UPNP jest włączone, DMZ wyłączone, przekierowywanie portów również wyłączone.

Po prostu wszystko mam tak jak zawsze, i działa na tych ustawieniach gdy komp jest wyłączony.

Problemy zaczynają się, gdy komp się włączy....

Chodzi o to, że gdy włączę komputer to nie mogę się połączyć z netem z innych urządzeń poprzez WiFi, czy to telewizor czy konsola (PS3).

Laptop o dziwo łączy się bez problemu. Nie mam bladego pojęcia co może robić problemy. Tzn. wiem, że komp na 100% je robi, bo gdy go wyłączę to wszystko wraca do normy.

Posiadam dwie konsole w domu, jedną PS3 40GB (fat) i drugą PS3 120GB (slim), laptop oraz tv, który może łączyć się z netem. Tą pierwszą konsolę mam podpiętą kablem do routera, tą drugą właśnie poprzez WiFi. Gdy problem się zaczął pojawiać to spróbowałem na tej pierwszej podłączonej kablem połączyć się poprzez WiFi i nie było problemu...

Dlatego zmieszałem się już zupełnie, bo jakim cudem telewizor oraz druga konsola nie mogą się połączyć, gdy komp się załączy, a ta jedna konsola i laptop mogą.

Problem z konsolą raczej na 100% odpada, bo przecież gdyby coś było nie tak, to w ogóle by się nie łączyła, a nie jak komp się włączy. Normalnie działa bez problemów i pobiera cały czas.

Router stoi u mnie w pokoju, a tv oraz druga konsola są kilka pokoi dalej. Jednak siła sygnału i tak zawsze jest minimum 90%, także raczej zasięg tutaj nie wchodzi w grę.

System na kompie to Win7 X64 Professional, ale nie wydaje mi się, żeby to miało jakieś znaczenie, tym bardziej, że kiedyś wszystko działało bez najmniejszych problemów. Kiedyś miałem tam tą pierwszą konsolę 40GB i non stop poprzez WiFi się łączyłem i co czy komp czy nie to działała bez problemu.

Robiłem jedynie formata ostatnio i wrzuciłem właśnie w/w system. Wcześniej miałem też Win7, ale Ultimate i działało wszystko jak należy.

Ochrona to KIS 2010, ale też wątpię, żeby on robił problemy, bo również od zawsze go używam.

Ustawiłem jeszcze na karcie sieciowej w kompie, żeby pozwalała innym użytkownikom na łączenie się z internetem poprzez ten komputer. Do tego poprzez Rozwiązywanie Problemów włączyłem DHCP na danym połączeniu.

Na konsoli teraz dochodzi do pierwszego kroku, czyli zdobywanie adresu IP, ale niestety nie może go znaleźć.

Rzecz jasna wszystko jak komp jest włączony. Gdy go wyłączę to nie ma żadnych problemów.

Wszystko łączy się poprzez WiFi nawet z drugiego końca domu bez problemu.

Mam wrażenie, że system robi jakieś problemy... Tzn. na pewno komp, ale czy system czy może jakieś inne ustawienia od tego kompa (BIOS? Ale nie chce mi się wierzyć), to już nie wiem.

Osobiście stawiałbym, że albo coś blokuje ruch sieciowy od konsoli/tv, albo może jakieś problemy z rozpoznaniem IP... Ale to tylko moje domysły...

Naprawdę liczę, że znajdzie się ktoś kto będzie wiedział jak załatwić problem.

Pozdrawiam.

wiec tak - standardowe ustawienia sa mało bezpieczne... ale pozwalaja łaczenie sie do routera bez problemu - także Twoim sasiadom i komukolwiek kto znajdzie sie w zasiegu Twojego routera.

mozesz odstawić na bok problemy z piecem. zapewne masz zamały zakres dla DHCP (nie pamietam jakie sa domyślne ustawienia dla Linksysa bo nie uzywam.

W skrocie jest tak:

jak uruchamias router i wpinasz go w siec i konfigurujesz (wag200g to adsl wiec musiałes sie tam logować) to ma on ustawione domyslnie wartości zakresu adresów IP co do których przydziela je poszczególnym urządzeniom.

zwiększ zakres poli DHCP do takiej: 192.168.1.1 - 192.168.1.90 (gdzie 192.168.1.1 to adres bramy domyślnej / konsoli admina)

tak jak tutaj--> post-26178-050385900 1278349251_thumb.jp

Wtedy powienes miec możliwosc wpięcia do jednoczenego połaczenia do 90 urządzeń.

wydaje mi sie także ze mogłes nagrzebać cos w zabezpieczeniach - np - niektóre routery (nie pamietam czy ten linksys) pozwalają na określenie na podstawie MAC adresu jaki IP ma dostac konkretne urzadzenie. jezeli teoretycznie wpisałes ten sam IP dla dwóch różnych urządzeń (PC i PS)

jedno z urządzeń nie dostanie adresu IP i nie bedzie podpięte do sieci.

Jeżeli dalej nic Ci to nie wyjaśnia znajdź umowe z tepsa czy kartke gdzie masz login i hasło do netu i wcisnij przycisk reset na routerze - wszystkie ustawienia pójdą w cholere i a z nimi zapewne Twój problem.

jezeli masz problem - wejdz tutaj http://ui.linksys.co...00.09/Setup.htm i potem napisz mi jakie ustawienia zmieniałes.

Edytowane przez j@rzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem.

Mam router TP-Link TD-W8901G , internet : NEOSTRADA.

I mam problem ponieważ po zalogowaniu sie do PSN , chcąc cos sprawdzic w necie na PC w przegladarce to jak otworze jakas strone to mnie wywala odrazu z PSN , jak cos pobieram na PS3 to nie stopuje ani nic potem moge sie odrazu zalogowac bez problemu do PSN , czym to moze byc spowodowane? Mam DMZ , Firewall Disabled?

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post , więc się przedstawie. Bartek mi na imie,19 wiosen za mną. Mam pewien problem. Mianowicie, problem z NAT'em , który jest wdg. mnie troche powszechny. W piątek kupiłem ps3 slim 250gb, odrazu podłączyłem do neta i ściągnąłem firmware. Dostałem w pakiecie Killzone2 więc chciałem pograć w multi, więc potrzebowałem do tego ustawionego internetu. Pojawił się problem z połączeniem oraz częste kicki z serwera. Wina NAT3. Od 2 dni wertuję internet w poszukiwaniu odpowiedzi (Mam radiówkę 2mb, router tp link w543g, oraz admina, który korzysta z programu Linux Router). Zrobiłem wszystko tak jak pisane było wiele razy, tzn porty w routerze otworzyłem...nic nie dało, próbowałęm DMZ, taki sam wynik. Próbowałem chyba wszystkiego już. Dzisiaj poszedłem do admina, wspólnie otworzyliśmy jego program i tam doszukałem się kategorii : "Przekierowywanie portów" . Dla łatwiejszego zrozumienia mojej sytuacji w której jestem pokazuję wam tutaj jasno link: http://www.linuxrout.../dok_4.html#TOP . widnieją tutaj różne opcje. Z tego co się domyśliłem , potrzebuję również przekierować te porty w tym programie. Czy mam rację ? Czy ktoś moze mi pomóc w tej sytuacji ? Jutro dostaję bad company 2, i chętnie bym w multi się zmierzył... Pozdrawiam, z góry dziękuję

PS. Naprawdę, długo nad tym siedziałem , starałem się pokonać ten problem sam, dopiero dzisiaj piszę na forum. Wydaje mi się, że odpowiedź leży u admina w jego programie.

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jest to mój pierwszy post , więc się przedstawie. Bartek mi na imie,19 wiosen za mną. Mam pewien problem. Mianowicie, problem z NAT'em , który jest wdg. mnie troche powszechny. W piątek kupiłem ps3 slim 250gb, odrazu podłączyłem do neta i ściągnąłem firmware. Dostałem w pakiecie Killzone2 więc chciałem pograć w multi, więc potrzebowałem do tego ustawionego internetu. Pojawił się problem z połączeniem oraz częste kicki z serwera. Wina NAT3. Od 2 dni wertuję internet w poszukiwaniu odpowiedzi (Mam radiówkę 2mb, router tp link w543g, oraz admina, który korzysta z programu Linux Router). Zrobiłem wszystko tak jak pisane było wiele razy, tzn porty w routerze otworzyłem...nic nie dało, próbowałęm DMZ, taki sam wynik. Próbowałem chyba wszystkiego już. Dzisiaj poszedłem do admina, wspólnie otworzyliśmy jego program i tam doszukałem się kategorii : "Przekierowywanie portów" . Dla łatwiejszego zrozumienia mojej sytuacji w której jestem pokazuję wam tutaj jasno link: http://www.linuxrout.../dok_4.html#TOP . widnieją tutaj różne opcje. Z tego co się domyśliłem , potrzebuję również przekierować te porty w tym programie. Czy mam rację ? Czy ktoś moze mi pomóc w tej sytuacji ? Jutro dostaję bad company 2, i chętnie bym w multi się zmierzył... Pozdrawiam, z góry dziękuję

PS. Naprawdę, długo nad tym siedziałem , starałem się pokonać ten problem sam, dopiero dzisiaj piszę na forum. Wydaje mi się, że odpowiedź leży u admina w jego programie.

w skrocie - musisz sprawdzić jakie zakresy portów potrzebuje do komunikacji PS3 i je otworzyć. szczerze mowiac problemy sa czasami abstrakcyjne - na jednym routerze wszystko działa a na drugim takim samy nic... prywatnie mam router netgear i nic nie musze robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci , ze prawie doszedłem problemu. Znalazłem faceta, który miał taki sam problem jak ja.. nie mógł zwalczyć tego problemu więc zmienił sieć. Ja doszedłam, że wina nie leży po stronie routera ani ustawień w nim, lecz programu zarządzającego LinuxRouter. Obojętnie jakie ustawienia nie wprowadze w routera i tak mam nat 3. Wraz z adminem mojej sieci, który nie jest za bardzo w temacie NAT'a próbujemy od kilku dni to rozwiązać . Jutro będę wiedział więcej. Jesli nic nie da się zrobic w tej sytuacji podejrzewam jedynie zmiane dostawcy ;/ Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż problem podany w temacie.

Staram sie podlaczyc internet do konsoli przez PC poniewaz ruter mam za dalego i trzeba sobie jakos radzic....;/ Ale po podlaczeniu kabelka do karty sieciowej w PC i do konsoli to na kompie łapie mi połączenie pisze mi ze jest połączenie natomiast na konsoli znajduje tylko IP i nic wiecej podczas testu polaczenia internetowego juz nie ma... i w ogole konsola czyta tak jakby kabel nie byl podlaczony bo na poczatku nofiguracji nie moge dac na "Łatwe" tylko musze dac na "Niestandardowe" Po skonfigurowaniu całości znajduje mi juz jak wczesniej pisalem tylko IP i nic wiecej i pisze "blad serwera DNS. (80710102)

I jak z tym walczyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.Bardzo proszę o pomoc bo już mi ręce opadają ; d. Podłączyłem ps3 do kompa kablem ethernet i wszystko poustawiałem ale na konsoli działa mi tylko google ;( , gdy chce wejść na jakaś inną stronę wyskakuje po chwili komunikat " the page can not be displayed (80710723) , czy ktoś ma jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×