Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie raz to pisałem to znowu to powtórzę: na 90 % masz filtrowanie w sieci po adresach mac. więc najlepiej zadzwoń do swojego dostawcy internetowego i powiedz mu, że chcesz podłączyć konsole i masz problemy z tym.

Dzieki za odpowiedz, a jesli bede mial router wifi to wtedy powinno byc bez problemow czyz nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie jak bedziesz mial router nie powinno byc problemow. w razie problemow to pisz, moze cos na to poradzimy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wiem, że tematów o tym była masa, ale nie potrafie tego zrobić bez pomocy na bieżąco.. Chodzi oczywiście o problem z Nat3.. PS3 mam od 3 miesięcy i jakieś 2 miesiące temu zaczeło mnie wyrzucać z gier multiplayer ( GTA4 - You router/nat is too strict itp. , Bulletstorm - Wyszukiwanie graczy do multi jak gra w totolotka). Ostatnio udało mi się znaleźć coś na ten temat i okazało się , że z nat 2 zmienił mi się na nat 3.. :( Proszę pomózcie mi jak to zrobić bo poprostu zaraz dostanę szału.. Próbowałem odblokowywać te porty itp. ale nic mi to nie dało ( + nie wiem czy dobrze to robiłem ). Mój router to Linksys WRT54G2 v1.

@kakaroto-songo

Widziałem ten poradnik, ale nie wiem np. jak sprawdzić ip mojego ps3 i jak ustawić to static ip

Edytowane przez kakaroto-songo
: pare postów wyżej masz ten poradnik: http://www.ps3site.pl/forum/topic/5990-faq-router-i-ps3/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i ponawiam prośbę. Jeżeli ktoś coś o tym wie, proszę o pomoc, bo już 2 dni walczę.

Mianowicie, kupiłem sobie ps3. Router dostałem w zestawie i facet mi wszystko podłączał(router jest bezprzewodowy i jeśli to ma wpływ na ps to nie znajduję się on w jednym pomieszczeniu z ps3. Mój problem polega na samym połączeniu z internetem, a dokładniej:

Próbuję wejść w przeglądarkę i dostaję następujący komunikat:

"Nie można wyświetlić strony. Przejdź do menu ustawienia > ustawienia sieciowe i sprawdź ustawienia. (80130186)"

Próbowałem coś z tym zrobić i nie mogę sobie coś poradzić.

To mój router jeśli się przyda: TL-WR340G 54M-Wireless Router

Z góry serdecznie dziękuję, bo to na prawdę męczarnia. :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kakaroto-songo

Spróbowałem zrobić jeszcze raz tak jak w tym poradniku i nadal jest to przeklęte nat 3. Już poprostu nie wytrzymam jak tego nie naprawie... Już tyle się z tym męcze.

W informacjach systemu mam napisane, że ip to ps3 192.168.0.2

Tutaj fotki czy wszystko dobrze zrobiłem:

porty:

02324169544542793874_thumb.jpg

Static IP ps3:

45692565303925729686_thumb.jpg

DMZ:

42849306105301096369_thumb.jpg

Prosze pomóżcie mi :((

Edytowane przez Zioom888PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kakaroto-songo

Spróbowałem zrobić jeszcze raz tak jak w tym poradniku i nadal jest to przeklęte nat 3. Już poprostu nie wytrzymam jak tego nie naprawie... Już tyle się z tym męcze.

W informacjach systemu mam napisane, że ip to ps3 192.168.0.2

Tutaj fotki czy wszystko dobrze zrobiłem:

porty:

02324169544542793874_thumb.jpg

Static IP ps3:

45692565303925729686_thumb.jpg

DMZ:

42849306105301096369_thumb.jpg

Prosze pomóżcie mi :((

1. zmień wszystkie porty na BOTH

2. Na ps3 masz wpisane IP i brame na stałe??

3. W routerze przy serwerze DHCP nie musisz mieć wpisanego ip ps3.

4. DMZ?? po co to.... skasowac

Po tych zmianach powinno działać. A i popatrz czy w ustawieniach WiFi nie masz włączonego filtrowania po mac, jeżeli jest to go wyłącz albo dodaj mac konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłącze do tematu, bo też mam problem z internetem w PS3

Mam internet z UPC. Do tego własny router.

Z połączenia Wi-Fi korzystają dwa laptopy, i tu nie ma żadnego problemu.

Z kolei konsola podłączona jest do routera kablem. I co najciekawsze, loguje się do PSN, mogę przeglądać strony, oglądać tv, ściągać dema itd. itd., ale gdy chce pograć przez internet (próbowałem ostatnio w Uncharted 2 i demo Crysis 2), to wyskakuje mi okienko, że połączenie z internetem zostało utracone. I żeby je sprawdzić, przetestować. No to robię to, wchodzę do gry... i znowu to samo.

O jakie ustawienia tu chodzi? I gdzie ich dokonać, w konsoli czy w routerze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. zmień wszystkie porty na BOTH

2. Na ps3 masz wpisane IP i brame na stałe??

3. W routerze przy serwerze DHCP nie musisz mieć wpisanego ip ps3.

4. DMZ?? po co to.... skasowac

Po tych zmianach powinno działać. A i popatrz czy w ustawieniach WiFi nie masz włączonego filtrowania po mac, jeżeli jest to go wyłącz albo dodaj mac konsoli

Ok, spróbuję, ale jak sprawdzić czy na ps3 mam wpisane ip i brame na stałe ??

@edit

Zmieniłem porty na Both , skasowałem Static DNS, wyłączyłem DMZ, nadal Nat 3 :(

Edytowane przez Zioom888PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w routerze adres IP konsoli w DMZ. To wszystko co musisz zrobić, Całą resztę ustawień jakie robiłeś dla PS3 pokasuj. W PS3 daj na auto. Musi działać. Jeśli nie, pomocy musisz szukać u dostawcy. Czasami muszą oni np. dodać MAC konsoli do routera lub inne hocki klocki. PS3 to taka sama karta sieciowa jak każda inna w PC, więc każdy gość w Pomocy Technicznej dostawcy internetu powie ci dokładnie co zrobić żeby to chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw w routerze adres IP konsoli w DMZ. To wszystko co musisz zrobić, Całą resztę ustawień jakie robiłeś dla PS3 pokasuj. W PS3 daj na auto. Musi działać. Jeśli nie, pomocy musisz szukać u dostawcy. Czasami muszą oni np. dodać MAC konsoli do routera lub inne hocki klocki. PS3 to taka sama karta sieciowa jak każda inna w PC, więc każdy gość w Pomocy Technicznej dostawcy internetu powie ci dokładnie co zrobić żeby to chodziło.

No ale problem w tym, że nie wiem jakie mam ip konsoli :D Wezme zrestartuje ustawienia sieci i sprawdze jakie ip jest od początku bo ja tam ustawiałem coś. Czyli musze włączyć DMZ i końcówke musze dopisać ip konsli z informacje systemu ?? Porty też muszą być te z końcówka ip z ps3 ?? Czy pousuwać je całkowicie ??A i ip konsli to jest to co jest w informacjach systemu ??

Edytowane przez Zioom888PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale problem w tym, że nie wiem jakie mam ip konsoli :D Wezme zrestartuje ustawienia sieci i sprawdze jakie ip jest od początku bo ja tam ustawiałem coś. Czyli musze włączyć DMZ i końcówke musze dopisać ip konsli z informacje systemu ?? Porty też muszą być te z końcówka ip z ps3 ?? Czy pousuwać je całkowicie ??A i ip konsli to jest to co jest w informacjach systemu ??

Tak.

Pousuwać to całkowicie.

Tak.

DMZ daje pełen, nieograniczony dostęp do internetu. Żadnych portów nie trzeba już ustawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałeś i nadal jest nat 3 :/ To jest chyba coś z moim netem. Ale dziwne jest to, że jeszcze po świętach mogłem normalnie grać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jak napisałeś i nadal jest nat 3 :/ To jest chyba coś z moim netem. Ale dziwne jest to, że jeszcze po świętach mogłem normalnie grać :/

aleksDKL ostatnio pisał, że udało mu sie ustawić na nat2, napisz mu na PW może Ci pomoże.

http://www.ps3site.pl/forum/topic/16940-red-dead-redemption/page__st__2400

post nr 2412

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam pytanie do uzytkownikow, prosilbym o porade, do tej pory ps3 mam podlaczone kablem ethernet do karty sieciowej w laptopie i wszystko chodzi nawet nic nie musialem ustawiac od razu znalazlo internet.

Z racji tego ze laptop posiada wifi i ps3 takze chcialbym to wykorzystac i kupic router by nie korzystac z kabla. Internet mam z tv kablowej a dokladnie Multimedia, jaki router bylby najodpowiedniejszy, moze ze swoich doswiadczen ktos doradzi, jakiej firmy zeby bylo jak najmniej problemow. Dodam ze nigdy nie mialem do czynienia z routerami i bedzie to moje pierwsze urzadzenie. Rozgladalem sie w internecie troche, co powiedzielibyscie o takich routerach: TP-Link TL-WR340G albo TP-Link TL-WR740N. A jesli nie te to prosze o jakies podpowiedzi, z gory dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ! :biggrin: Mam problem z nat3. Jako że myślałem że powodem ograniczenia dostępu do neta jest router to podałem dostawcy MAC adres konsoli i mogę podłączyć konsolę do internetu bezpośrednio przez kabel bez żadnego dodatkowego routera itd. Jednak mimo tego że kabel jest bezpośrednio podpięty to nadal mam ograniczony typ NAT 3 ! Czy może mi ktoś wyjaśnić w czym problem ? Bo ja już nie mam żadnego pomysłu :blink: Oczywiście usługodawca twierdzi że nie blokują żadnych portów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam pytanie do uzytkownikow, prosilbym o porade, do tej pory ps3 mam podlaczone kablem ethernet do karty sieciowej w laptopie i wszystko chodzi nawet nic nie musialem ustawiac od razu znalazlo internet.

Z racji tego ze laptop posiada wifi i ps3 takze chcialbym to wykorzystac i kupic router by nie korzystac z kabla. Internet mam z tv kablowej a dokladnie Multimedia, jaki router bylby najodpowiedniejszy, moze ze swoich doswiadczen ktos doradzi, jakiej firmy zeby bylo jak najmniej problemow. Dodam ze nigdy nie mialem do czynienia z routerami i bedzie to moje pierwsze urzadzenie. Rozgladalem sie w internecie troche, co powiedzielibyscie o takich routerach: TP-Link TL-WR340G albo TP-Link TL-WR740N. A jesli nie te to prosze o jakies podpowiedzi, z gory dziekuje za pomoc.

To zalezy ile chcesz wydac pieniedzy i co od routera oczekujesz. Ostatnio testowalem tani routerek z edimaxa i dobrze działa, TP-Link też moze byc i nie powinno byc z nim problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ile chcesz wydac pieniedzy i co od routera oczekujesz. Ostatnio testowalem tani routerek z edimaxa i dobrze działa, TP-Link też moze byc i nie powinno byc z nim problemów.

Tak jak pisałem w temacie routerow jestem zielony, Posiadam 3 pokojowe mieszkanie jednopoziomowe, oczekiwalby tego by dzialal sprawnie, bylo z nim jak najmniej problemow no i zeby mial jakies zabezpieczenia zeby nikt poza mna nie podlaczal mi sie na moj internet, powiedzmy ze chcialbym wydac do 100 zl na router. Bede wdzieczny za podpowiedz co warto zeby taki router jeszcze posiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w temacie routerow jestem zielony, Posiadam 3 pokojowe mieszkanie jednopoziomowe, oczekiwalby tego by dzialal sprawnie, bylo z nim jak najmniej problemow no i zeby mial jakies zabezpieczenia zeby nikt poza mna nie podlaczal mi sie na moj internet, powiedzmy ze chcialbym wydac do 100 zl na router. Bede wdzieczny za podpowiedz co warto zeby taki router jeszcze posiadał.

Routerki ktore znalazles nie sa zle, ale wybrałbym TP-linka TL-wr740n lub cos z D-linka np. DIR-600.Oba routerki charakteryzują sie stablina pracą, dobrym zasięgiem, prostotą konfiguracji nawet dla laika. Za d-linkiem przemawia jeszcze dodatkowo mozliwosc wymiany anteny na mocniejsza (można ja odkręcić). Cenowo mniej więcej tak samo.

Wybór należy do Ciebie.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP : Tp-Link też ma wymienną, odkręcana antenę.

LUDZIE pomocy ! Łącze konsole z internetem bezpośrednio przez kabel i mam ograniczony typ nat3 . Wie ktoś może czy da coś zmiana adresu IP z wewnętrznego na zewnętrzny (stały)? Czy to raczej nie ma żadnego znaczenia

Edytowane przez Kebabozerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14566c699d69.jpg.htmlWitam, po wczorajszej próbie ustawienia tego samemu, musze was prosić o pomoc.

ni cholery nie moge skonfigurowac routera tak zebym mogl grac online w pes2011 w inne opcje niz quick match. podobno to wina portów, dmz itp

Router to Asus WL530g-V2, internet jest z sieci kablowej. z ps3 łącze się przez wifi.

próbowałem coś przestawiać zgodnie z zamieszczoną na tej stronce instrukcją ale i tak nic to nie dało. gdybym jeszcze choć trochę się na tym znał byłoby łatwiej a tak wyszło wielkie g.....

prośba o pomoc

poniżej screeny,

http://zapodaj.net/9e4a3739bd89.jpg.html

http://zapodaj.net/34d0b221a4b0.jpg.html

http://zapodaj.net/287d1119f968.jpg.html

http://zapodaj.net/14566c699d69.jpg.html

pozdrawiam

Edytowane przez damianzwfe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko masz dobrze ustawione porty, ale w pierwszym screenie masz na samym dole taka zakładkę żółtą "Manually Assignet IP" i tam prawdopodobnie powinieneś dodać mac adres PS3 i ustalić IP 192.168.1.5, DMZ też jest chyba OK, jeśli nie masz na stałe dobranego IP do konsoli to za każdym razem gdy się łączy z routerem otrzymuje prawdopodobnie inny adres IP wtedy DMZ i otwarte porty nic nie dadzą bo konsola ma inne IP niż te co podałeś w ustawieniach.

Ja gdy miałem podłączoną konsole przez wi-fi co parę chwil otrzymywałem błąd (nr nie pamiętam) i wywalało mnie z PSN, oczywiście podczas grania w gry online wyrzucało mnie z serwera, nie pomogło nadanie stałego IP, nie pomogło odblokowanie portów, nie pomogło nawet umieszczenia routera w DMZ, dopiero pomogło gdy podpiąłem konsole przez kabel LAN, od tygodnia (tyle bawię się na kablu) nie miałem ani jednego disconnecta podczas grania, ani też ani jednego problemu z połączeniem się z PSN, oczywiście oprócz połączenia kablem pozostawiłem te ustawienia z IP portami i DMZ :thumbsup:

Edytowane przez wh00per

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko masz dobrze ustawione porty, ale w pierwszym screenie masz na samym dole taka zakładkę żółtą "Manually Assignet IP" i tam prawdopodobnie powinieneś dodać mac adres PS3 i ustalić IP 192.168.1.5, DMZ też jest chyba OK, jeśli nie masz na stałe dobranego IP do konsoli to za każdym razem gdy się łączy z routerem otrzymuje prawdopodobnie inny adres IP wtedy DMZ i otwarte porty nic nie dadzą bo konsola ma inne IP niż te co podałeś w ustawieniach.

Ja gdy miałem podłączoną konsole przez wi-fi co parę chwil otrzymywałem błąd (nr nie pamiętam) i wywalało mnie z PSN, oczywiście podczas grania w gry online wyrzucało mnie z serwera, nie pomogło nadanie stałego IP, nie pomogło odblokowanie portów, nie pomogło nawet umieszczenia routera w DMZ, dopiero pomogło gdy podpiąłem konsole przez kabel LAN, od tygodnia (tyle bawię się na kablu) nie miałem ani jednego disconnecta podczas grania, ani też ani jednego problemu z połączeniem się z PSN, oczywiście oprócz połączenia kablem pozostawiłem te ustawienia z IP portami i DMZ :thumbsup:

- dzwoniłem do operatora mojego internetu, z grubsza wyjaśniłem mu temat i według niego muszę złożyć wniosek o publiczne IP i to załatwi sprawę//.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o publiczne IP tylko o wewnętrzne, gdy włączasz PS3 on loguje sie do routera i router przydziela mu wewnętrzne IP, raz 192.168.1.5 raz 192.168.1.3 innym razem jeszcze inne, zależy jakie jest pierwsze wolne, jeśli w routerze ustawisz żeby zawsze przydzielał IP 192.168.1.5 (takie jakie masz podane w przekierowaniu portów i w DMZ) to wtedy za każdym razem konsola będzie miała takie IP jakie potrzeba, publiczne IP nic Ci nie pomoże na milion % bo ja mam neostrade i nie mam publicznego IP i jakoś mi działa bez tego, a na pewno operator Cię za to skasuje.

PS. Oczywiście po wszystkim, gdy już przydzielisz IP musisz ponownie skonfigurować połączenie w konsoli.

Edytowane przez wh00per

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o publiczne IP tylko o wewnętrzne, gdy włączasz PS3 on loguje sie do routera i router przydziela mu wewnętrzne IP, raz 192.168.1.5 raz 192.168.1.3 innym razem jeszcze inne, zależy jakie jest pierwsze wolne, jeśli w routerze ustawisz żeby zawsze przydzielał IP 192.168.1.5 (takie jakie masz podane w przekierowaniu portów i w DMZ) to wtedy za każdym razem konsola będzie miała takie IP jakie potrzeba, publiczne IP nic Ci nie pomoże na milion % bo ja mam neostrade i nie mam publicznego IP i jakoś mi działa bez tego, a na pewno operator Cię za to skasuje.

PS. Oczywiście po wszystkim, gdy już przydzielisz IP musisz ponownie skonfigurować połączenie w konsoli.

no dobra, to gdzie to się przydziela. ?

w zakładce DHCP ? to mam coś takiego poustawiane.

http://zapodaj.net/4447178a904d.jpg.html

czyli gościa z kablówki mam popędzić jak mnie będzie chciał naciągnąć bo nie w tym rzecz zupełnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×