Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

(...) Chciałbym dokupić drugą kartę sieciową i zrobić mały router z Ubuntu, żebym mógł mieć internet na konsoli PS3.(...)

Hmm nie rozumiem Twojej wypowiedzi, co ma jakiś router do Ubuntu? Na routerze nie postawisz systemu a z drugiej strony PS3 ma kartę sieciową i możesz 'zwykły' router połączyć z PS3 dodatkowo na PS3 zainstalować Ubuntu... i z poziomu Ubuntu mieć dostęp do internetu przez router (Serwer <-> Router <-> PS3 z Ubuntu) na takiej zasadzie to działa!!

A mi się wydaje z Twojego opisu że miało by to byc w takiej kolejności: (Serwer <-> Karta sieciowa <-> Router z Ubuntu??... <-> PS3)...

To że sygnał z serwera jest przyznawany dla jednego adresu MAC to nie problem ponieważ routery (linksysy) mają możliwośc mapowania adresu MAC i serwer po podłączeniu routera będzie widział router jako to urządzenie z TYM MAC adresem który wymaga! To co będzie za routerem dla serwera będzie już obojętne i nie widoczne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie moze woli wydac 20zl na sieciowke niz 200zl na router

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to że wyda 20zl na sieciowke niż 200zł na router w jego przypadku nic nie da?!... no chyba że podłączy nową sieciówke do PC a z PC kablem/WiFi do PS3 ale aby działał net na PS3 będzie musiał chodzić tez i PC... a to z biegiem czasu (biorąc pod uwagę zużycie energii elektrycznej) będzie nie opłacalne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostałem nie zrozumiały. Zainstalować system na routerze?

Chcę po prostu zrobić z komputera na którym jest zainstalowany Linuks zrobić router. Dwie karty sieciowe - jedna z podłączeniem do internetu i poprzez forwardowanie przekierować sobie porty na druga kartę sieciową i podłączyć do konsolki. Potrzebuje wiedzieć właściwie dwie rzeczy:

1. Jakich portów używa się do grania na PS3

2. Skrętkę łączącą PC do PS3 powinienem dać skrosowaną, chyba, że się mylę.

Mam w domu dwa komputery już podłączone do Internetu na switchu, chce przekierować tylko ten sygnał który idzie do mojego komputera. Routera nie chce kupować, bo taki porządniejszy to kosztuje dość sporo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie porty i jak je przekierować łopatologicznie wyjaśniłem w temacie jest przyklejony w Pomocy!!

Kabel sam nie crosuj!! Źle zepniesz druciki i bedzie dupa, w sklepie komputerowym/elektronicznym powinni Ci to zrobić w cenie mniej więcej 4zł (w końcówki), chyba że masz tester do kabli RJ i znasz się na tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś mógłby mi polecic jakiś dobry router do 150 złotych. Mam neostradę tp. Ważne żeby obsługiwał annex a, był przewodowy, miał wbudowany modem adsl, można było na nim ustawic statyczne ip, a takze potwierać porty. Bardzo prosze o podanie jakiegoś kongretnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz czegoś z Annex A i np WiFi w cenie do 150zł i chcesz aby działało... to zapomnij o WiFi!! Annex A będziesz mial oczywiście ale nowego, dobrego routera nie kupisz!! Uwierz mi że lepiej wydać te 50 - 70zł więcej ale będziesz po jednym skonfigurowaniu miał stały, dobry sprzęt!!

Proponuję Ci sprawdzić na Allegro modele:

Kabel/WiFi

Dlink DSL-G624T - 200zł,

Linksys WAG200G - 180zł,

Kabel

Linksys AM200-EU - 130zł (bardzo dobry, ale na kabel!!)

Linksys AG241 - 170zł

Modele Linksys możesz dodatkowo odbajerować wgrywając im firmware Tomato 1.13!! Wtedy to będzie juz profesjonalne urządzenie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.W moim mailu do ciebie Hades zapomniałem napisać że zależy mi tylko na przewodowych routerach. Jak byś coś dobrego proszę o podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki.W moim mailu do ciebie Hades zapomniałem napisać że zależy mi tylko na przewodowych routerach. Jak byś coś dobrego proszę o podpowiedź.

Przewodowe masz wyszczególnione pod wytłuszczonym tekstem 'Kabel' wyżej.

Myślę że to powinno spełnić swoje zadanie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Hades. Jestes równy gość. Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wielkie dzięki Hades. Jestes równy gość. Nawet nie wiesz jak mi pomogłeś. Jeszcze raz dzięki.

Hehe najpierw kup, później podłącz... następnie napisz do mnie i ustawimy go!! I będziemy rozmawiać o równości czy tam równouprawnieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy router Linksys AG241 i Linksys AG241 EU to to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam model z tym że EU ma niby to powiedzmy ' minimalnie większe' możliwości. W zasadzie w użytku domowym nie doznasz różnicy kupując jeden czy drugi!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, dziękuję. Idę zamawiać eu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam NAT3 i nie mogę sie go pozbyć - co gorsza wszystko śmigało wcześniej , ale od początku

najpierw konsola leżała u mojej panny gdzie wszystko hulało (nat2) na routerze edimax (porty po przepuszczałem wszystko śmigało) potem pojechałem do brata z konsolą na parę dni by po gierczyć wróciłem do siebie na chatę i miałem ochotę przyciąć w call of duty na multi- skonfigurowałem pod swój router bez problemu (netgear) i gierczyłem sobie , wczoraj chciałem pograć u panny na hd i dupa - nat3 - jeszcze raz po przepuszczałem porty pod nowe ip które konsola sobie pobrała i cały czas to samo , co może być nie tak ? działało a teraz nie działa firewall zdjęty z routera , wszystko jechałem według tutkow z tej strony port forwarding PSnetwork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam NAT3 i nie mogę sie go pozbyć (...)

Odpowiedziałem Ci na priva co i jak możesz robić źle, chodzi o to aby każdy router ustawić z osobna, w każdym routerze przyporządkować static IP dla konsoli PS3, najlepiej jakiś IP z poza zakresu, czyli z końcówką np *.20! To Ci pozwoli wyeliminować ewentualne kolizje w sieci! W każdym routerze musisz ustawić port forwarding dla tego IP (TU opisałem jak zrobić przekierowanie), następnie w PS3 ustawić z osobna dla każdego routera DNSy, Bramę, Maskę... (przed podłączeniem PS3 do danego routera) z założenia wychodzę że IP w każdym routerze ustawisz takie samo (np 192.168.1.20) tak więc tego zmieniać nie musisz, chyba że routery mają inne IP własne to i to zmieniasz!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router Linksys AG 241 i neostrade 6mb do tego podpięty jest komp i konsola i mam NAT3 jak zrobić żeby był NAT2 tzn przeglądarka mi chodzi, PSN chodzi dema ściągają sie super część gier chodzi super a w niektóre gry nie da sie grać onlaine czy to jest wina NATa3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam router Linksys AG 241 i neostrade 6mb (...)

Ustawiłeś w routerze statyczne IP dla konsoli?? Przekierowałeś porty? jeśli nie to opisałem to w FAQ w dziale Pomoc!! Z pewnością znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router Netopia 2247NWG-VGx i internet w sieci eircom w irlandii. Nie mam zielonego pojecia jak moge zmienic nat3 na nat2. W instrukcji znalazlem ip routera. Problem w tym ze nie moge nigdzie znalesc Static IP lub Static DHCP . Po odpaleniu strony ( panelu routera jak tak to sie nazywa ) wchodze do expert mode tam jedyna pasjaca opcja wydaje sie byc configure. Potem w Advanced jest cos co nazywa sie DHCP Server ale tam nie mam mozliwosci dodania nowego IP. Bardziej pasujaca opcja wydaje mi sie byc Static Routes ( po wejsciu mam mozliwosc dodania IP Static Route ) Tylko ze zamiast jednego pola z nowym ip mam kilka pol: Destination Network, Netmask, Interface Type, Gateway, Metric oraz RIP Advertise. Naprawde nie wiem co, gdzie i w jakiej kolejnosci wpisywac a nie chce kombinowac na chybil trafil bo boje sie ze nie bede w stanie tego naprawic. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem ps3 pare dnni temu i nie wiem jak podlaczyc do niego neta. prosze o pomoc.. Mam internet kablowy stale lacze na kompie dostawca to icpnet.pl

Kupilem kabel ethernet, probowalem podlaczyc go do modemu zamiast kabla od kompa ale to nic nie dalo.. w ps3 tylko wyskoczylo ze wykrywa jakis kabel.. ale polaczenia nie moge nawiazac :/ prosze o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam router Netopia 2247NWG-VGx (...)

Poszukaj na TEJ stronie informacji, w szukajce znajdziesz potrzebne informacje! A jak sobie nie poradzisz, napisz do serwisu i pomocy technicznej!

(...) Mam internet kablowy stale lacze na kompie dostawca to icpnet.pl

Kupilem kabel ethernet, probowalem podlaczyc go do modemu zamiast kabla od kompa ale to nic nie dalo.. w ps3 tylko wyskoczylo ze wykrywa jakis kabel.. ale polaczenia nie moge nawiazac :/ prosze o pomoc!

Mozliwe że Twój usługodawca internetowy blokuje dojście do internetu dla urządzeń innych niż to które zarejestrowałeś w jego sieci! Sprawdza to adresie MAC, aby to obejść należy kupić router który ma możliwość mapowania adresu MAC, podłaczyc router pod modem, przydzielić mu MAC adres PC, a pod sam router podpiąć PC i PS3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kumpel ma neta z kablowki. I ma warunek postawiony ze za kazdy dodatkowy komp podpiety do nata placi dodatkowe 50zl miesiecznie.Jezeli w kablowce wykryja dodatkowe urzadzenie podlaczone do internetu to blokuja sygnal. Z netem laczy sie za pomoca modemu USB.

I teraz Pytanie:

Czy jezeli polaczy PS3 z kompem (tak zeby PS3 ciagnelo neta) przez karte sieciowa a z netem bedzie sie laczyl przez ten modem USB to czy jest mozliwosc ze w kablowce to wykryja?

Pozdro i z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Frosty-PL, nie, przynajmniej nie powinno, nie wydaje mi sie nawet, czy mogliby wykryć, gdyby podłączyło sie przez router ... Przecież to niemożliwe, żeby to sprawdzili.

PS. Sorry, za offtop, ale zapraszam do tematu http://www.ps3forum.pl/index.php?showtopic=6172

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak juz bede mial ten router to jak przydzielic mu ten adres MAC z PC? sory ale jestem kompletnie zielony aaa i gdzie kupie ten router? sklepy komputerowe np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×