Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Routera kupisz w każdym sklepie komputerowym.

Router ma adres MAC (nie PC), w panelu sterowania wybierz "kreator sieci bezprzewodowej" i załóż sieć (nie będe ci tego opisywał, bo pewnie sam do tego dojdziesz jak to zrobić - bułka z masłem), następnie w PS3 wybierzesz "network connection", potem wybierzesz "wireless" a potem poszukaj dostęopnych sieci i połącz z utworzoną przez siebie siecią, jesli nic nie znajdzie, sprobuj wpisac ręcznie adres MAC routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak juz bede mial ten router to jak przydzielic mu ten adres MAC z PC? sory ale jestem kompletnie zielony aaa i gdzie kupie ten router? sklepy komputerowe np?

Jak już będziesz miał router to znajdziesz w ustawieniach (w panelu) na pewno opcję mapowania adresu MAC PCta!!... Z pewnościa będzie napisane coś w stylu 'Mapping MAC adress other ecquipment" (o ile dobrze to napsiałem)

Routera kupisz w każdym sklepie komputerowym.

Router ma adres MAC (nie PC)(...)

Weź prosze Cię... nie wciskaj tu ludziom takich tekstów!!... KAŻDE urządzenie ma adres MAC znajdujące się w sieci i mające kartę sieciową, czy to drukarka, czy najzwyklejsza karta sieciowa za 12zł...!!

@Frosty-PL

Nie powinni wykryć innego urządzenia, mogą jedynie się połapać po ilości pobieranych danych, ale w zasadzie to PS3 korzysta z sieci np podczas grania w Online 10-29kb/s, sprawdzałem na wykresach sieci w moim domu i tak się przedstawia zajęcie sieci!!...

Druga sprawa, jak Twój kumpel ma modem USB to można to obejśc prościej!!... są już routery z wejściem USB, pod które podpinasz modem! W routerze dopiszesz wymagany MAC aby z kablówki się nie połapali a to co będzie za routerem nie będzie dla nich widoczne!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze.

H@des26 liczę na pomoc,może ty dasz radę z moim problemem?A więc mam net po WI-FI 2mb od lokalnego dostawcy,PC jak na razie udostępnia połączenie dla PS3(router dopiero planuję kupić),używam go już ponad dwa lata i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z graniem po sieci,czy to na PC czy na PS3.Pomimo że miałem Nat3?Wszystko śmigało aż miło,a nawet lepiej.Od kilku tygodni jednak zacząłem mieć problemy polegające na ciągłym wywalaniu mnie z serwera podczas grania,6 do 8 minut grania i wypad do lobby(bez względu na grę).Niewiele się namyślając "poprosiłem grzecznie" mojego dostawcę netu o przydzielenie IP publicznego.Oczywiście gościu nie odmówił,mam Nat2,lecz niestety problem występuje nadal.Co ty na to?Mi już ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cze.

H@des26 liczę na pomoc,może ty dasz radę z moim problemem?A więc mam net po WI-FI 2mb od lokalnego dostawcy,PC jak na razie udostępnia połączenie dla PS3(router dopiero planuję kupić),używam go już ponad dwa lata i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z graniem po sieci,czy to na PC czy na PS3.Pomimo że miałem Nat3?Wszystko śmigało aż miło,a nawet lepiej.Od kilku tygodni jednak zacząłem mieć problemy polegające na ciągłym wywalaniu mnie z serwera podczas grania,6 do 8 minut grania i wypad do lobby(bez względu na grę).Niewiele się namyślając "poprosiłem grzecznie" mojego dostawcę netu o przydzielenie IP publicznego.Oczywiście gościu nie odmówił,mam Nat2,lecz niestety problem występuje nadal.Co ty na to?Mi już ręce opadają

Mam trochę podobny problem. U mnie polega to na tym, że po jakimś czasie bycia on-line wywala mnie z PSN (przez to także z meczów w COD4). Najczęściej to się zdarza jak mam konsole podpiętą po WiFi.

Internet mam z AirBites 2Mb/s IP publiczne (NAT1), połączenie WiFi udostępnia mi mój router PLANET WRT-415 (NAT2).

To wywalanie zaczyna mnie już wkurzać.

Aha laptop też działa po WiFi i net jakoś działa nie zauważyłem żeby się zrywał.

HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem pesa w sumie dla jednej gr dla pro evo 2008 ale co sie okazalo gra ma pewien defekt zwalnia ;/ dowiedzialem sie ze istnieje path do tej gry al skad go sciagnac itd niewiem kupilem kabel ethernet ale niewiem o co chodzi konsola go nie widzi w pewnym momencie zaswiecila sie lampka na konsoli ze kabel jest podlaczony probowalem cos ustawiac ale nie wyszlomozliwe ze moj uslogodawca icpnet blokuje polaczenie ale o co chodzi z tym kablem raz widzi raz nie ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cze.

H@des26 liczę na pomoc,może ty dasz radę z moim problemem?A więc mam net po WI-FI 2mb (...)

Ogólnie rzecz biorąc jeśli ktoś udostępnia połączenie z internetem poprzez np PC/notebook na WiFi i ma Windows XP (a sądzę że masz WinXp) to juz jest kiszka... Windows XP ma w swojej architekturze błąd (do którego nie ma nadal łatki), który powoduje zrywanie łącza, w pracy PC+PC to nie jest problem, ponieważ sesja przez przerwanie trwające 1s nie wygasa, ale w przypadku PC+PS3/XBox360/Wii to już jest problem, ponieważ najmniejsza przerwa powoduje zerwanie sesji hosta z serwerem (w tym przypadku hostem jest PC/notebook) a że serwer wysyła zapytanie i nie dostaje odpowiedzi... wywala Cię. Czemu dopiero teraz? powiem szczerze że nie wiem, wiem natomiast że karta sieciowa Dlink DWL-G520 PCI naprawia zerwanie połączenia typu klient+host+serwer+host+klient.

Ale, na początek sprawdź pingowanie u siebie na konsoli, sprawdź jaki aktualnie adres ma przydzielony konsola i:

Wykonaj polecenie ping dla adresu konsoli, aby testować łączność z konsolą-hostem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

a. Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie cmd, a następnie kliknij przycisk OK.

b. Wpisz następujące polecenie, aby wykonać polecenie ping dla hosta:

ping (adres IP PS3) -t ... na dole zrobiłem print screena!!

Widoczna będzie seria odpowiedzi, takich jak następujące, potwierdzających prawidłową łączność z komputerem-hostem:

Reply from (adres IP PS3): bytes=32 time<1ms TTL=128

Jeżeli rezultat nie jest pomyślny, być może wystąpił problem z łącznością lub protokołem TCP/IP na komputerze hoście.

Takie badanie włącz na około 1h (musi byc włączony PC i PS3), zobaczysz wtedy czy były jakieś i co ile były zerwania połaczenia, jesli były to bedzie pisało:

Upłynął limit czasu żądania

Najlepiej chyba bedzie Ci zainwestować w router... Jeśli jednak z ping testem wszystko jest ok, to zerwania leżą po stronie usługodawcy internetowego.

Mam trochę podobny problem. U mnie polega to na tym, że po jakimś czasie bycia on-line wywala mnie z PSN(..)

Laptop pomimo zerwania sesji z routerem nie pozwoli jej wygasnąć całkowicie!, konsola w zasadzie żadna, nie ma opcji utrzymywania sesji z powodu specyfikacji softwarowej! Jeśli nie ustawiłeś statycznego IP dla konsoli w routerze to zrób to i zrób ping test jak opisałem wyżej, zobaczysz czy zrywa Ci i co ile połączenie, jeśli nie zrywa Ci podczas ping testu to znaczy że Twój usługodawca rwie Ci połączenie.

Wcześniej korzystałem z 1mb TPSA, rwali mi co 10min połączenie, a gdy dzwoniłem mówili że (niby po teście) jest wszystko ok..., ping mi wywalał że wszystko gra u mnie jak należy!! Teraz mam stałe IP publiczne z kablówki i problemów żadnych!!...

(...) mozliwe ze moj uslogodawca icpnet blokuje polaczenie ale o co chodzi z tym kablem raz widzi raz nie ??!!

Path do gry ściągnie się sam jak podłączysz PS3 do sieci i wlozysz grę...

Może ICPnet blokuje Ci połaczenie dla jednego MAC adresu, jeśli jest jednak inaczej to możliwe że 'skrętka' kabel RJ45 jakim chcesz podłączyc konsolę (do czego bo nie napisałeś?) jest źle zarobiona (scrosowana) i to jest powodem złego łączenia kabla z tym czymś do czego podłączasz PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@des26 dzięki za odpowiedz.Ping test PC-PS3 nie ma zerwań,więc z tej strony wszystko ok.Wychodzi na to że wina leży po stronie ISP.I kolejne pytanie co jest tego winą,bo chłopaki od usługodawcy są otwarci na sugestie z mojej strony co do konfiguracji mojego połączenia,więc...?

Edit; router to konieczność,ale jakoś tak schodziło-wedle zasady że prowizorki są ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Weź prosze Cię... nie wciskaj tu ludziom takich tekstów!!... KAŻDE urządzenie ma adres MAC znajdujące się w sieci i mające kartę sieciową, czy to drukarka, czy najzwyklejsza karta sieciowa za 12zł...!!

Właśnie, jeśli komp nie ma karty sieciowej ;-p ?

Poza tym "KAŻDE" można zrozumieć na różne sposoby, czy mój toster ma adres MAC ?

MIałeś na myśli chyba, że każda karta sieciowa wifi ma adres MAC ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie, jeśli komp nie ma karty sieciowej ;-p ?

Poza tym "KAŻDE" można zrozumieć na różne sposoby, czy mój toster ma adres MAC ?

MIałeś na myśli chyba, że każda karta sieciowa wifi ma adres MAC ;>

Sorki, ale czy Ty robisz z siebie idiotę?... Toster ma kartę sieciową?, pozwól że zacytuję tu samego siebie, przeczytaj uważnie i wyciągnij wnioski: KAŻDE urządzenie ma adres MAC znajdujące się w sieci i mające kartę sieciową, czy to drukarka, czy najzwyklejsza karta sieciowa za 12zł...!!

Wiem co miałem na myśli i wiem że nie tylko każda karta sieciowa ma adres MAC, adres MAC ma każde, powtarzam każde urządzenie włączone do sieci, czy to router, czy drukarka...

Zresztą, co ja Ci bede tlumaczył, i tak pewnie coś mundrego napiszesz zaraz...

----------------------------------------------

@lewis

Hmm, może poszukaj w sieci programu do otwierania portów w hoście jakim jest PC lub w firewall w XP masz coś co nazywa się 'wyjątki' tam wpisz porty dla PS3 (TCP/UDP) i tym samym zapora Ci je będzie puszczać, dodatkowo w tym samym menu powinieneś mieć coś jak:

'routing', 'bezprzewodowe urządzenia przenośne', 'buforowanie równorzędne BITS', 'Funkcja Podstawa współpracy w sieci równorzędnej systemu Windows'

i to też musi być odblokowane dla zapory!! Jeśli masz stałe IP publiczne to konsola bezpośrednio pod modemem powinna mieć NAT1, dzięki hostowi ktory robi za router w tym przypadku masz NAT2, więc oni nie mogą Ci nic już włączyć/wyłączyć, bo po ich stronie jest czysto... wina lezy w łączu PC-usłogodawca, ewentualnie PC-modem.

A sprawdź jeśli możesz po kablu jak będzie pracować PS3 bezpośrednio z modemem, bo modem pewnie jakiś masz od usługodawcy!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H@des26

sorry nieprecyzyjnie opisałem jak mam podłączone PS3 do sieci.PC po wifi łączy się z netem,a ps3 kablem ciągnie net od blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
H@des26

sorry nieprecyzyjnie opisałem jak mam podłączone PS3 do sieci.PC po wifi łączy się z netem,a ps3 kablem ciągnie net od blachy.

I tu masz powód zerwań... jak pisałem wcześniej, 1s stopu dla PC-PC to nie problem, ale inaczej sie ma już w Twoim przypadku...

Kup dobry router, Vann miał problemy i się rozwiązały po zakupieniu routera który mu poleciłem (linksys), ustawisz w nim podtrzymywanie połaczenia poprzez wysyłanie zapytania NOOD i będzie gralo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z połączeniem się z czymkolwiek poza singlem

Mam sieć lokalna, wszystko robie tak jak w instrukcji jest napisane, PS odnajduje moje IP, ale nie może połączyć się z netem. Wyskakują mi errory typu (8002AE11) albo w Floding@home (0000003 error). Może mi ktoś z tym pomóc ?

PS. konsole mam od dzisiaj, wiec jestem zielony ... Przesiadam sie z blaszaka na PS3 (miałem PSone , PS2 ... teraz kolej na 3 odsłonę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Wyskakują mi errory typu (8002AE11) albo w Floding@home (0000003 error). Może mi ktoś z tym pomóc ? (...)

Odpisałem Ci na wiadomośc z priva! Przez to że masz sieć osiedlową (zakłądam że kablówke) to blokują Ci dostęp do netu poprzez adres MAC który mają przypisany jako jeden z PC...

Rozwiązanie masz w wiadomości priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede komentowal tych tekstow prosze tylko o pomoc nie znam sie na tym az tak... grzebalem dalej w ustawieniach ustawilem wszystko na auto tak jak kazal mi uslugodawca. podczas testu polaczenia nie wykrywa nawet ip ale jednak jak probuje sie laczyc z PLAYSTATION@store dlugo laczy i wyskakuje mi

"A connection to the network could not be established" juz naprawde nie mam pomyslow co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakie masz dane od usługodawcy, jaki masz przyznany IP (o ile masz)!! W PS3 bramę i DNSy wpisujesz takie, jak Ci podal usługodawca, IP wpisujesz o numerek wyżej niż ma PC, czyli z końcówką np *3 o ile PC ma *2.

Druga sprawa, czy w panelu modemu, w routingu, masz go włączonego wogóle? Bo z tego co piszesz to nie masz wogóle routingu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jakie masz dane od usługodawcy, jaki masz przyznany IP (o ile masz)!! W PS3 bramę i DNSy wpisujesz takie, jak Ci podal usługodawca, IP wpisujesz o numerek wyżej niż ma PC, czyli z końcówką np *3 o ile PC ma *2.

Druga sprawa, czy w panelu modemu, w routingu, masz go włączonego wogóle? Bo z tego co piszesz to nie masz wogóle routingu...

powiedziano mi ze mam ip i dns zmienne dlatego kazano ustawiac mi na auto ale w polaczeniu sieciowym w panelu sterowania normalnie wyswietla mi sie adres ip dns itd.. jedyne co samo sie zmienilo to maska podsieci na kompie mam 255.255.224.0 a na playu ustawiilo sie samo na 255.255.0.0 i jeszcze jedno pytanie brame wiem jaka mam ale jak juz to w ktora rubryke w playu mam ja wpisac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa, czy w panelu modemu, w routingu, masz go włączonego wogóle? Bo z tego co piszesz to nie masz wogóle routingu...

jesli chodzi o modem jest to motorola5100i nie mam na niej mozliwosci innej jak wlaczenie modemu i wylaczenie hehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o modem jest to motorola5100i nie mam na niej mozliwosci innej jak wlaczenie modemu i wylaczenie hehh

To Cię zaskoczę teraz... modem ten (sam go mam) nie ma możliwości routingu!! musisz dokupic router pod DSL i podłączyć do modemu skrętką (kabel RJ45) a do routera dopiero tez kablem lub przez WiFi PC i PS3!!

Blokują Ci pewnie dostęp przez MAC adres inny niz mają zarejestrowany! Routerem zrobisz mapowanie MAC adresu z PC i będa widzieć router jako PC, a co podłączysz pod router już ich nie będzie obchodzić bo... tego nie będą widzieli!!

Masz port USB i masz port RJ45 w tym modemie, to Ci daje możliwośc podłaczenia modemu przez USB lub RJ45... ale to nie router!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie gadalem juz chyba z kazdy z biura icp przez telefon doszli do wniosku ze z ich strony wszystko wporzadku i tak powiedziano mi ze ta motorolla pelni funkcjie routera inaczej bym sie nie wkorwial i ne probowal bym walczyc z tym tyle godzin w szczegolnosci ze nie spalem wogole po nocce w pracy caly czas kombinuje szukam w necia na roznych forach ae nie moge nic znalesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Cię zaskoczę teraz... modem ten (sam go mam) nie ma możliwości routingu!! musisz dokupic router pod DSL i podłączyć do modemu skrętką (kabel RJ45) a do routera dopiero tez kablem lub przez WiFi PC i PS3!!

Blokują Ci pewnie dostęp przez MAC adres inny niz mają zarejestrowany! Routerem zrobisz mapowanie MAC adresu z PC i będa widzieć router jako PC, a co podłączysz pod router już ich nie będzie obchodzić bo... tego nie będą widzieli!!

Masz port USB i masz port RJ45 w tym modemie, to Ci daje możliwośc podłaczenia modemu przez USB lub RJ45... ale to nie router!!

ja rowniez cie zaskocze poniewaz nie blokuja mi polaczenia wiedza ze mam dwa urzadzenia znaja adresy fizyczne i playa i pc i wlasnie powiedziano mi ze jesli do kompa mam podlaczone przez usb to bez problemu moge przez ethernet podlaczyc playa

jesli nie masz pomyslow i ten router to ostatnia opcja wystarczy ze kupie jakis najtanszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa... nie pisz posta pod postem!!

Druga sprawa, nie najtańszy!!... kup Linksys WRT54G, to Ci pozwoli spać spokojnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza sprawa... nie pisz posta pod postem!!

Druga sprawa, nie najtańszy!!... kup Linksys WRT54G, to Ci pozwoli spać spokojnie...

heh kupilem najtanszy jaki byl d-linkdi-524 nawet go nie zainstalowalem i dziala dzieki za " pomoc"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
heh kupilem najtanszy jaki byl d-linkdi-524 nawet go nie zainstalowalem i dziala dzieki za " pomoc"

"Proszę"... ale po jakimś czasie przekonasz się, a przekonasz się na pewno że ten model da Ci multum problemów NAT3, uciekające 'przekierowane porty', nie trzymanie static IP... ale co tam

Taniej lepiej!!...

Ja swojego 'Linksys WRT54G' kupiłem we wrześniu, po wrzuceniu mu Tomato 1.13 (aktualnie jest 1.17) i skonfigurowaniu... do dziś nie zajrzałem nawet w jego panel!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem w jakim temacie zadac to pytanie i padło na ten , zastanawiałem sie nad zmianą mojego dostawcy internetu, na chwile obecną mam

256dl/256up kbit/s (512 w nocy) za 35zł i moge zostac u tego dostawcy i za takasama kwote bede miał 300/300 kbit/s, lub za dopłatą 5zł miesiecznie (czyli 40zł) miec 512/512 kbit/s a u konkurencji sprawa wyglada tak ze tam jest 512DL/128UP kb/s (1024 kb/s)* i teraz moje pytanie brzmi: jesli chodzi o granie online na ps3 - lepiej jest miec predkosc uploadu i downloadu po 300 kbit/s czy lepiej bedzie majaąc 512 download a tylko 128 upload ? , jak narazie gram w call of duty 4 na tym 256/256 no i zadko kiedy mam lagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dopłacił te 5zł i wziął 512/512. Symetryczne łącze to dobra sprawa, 5zł to nie fortuna za różnica w stosunku do 300/300 będzie dosyć spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×