Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Właściwie każdy sprzedawany obecnie router ma przepustowość 100Mbps po kablu i (teoretyczne) 54Mbps po wifi, standard G. To w zasadzie wystarcza. W sprzęt obsługujący 1Gbps po kablu czy wifi N moim zdaniem warto inwestować tylko jeśli masz kilka urządzeń obsługujących te standardy. Przykładowo jeśli masz kompa z kartą 1Gbps, router też 1Gbps ale oprócz tego tylko ps3 po wifi to nie zyskasz nic na przesyłe danych w stosunku do standardu 100Mbps. Zasada najsłabszego ogniwa, prędkość będzie taka jaką osiągnąć może najwolniejsze urządzenie biorące w nim udział.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,wystarczy router z wifi,kabel do pc i po wifi net do ps3. Media server ładnie śmiga. Divixy,DVD streamowane z kompa łądnie śmigają,ale już HD czasem potrafi przyciąć. Router-idź do marketu i kup jakiś model do 150 zł. Polecam Dlink DIR 300. Ok 130 pln i śmiga wszystko aż miło. IMO w zupełności Ci wystarczy.

Chyba tak zrobię. DLink DIR-300 znalazłem u siebie nówkę za 119pln, to jutro po niego podjadę i może już jutro PSN zawita :thumbsup:. Chyba dobra opcja? Dzięki za rozwianie wątpliwości. Plusiki powędrowały dla pomagających.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poleci ktoś jakiś DOBRY router? Jakoś ten DLink mi nie odpowiada... Mam na niego ok.250zł, chodzi mi o STABILNOŚĆ pracy, żeby nie rozłączało i żeby nie było dużych ubytków przesyłu. Czy ten podany wyżej Linksys WAG120N się nada?

Pentagram Cerberus

Linksys WAG54GS

Netgear

Linksys WAG160N

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymu tu trzeba wiedzieć jaka odległość będzie dzielić kompy i ps3 od routera ile ścian z czego te ściany jeżeli chodzi o połączenie wi fi . Celujesz zdecydowanie za wysoko za ta cenę co to podałeś kupił bym 2 a nawet 3 sztuki nowego bardzo dobrego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dom jakieś 250m2. Chce żeby w całym domu był sygnał. PS3 i PC będzie podłączony kablem, a laptop Wi-Fi. Lecz laptop jest przenoszony po całym domu. Więc doradźcie mi coś. Ja się na tym w ogóle nie znam! Jak już wyżej napisałem, chce żeby wszystko było stabilne, żeby nie rozłączało. Wolę kupić raz, a porządnie. Ściany grube, murowane, ale dokładnie nie wiem z czego. Jasne, że chciałbym kupić router do 200zł, ale muszę kupić RAZ, a PORZĄDNIE. Czy ten Netgear wystarczy, albo ten Linksys WAG120N - najbardziej mi się podoba, łatwa instalacja neta do tego dobrze się będzie komponował z meblami. Proszę o radę, bo na dniach będzie internet!

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,wystarczy router z wifi,kabel do pc i po wifi net do ps3. Media server ładnie śmiga. Divixy,DVD streamowane z kompa łądnie śmigają,ale już HD czasem potrafi przyciąć. Router-idź do marketu i kup jakiś model do 150 zł. Polecam Dlink DIR 300. Ok 130 pln i śmiga wszystko aż miło. IMO w zupełności Ci wystarczy.

Witam. Router już dzisiaj kupiony (Dlink DIR 300) i zainstalowany. Zarejestrowałem go u mojego dostawcy netu i podłączyłem kablem do PC. Jak do tej pory wszystko OK i net śmiga na PC. Teraz trudniejsze. Przed pracą nie miałem dużo czasu i połączenie ps3 po wifi zostawiłem sobie na później. Popatrzyłem tylko w te zakładki i trochę tam tego jest i tu moja prośba do cezzar997 i innych userów tego routera. Może mi jakoś prosto opiszesz w co wejść i jak to poustawiać, żeby net poleciał na ps3 i żebym nie spędził pół nocy ustawiając to i wnerwiając się na swoją ignorancję... Może najprościej print screen'y set-upów jak się ustawia połączenie wifi z ps3? Dzisiaj po pracy chciałbym to już skonfigurować i cieszyć się PSN :ninja:

Dziękuję

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam nadzieje ze ktoś mi doradzi mam problem z nawiązaniem połączenia internetowego w PES 2009:confused:

kupiłem właśnie używanego i mi jakiś błąd wyskakuje gdy chce w necie pograć" unable to transmit using UDP port 3658...."

spotkał się może ktoś z tym wcześniej??? NFS:Shift śmiga mi przez sieć więc to chyba nie wina neta???:confused:

proszę o pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak wróciłem po nie obecności :P próbowałem konfigurować go za pomocą plytki kazał mi on zresetować router wiec tak zrobiłem po jakimś czasie brakło neta wezwałem gosci od kablówki okazalo sie ze nie można resetowac rotuera bo oni go konfiguruja :| musiałem zaplacić za ponowną konfiguracje i tyle z tego neta jak nie było tak nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, moment.

Z tego co piszesz wynika, że zostałeś oszukany i naciągnięty na kasę. Nie ma takiej opcji żeby dostawca neta narzucał Ci tego typu ograniczenia jak zakaz resetowania TWOJEGO routera. Poza tym, co to znaczy "oni go konfigurują" ? Oni nie mają dostępu do twojego routera, to już jest twój odcinek sieci. Ich rola to dostarczyć do twojego gniazda WAN w routerze działające łącze, a w zasadzie do drugiego końca kabla jaki masz w ten port wpięty. Nie wiem jak dokładnie wyglądały twoje z nimi rozmowy bo być może zgodziłeś się na odpłatną konfigurację routera, mogli to zaproponować i jeśli się zgodziłeś to mogą żądać kasy. Ale do cholery za kasę to powinni zrobić tak żeby działało. No chyba, że czegoś nie zrozumiałem z twojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak dom jakieś 250m2. Chce żeby w całym domu był sygnał. PS3 i PC będzie podłączony kablem, a laptop Wi-Fi. Lecz laptop jest przenoszony po całym domu. Więc doradźcie mi coś. Ja się na tym w ogóle nie znam! Jak już wyżej napisałem, chce żeby wszystko było stabilne, żeby nie rozłączało. Wolę kupić raz, a porządnie. Ściany grube, murowane, ale dokładnie nie wiem z czego. Jasne, że chciałbym kupić router do 200zł, ale muszę kupić RAZ, a PORZĄDNIE. Czy ten Netgear wystarczy, albo ten Linksys WAG120N - najbardziej mi się podoba, łatwa instalacja neta do tego dobrze się będzie komponował z meblami. Proszę o radę, bo na dniach będzie internet!

Bardzo duży ten twój dom! Ps3 bym podłączył po wi fi.Problem będzie z laptopem raz będzie blisko routera raz będzie dalej kilka ścian może zakłócić sygnał wi fi i wtedy będzie problem.

Na początek proponuje kupić router z wyjściem na antenę zewnętrzną np TP-Link TD-W8960N lub TP- Link TD-W8910G Ten pierwszy jest droższy i też lepszy. Z TP linka te 2 modele mogę polecić. Pentagram Cerberus co podałeś kilka postów wyżej też jest ok z tego co widać ma zaawansowany QOS jest to dobra sprawa tak samo posiadać powinien to pierwszy model tp link który podałem.Jak wiadomo każdy router ma swoje plusy i minusy jeden narzeka drugi Ci poleci jednemu się wiesza a innym nie. Nikt nie wie jak będzie się zachowywał dany model w twoim domu i jaki zasięg będziesz miał jeżeli kupisz router a będzie slaby zasięg możesz dokupić o większej antenę dookólna lub 2 w zależności od routera.Jeżeli ściany są z żelbetonu to bardzo ciężko będzie uzyskać zasięg kilka pokoi dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzili i spisywali kary sieciowe i na tylko te ip co zapisali działa router i gdy go resetuje to administror musi tam od nowa wpisac te kombinacje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie tak, usługodawca może udostępniać usługę na konkretny adres MAC. Jest to unikalny nr każdego sprzętu sieciowego np karty sieciowej, routera. I teraz tak, jeśli miałeś podłączonego kompa a teraz masz router to zmienił się MAC urządzenia korzystającego z netu. Usługodawca powinien na twoją prośbę zmienić w konfiguracji swojego sprzętu ten nr na nowy czyli na MAC twojego routera. Czy pobiera za to opłaty i jakie to zależy od cennika i umowy. Ja mam takie coś za darmo ile razy chcę i nawet mogę sam to zmieniać. Jest to czynność jednorazowa. Resety routera nie mają żadnego wpływu na zmianę MAC. On zawsze pozostaje ten sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym pierwszym TP-LINKu jest ADSL, bo nie będę miał modemu. Tak szczerze to bardziej skłaniam się ku Linksysowi WAG120/160N. Może ktoś na jego temat coś powiedzieć?

@Do tego za Linksysem przemawia łatwa instalacja, a ja jestem laik jeśli chodzi o te sprawy.

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest adsl wątpię abyś w linksysie miał taki zasięg jak w innych z zewnętrzną antenką zobacz opinie http://www.komputronik.pl/index.php/product/53777/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/Linksys_Wireless_N_Router_ADSL_WAG160N_EE.html http://www.komputronik.pl/index.php/product/36572/_czno_i_komunikacja/Sieci_bezprzewodowe/TP_Link_router_ADSL_Wi_Fi_54Mb-s_TD_W8910G.html

np tych dwóch routerów. Jeszcze tu linksys http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/299840_komentarze/

z linksys to ten bym polecił Linksys WAG200G-EU

Zauważyłem ze te stare modele mało zawodne już ciężko dostać gdziekolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że kupno nowego TP-LINKA czy Linksysa WAG200 graniczy z cudem. A może jest jakiś dobry, stabilny router, który jest łatwo dostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki polecacie router do 150zł(chyba że dobre są nawet za ok.100zł?) ?

Odległość routera od PS3 to 2-3metry.

Router od PS3 będą dzieliły tylko 2 ściany

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

możecie mi powiedzieć jak udostępnić pliki z komputera ( np. filmy obrazy ) w sieci tak aby były widoczne na PS3 ??

W domu mam kompa i PS3 które są połączone z routerem. Na kompie jest Win 7.

Parę dni temu działało udostępnianie ale dostępne były tylko przykładowe pliki udostępnione przez Windows... co bym nie robił i jakbym nie udostępniał to PS3 tego nie widzi....

Niedawno format robiłem na kompie i teraz PS3 w ogóle nie łączy się z kompem... wyskakuje komunikat.... nie pamiętam całości : Acces to the media server is not alloved... i jakiś numer PS3-510 że nie jest zarejestrowany.

Wcześniej jakoś rozwiązałem ten problem ale kompletnie nie wiem jak.

No i jeszcze jedno pytanie, żeby nie zakładać tematu nowego....

czy można odtworzyć na PS3 film DVD ale z dysku/pendrive ??

mam pliki Video TS i Audio TS ale musiałbym je otwierać po kolei no i nie mam dostępu do menu DVD czyli nie mogę zmienić języka.

Edytowane przez qgar
Poczytaj o media serwerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ,mam ptanie odnosnie funkcji w routerze zwanej ACL czy powinna byc wlaczona czy nie (Activated albo Deactivated) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACL = Access List. Jest to podstawowe narzedzie do filtrowania ruchu w sieci. Wg mnie powinno byc wlaczone i dobrze skonfigurowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, i jeszcze jedno bylbym wdzieczny za jakies wskazowki co do skonfigurowania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACL = Access List. Jest to podstawowe narzedzie do filtrowania ruchu w sieci. Wg mnie powinno byc wlaczone i dobrze skonfigurowane.

Dosłownie "wujek dobra rada"... Może jeszcze doradzisz założenie schedula tak by odcinał Internet w porach gdy nikogo nie ma w domu ??

Bez przesady. Szczególnie w przypadku sieci domowej i max. 2-3 komputerów... W gniazdko ci się nikt nie wepnie, dla WiFi lepiej skupić się na WPA2 i wymyślnym haśle niż bawić się w ACL, tym bardziej w przypadku osoby która najwyraźniej nie ma o tym pojęcia (i pewnie nie wie nawet co to MAC).

Później wpadnie znajomy z komputerem czy PS3 i pojawią się posty pt. "nie mam dostępu do Inetu, u mnie działa u kolegi nie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×