Skocz do zawartości
Slam-PL

Mała Liga - Kary

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, oczywiście, że chodzi mi tylko, aby dobrze wykonać swoje zadanie i zadbać, aby przed kolejnymi wyścigami każdy czuł, że nie ma bezkarnego rozbijania się po torze, zatem wszystkie kary są po prostu następstwem pewnych ustaleń, więc proszę, aby nikt tego nie odbierał osobiście.

blablable - Sarewo:

Incydent, który widziałem miał miejsce przed czwartym zakrętem przed prostą startową,, Chodzi o ten incydent widoczny na filmienr 2 w 30 sekundzie. Z mojej perspektywy wyglądało to inaczej. Muszę przyznać rację blablable i za ten incydent wycofuję karę - trochę się pospieszyłem.

blablable - Slam:

za ten incydent kara +20 sekund, mój bolid nie został uszkodozny, więc nie ma podstaw do większej kary

Werdus - Komarzycho:

Z kamery Werdusa nie widać Komarzycho, ale przecież w tę grę gramy nie od dziś - jak bolidy jadą obok siebie, ale nie bardzo blisko to oczywistym jest, że z takiej kamery bolidu obok nie będzie widać. Z obu filmików widać, że Werdus wyprzedzał Komarzycho, zatem chyba jasnym jest, że podczas manewru wyprzedzania, jak z kimś się zrównamy lub minimalnie wyprzedzimy to ten wyprzedzany cały czas jeszcze jest z boku - jak patrzysz na wprost i przeciwnika nie widać to nie znaczy, że go nie ma z boku. Wg mnie oczywiście Werdus powinien być świadomy, że póki nie ukończył manewru wyprzedzania to zawodnik cały czas jest z boku i tak się nie robi.

Podsumowanie:

1. Podtrzymuję karę dla blablable za incydent ze mną (Slam) + 20 sekund

2. Kara dla blablable za incydent z Sarewo -wycofana, w GP Abu Dabi blablable startuje normalnie w Q

3. Podtrzymuję karę dla Werdusa + 40 sekund za incydent z Komarzycho (jedyną rzeczą łagodzącą jest fakt, że Werdus prawdopodobnie nie zrobił tego celowo, tylko popełnił błąd i nie przewidział oczywistej sytuacji) - tutaj wina Werdusa jest pewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sytuacja się wyjaśniła.

Czyli Blablee normalnie startuje w kwalifikacjach.

Co do Blablee, warto naprawdę zaufać sędziemu w postaci Slama, ja incydentu nie widziałem więc tylko potwierdzałem zdanie Slama, bo wiem że jest sprawiedliwy.

A z tego co wynika Sarewo chodziło o inny jakiś incydent lub nie, a Slamowi o inny.

Cieszę się że sprawa się wyjaśniła.

Z mojej strony cię przepraszam, za zbyt szybkie zamknięcie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i sytuacja się wyjaśniła.

Czyli Blablee normalnie startuje w kwalifikacjach.

Co do Blablee, warto naprawdę zaufać sędziemu w postaci Slama, ja incydentu nie widziałem więc tylko potwierdzałem zdanie Slama, bo wiem że jest sprawiedliwy.

A z tego co wynika Sarewo chodziło o inny jakiś incydent lub nie, a Slamowi o inny.

Cieszę się że sprawa się wyjaśniła.

Z mojej strony cię przepraszam, za zbyt szybkie zamknięcie sprawy.

Panowie bardzo się cieszę że Slam się wypowiedział i przyznał do błędu.

Tak się zachowuje prawdziwy gość.

Jeszcze raz przepraszam za zmarnowany wyścig Slam.

Obejrzyjcie sobie moją jazdę i życzę sobie żeby każdy z nas jeździł z takim szacunkiem dla przeciwnika jak ja.

Jestem orędownikiem fajnej bezkolizyjnej jazdy w wyścigu.

Na potwierdzenie tego są moje nagrania.

Zwrócę Wam tylko uwagę że jadąc z kokpitu widzę dużo mniej niż Wy

Klacza przejżyj sobie moje wcześniejsze wpisy na forum i zauważ że to ja proszę o ostrożną jazdę i nie marnowanie wyścigu innym.

Myślę że moje filmy potwierdzają to co mówię bo zostawiam miejsce każdemu i szanuję Was i cieszę się że mogę z Wami jeździć.

Proszę tylko żeby nikt nie narzucał swojej woli i decyzji wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi.

Niestety najprawdopodobniej nie będzie mnie na najbliższym wyścigu co potwierdza że nie o te 60 sekund kary mi chodziło i start z pit lane.

Spokojnie, fakty, logika i będzie dobrze w przyszłym sezonie.

Proponuję trzymać się nagranych filmów i na tej podstawie oceniać sytuację.

Życzę sobie i Wam żeby wszyscy w przyszłym sezonie nagrywali filmy ze swojego wyścigu, bo to jest podstawa do oceny sytuacji.

Wtedy Slam będzie mógł ocenić co się naprawdę stało bez wątpliwości.

Edytowane przez blablable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że atmosfera uległa poprawie. Wszyscy ścigamy się dla zabawy i o to chodzi, aby szanować się na wzajem i uważać na drugiego, bo niektórzy dużo trenują i chcą wypaść w wyścigu jak najlepiej.

Myślę, że z każdym wyścigiem będzie lepiej i będziemy bardziej na siebie uważali. W porównaniu do startów w pierwszym sezonie i tak są ogromen postępy, wóczas w pierwszy zakręt wchodziło 10 zawodników, a wychodziły 3, w których niekt akurat nie wcelował. Robimy postępy i z tego się cieszę.

W nowym sezonie skład sędziowski będzie chyba 5 osobowy (tak na razie wynika z rozmów w wątli liga 2011).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnosze o rozpatrzenie olania przepisow(niebezpieczna jazde) przez Kisiel17 w lidze 4-tej. Mianowice podczas wyjazdu z boxu kolega nie przestrzega lini wskazujacej gdzie sie jedzie i kiedy bylem na prostej start meta bardzo niebezpiecznie podjechal do mnie .Myslalem ze bede mial z nim kontakt badz tez zajdzie jakas akcja. Jakby wyjechal sekunde wczesniej to poprostu zajechalby mi droge, a tak udalo mi sie smignac tuz kolo niego.. Kolega po wyjezdzie uderzyl od razu do lewej ,zeby miec optymalny najazd na pierwszy zakret a przeciez wiadomo ze trzeba dojechac do konca bialej lini ktora wytycza tor jazdy. Mysle ze filmik nie jest tu potrzebny a kolega poprostu sie przyzna. Przeciez mamy sobie wierzyc i ufac.

Edytowane przez Chevbacca46

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnosze o rozpatrzenie olania przepisow(niebezpieczna jazde) przez Kisiel17 w lidze 4-tej. Mianowice podczas wyjazdu z boxu kolega nie przestrzega lini wskazujacej gdzie sie jedzie i kiedy bylem na prostej start meta bardzo niebezpiecznie podjechal do mnie .Myslalem ze bede mial z nim kontakt badz tez zajdzie jakas akcja. Jakby wyjechal sekunde wczesniej to poprostu zajechalby mi droge, a tak udalo mi sie smignac tuz kolo niego.. Kolega po wyjezdzie uderzyl od razu do lewej ,zeby miec optymalny najazd na pierwszy zakret a przeciez wiadomo ze trzeba dojechac do konca bialej lini ktora wytycza tor jazdy. Mysle ze filmik nie jest tu potrzebny a kolega poprostu sie przyzna. Przeciez mamy sobie wierzyc i ufac.

Kolego masz materiał wideo? bo tak nie możemy rozpatrywać nic.

Kary dla Kisiela napewno nie będzie, bo nie spowodował ten incydent wypadku.

Może bbyć najwyżej pouczenie, ale muszę to widzieć na materiale wideo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie 90% startujących powinno dostać ostrzeżenia/kary, gra nie wymusza nie przekraczania linii to prawie nikt się do tego nie stosuje. Myślę, że sytuacja Errora z wyścigu pierwszej ligi nie miała by miejsca gdyby trzymano się linii, Error by sobie po zewnętrznej pomknął, czy nawet po trawce ale by kontaktu nie było. Także skoro 90% osób tak robi to nie widzę powodu do przyznawania ani ostrzeżeń ani kar dopóki nie będzie zakazu przekraczania linii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ale chyba tez oprocz kar ktore sa w grze mozna stosowac sie do tych ktore sa w "realnej" F1 ^^ tam jest to raczej niedopuszczalne ;> ale to tak tylko na marginesie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAH no smieszni jestescie,ale jak tak ma byc to nie ma sprawy .Patrzcie jak w nastepnej sesji wyjezdzam komus pod nos i podnosze cisnienie lub powoduje niebezpieczna sytuacje(mimo braku kolizji). Dla mnie to normalka ,ze trzeba sie trzymac lini(takie sa zasady to tak jak trzeba po torze jezdzic). Czyli wnioskuje ,gdzie tylko mozliwe mozna oszukiwac bo gra nie kara. Jeszcze raz powiem smieszni jestescie i gdzie tu ZAUFANIE, Czyli skoro gra nie kara to jade na lepszych sprezynach?? bo gra nie kara . HAHAHAH a to mnie rozsmieszyliscie. Czyli poprostu oszukujemy jak mozemy , I po co tu filmik . Sytuacja jest jasna i przejrzysta po tym co napisalem , a jezeli macie sie tylko na filmikach opierac a nie na fer plej zawodnikow to gratuluje i powodzenia. Ja powiedzialem ze nie nagram calego wyscigu bo nie moge. Moge nagrac te "sprezyny" choc nie widze sensu. I tak po czasach widac kto jedzie na jakich sprezynach bo na 11-tkach cisne 1.18 a na 9-tkach 1.22 . AHA a ja widze powod ze 90% osob nie wie co to F1 i powinny dostac te KARY i 90% poprostu wykorzystuje blad gry i poprostu robi to bez utarcia nosa. Najechanie na pierwszy zakret jest to kolosalna roznica .Jak jade normalnie robie to 4-ką , a jak wyjezdzam z boxu 2--ką .Po to jest ta linia zeby nie bylo niebezpiecznych sytuacji takich jak opisalem a nie po to zeby ja olac BO WSZYSCY . to skoro WSZYSCY(90%) to niecz WSZYSCY dostana kare i sie naucza co to F1 ,albo niech sobie ABC formuly gdzies przeczytaja bo jak widze "WSZYSCY" tego nie wiedza . Do dupy takie podejscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie musisz tego mowic, ja juz probowalem cos z tym zrobic ale jezdza wszyscy jak chca.

Kary dla wszystkich na pewno nie bedzie, jaki sens w grupowej karze jest, lepiej wprowadzic zakaz przekraczania linii i bedzie git. Ale to niech sie reszta wypowie bo mi to tam obojetne bo sie juz przyzwyczailem do takich wyjazdow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAsz racje, ze nie ma sensu dawac tej grupowej kary, ale jakby sie znali na przepisach i wiedzieli co to F1 to nawet przez mysl by im nie przeszlo przekraczanie takiej lini. Ja bede o to walczyl bo nie jest to zaden wydziw tylko normalna sprawa.Poczekamy na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, że przekraczania linii nie powinno być, ale skoro gra nie karze, to większość wychodzi z założenia, że można wyparzyć z boksu jak z procy, a linia nie istnieje.

Jeśli nikt nie jedzie, jesteśmy sami, to niech tam sobie wyjeżdżają, nikomu nie szkodzą, bo zapewne i tak większość to robi, a czy wyjadą tak i tak, to my tego nie widzimy, no chyba że nagrywają.

Ale w momencie jak wyjeżdża ktoś z boksów i widzi na radarze, że zbliża się tam jakaś kropka, to logicznym jest, że trzymamy się wyjazdu z boksu tak jak trzeba.

Najgorsze jest, jak np. na takim Monako jedziesz obok boksów i widzisz, że ktoś wyjeżdża i pakuje Ci się prosto przed bolid...nie dość, że można zawału dostać, to jeszcze zapewne znając tą grę, my dostaniemy karę.

Najlepiej jak się nagra kogoś kto wyjeżdża nieprzepisowo. Wtedy mamy go na widelcu i nie jest w stanie się wybronić.

O ile w przypadku, gdy ktoś tam sobie wyjedzie szerzej jak nic nie jedzie i jest po prostu sam, to jestem w stanie przymknąć oko, ale jak ktoś się zbliża, to oczywistym jest, żeby jechać jak linia nakazuje.

Co do sprawy Chewbacki... Zrozum, my nie możemy dawać kar na zasadzie stwierdzenia jednego użytkownika.

Jeśli winowajca się przyzna to nie ma problemu, ale bez żadnego dowodu to nie możemy podjąć żadnych działać, no bo jak?

Słowo przeciwko słowu? W tym momencie wszyscy dostaną kary, bo zaraz zacznie wymyślać jeden na drugiego.

Nie mówię, że Ty wymyślasz, ale mam nadzieję, że wiesz o czym mówię...

Prosiłbym również o nie przytaczanie tutaj prawdziwej F1, bo z grą to ma ona niewiele wspólnego niestety...

Poza tym sędziowie w F1 mają podgląd z kilkunastu kamer na daną sytuację, a my nawet nie możemy replaya obejrzeć z wyścigu, dlatego naszym jedynym ratunkiem są materiały video nagrywane przez użytkowników. Ewentualnie przyznanie się winowajcy.

Również byłbym wdzięczny od powstrzymania się od tekstów typu "śmieszni jesteście", itd. Bądźmy poważni, przynajmniej do pewnego stopnia, bo bądź co bądź to wszystko zabawa.

Jak ktoś ma lepszy sposób na wykrywanie oraz rozpatrywanie incydentów i przydzielanie kar to jesteśmy otwarci na sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rozumiem i rowniez licze na fer plej i przyznawanie sie do czegos jezeli ktos kogos o cos posadza bo w tym momencie kazda zaistniala sytuacja nie nagrana bedzie nierozpatrywana i co z tym idzie ktos jest z gory poszkodowany , wiec licze na UCZCIWOSC. Odpuszczam, ale wnioskuje o wprowadzenie trzymania sie wytyczonego pasa przy wyjezdzie z boxu. Ja jakos czy ktos jedzie czy nie wyjezdzam prawidlowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda zaistniala sytuacja nie nagrana bedzie nierozpatrywana

Może być rozpatrzona o ile znajdą się osoby, które widziały zdarzenie, bądź wszyscy uczestnicy zdarzenia będą się wypowiadać na jego temat (np. gdy winny przyzna się do swojego manewru podczas wyjaśnień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wnioskuję o kary dla zawodnika Kiśla, pierwsza sytuacja jest nagrana na filmie w 20:28 minucie.

Mam nadzieję, że przyznana kara zdyscyplinuje Kiśla do bezpiecznej jazdy i w następnych wyścigach będzie jeździł rozważnie i mądrze.

Z Kiślem miałem jeszcze sytuacje w 26:15 minucie kiedy dostałem strzał w tył samochodu.

Proszę o rozpatrzenie obu sytuacji.

Edytowane przez blablable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blable przykro mi, ale spóźniłeś się

Schematu składania kar przez poszkodowanego:

1. Poszkodowany ma czas na złożenie kary do poniedziałku do godz 20:00 (jeśli się spóźni kara nie będzie rozpatrywana).

Mam nadzieję, że następne wnioski będziesz składał szybciej :biggrin:

Edytowane przez Kryman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blable przykro mi, ale spóźniłeś się

Schematu składania kar przez poszkodowanego:

1. Poszkodowany ma czas na złożenie kary do poniedziałku do godz 20:00 (jeśli się spóźni kara nie będzie rozpatrywana).

Mam nadzieję, że następne wnioski będziesz składał szybciej :biggrin:

Spóźniłem się? Do poniedziałku? Film nie chciał się opublikować od niedzieli na youtube.

Dopiero dzisiaj udało się.

To chyba przesada żeby składać wnioski do godziny 20 do poniedziałku.

Jeszcze na dodatek we wtorek było święto i wiele osób wyjeżdżało ze swoich domów kolego.

Mało kto ma mozliwość natychmiastowego umieszczania filmów i zajmowania się tym zaraz po wyścigu.

To mało realne.

Do tej chwili w naszej lidze nie ma tabeli z punktami i nie widzę problemu żeby uwzględnić kary.

Edytowane przez blablable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłem się? Do poniedziałku? Film nie chciał się opublikować od niedzieli na youtube.

Dopiero dzisiaj udało się.

To chyba przesada żeby składać wnioski do godziny 20 do poniedziałku.

Jeszcze na dodatek we wtorek było święto i wiele osób wyjeżdżało ze swoich domów kolego.

Mało kto ma mozliwość natychmiastowego umieszczania filmów i zajmowania się tym zaraz po wyścigu.

To mało realne.

Do tej chwili w naszej lidze nie ma tabeli z punktami i nie widzę problemu żeby uwzględnić kary.

Drogi kolego taki jest regulamin i proszę się do niego dostosować. Jeszcze jakbyś to napisał we wtorek ale nie w piątek na koniec weekendu.

Na przyszłość jak chcesz wnioskować o karę dla kogoś, to wycinaj tylko ten moment.

Wtedy filmik łatwo się wgra i nie będzie kłopotu z publikacją, a my nie będziemy musieli szukać po całym filmiku momentu przewinienia.

Gdy nie będziemy się stosować do regulaminu, to będzie bajzel.

To jest moje zdanie, czekam na opinie pozostałych sędziów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blablable, trzeba bylo napisac tylko w poniedzialek albo odrazu po wyscigu ze wnioskujesz o kare i na dniach dostarczysz dowody... Teraz jest niestety za pozno. Zatem jesli to sie stanie ponownie to po wyscigu pisz odrazu...

Natomiast Kisiel dostaje takie male ostrzezenie aby sie trzymal na bacznosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi kolego taki jest regulamin i proszę się do niego dostosować. Jeszcze jakbyś to napisał we wtorek ale nie w piątek na koniec weekendu.

Piątek to chyba początek weekendu :)

Na przyszłość jak chcesz wnioskować o karę dla kogoś, to wycinaj tylko ten moment.

Wtedy filmik łatwo się wgra i nie będzie kłopotu z publikacją, a my nie będziemy musieli szukać po całym filmiku momentu przewinienia.

Przecież napisał, w której minucie i sekundzie wydarzył się incydent, wystarczy na pasku odnaleźć ten czas. Nie wiem czego Ty szukałeś po całym filmiku?

Gdy nie będziemy się stosować do regulaminu, to będzie bajzel.

Bajzel już jest bo nasi opiekunowie się nie kwapią do uzupełnienie tabeli. Jutro kolejny wyścig, a wyników nie ma. Więc dlaczego wniosek nie może być rozpatrzony? Jak sami opiekunowie nie przestrzegają zasad?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komarzycho Tobie dobrze szło uzupełnianie tabeli więc może to Ty będziesz ją uzupełniał:biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajzel już jest bo nasi opiekunowie się nie kwapią do uzupełnienie tabeli. Jutro kolejny wyścig, a wyników nie ma. Więc dlaczego wniosek nie może być rozpatrzony? Jak sami opiekunowie nie przestrzegają zasad?

Nie możemy zrobić wyjątku, bo później inni będą się na owy wyjątek powoływać. Zasady muszą być sztywne właśnie ze względu na uniknięcie "bajzla", o którym tu się tak pisze.

Nie żebym chciał się tu czepiać Blablable, ale faktycznie wystarczyło złożyć wniosek po wyścigu, a na materiał video by się poczekało.

Problem z uzupełnianiem tabel, to już nie moja działka. Nie wiem nawet czy jest jakaś pisana zasada o uzupełnianiu tabel na czas.

Tu przy okazji warto pomyśleć o jakichś sankcjach za nie uzupełnienie tabeli na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie musisz tego mowic, ja juz probowalem cos z tym zrobic ale jezdza wszyscy jak chca.

Kary dla wszystkich na pewno nie bedzie, jaki sens w grupowej karze jest, lepiej wprowadzic zakaz przekraczania linii i bedzie git. Ale to niech sie reszta wypowie bo mi to tam obojetne bo sie juz przyzwyczailem do takich wyjazdow.

Taka sugestia włączmy asyste pit stopu( smieszne by to by ło). Nie będzie niepotrzebnych łaman regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×