Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że sędziowie często gwiżdżą dziwne faule. Ostatnio bardzo czysto trafiłem wślizgiem, a sedzia dopatrzył się faulu.

mi się osobiście trafiło parę razy że sędzia gwizdną faul a ja specjalnie włączyłem powtórkę żeby dopatrzeć się przyczyny i nie znalazłem takowej, nie było nawet żadnego zwarcia czy kontaktu... po prostu to jest demo które nie jest prezentacją ukończonego kodu gry więc takie rzeczy się zdarzają i trzeba na to przymknąć w tej chwili oko...

PS. myślę że najlepszą opcją jaką EA mogło by zrobić by troszkę te odbiory lepiej z balansować to skrócić troszkę dystans pomiędzy obrońcą a zawodnikiem przy piłce kiedy trzymamy contain... ale tak dosłownie o jeden krok...

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. myślę że najlepszą opcją jaką EA mogło by zrobić by troszkę te odbiory lepiej z balansować to skrócić troszkę dystans pomiędzy obrońcą a zawodnikiem przy piłce kiedy trzymamy contain... ale tak dosłownie o jeden krok...

Myślałem o tym samym, dodatkowo by mogli zrobić coś takiego że lewym analogiem możemy podczas cointain zwiększać, zmniejszać (obecnie też to chyba jest) odległość z tym że można by ją zmniejszyć do jakichś 2 kroków od przeciwnika i wtedy móc użyć odbioru O.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz widac marudzenie, ze fifa poszla w zlym kierunku, ze chcialbym wlaczyc raz w tyg. gre i umiec zajebiscie grac LOL, panowie wlasnie teraz gra sie tak jak powinno, troszke to przypomina prawdziwy sport, gdzie trzeba trenowac codziennie zeby byc bardzo dobry, chociaz sadze ze mozna spokojnie grac na dosc dobrym poziomie grajac sporadycznie. Mamy do wyboru stary/nowy system obronny, nikt nikomu nie narzuca, chociaz przydaly by sie 2 rankingi, jeden "PRO" z nowym systemem, a drugi ze starym. Niestety gracze lubia byc prowadzeni za raczke, uzywac jeden klawisz, ogladajac przy tym oskryptowany gameplay, ludzie idzcie lepiej z padem do kina, tam nie trzeba nic cisnac, trzymajcie pada z rece i ogladajcie to co sie dzieje :) ja wole pograc, pomeczyc sie, pokombinowac. Moze dlatego tak mam ze wychowalem sie na ambitniejszych grach, gdy ja bylem maly to gry skladaly sie z jednej wielkiej pikselozy, ale mialy to cos czego niektorzy nie zrozumieja... szkoda ze prawie wszystko idzie w zlym kierunku. Fifa zrobila duzy krok na przod i oby tak dalej, na PESa nie moge patrzyc (szkoda). P.S. dla tych co mysla tak jak ja polecam Deus ex

Edytowane przez zizikus
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pograłem troszeczkę dłużej i tactical defence co raz lepiej mam opanowany, cointain jest trochę nie przydatny gdy CPU buduje akcję. Jeżeli chodzi o grę głową to jest bardzo ciężko ale da się ją wygrywać, ja mam problem z przełączaniem zawodników gdy jest tłok i wolna piłka nikt nie chce jej zebrać wtedy CPU zawsze jest szybszy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i czekam na pełną wersję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pora na mnie. Na wstępie zaznaczam, że lubię grać drużynowo, tak w realu jak i na kompie/konosli. Hej hej enbiej i brazyliana mi kompletnie nie odpowiadają. Może dlatego, gdy wyszła FIFA09, zakochałem się w niej i pożegnałem PESa, w którego z kumplem grałem prawie od początku (kumpel - mistrz w kiwkach przez całe boisko i strzelaniu mi bramkarzem, jakoś został przy PESie :smile: ). I jak do teraz jest to dla mnie najlepsza FIFA.

Jak zapewne większość, odpaliłem sobie demko, ustawiłem poziom na prof (wyżej grywam od święta), wybrałem Barcę i odpaliłem meczyk z Milanem. Jak kilka razy z rzędu dostałem 3-4 do 0 to zwątpiłem. 80% strzelił mi Ibrahimvic po dośrodkowaniach ze skrzydła, a ja kompletnie nie miałem sposobu na jego obronę. Zresztą na innych też, nowy system kompletnie mi nie leżał, do tego strasznie wkurzał błąd, gdy CPU robił zwód ledwo wcisnąłem jakiś klawisz, co kończyło się wjazdami pod samą bramkę.

Aż w końcu trafiłem na ten post :

Przede wszystkim:

Contain, który domyślnie ustawiony jest pod "X", to zupełnie bezużyteczny przycisk. Śmiało można, a nawet trzeba go przestawić.

Na EA forum ktoś zamieścił instrukcję nowej konfiguracji przycisków i gra się 100% lepiej. X ustawiamy pod R1. R1 pod O, O pod X.

Przy takim ustawieniu mamy standardowy odbiór iksem, wymaga to oczywiście wyczucia, ale jest dość proste.

Pod O jest podwojenie, czyli tak jak w jedenastce.

Pod R1 contain - tego się nie używa.

Trochę pochopnie oceniłem ten tactical defending, właśnie przez złe rozmieszczenie przycisków i nieco mylną definicje containa.

Wszystkim mającym problemy, polecam taką zamianę przycisków.

Przestawiłem klawisze, poziom zmniejszyłem na semi-pro (tutaj przedwczesne zwody CPU nie są tak irytujące) i gra nagle zrobiła się nieziemsko przyjemna!! X i [] działają jak należy i, co najważniejsze, nie trzeba zmieniać kilkuletnich przyzwyczajeń, contain używam rzadko, w określonym celu, ale jesli już używam, to bardzo pomaga przy obronie, szczególnie z podwojeniem. Najlepszy sposób na dobre kryciu przy ataku skrzydłem oraz ustawienie defensywy, gdy przeciwnik rusza środkiem od bramki, pomaga też przy kontrze pod własnym polem karnym. Gra teraz jest uporządkowana, tak w ataku jak i obronie trzeba myśleć, ustawić zawodników, czekać na błąd przeciwnika albo w odpowiednim momencie zaatakować. W ataku trzeba szanować piłkę, bo niedokładne podania albo strata skutkują stratą posiadania i już nie wystarczy trzymać X, żeby owo posiadanie odzyskać. Należy sukcesywnie budować akcje, dużo podwać, przesuwać powoli formację na połowę przeciwnika, rajdy we 2-3 na przeciwnika ustawionego do defensywy to już tylko na amatorze chyba. Jak na demo, to jest wg. mnie bardzo dobrze, o wiele lepiej niż w poprzednich edycjach.

Większość błędów wynika z niedopracowanego AI. CPU ma kłopoty z przełączeniem na właściwego obrońce, szczególnie przy szybkiej wymianie piłki, stoperzy czasem wyglądają jak tyczki i napastnicy mijają ich jak chcą, w ataku też zaliczyłem kilak Rasiaków, gdzie zawodnik ruszał na wolną pozycję dopiero, gdy piłka już do niego leciała. 1-2s wcześniej i byłby na 100% pozycji.

Ale wydaje się mi, że to tylko braki w kodzie, bo zachowanie piłkarzy poszło mocno do przodu. Połowę piłek przejmują mi zawodnicy, którymi akurat nie staruję (przeważnie ci, którzy idą do podwojenia, ale zdarzają się dobre wślizgi innych). W ataku jest jeszcze lepiej, chyba pierwszy raz w życiu widziałem, aby gola CPU strzeliło. Po wybiciu rogala wyskoczyłem do główki. Co prawda ja nie doleciałem, ale drugi napastnik (CPU) i owszem i zaliczył poprzeczkę!!

Reasumując - szykuje się kawał dobrej kopaniny. W 12 trzeba grać więcej głową niż L2, gra jest trudniejsza, bardziej wymagająca, stąd pewnie wszystkie słabe opinie graczy przyzwyczajonych do wygrywania 10-0 na Legendary. Wielka szkoda, że EA fatalnie ustawiło domyslne przyciski dla obrony, ale ta firma znana jest ze swoje betatestowania w boju. Najpierw kup, a łatkę wydamy jak nam się zachce.

@Temat

Zauwazylem ze po zmianie na stary system ai cpu jest zupelne inne.

AI zmienia się w momencie puszczenia X'a. Po zmianie klawiszy nie gram nonstop z contain i mecze zupełnie inaczej wyglądają. Polecam spróbować.

Chyba pierwszy raz kupię grę od EA w dniu premiery :thumbsup:

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pora na mnie. Na wstępie zaznaczam, że lubię grać drużynowo, tak w realu jak i na kompie/konosli. Hej hej enbiej i brazyliana mi kompletnie nie odpowiadają. Może dlatego, gdy wyszła FIFA09, zakochałem się w niej i pożegnałem PESa, w którego z kumplem grałem prawie od początku (kumpel - mistrz w kiwkach przez całe boisko i strzelaniu mi bramkarzem, jakoś został przy PESie :smile: ). I jak do teraz jest to dla mnie najlepsza FIFA.

Jak zapewne większość, odpaliłem sobie demko, ustawiłem poziom na prof (wyżej grywam od święta), wybrałem Barcę i odpaliłem meczyk z Milanem. Jak kilka razy z rzędu dostałem 3-4 do 0 to zwątpiłem. 80% strzelił mi Ibrahimvic po dośrodkowaniach ze skrzydła, a ja kompletnie nie miałem sposobu na jego obronę. Zresztą na innych też, nowy system kompletnie mi nie leżał, do tego strasznie wkurzał błąd, gdy CPU robił zwód ledwo wcisnąłem jakiś klawisz, co kończyło się wjazdami pod samą bramkę.

Aż w końcu trafiłem na ten post :

Przestawiłem klawisze, poziom zmniejszyłem na semi-pro (tutaj przedwczesne zwody CPU nie są tak irytujące) i gra nagle zrobiła się nieziemsko przyjemna!! X i [] działają jak należy i, co najważniejsze, nie trzeba zmieniać kilkuletnich przyzwyczajeń, contain używam rzadko, w określonym celu, ale jesli już używam, to bardzo pomaga przy obronie, szczególnie z podwojeniem. Najlepszy sposób na dobre kryciu przy ataku skrzydłem oraz ustawienie defensywy, gdy przeciwnik rusza środkiem od bramki, pomaga też przy kontrze pod własnym polem karnym. Gra teraz jest uporządkowana, tak w ataku jak i obronie trzeba myśleć, ustawić zawodników, czekać na błąd przeciwnika albo w odpowiednim momencie zaatakować. W ataku trzeba szanować piłkę, bo niedokładne podania albo strata skutkują stratą posiadania i już nie wystarczy trzymać X, żeby owo posiadanie odzyskać. Należy sukcesywnie budować akcje, dużo podwać, przesuwać powoli formację na połowę przeciwnika, rajdy we 2-3 na przeciwnika ustawionego do defensywy to już tylko na amatorze chyba. Jak na demo, to jest wg. mnie bardzo dobrze, o wiele lepiej niż w poprzednich edycjach.

Większość błędów wynika z niedopracowanego AI. CPU ma kłopoty z przełączeniem na właściwego obrońce, szczególnie przy szybkiej wymianie piłki, stoperzy czasem wyglądają jak tyczki i napastnicy mijają ich jak chcą, w ataku też zaliczyłem kilak Rasiaków, gdzie zawodnik ruszał na wolną pozycję dopiero, gdy piłka już do niego leciała. 1-2s wcześniej i byłby na 100% pozycji.

Ale wydaje się mi, że to tylko braki w kodzie, bo zachowanie piłkarzy poszło mocno do przodu. Połowę piłek przejmują mi zawodnicy, którymi akurat nie staruję (przeważnie ci, którzy idą do podwojenia, ale zdarzają się dobre wślizgi innych). W ataku jest jeszcze lepiej, chyba pierwszy raz w życiu widziałem, aby gola CPU strzeliło. Po wybiciu rogala wyskoczyłem do główki. Co prawda ja nie doleciałem, ale drugi napastnik (CPU) i owszem i zaliczył poprzeczkę!!

Reasumując - szykuje się kawał dobrej kopaniny. W 12 trzeba grać więcej głową niż L2, gra jest trudniejsza, bardziej wymagająca, stąd pewnie wszystkie słabe opinie graczy przyzwyczajonych do wygrywania 10-0 na Legendary. Wielka szkoda, że EA fatalnie ustawiło domyslne przyciski dla obrony, ale ta firma znana jest ze swoje betatestowania w boju. Najpierw kup, a łatkę wydamy jak nam się zachce.

AI zmienia się w momencie puszczenia X'a. Po zmianie klawiszy nie gram nonstop z contain i mecze zupełnie inaczej wyglądają. Polecam spróbować.

Chyba pierwszy raz kupię grę od EA w dniu premiery :thumbsup:

Dobra robota, leci plus (do Lipek90 tez) :thumbsup: . Tez zmienie sterowanie, powinno byc lepiej.

Przyznam bez bicia ze nowa obrona na poczatku wkurza, pilkarze ktorymi steruje bardziej pasuja na lodowisko niz boisko.

Ciezko akceptuje sie zmiany od poczatku, w kazdym z nas tkwi inzynier Mamon z ,,Rejsu'' - ,,lubie tylko te melodie ktore znam''.:pardon:

Edytowane przez Bombadil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota, leci plus (do Lipek90 tez) :thumbsup: . Tez zmienie sterowanie, powinno byc lepiej.

Przyznam bez bicia ze nowa obrona na poczatku wkurza, pilkarze ktorymi steruje bardziej pasuja na lodowisko niz boisko.

Ciezko akceptuje sie zmiany od poczatku, w kazdym z nas tkwi inzynier Mamon z ,,Rejsu'' - ,,lubie tylko te melodie ktore znam''.:pardon:

No a ja już sobie nie wyobrażam jak można było się bronić bez contain'a :) Bardzo mało teraz tracę bramek. Co prawda większość meczy kończy się 0-0 ale wszystko w swoim czasie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest contain,jesli mozna wiedziec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja już sobie nie wyobrażam jak można było się bronić bez contain'a :) Bardzo mało teraz tracę bramek. Co prawda większość meczy kończy się 0-0 ale wszystko w swoim czasie ;-)

to też jest fajne że każdy może grać w taki sposób w jaki mu odpowiada... jedni wolą grać z contain w tym ja inni wolą go używać sporadycznie ale tak czy siak nie ma już bezmyślnego trzymania pressingu tylko trzeba tę grę poczuć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm prosze o odpowiedz, bo jakos nie mialem wczesniej zainteresowanie ta opcja, a mianowicie ultimate team, moze mi ktos krotko przedstawic o co chodzi i czy jest PL ? z gory wielkie dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google Ultimate Team - poradnik...

Edytowane przez skomerek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ta Fifa 12 jest w końcu rewolucją? Czy jest to tak jak w przypadku Fify 11 ,gdzie były zmiany ,ale to nie była rewolucja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry można się poduczyć ale i tak jest strasznie ciężko gdyż ja mam wrażenie/odczucie że zawodnicy CPU są szybsi, zawsze dobrze ustawieni temu i ciężko wygrać główki i denerwuje schemat rajdu bokiem boiska gdzie w ogóle ciężko już jest dogonić zawodnika i tak wjeżdża w pole karne i dogranie do zawodnika, plus gdy są odbite piłki nasi zawodnicy nie wiedzą co się dzieje. Ale zapewne wszystko zostanie poprawione w finalnej wersji gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ta Fifa 12 jest w końcu rewolucją? Czy jest to tak jak w przypadku Fify 11 ,gdzie były zmiany ,ale to nie była rewolucja

To zależy kto jakie ma oczekiwania... W nowej Fifie nadal mamy piłkarzy 2 bramki boisko itp... no niestety to jest piłka nożna więc rewolucja będzie kiedy będzie nowy silnik teraz jest to ewolucja... ciągłe poprawianie i dodawanie nowych elementów do gameplayu jak np odmieniający znacznie rozgrywkę Tactical Defending...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,zacząłem ściągać demo ,za jakąś godzinę będzie ,a za 2 godzinki zdam swoją (jakże obiektywną ) relację :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,zacząłem ściągać demo ,za jakąś godzinę będzie ,a za 2 godzinki zdam swoją (jakże obiektywną ) relację :)

Pozdrawiam

tylko zacznij od niskiego poziomu trudności bo inaczej Cię na starcie zniechęci... Chyba że lubisz jak komputer daje Ci lanie ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko zacznij od niskiego poziomu trudności bo inaczej Cię na starcie zniechęci... Chyba że lubisz jak komputer daje Ci lanie ... :)

Uwierz mi swoje w życiu przegrałem ,jeśli chodzi o grę w Fifę więc zacznę pewnie od zawodowca ,a później zobaczę .

EDIT:Nie ,żebym był jakiś mega dobry ,ale grać potrafię

Edytowane przez BudynGohan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:Nie ,żebym był jakiś mega dobry ,ale grać potrafię

hehe prawie wszystkim się wydaje że grać potrafili a teraz niestety narzekają że piłki komputerowi zabrać nie potrafią :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy ta Fifa 12 jest w końcu rewolucją? Czy jest to tak jak w przypadku Fify 11 ,gdzie były zmiany ,ale to nie była rewolucja

Zależy czym dla kogo jest rewolucja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cycorus jak wykorzystujesz contain?

Póki co na wyczucie.

Nie stosuję go w obronie strefowej, bardziej wtedy, gdy przychodzi do pojedynku 1v1. Contain daje możliwość zatrzymania przeciwnika i "dowołania" wsparcia.

Sprawia, że rywal nie może Cię łatwo minąć dryblingiem, ale ma też minus - nie zabierasz mu piłki. Trzeba tu zastosować odpowiednią mieszankę, wszystkiego idzie się nauczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe prawie wszystkim się wydaje że grać potrafili a teraz niestety narzekają że piłki komputerowi zabrać nie potrafią :)

Hehe, gorąco popieram. Po kolejnych kilku meczach stwierdzam, że gra CPU powyżej semi-pro to jest przegięcie. Już na pro, jeden napastnik w ataku robi więcej zwodów niż drużyna Ekstraklasy przez cały mecz. Na swojej połowie trzeba bardzo dużo grać z contain na średnim dystansie, bo nas okiwają jak dzieci. Na WC i Legendary to już tylko za przeciwnikiem biegam, bo sobie na mnie zwody trenuje :smile: Także na początek góra semi-pro, bo dostaniemy baty i pozostanie niesmak.

A wracając do AI, to niestety im więcej komp się kiwa (a kiwa się zdecydowanie za dużo, np. w stosunku do ilości podań), tym moja obrona jest bardziej bezradna. Wchodzą pod bramkę jak chcą i skąd chcą, stoperzy stoją jak ciule, a Balotelli dobija bez stresu większego. Strasznie razi, że tylko niektórzy gracze są aktywni, ci dalsi stoją jak na pogrzebie, a za plecami im przeciwnik na wolne pozycje wbiega. Czasem piłka leci rykoszetem i nawet się nie ruszą. W tym czasie komp gra pełnym składem, wszyscy są aktywni, cała formacja się przesuwa. To jest do poprawienia.

Druga sprawa, to wszelkie piłki wybite, odbite, zgłówkowane itd. Do momentu trafienia w murawę są chyba dla graczy niewidizalne, bo nie dość, że mi na najbliższego zawodnika nie przłącza, to jeszcze żaden mój zawodnik nie reaguje. Miałem właśnie sytuację, gdzie piłka leciała na pole karne, wszyscy patrzyli w gwiazdy, a przeciwnik wbiegł lekkim truchtem i między dwoma obrońcami strzelił sobie z woleja. Normalnie jakby same Rasiaki grały :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Torres mistrz !

Zmieniłem ustawienia i zaraz będę testował.

coś niesamowitego! ;) tego nie dało się nie strzelić! ;) GGMU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, gorąco popieram. Po kolejnych kilku meczach stwierdzam, że gra CPU powyżej semi-pro to jest przegięcie. Już na pro, jeden napastnik w ataku robi więcej zwodów niż drużyna Ekstraklasy przez cały mecz. Na swojej połowie trzeba bardzo dużo grać z contain na średnim dystansie, bo nas okiwają jak dzieci. Na WC i Legendary to już tylko za przeciwnikiem biegam, bo sobie na mnie zwody trenuje :smile: Także na początek góra semi-pro, bo dostaniemy baty i pozostanie niesmak.

A przeciwko jakiej drużynie grasz?

Zauważyłem, że są zawodnicy, którzy dryblują często (Gotze) jak i tacy, którzy tego nie robią wcale.

CPU drybluje przede wszytkim wtedy, gdy mu na to pozwolisz. Nie dasz mu miejsca to nawet nie spróbuje :P Przynajmniej tak było u mnie (Pro i WC, nie ruszałem legendary)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×