Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Właczyłem oczywiście najcięższy poziom trudności jak to w Fifie i kurde jakie moje zdziwienie jak dostałem 3:0, jest dobrze. Osobiście czuję bardzo duże zmiany w gameplayu, zmniejszone sylwetki piłkarzy względem boiska dobrze to wygląda, nowy sposób przejmowania piłki kłopotliwy ale sprawiający masę frajdy. Impact Engine nie daję o sobie tak bardzo znać na razie tylko w pary sytuacjach było to fajnie widać ale bez klopsów w stylu backflipów się nie obejdzie na pewno, generalnie dość dobrze i naturalnie to wygląda jak już są sytuacje gdzie piłkarze na siebie wpadają. Demem tylko się utwierdziłem w tym że w tym roku znów łykam Fifkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, że to "przewidywanie" naszych ruchów przez CPU to nie złudzenie. Wyczytałem gdzieśna forach EA, że to będzie poprawione w pełnej wersji. Komputer po prostu wie co się stanie tuż po naszym wciśnięciu przycisku/ruchu gałką, wcześniej niż animacja za dane zagranie odpowiedzialna. Jak naprawią to i CPU będzie reagować po animacji, jak normalny człowiek, powinno być wszystko OK. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chyba mimo wszystko PES bedzie lepszy. Wiem ze to odwieczna wojna miedzy tymi dwoma grami i polowa z Was mysli inaczej ale gralem w demo pesa i zostalo znacznie usprawnione. Jedynie graficznie nie widze za duzych zmian ale moze to tylko dlatego, ze to wersja demo. Chociaz zapewne i tak oba te tytuly znajda sie na mojej polce ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ja tylko o wadach: przede wszystkim masakryczni bramkarze, nie idzie w ogóle strzelić gola w sytuacji sam na sam, w 11 jakoś lepiej bramki wchodziły. w demie też zauważyłem, że bardzo dużo dośrodkowań CPU kończy się strzeleniem główką gola przez przeciwnika, trochę to dziwne. i nie jestem do końca przekonany co do tactical defending - na wyższych poziomach trudności CPU przechodzi naszych zawodników jak tyczki i ostatnia wada, która jest jednocześnie zaletą: dobrze, że na PC to ta sama FIFA, bo gra na padzie od PS3 to jakaś masakra (mały kształt i super przyciski R2 L2), dobrze że na PC zagram na padzie od XBOXA 360

Po prostu musisz jeszcze poćwiczyć... mi komputer strzelił może ze 2-3 bramki w ok 30 meczach z dośrodkowania... a sytuacje sam na sam wykańczam ok 6/10 tylko trzeba po prostu robić to umiejętnie jak bramkarz skróci kąt to w odpowiednim momencie podciąć piłkę nad nim albo go ominąć na sprincie a jak nie wychodzi z bramki to walnąć mocno bądź technicznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam tez sie wydaje,że podania górą (mowa o trójkącie + L1) są gorsze niż te w 11?W 11-stce połowe asyst przy bramce miałem właśnie podaniem górą(czyli jest np. dwóch obrońców,pomiędzy nimi messi a ja wrzucam mu piłke górą,ten wychodzi na pozycje sam na sam),a tutaj to jakoś nie wychodzi.To samo gdy chcę ,jak to mówi szpakowski,rozciągnąć grę na drugą strone boiska też trojkatem i l1,czyli przykładowo biegne alvesem jeszcze na swojej polowie i chce przerzucić piłke do abidala,a ten robi to zamiast do góry(alves stoi na dole boiska,a abidal o góry) to do tyłu.

dopiero demo a juz wszyscy barca graja, heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopiero demo a juz wszyscy barca graja, heh

No i bardzo fajnie że wyeliminowali tę łatwość w podaniach górą na szybkiego napastnika niech się pomęczą trochę te dzieciaki co cisną jednym schematem. Na przód CR albo Messi i luta górą na sam na sam doprowadzało mnie to białej gorączki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak walczycie o górne piłki? używacie jakiegoś przycisku do walki w powietrzu, do przepychania się czy coś? Czy tylko wciskacie O/X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak walczycie o górne piłki? używacie jakiegoś przycisku do walki w powietrzu, do przepychania się czy coś? Czy tylko wciskacie O/X ?

Właśnie proszę o pomoc tak jak kolega bo gdy CPU ma akcję i idzie wrzutka to ja mogę sobie naciskać jaki tylko klawisz chcę a i tak stracę bramkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie proszę o pomoc tak jak kolega bo gdy CPU ma akcję i idzie wrzutka to ja mogę sobie naciskać jaki tylko klawisz chcę a i tak stracę bramkę...

bo pierwsze nie wystarczy wciskać bezmyślnie przycisku do wybicia piłki ale trzeba też trzymać kierunek tak by być w dobrej pozycji do wybicia piłki.. najlepiej we własnym polu karnym interweniować O tak by wypychać przeciwnika i kierunek tak by np jeżeli jesteśmy za nim to naciskać go i wypychać z dobrego miejsca do oddania strzału...

a jak dośrodkowanie jest głębokie to jeszcze można wyjść do niego bramkarzem

Edytowane przez Chris de la Rosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo fajnie że wyeliminowali tę łatwość w podaniach górą na szybkiego napastnika niech się pomęczą trochę te dzieciaki co cisną jednym schematem. Na przód CR albo Messi i luta górą na sam na sam doprowadzało mnie to białej gorączki.

skąd ja to znam, w grach online powinni wyłączyć możliwość grania barca lub realem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poczytałem trochę na dobrym forum w UK o problemie AI CPU jeżeli chodzi o utrzymanie się przy piłce na wyższych poziomach trudności i większość podsumowuje to jednym zdaniem "CPU AI is unrealistically fast" jeżeli tego nie wyeliminują (a miejmy nadzieję że tak) to będzie to porażka w 12 taka jaką byli sędziowie w 11

puki co część próbuje radzić sobie inna konfiguracją przycisków oraz nie używaniem "contain" bo jest z nim jeszcze więcej problemów, cytuję

" Do as Pughy, Tom and I previously said: stop using the contain button as it makes the AI do weird things to keep possession. Change the buttons so you won't use contain that often and simply walk/run to try and intercept the ball "manually" with a good timed standing/sliding tackle. It makes the game SO much better this way.

configure the buttons like you were used to in FIFA11, "remove" the contain button, and don't fly in to try and intercept the ball but wait for the right moment. "

z skrócie chodzi o:

zaprzestanie używania X (to sprawia, że ​​AI robi dziwne rzeczy przy zachowaniu, posiadaniu piłki) Zmiana przycisków, tak aby nie używać X często i po prostu próbować przechwycić piłkę "ręcznie" biegając i atakując z dobrym czasie. To sprawia, że ​​gra o wiele lepiej w ten sposób. konfigurowanie przycisków tak, jak zostały wykorzystane w FIFA11, nie używać X, spróbować przechwycić piłkę, ale czekać na odpowiedni moment.

no i trzeba czekać na reakcje EA i pełną wersję

Edytowane przez lipaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pierwsze nie wystarczy wciskać bezmyślnie przycisku do wybicia piłki ale trzeba też trzymać kierunek tak by być w dobrej pozycji do wybicia piłki.. najlepiej we własnym polu karnym interweniować O tak by wypychać przeciwnika i kierunek tak by np jeżeli jesteśmy za nim to naciskać go i wypychać z dobrego miejsca do oddania strzału...

a jak dośrodkowanie jest głębokie to jeszcze można wyjść do niego bramkarzem

nie zrozumiałeś mnie ja zjadłem zęby na 11 więc bezmyślnie nie wciskam nic... po prostu robię coś nie tak jak w 11 tylko jeszcze nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z skrócie chodzi o:

zaprzestanie używania X (to sprawia, że ​​AI robi dziwne rzeczy przy zachowaniu, posiadaniu piłki) Zmiana przycisków, tak aby nie używać X często i po prostu próbować przechwycić piłkę "ręcznie" biegając i atakując z dobrym czasie. To sprawia, że ​​gra o wiele lepiej w ten sposób. konfigurowanie przycisków tak, jak zostały wykorzystane w FIFA11, nie używać X, spróbować przechwycić piłkę, ale czekać na odpowiedni moment.

no i trzeba czekać na reakcje EA i pełną wersję

Pisałem o tym wczoraj. Contain wydaje się być mało przydatny, a domyślnie ustawiony jest pod X, więc bardzo wiele osób używa go, choćby z przyzwyczajenia.

Dla porównania odpaliłem wczoraj demo jedenastki i też było sporo trudniejsze niż finalny produkt. Tak jest co roku.

Wróciłem do 11 i w demo nie będę już grał. Nie chcę nabierać nawyków, które w pełnej wersji będą nieprzydatne z tych, czy innych względów. W każdym razie złożyłem preordera i jestem pewien, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na legendarnym gra się naprawde trudno i trzeba naprawde się natrudzić żeby zdobyć bramkę. Dla mnie ograc Barce na tym poziomie to naprawde radocha :biggrin: Jedyny pozytyw to, że jak będzie się grać online to będzie łatwiej jak się teraz pogra z kosmiczną Barcą albo Milanem :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział info ze wczesniej bedzie mozna w UT się zalogować przez stronę EA? Już od 20.09 będą paczki rozdawać, jedyny wymóg by mieć już stworzony team i tu mam nadzieję ze chodzi o drużynę z 11 bo inaczej jakoś tego nie widzę:). W sumie to mój ulubiony tryb w fifie ito sie pewnie nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział info ze wczesniej bedzie mozna w UT się zalogować przez stronę EA? Już od 20.09 będą paczki rozdawać, jedyny wymóg by mieć już stworzony team i tu mam nadzieję ze chodzi o drużynę z 11 bo inaczej jakoś tego nie widzę:). W sumie to mój ulubiony tryb w fifie ito sie pewnie nie zmieni.

tak ale druzyna URT w 11 musi byc utworzona przed 20 lub 16 sierpnia tego roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- markowany strzał. czy wykonujesz go inaczej niż "kółko" a araz potem "trójkąt"?[

Standardowo, czyli kólko, a zaraz potem X.

Mam już ponad 4h rozegrane w to demo i jest wkręciłem się coraz bardziej. CPU jak to CPU w Fifie. Oszukuje na wyższych poziomach trudności, więc gram na Professional. No i jak po pierwszych meczach grało mi się niepewnie, przez całkiem inne sterowanie w defensywie, tak teraz da się spokojnie grać. Gram dokładnie tak samo jak w Fifie 11 tylko zamiast X używam O. Po prostu używam L2 i po zbliżeniu się do zawodnika O. W 12 dodatkowo idzie ciągnąc przeciwnika za koszulkę, co jest chyba jedną z ciekawszych opcji. Opanowanie nowej TD zajmie trochę czasu w 1v1, ale to kwestia miesiąca podejrzewam.

Ten Precision Dribbling to taki marketingowy pic na wodę, bo przy przytrzymaniu L1 po prostu nasz grajek ma piłkę blisko przy nodze. Owszem w kilku sytuacjach się to przydaje, ale już w 11 istniała kombinacja L2 + R2, którą dało się podobnie zastosować. Fajnie, że jest, bo ogarniający drybling poradzą sobie z podwójnym kryciem jeszcze łatwiej.

Strzały: nie wiem czy coś zmienili, ale ogromnie się zdziwiłem po tym strzale:

http://www.ea.com/pl...eo/ugc/93373588

Te z pierwszej piłki, przy dobrym wystawieniu siadają soczyście, co w 11 rzadko mi się zdarzało. Szkoda, że nie poprawili bramkarzy po dalej łapią za dużo setek. Czasem Ibrą marnowałem takie sytuacje, że głowa mała, ale da się ich pokonać.

P.S: Nie wszyscy grają Barcą :P Messi z Villą mają po 4* skill moves, co przy trio Robinho, Pato i Ibra 5* daję im lekką przewagę. Czekam na pełną wersję i znowu MU + Portugalia :)

Edytowane przez qim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie poprawili bramkarzy po dalej łapią za dużo setek. Czasem Ibrą marnowałem takie sytuacje, że głowa mała, ale da się ich pokonać.

Imho bramkarze zachowują się teraz bardziej po ludzku, zdarzają im się klopsy, złe ustawienia. To już nie jest TERMINATOR z poprzednich edycji.

Dzisiaj mój bramkarz wypuścił z rąk mocny strzał z wolnego Subotica i piłka wpadła do bramki.

Inna sytuacja. Już dwa razy wpakowałem piłkę do siatki z ostrego kąta, celując w bliższy słupek, gdzie był czekał na mnie GK. Za pierwszym razem źle się ustawił, a za drugim po petardzie Balotellego nie miał nic do powiedzenia. W "11" nigdy mi nie weszła piłka z ostrego kąta po bliższym słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrona naprawdę trudna w opanowaniu...

Ale nie przeszkadza mi to, coś nowego, duży plus.

Pamiętam jak zaczynałem grać w 11 i na początku nie mogłem trafić bramki, było bardzo ciężko, aktualnie wbijam duuzo bramek, mam nadzieje że tak będzie też w 12 :)

Trzeba poćwiczyć do premiery i potem grać w UT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesprawiedliwy karny :sad: :sad:

http://www.ea.com/pl...eo/ugc/93371953

trochę zagrałem już meczy w demo i nie było żadnego karnego i nagle w 2 meczach 3 niesłuszne karne (dla CPU), co może trochę dziwić bo niektóre takie faule jak u Ciebie, a na żywo sędzia nie podyktuje karnego za małe przewinienie, które odgwizdałby w środku pola. Za to mam wrażenie, że sędzia pozwala grać bardziej w środku pola, co w Fifie 11 było problemem. Ogólnie jest to raczej +, tylko nie raz zdarzają się sytuację, że przewracający się przeciwnik przewraca później mnie, co denerwuje. Ostatnio też miałem śmieszną sytuację z Impact Engine. Kagawa wykonywał ostatniego karnego i nie trafił, przez co wygrałem i animacja była taka, że Kagwa przyklęknął i zakrył twarz, a Hart ręce w górę i biegnie przed siebie i jak mu przy...walił z kolana w twarz, to aż się Kagawa odchylił do tyłu i jeszcze ten dźwięk :) hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobuje mi się ten nowy system obrony ; /, może to przez przyzwyczajenie do starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Fifa 12 nie będzie siętak przycinała na konsoli jak 11 ? czasem mnie to wnerwia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobuje mi się ten nowy system obrony ; /, może to przez przyzwyczajenie do starego.

Mi też się nie podobał , ale sam przyznaj : ciągłe trzymanie X tak jak w 11 to troche łatwo nie uważasz? Teraz mamy trudniej i poprostu potrzeba czasu :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×