Skocz do zawartości
KopaczK

FIFA 12

Rekomendowane odpowiedzi

Ten dokładny drybling służy chyba głównie do przytrzymania piłki mając na plecach obrońcę i minięcie go. Do dryblowania w twarzą w twarz jest raczej mało przydatny, ale to już musiałby potwierdzić jakiś ekspert. Kilka razy zastawiałem się Pato na skrzydle i gdy jeden obrońca mnie krył i drugi nadbiegał mu z pomocą to dzięki temu udało mi się zrobić tzw. wyjście. Jak chcesz dryblować na małej przestrzeni to popróbuj kombinację L2+R2. Close control, bo tak to się nazywa daje większe możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w opcjach mamy dwie opcje do wyboru, mianowicie chodzi o nowy system defensywny. Mozemy uzywac nowego systemu o nazwie 'tactical defending' oraz 'legacy defending' ktory wystepuje w poprzednich wersjach gry. Moim zdaniem lepiej sie gra ze starym jest o niebo latwiej. Ciekawi mnie to jak to wplynie na gre w sieci.

Właśnie. Ciekawe czy mecze rankingowe będą oparte na nowy czy starym systemie gry w defensywie... :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to ea zepsulo fife wlasnie tym. Mogli to jakos inaczej zrobic i te 2 systemy zjednoczyc w jedno bo ten nowy system jest do bani!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak używacie tego "dokładnego dryblingu', który jest pod przyciskiem L1? :rolleyes:

Próbuje "dryblować" za jego pomocą w różne strony i wypuszczać sobie piłkę, albo ruszam na wyczucie w jakimś kierunku ale w 90% sytuacji tracę piłkę... dry.gif

Pewnie w książeczce dołączonej do Fify 12 będzie to wyjaśnione ale jak ktoś już to ogarnął niech coś na ten temat napiszę.

Z góry dzięki.

http://www.ea.com/soccer/videos/ugc/93356807

http://www.ea.com/intl/football/videos/ugc/93056752

http://www.ea.com/uk/football/videos/ugc/93172985

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to ea zepsulo fife wlasnie tym. Mogli to jakos inaczej zrobic i te 2 systemy zjednoczyc w jedno bo ten nowy system jest do bani!

Po pierwsze to tylko demo u nie reprezentuje finalnej wersji gry... a po drugie wcale nie zepsuło fifę tylko znacznie ją utrudniło bo nie wystarczy trzymać X i czekać aż CPU sam odbierze piłkę naszemu przeciwnikowi... Jak nie umiesz odbierać to trzymaj X i czekaj na niedokładne podanie przeciwnika możesz jeszcze wcisnąć R1 by podwoić krycie...

Myślę że ludzie po prostu denerwują się przez to że czegoś nie potrafią i jest za trudne i ich zniechęca... ale skoro jest za trudne to zawsze można wziąść zagrać kilka meczów na amatorze i powoli stopniowo zwiększać sobie poziom trudności... bo widzę że każdy by chciał odrazu po 3:0 na Legendarnym wygrywać... ale przecież chyba nie o to chodzi...

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie spinaj sie az tak, ten nowy system jest malo realny jak juz ktos to powiedzial. Czasami moi zawodnicy nie wiem co robia.

@Temat

Zauwazylem ze po zmianie na stary system ai cpu jest zupelne inne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

nie spinaj sie az tak, ten nowy system jest malo realny jak juz ktos to powiedzial. Czasami moi zawodnicy nie wiem co robia.

robią dokładnie to co im każesz. A że nie umiesz to się denerwujesz. Ale to już nie jest problem nowej FIFY tylko Twój :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć jak używacie tego "dokładnego dryblingu', który jest pod przyciskiem L1? :rolleyes:

Próbuje "dryblować" za jego pomocą w różne strony i wypuszczać sobie piłkę, albo ruszam na wyczucie w jakimś kierunku ale w 90% sytuacji tracę piłkę... dry.gif

Pewnie w książeczce dołączonej do Fify 12 będzie to wyjaśnione ale jak ktoś już to ogarnął niech coś na ten temat napiszę.

Z góry dzięki.

P.S.

Nie pisałem do teraz o nowym systemie gry w obronie bo mam nadzieję, że trochę go poprawią w pełnej wersji ale muszę to napisać jest on bardzo nierealny i momentami bardzo flustrujący... W demo każdej wcześniejszej Fify grałem po 3-4 godziny pod rząd tutaj 3-4 mecze i muszę wyłączyć konsole bo mam ochotę rzucić padem o ścianę... Zabranie piłki rywalą jest naprawdę wyczynem, zrobienie jakiej kolwiek akcji też graniczy z cudem... Ciekawe jak będzie się grało w wirtualnych klubach. Jeżeli EA myśli, że suwaczki ustawiające poziom gry CPU naprawią sprawę to są w błędzie.

tez tak mialem, obrona do bani ale wszystkiego idzie sie nauczyc , ja poprostu biegam , nie uzywam x, tylko l2 i jak jestem blisko to kolko, po kilku meczach mialem achote nawet nie kupowac fify, ale to opanowalem i teraz stary system jest dla mnie do bani

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jimmyyy8

Kolega chyba lekarstw nie wzial. Czy ktos mowil ze ja sie wkurzam ? powedzialem co mysle i wcale sie nie wkurzam grajac na nowym systemie. Jest nie do pracowany w 'demie' mam nadzieje ze bedzie to lepiej wygladac w pelnej wersji ale to ea wiec mozna sie wszystkiego spodziewac.

Edytowane przez Veezo
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ciekawe czy mecze rankingowe będą oparte na nowy czy starym systemie gry w defensywie... :pardon:

Stary system gry w defensywie będzie dostępny tylko offline i unranked.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stary system gry w defensywie będzie dostępny tylko offline i unranked.

OMG ! To na nowo mamy się uczyć gry w FIFE ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Nie pisałem do teraz o nowym systemie gry w obronie bo mam nadzieję, że trochę go poprawią w pełnej wersji ale muszę to napisać jest on bardzo nierealny i momentami bardzo flustrujący... W demo każdej wcześniejszej Fify grałem po 3-4 godziny pod rząd tutaj 3-4 mecze i muszę wyłączyć konsole bo mam ochotę rzucić padem o ścianę... Zabranie piłki rywalą jest naprawdę wyczynem, zrobienie jakiej kolwiek akcji też graniczy z cudem... Ciekawe jak będzie się grało w wirtualnych klubach. Jeżeli EA myśli, że suwaczki ustawiające poziom gry CPU naprawią sprawę to są w błędzie.

Jestem podobnego zdania co kolega. Uważam, iż ten nowy system gry w obronie jest mocno niedopracowany. Żywię ogromną nadzieję, że tylko w tym demie będziemy odczuwać tego skutki. Dla przykładu: niewytłumaczalna jest dla mnie sytuacja, w której Nesta (postawny obrońca) wbiega z impetem w filigranowego Messiego, a ten jak gdyby nigdy nic, zupełnie niewzruszony biegnie sobie dalej na bramkę i oddaje skuteczny strzał. Gram na razie z CPU na klasie światowej i jest dość ciężko. Nie miałem jeszcze okazji zagrać z żywym przeciwnikiem, więc nie wiem jak to wygląda. Teraz z innej mańki. Zauważyliście, że z obojętnie jaką siła piłka wpada do bramki, zawsze jest taki sam odgłos siatki? Wiem, że to szczegół ale jest :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troche forum i także mam problemy z grą w defensywie. ale panowie nie ma co z tego robić problemu , to wymaga czasu i systematycznej pracy. Gra w def, jest o niebo realniejsza niż dobrze znany pressing i trzymanie "x" z 11nastki. Pozatym system kolizji - przereklamowany. Dokładny drybling-przereklamowany. Ogólnie nowa fifa to żadna rewolucja. Jest to bardzo dobra gra oczywiście ,podobnie jak PROEVO w tym roku

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytałem troche forum i także mam problemy z grą w defensywie. ale panowie nie ma co z tego robić problemu , to wymaga czasu i systematycznej pracy. Gra w def, jest o niebo realniejsza niż dobrze znany pressing i trzymanie "x" z 11nastki. Pozatym system kolizji - przereklamowany. Dokładny drybling-przereklamowany. Ogólnie nowa fifa to żadna rewolucja. Jest to bardzo dobra gra oczywiście ,podobnie jak PROEVO w tym roku

Masz rację co do nowej defensywy.

EA dało nam po prostu więcej możliwości niż wcześniej - żeby lepiej się bronić. Jak ktoś opanuje czego kiedy używać to będzie się bronić DUŻO lepiej niż w FIFA 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa z roku na rok jest coraz trudniejsza, ciągle coś trzeba opanowywać. I nie jest to kwestia rozegrania kilku czy kilkunastu meczy aby jako tako ogarnąć nowe zmiany. Zaczyna mnie to wkurzać bo gdy nie masz z byt wiele czasu to nie pograsz sobie w grę dla samej radochy. Czyżby fifa tylko dla no-lifów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem ustwienia kontrolera w obronie na te z 11 pod x odbior pod o presing i odrazu gra sie lepiej, tylko w ataku nadal mi ciezko strzelic brame:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komu sie nie podoba - został jeszcze PES.Pograjcie z żywym przeciwnikiem,bo CPU jedzie nas jak chce,dopiero gdy zagracie z kimś kto również nie może ogarnąć nowego systemu - wtedy wam się spodoba.Zagrałem już z 15 meczy,4 z żywym przeciwnikiem,i jest dobrze.Wczoraj po 4 meczach z kolegą wróciliśmy na 2 mecze do fify 11 i było to jakieś dziwne.Podchodziłem,zabierałem,i dziękuje,

Powiedzcie tak - ile razy będziecie grać z CPU na pełnej wersji?Nie mówić w karierze - ok,ale jest jeszcze symulacja meczu,a jak komuś nadal o nie pasuje,to mówie - grajcie w pesa.

Edytowane przez DeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągłe trzymanie X żeby odebrać piłkę psuło cała zabawę online bo od razu leciało na Ciebie dwóch przeciwników na auto aim. Teraz jak mamy Tactical Defending to i odbieranie jest jakby w opcji manualnej i z tego względu gra będzie trudna do opanowania... Zresztą powiem tylko tyle że w poprzednich Fifach by odebrać wystarczyło trzymać pada jedną ręką i kciukiem trzymać X... można było w tym czasie spokojnie napić się piwa bo CPU wykona za Ciebie robotę w odbiorze... zresztą to samo w PESach... jak komuś się nie podoba że się musi trochę wysilić to w nowym PESie został stary system z trzymaniem X więc nie widzę przeszkód żeby grać w PESa...

Ktoś tu pisze że co roku trzeba się uczyć od nowa grania... i bardzo dobrze, dzięki temu gra się szybko nie znudzi i nie jest to jak niektórzy mówią "odgrzewany kotlet", jak dla kogoś jest za trudne to przecież jest poziom amator i tam nawet ktoś kto mało gra sobie spokojnie poradzi poradzi... ja osobiście lubię wyzwania i czuję większą satysfakcję jak pokonam trudniejszego przeciwnika...

Zobaczcie co się dzieję jak obrońca idzie "na raz" zamiast trzymać leki dystans i wyczuć odpowiedni moment do odbioru... Ja wiem że to Messi który jest mistrzem tego typu rajdów i zwodów balansem ciała ale w Fife 11 było tak że ktoś trzymał X i biegł by odebrać piłkę i wystarczyło w odpowiednim momencie zrobić jakiś zwód bądź rulete i już mieliśmy go za sobą... teraz możemy kręcić tricki zwody itp a obrońca nadal może być przed nami i czekać na odpowiedni moment...

http://www.youtube.com/watch?v=jenupVFSzjs&feature=player_embedded#!

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie to tego precyzyjnego dryblingu używa się operując delikatnie lewym analogiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak używaj bardziej L2+R2, a nie L1... Już zaczynam to ogarniać.

Kolejny minus nowej Fify to strasznie duża liczba żółtych kartek... Kartki są za wszystko praktycznie... Zupełnie jakbym grał w PES`a. :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy system obrony jest świetny, w końcu skończy się gra tylko i wyłącznie presingiem. Precyzyjny drybling ten pod L1 też jest super sprawą i świetnie się sprawdza na 16-18 metrze pod bramką rywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś zbieg okoliczności bo na 30-40 meczów miałem może z 4-5 kartek w tym jedną czerwoną... aczkolwiek mało gram wślizgami :)

Wydaje mi się, że sędziowie często gwiżdżą dziwne faule. Ostatnio bardzo czysto trafiłem wślizgiem, a sedzia dopatrzył się faulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fifa z roku na rok jest coraz trudniejsza, ciągle coś trzeba opanowywać. I nie jest to kwestia rozegrania kilku czy kilkunastu meczy aby jako tako ogarnąć nowe zmiany. Zaczyna mnie to wkurzać bo gdy nie masz z byt wiele czasu to nie pograsz sobie w grę dla samej radochy. Czyżby fifa tylko dla no-lifów?

Jeśli nie masz czasu grać w Fifę to zmień poziom na amatora lub na stary system obrony. Nikt ci nie każe grać na siłę. Twoim kumplom też nie będzie się chciało pewnie uczyć nowego, więc po problemie. A jeśli będziesz chciał pograć sam to na pewno znajdzie się kilku online którzy też nie chcą się nauczyć nowego lepszego trybu.

Chris de la Rosa, idealnie to ująłeś w drugim akapicie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×