Skocz do zawartości
KopaczK

Dragon`s Dogma

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie siedzę w lesie :) Z bandytami trochę mi zeszło. Notka dla siebie: nie lecieć na singla z drabem w hełmie i z tarczą - przetestowane na czterech zgonach pod rząd ;)Cosik szybko level leci - mam już chyba dziewiąty po godzince, czy dwóch. Cała nadzieja w większych gadzinach.

Moby się respawnują a to cholerne ksiażycowe zielsko? Kali potrzebować jeszcze jedna sztuka wodorosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tytuł po paru godzinach robi sie za prosty... ostatecznie jedyną wymagającą lokacja jest dodatkowa wyspa... za pierwszym podejściem, po przejściu podstawki musiałem spassowac, kupilem na premiere dark arisen ogrywajac sporo wczesniej podstawke... dopiero po ng+ miałem szansę ją ograć... grę polecam i uważam za bardzo udany eksperyment o którym rozpisalem sie bardziej pare stron temu... jak coś służę pawnem healerem ktory wyprowadzi was z najgorszych tarapatów (robiony pod buffy, leczenie i wspieranie party - masa znajomych z psn brała go przez całą grę do pomocy...

 

Na hardzie dopiero po kilkudziesięciu h można w miare beztrosko poruszać się po mapce, no chyba, że bierze się za darmo pawny znajomych na wysokim levelu, ale jaki w tym sens. 

 

Co do pawnów to niektórzy robią naprawde dobre pionki i czasami biegałem z tymi samymi, nawet jak różnica levelu wynosiła już 30 i dawali rade, tylko trzeba troche poszukać. Najważniejsze, żeby zwracać uwage na inclination - jeśli bierzemy jakiegoś warriora i ma on np. 1 guardian, 2 medician, to mały pożytek z niego, bo będze się tylko pałętał pod nogami. A takich jest najwięcej bo wielu graczy nie przykłada wagi do inclination i skupiają się na wysokich statach, a potem taki DPS czy tank się kręci jak smród w gaciach bo zamiast zrobić użytek z wielkiego miecza i wysokiego str. chciałby uleczyć a nie ma czym albo chciałby ochronić a nie ma kogo.

 

A 3 etap w Bitterblack Isle to już hardkor na miare DS-ów, na dzień dobry powitały mnie 3 Garmy, Licz i Śmierć na raz, w jednym, nie największym pomieszczeniu. Trza było spi***alać :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się ciągle wacham czy to odpalać, gre niby pobieram ale jakoś strasznie negatywnie nastawiony jestem po tych paskudnych demach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci pisałem, że miałem to samo a zagrywam się bez opamiętania. Miejscówki, klimat, rozgrywka i hardkor w Bitterblack Isle czasami do złudzenia przypominają DkS. Więc nie pier**ól tylko odpalaj czem prędzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra to jedna z czterech GOTG. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schranz olej tego battleshita3... graj w coś dla porządnych ludzi (dragons dogma takowym tytułem jest)...

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta gra jest niestety już za łatwa. Obecnie gram jako Mystic Knight (swoją droga polecam)lvl 72  w NG + i taką chimerę zabijam dwoma hitami :( Az musiałem odesłać wszystkich pionków. 

Edytowane przez Kentucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 3 pozostałe?

Demons Souls, Dark Souls i Siren. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na który poziom jest ta wyspa z DLC?

 

Poszedłem tam na 10 lvl-u, exp szybko leci, całkiem przyzwoity sprzęt w skrzynkach, dziesięć lvli szybko wpadło. Nie wiem jedynie jak pokonać tego węża w skrzynce, chyba trzeba mieć mase potionów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa miejscówka jak dla mnie jest mega miodna, klimacior, dopakowane bossy, zdobywanie nowego ekwipunku i rozszerzony upgrade, a najlepszy patent jest taki, że po pokonanych mobach zostaje gnijąca padlina która czasami zwabia jakiegoś uber moba, ekran na chwile ciemnieje, kolory blakną i z kata stajesz się ofiarą. Jak narazie 4 się tak pojawiło i pojechali mnie równo a po świecie z podstawki biegam już swobodnie i nikt mi nie fiknie. Jest wyzwanie jest zabawa. Jak zdobęde lepszy sprzęt to zrobie sobie Dark Souls mode, zapuszcze się tam assassinem, sam bez pawnów :P

Jak dla mnie to Dark Souls nie było trudne, ale to przez podejście wyuczone w Demons. I tutaj jest podobnie - nie na hurra do przodu tylko powoli acz konsekwentnie :biggrin: Brakowało mi tutaj ciekawszych questów ala ten z gryfem, za dużo jest "idź-zabij-wróć". Pobiorę, ale ogram dodatkową wyspę dopiero w zimę jak będę miał czas. Akurat żeby narobić sobie smaku na Dark Souls II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach gry i mam kilka pytań:

1. Jak włączyć tryb multiplayer? Patrzyłem, że są opcje sieciowe.

2. Czy będę mógł stworzyć sobie kolejną postać pomocnika? I ile ogólnie będę mógł mieć osób w mojej ekipie?

3. Czy jest jakaś możliwość przełączania się między postaciami? Bo można je ulepszać, kupować ekwipunek więc czy można nimi jakoś zagrać.

 

Co do samej gry to nie wiem czy jestem taki słaby jako gracz, czy moja postać jest tak beznadziejna, ale mam 14 lvl i chcę zrobić misję w podziemiach tych dwóch pierwszych wielkich miast, ale niestety rozwalają mnie z łatwością tamtejsze stworki (krokodyle-ludzie 1-wsze miasto; szkieletony 2-gie miasto). Próbuję zrobić misję w jakimś lesie( jedna z tych pierwszych co dostajemy; chyba) i nie mogę się przedrzeć przez bandę rozbójników. Więc trochę zaczyna mnie to drażnić bo to są misje z samego początku gry, a potworki są zbyt mocne w stosunku do moich postaci.

Graficznie to to wygląda przeciętnie, ale jak zauważyłem to wszystkie rpg-i wyglądają graficznie słabo w stosunku do reszty. Jedynie podoba mi się wschód słońca, ładnie gra światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach gry i mam kilka pytań:

1. Jak włączyć tryb multiplayer? Patrzyłem, że są opcje sieciowe.

2. Czy będę mógł stworzyć sobie kolejną postać pomocnika? I ile ogólnie będę mógł mieć osób w mojej ekipie?

3. Czy jest jakaś możliwość przełączania się między postaciami? Bo można je ulepszać, kupować ekwipunek więc czy można nimi jakoś zagrać.

 

Co do samej gry to nie wiem czy jestem taki słaby jako gracz, czy moja postać jest tak beznadziejna, ale mam 14 lvl i chcę zrobić misję w podziemiach tych dwóch pierwszych wielkich miast, ale niestety rozwalają mnie z łatwością tamtejsze stworki (krokodyle-ludzie 1-wsze miasto; szkieletony 2-gie miasto). Próbuję zrobić misję w jakimś lesie( jedna z tych pierwszych co dostajemy; chyba) i nie mogę się przedrzeć przez bandę rozbójników. Więc trochę zaczyna mnie to drażnić bo to są misje z samego początku gry, a potworki są zbyt mocne w stosunku do moich postaci.

Graficznie to to wygląda przeciętnie, ale jak zauważyłem to wszystkie rpg-i wyglądają graficznie słabo w stosunku do reszty. Jedynie podoba mi się wschód słońca, ładnie gra światło.

 

Możę weź lepsze pawny, mnie na razie draźni mała czytelność questów i dosyć słaba praca kamery, poza tym jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach gry i mam kilka pytań:

1. Jak włączyć tryb multiplayer? Patrzyłem, że są opcje sieciowe.

2. Czy będę mógł stworzyć sobie kolejną postać pomocnika? I ile ogólnie będę mógł mieć osób w mojej ekipie?

3. Czy jest jakaś możliwość przełączania się między postaciami? Bo można je ulepszać, kupować ekwipunek więc czy można nimi jakoś zagrać.

 

Co do samej gry to nie wiem czy jestem taki słaby jako gracz, czy moja postać jest tak beznadziejna, ale mam 14 lvl i chcę zrobić misję w podziemiach tych dwóch pierwszych wielkich miast, ale niestety rozwalają mnie z łatwością tamtejsze stworki (krokodyle-ludzie 1-wsze miasto; szkieletony 2-gie miasto). Próbuję zrobić misję w jakimś lesie( jedna z tych pierwszych co dostajemy; chyba) i nie mogę się przedrzeć przez bandę rozbójników. Więc trochę zaczyna mnie to drażnić bo to są misje z samego początku gry, a potworki są zbyt mocne w stosunku do moich postaci.

Graficznie to to wygląda przeciętnie, ale jak zauważyłem to wszystkie rpg-i wyglądają graficznie słabo w stosunku do reszty. Jedynie podoba mi się wschód słońca, ładnie gra światło.

W tej grze nie ma multi (największa wada). Możesz tylko pożyczać pomocników od znajomych z PSN. Co do "za mocnych stworków" - nie grałeś nigdy w takiego erpega ? Tu "nie ma" fabuły, tutaj jest farma i zdobywanie coraz lepszego oręża. Nie możesz pokonać stworków ? Znaczy, że te tereny nie są dla ciebie. Wróć, nabij z 5 leveli i od razu poczujesz różnicę. 

Co do grafiki to powiem nawet, że wygląda słabo, postacie, NPC czy przeciwnicy to wręcz PS2. Ogólnie to nie ma tu na czym oka zawiesić poza największymi przeciwnikami. To wszystko za dnia, bo w nocy wygląda to obłędnie, świetna gra cieni, genialny klimat. Tylko weź lampkę i paliwo, bo tutaj noc to na prawdę noc i często nie będziesz nawet widział przeciwnika kiedy cię zaatakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza pożyczaniem pawn'ów jest jeszcze tylko jedna opcja online...a dokładniej przeciwnik którego biją wszyscy i z każdą generacją staje się silniejszy. Mowa tutaj o Ur-Dragonie czyli w skrócie Urdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza pożyczaniem pawn'ów jest jeszcze tylko jedna opcja online...a dokładniej przeciwnik którego biją wszyscy i z każdą generacją staje się silniejszy. Mowa tutaj o Ur-Dragonie czyli w skrócie Urdzie.

To raczej taki smaczek niż coś w 100% online, ale fakt, zapomniałem o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam
mam problem z pobraniem tej gry, przy 92% zacielo sie i od 2h nic sie nie dzieje, nie wyskakuje zaden bład i nie idzie do przodu, spotkał sie ktos z tym problemem. zresetowac konsole czy dac jej jeszcze troche czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku godzinach gry i mam kilka pytań:

1. Jak włączyć tryb multiplayer? Patrzyłem, że są opcje sieciowe.

2. Czy będę mógł stworzyć sobie kolejną postać pomocnika? I ile ogólnie będę mógł mieć osób w mojej ekipie?

3. Czy jest jakaś możliwość przełączania się między postaciami? Bo można je ulepszać, kupować ekwipunek więc czy można nimi jakoś zagrać.

 

Co do samej gry to nie wiem czy jestem taki słaby jako gracz, czy moja postać jest tak beznadziejna, ale mam 14 lvl i chcę zrobić misję w podziemiach tych dwóch pierwszych wielkich miast, ale niestety rozwalają mnie z łatwością tamtejsze stworki (krokodyle-ludzie 1-wsze miasto; szkieletony 2-gie miasto). Próbuję zrobić misję w jakimś lesie( jedna z tych pierwszych co dostajemy; chyba) i nie mogę się przedrzeć przez bandę rozbójników. Więc trochę zaczyna mnie to drażnić bo to są misje z samego początku gry, a potworki są zbyt mocne w stosunku do moich postaci.

Graficznie to to wygląda przeciętnie, ale jak zauważyłem to wszystkie rpg-i wyglądają graficznie słabo w stosunku do reszty. Jedynie podoba mi się wschód słońca, ładnie gra światło.

Gdzie dokładnie jest ta misja ze szkieletami?

Też mam czternasty level i namęczyłem się sporo z bandytami. Pierwsza noc zastała mnie w lesie - był klimacik, oj był.

Z cyklopem też sporo mi zeszło, faktycznie lepiej podbić level zanim zapuścisz się dalej. Ja póki co łażę po okolicy, przeczesują przybrzeżne ruiny i expie na goblinach.

Podpinam się też do pytania - czy w późniejszym czasie można będzie zmienić klasę pionka i ewentualnie jego facjatę?

Edytowane przez kovacs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasę można w głównym mieście, a pionki i NG+ to byłby spoiler :) Jak cała fabuła mi wisiała tak zakończenie ryje beret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się dopiero pobrało, więc jutro pewnie spróbuję.

 

Jak jest z "miodzikiem" w grze, jest coś takiego że jeszcze godzinka i kończę. a schodzą 4h czy trzeba ją sobie dozować w małych dawkach? (demka były koszmarne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest pozytywne wow jak najbardziej... może i nie rpg generacji ale kawał porządnie zrobionego rzemiosła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×