Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

to nie jest takie hop - siup , że sobie gracze zażyczą i Kazu wstawi furkę, nie mają wykupionych licencji i nie będzie Porshe , jak nie było dotychczas. Nie bronie GT5 , sam się wkurzam z tym przesuwaniem premiery, ale jak ktoś zna historie serii GT to wie, że Porshe występowało tylko jako RUF, bo nigdy licencji PD nie uzyskało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest takie hop - siup , że sobie gracze zażyczą i Kazu wstawi furkę, nie mają wykupionych licencji i nie będzie Porshe , jak nie było dotychczas. Nie bronie GT5 , sam się wkurzam z tym przesuwaniem premiery, ale jak ktoś zna historie serii GT to wie, że Porshe występowało tylko jako RUF, bo nigdy licencji PD nie uzyskało

ja wiem i ja rozumie ze licencja jest potrzebna :). mowie tylko ze szkoda ze nie ma porsche, a nie ze bezwzglednie ma byc porsche i tak sie stanie bo gracze sobie zazycza.

juz dajmy se siana z tym porsche. ja tu sie mialem GT5 juz nie interesowac do premiery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawi mnie czemu tam nie ma zadnego newsa o premierze we wrzesniu w usa

Bo to plotka wyssana z palca. Amazon (czy tam inny sklepik, czy nie wiadomo co, w każdym razie nie PD ani nie Sony) sobie taką wstawił i nagle głośno na całym świecie, że premiera we wrześniu...

Na gtplanet nie wstawiają takich bzdur bo wystarczy wejść na forum, żeby zobaczyć jakie mają zdanie o fałszywych datach wydania.

Jedyna data w jaką wierzyłem to była ta 31 Marca bo była ogłoszona przez PD, teraz powiedzieli że przesunęli i nic więcej innego.

Cała reszta to tylko zwykłe domysły. A kto wierzy w plotki to już jego sprawa.

Obecny stan jeśli chodzi o datę to póki co TBA (to be announced), a nie żaden wrzesień, itd.

Co do Porsche to nigdy za tą marką nie przepadam, RUF'ami też tylko jeździłem jak była taka potrzeba, dlatego osobiście w ogóle nie poczuje braku tej marki.

No, ale dla fanów to już zupełnie inna sprawa, ale mogli się z tym liczyć jako, że Porsche nigdy w GT nie było. I tak zrobili postęp, że jest Ferrari czy Lamborghini.

Podobno Porsche ma tam jakąś umowę z M$, i że nie może być tej marki w exclusivach na PS3. No, ale jak jest naprawdę to pewnie nigdy się nie dowiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[dygresja] Chłopaki, Porshe sie inaczej pisze :P [/dygresja]

No nieeee.. Patryk.. Wychrzaniaj z tym postem... popsułeś mi zajawke! :)

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe XD Wybacz :)

Standardowy błąd przy niemieckich nazwach, z tym "sch" w nazwach.

Tak samo większość pisze "Shumacher", a piszę się "Schumacher" :P

No, ale w nauczyciela to nie będę się bawił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę uwierzyć , że taka firma jak Porsche sprzedała się M$'owi...)) Ale faktycznie , ta umowa dotycząca MS i Porsche wydaje się być dosyć wiarygodna , bo już np w multiplatformowym NFS'ie mamy Porsche , w Forza 3 , a w GT nie ma z jakiegoś powodu... w ogóle to Porsche jakąś dziwną politykę prowadzi. Np w przypadku Forza Motorsport 3 , to zabronili dla developera chwalenia się screenami z ich samochodami. I tak oto aż do premiery nie zobaczyliśmy żadnego oficjalnego screena z Porsche... :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy porsche nie ma czasem 10 letniej umowy na wyłączność tej marki dla EA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche będzie w postaci marki RUF. Tak było w KAŻDYM GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, te cztery zdjęcia do których podałem linki wczześniej to jednak nie są nowe zdjęcia :/  teraz wytrawni tropiciele GT5 mówią ze to zdjęcia z TGS z 2006 roku :( no ale cóż, aż tak daleko wstecz moje zainteresowanie GT nie siegało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koledzy wyżej właśnie o tym piszą, że jest RUF, a nie oryginalne Porsche.

A to, że RUF to przerobione Porsche to przecież wszyscy gracze Gran Turismo dobrze wiedzą.

Ale tu chodzi o oryginalne Porsche bez żadnych przeróbek.

Swoją droga to udało mi się załatwić amerykański numer "Official Playstation Magazine" z plakacikiem Gran Turismo5 !

Rzecz jasna nabędę go dopiero w połowie lutego, ale przynajmniej mam świadomość, że będę go mieć na 100%.

Może oprawię sobie plakacik w antyramę i powieszę ładnie na ścianie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja chyba jestem zboczony, bo zawsze w serii GT podobało mi się że zawiera wiele wersji teoretycznie tego samego samochodu :D

I jeżeli w tej odsłonie będzie po 20 różnych wersji lancerów, imprez i skyline to będę zadowolony, i po cichu liczę że tak właśnie będzie...

Mam nadzieję że dorzucą jeszcze Forestera STI :D

Edytowane przez rydz87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Necie pojawiły się informacje jakoby GRAN TURISMO 3D czyli wersja trój wymiarowa pojawiła się póżnym latem ponieważ wtedy Sony wyda swoje pierwsze Telewizory 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Necie pojawiły się informacje jakoby GRAN TURISMO 3D czyli wersja trój wymiarowa pojawiła się póżnym latem ponieważ wtedy Sony wyda swoje pierwsze Telewizory 3D.

Nie ma czegoś takiego jak wersja trójwymiarowa GT.

Możesz pewnie przełączać tryb jak w avatarze.

Czyli w zasadzie już wiemy na czym stoimy. Jak bedzie tv bezie i gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Warto jeszcze kupić Gran Turismo 5 Prologue czy lepiej czekac na premiere?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Warto jeszcze kupić Gran Turismo 5 Prologue czy lepiej czekac na premiere?

Zależy za ile. Za jakieś 30-40zł można pograć. Ale jeśli musiałbyś zapłacić więcej to lepiej poczekać, albo kupić Ferrari Challenge...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Warto jeszcze kupić Gran Turismo 5 Prologue czy lepiej czekac na premiere?

Z doświadczenia ci powiem że czekać na premierę nie warto!

podejrzewam że do czasu wypuszczenia gry przejdziesz prologue 2x.

poza tym mają być jakieś bonusy w gt5 (prawdopodobnie troche wiecej kasy na start) dla tych co przejdą gt5:p, a dodatkowo jak cie oczaruje prolog to bedziesz bardzo miło zaskoczony docelowym gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj bo ponoc jeszcze 10 % im zostalo.... tego nie bedzie mozna z forza porownac bo robia gt ile ? 2-3 dluzej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik pokazuje równocześnie prawdziwy przejazd oraz ten z Gran Turismo.

Przedstawienie nowej funkcji Data Logger Visualization Technology, która to niby ma pokazywać prawdziwe przejazdy w świecie Gran Turismo.

Naprawdę jesteśmy już blisko prawie, że idealnego odwzorowania.

Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Kiedy jechał po tarce w prawdziwym przejeździe to widać, że po niej jechał, kamera trzęsła się jak należy, a w GT sielankowy nastrój :)

Odrobinkę dynamiki by nie zaszkodziło GT, ale i tak ślinka cieknie jak cholera już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik pokazuje równocześnie prawdziwy przejazd oraz ten z Gran Turismo.

Przedstawienie nowej funkcji Data Logger Visualization Technology, która to niby ma pokazywać prawdziwe przejazdy w świecie Gran Turismo.

Naprawdę jesteśmy już blisko prawie, że idealnego odwzorowania.

Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Kiedy jechał po tarce w prawdziwym przejeździe to widać, że po niej jechał, kamera trzęsła się jak należy, a w GT sielankowy nastrój :)

Odrobinkę dynamiki by nie zaszkodziło GT, ale i tak ślinka cieknie jak cholera już.

O żesz ja cie nie ebie... powiedziałbym nawet że GT wygląda nieco lepiej :)

Nawet tak samo kierownica chodziła... wow.. widać było w niektórych momenctach że gt troche wyprzedza pierwowzór dlatego wstawki porobili ale i tak jestem pod wielkim wrażeniem.. no i faktycznie mogło by się troche w środku trząść ale pewnie grupa ludzi nie wiedzących o co chodzi pisała by że GT jest be bo się jeździ na kwadratowych gumach...

Teraz jeszcze zwróciłem uwagę... ależ rewelacyjnie jest zrobiona gra światła w środku. wielkie brawa!

Edytowane przez Ch3rrY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien, że jakby tak puścić na dużym ekranie jakiś replay z Gran Turismo, lub coś podobnego do w/w filmiku, to niejeden by powiedział, że to prawdziwe nagranie z toru.

Dlatego można być dumnym, że dożyliśmy takich czasów, w których powoli zaczyna się mylić rzeczywistość prawdziwą z tą wirtualną.

Tiaa...grupki fanatyków, którzy mimo wszystko znajdą argument do narzekania...jak ja ich uwielbiam słuchać.

Szczególnie temat o teksturach drzew, czy trawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że gra wygląda niemal jak real jest jak najbardziej ok. Jednak ja tego realizmu najbardziej oczekuję po odczuciach z gry na kierownicy, po grze robionej tak długo i nazywanej symulatorem jak zrobią coś gorszego niż rFactor z pluginem realfeel to będzie śmiech :) Ale jestem dobrej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie mogę się doczekać odcinka Top Gear'a, gdzie porównają GT do rzeczywistości, czasy na ich oryginalnym torze czy cokolwiek innego. Oby taki odcinek powstał :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej liczę na tory, które były w GT1 i GT2.

Takie tory jak Special Stage, które były rozgrywane w nocy.

Wiem, że były potem również, ale jakoś z pierwszych części GT najbardziej mi zapadły w pamięć.

Special Stage oraz Trial Mountain to najlepsze tory z Gran Turismo wg mnie.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie tego loggera:

1. ripleje z zewnątrz, najazdy kamery robią wrażenie - jest świetnie

2. porównanie z kokpitu wypada słabiutko - od razu widać, że jakoś jest sztucznie, brak wstrząsów, ręka na kierownicy zupełnie inaczej pracuje niż u prawdziwego kierowcy, refleksy światła uboższe.

No cóż, żadna platforma nie wygeneruje fotorealistycznego obrazu, to niemożliwe, ale to co oferuje GT5 pod względem grafiki (o reszcie się nie wypowiadam i nie wypowiem, bo jeżdżę motocyklem a nie samochodem) jest i tak niesamowite. Trochę więcej "życia" by się przydało w kokpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. porównanie z kokpitu wypada słabiutko - od razu widać, że jakoś jest sztucznie, brak wstrząsów, ręka na kierownicy zupełnie inaczej pracuje niż u prawdziwego kierowcy, refleksy światła uboższe.

co ty gadasz.. chyba nie spodziewasz się że w GT bedzie to lepiej zrobione niż jest w rzeczywistości.

Pokaż grę która choć trochę ma tak odwzorowany kokpit i promienie słoneczne wpadające do środka.

refleksy światła uboższe? Zwróć uwagę również że to było kręcone zwykłą kamerą.. w niej widać czasem białe niebo.. w gt i realu masz niebieskie, wiec trzeba wziąć na to poprawkę.

W zasadzie w tym linku chodziło o odwzorowanie trasy co trzeba powiedzieć że całkiem fajnie im wyszło.

Nawet te dwie góry na końcu prostej tak samo na siebie nachodzą biorąc pod uwagę perspektywę.

W sumie jak się jedzie samochodem to głowa się tak nie trzęsie jak przymocowana kamera w środku ale mimo wszystko powinni dodać jakiś efekt czucia prędkości, to fakt. Zawieszenie super ekstra miękkie.

PS. ręka chodzi prawie identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×