Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem co bym chciał , a czego mi brakowało w GT Psp i Prologue'u . Po za zwykłymi wyścigami po torze , polatałbym sobie jeszcze samochodami wrc przez jakiś las czy inne pole - to jest raz , dwa - bardzo brakowało mi tras w mieście , na trailerach widziałem , że tu jakieś będą , trzy - marzą mi się wyścigi w nocy - też mają być , i cztery - zmienne warunki . Nascar czy f1 rzeczywiście mało mnie interesują ( jako pojazdy ) , ale po torach do tych zawodów też chętnie się przejadę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pięknie pokazujecie to o czym pisalem w wcześniejszych rozmowach i o czym poniekąd mam racje. Nikt nie wspomniał o tym jak bardzo chciałby pojeździć w nascar czy samochodem wrc czy boilidem czy podriftowac .Czy widzicie różnice miedzy tym co będzie, a tym co będziecie robić.

Większość nawiązuje do samochodów codziennych czego tez jestem za i chciałbym żeby tylko tak było. I było by dobrze robiąc samochody normalne przekształcając je w sportowe i ścigać się na światowych torach To po co komu nascar F1 wrc

Jak można by było już grac .

Robisz konkurencję swoim autkiem dla istniejących już aut wyścigowych.

A NASCAR , WRC czy F1 to takie miłe dodatki , bo wiadomo , że większość wyścigów w Gran Turismo to jednak wyścigi aut zwyczajnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz konkurencję swoim autkiem dla istniejących już aut wyścigowych.

A NASCAR , WRC czy F1 to takie miłe dodatki , bo wiadomo , że większość wyścigów w Gran Turismo to jednak wyścigi aut zwyczajnych.

Przez te mile dodatki tracisz na kodzie gry na zapis innych czynosci ktore mogly by usprawnić w jeszcze lepszy realizm.

Sam widzisz to tylko mile dodatki nic ważnego wiec po co się tym zajmować prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jazda zwykłymi autami jest jeszcze lepsza niż tymi super sportowymi brykami, bo jadąc np takim audi a3 mam porównanie w jaki sposób auto zachowuje się w grze jak i w rzeczywistości. Nie mówię tutaj o karkołomnych zakrętach ale o osiągach np. przyśpieszeniu itd. Poza tym bardzo miło wygrywa się wyścigi autem którym na co-dzień jeździmy np do pracy :thumbsup:

Poza tym to właśnie jazda słabszymi samochodami potęguje wrażenie mocy samochodów sportowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto jakiem jest graczem i czego oczekuje mi na pewno będzie zależeć na tym zęby się ścigać z najlepszymi mocnymi autami dlatego stawiam na wysoki realizm i to co w wyścigach najlepsze.

Gdyby NFS Shift miał model jazdy z GT5 byłby dla mnie jak w mordę strzelił a grafikę z GRID i na to czekam z utęsknieniem. Są te samochody co powinny być zwykle do tuningu przystosowane do wyścigów

GT5 idzie trochę w toce 3

Przypomnijcie sobie jaka Toca byla kiedys a jaka jest teraz na PS2

Edytowane przez SniperLeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ciekawiej by było samemu przygotować sobie dowolne auto spośród tysiąca i nim się ścigać? Po co Ci gotowe modele , skoro możesz sam od podstaw sobie swój wymarzony wózek zrobić. Jeśli chcesz , to ścigasz się Golfem , jeśli wolisz Ferrari , to męczysz Ferrari. A najlepsze jest to , że takim zlomem po odpowiednich modyfikacjach możesz zostawić wszystkie mityczne Ferrari w tyle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ciekawiej by było samemu przygotować sobie dowolne auto spośród tysiąca i nim się ścigać? Po co Ci gotowe modele , skoro możesz sam od podstaw sobie swój wymarzony wózek zrobić. Jeśli chcesz , to ścigasz się Golfem , jeśli wolisz Ferrari , to męczysz Ferrari. A najlepsze jest to , że takim zlomem po odpowiednich modyfikacjach możesz zostawić wszystkie mityczne Ferrari w tyle. :)

A czy NFS Shift nie ma tej cechy zaczynając od zwykłego auta czy on ma 1000 nie ma te zwykle najbardziej popularne i to wystarczy

Edytowane przez SniperLeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby są jakieś tam auta zwyczajne. Ale ubogi ten wybór. Ja to chyba jednak wolę ten 1000 autek... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby są jakieś tam auta zwyczajne. Ale ubogi ten wybór. Ja to chyba jednak wolę ten 1000 autek... :D

Coś kosztem czegoś inni chcą 1000 inni mocna scigałkę

Każde zaprojektowane auto to duży kawałek kodu który mógłby być nawet przeznaczony do rozbicia całkowicie szyby podczas uderzenia

to jest kawałek dla tych którzy kochają normalne samochody i będą je eksploatować w GT5

Edytowane przez SniperLeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś kosztem czegoś inni chcą 1000 inni mocna scigałkę

Każde zaprojektowane auto to duży kawałek kodu który mógłby być nawet przeznaczony do rozbicia całkowicie szyby podczas uderzenia

to jest kawałek dla tych którzy kochają normalne samochody i będą je eksploatować w GT5

GT z tym 1000 aut nadal jest mocną ścigałką , a raczej będzie , bo co do odwzorowania fizyki jazdy to chyba nikt nie ma obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5 na tle innych gier wyróżnia to że ma samochody których nigdy nie dadzą w innej grze np. Civic V.gen.... Czy jakieś starsze modele BMW. Alfy romeo czy Lanci. Jeżeli tak bardzo chcesz jeździć super Autami to weź byle jaką gre i na pewno znajdziesz to co chcesz .... ferrari, astony, bugatti, jaguary... W każdej grze zawsze były super auta które się jak nie patrzeć przejadły trochę ze względu na to, że w każdej nowej odsłonie jakiejś gry się na bank znajdą ;] A w GT tak jak wielu napisalo mozemy sobie pośmigać "normalnymi" samochodami dla przeciętnego Kowalskiego i sprawdzić co potrafią i jaką mają charakterystykę. Tak więc GT5 dzięki takiej liczbie modeli góruje nad innymi grami... Fakt pewnie w nowym GT5 bedzie tych kilka modeli skylina corolli ale na pewno znajdzie się kilka europejskich klasyków.... Którymi warto pojeździć.... Co do WRC i Nascara to warto będzie zobaczyć jak to wyszlo w GT5 ale nie wiem czy zrobi to furore w Europie ;]

PZDR siroccoxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikomu nie zależy na realistce wgnieceń na realistce motywów jakie są w wyścigach Dla mnie możne to być gra tylko z normalnymi samochodami ale żeby to miało ręce i nogi. Jasne ze jest to niesamowite pojeździć starymi samochodami itp ale nie zapominajmy ze to gra wyścigowa a nie muzeum dla 50 latków

Uderzenie w bandę w stylu GT5 powinno się kończyć odrazu kasacja auta nawet normalnym a tego nigdy nie bedzie. Jak kiedys powiedział Kazunori Yamauchi produkując 4 cześć" nie chce by tak piękne samochody się rozbijały" Może w 7 odsłonie coś się ruszy

Np TOCA3 jak na ps2 dala mistrzostwo jeśli chodzi o uszkodzenia był cały mechanizm zniszczeń ( stan zawieszenia układu kierowniczego silnik opony itp) w zależności od stopnia uderzenia nawet nie mogłeś jechać dalej czego Gran Turismo nie ma w planie Toca robiła to od lat i udoskonalała to z każda nadchodząca wersja a tu zaczynają się podstawy programowania zniszczeń wszystkiego ."Gran Turismo the real driving simulator"

Edytowane przez SniperLeman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak teraz z innej beczki ;) Orientuje się ktoś czy w GT5 będzie Honda CRX EE8? Miło by było rexem sobie pośmigać :happy: Ciekawe czy kiedyś w jakiejś grze w końcu dobrze odwzorują VTEC'a i będzie charakterystyczne ''Kick In'' :woot: (wtajemniczeni wiedzą o czym mówię ;)). Podoba mi się patent z Forzy 3, że można robić sobie swapy silników i jestem ciekaw jakie możliwości tuningu zaoferuje GT5 :) W sumie było by elegancko gdyby do zwykłego Civica Vgen można było wsadzić sobie B serie ale o tym pewnie mogę tylko pomarzyć. Trochę wcinając się w waszą dyskusje dodam, że właśnie największa frajdę w GT sprawiało mi jedzenie zwykłymi samochodami które widujemy na co dzień ponieważ praktycznie w każdej grze wyścigowej mamy same mocarne i egzotyczne fury na których osiągniecie ponad 200km/h to pikuś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak teraz z innej beczki ;) Orientuje się ktoś czy w GT5 będzie Honda CRX EE8? Miło by było rexem sobie pośmigać :happy: Ciekawe czy kiedyś w jakiejś grze w końcu dobrze odwzorują VTEC'a i będzie charakterystyczne ''Kick In'' :woot: (wtajemniczeni wiedzą o czym mówię ;)). Podoba mi się patent z Forzy 3, że można robić sobie swapy silników i jestem ciekaw jakie możliwości tuningu zaoferuje GT5 :) W sumie było by elegancko gdyby do zwykłego Civica Vgen można było wsadzić sobie B serie ale o tym pewnie mogę tylko pomarzyć. Trochę wcinając się w waszą dyskusje dodam, że właśnie największa frajdę w GT sprawiało mi jedzenie zwykłymi samochodami które widujemy na co dzień ponieważ praktycznie w każdej grze wyścigowej mamy same mocarne i egzotyczne fury na których osiągniecie ponad 200km/h to pikuś :)

Hehe...

Pamiętam swoje bicie rekordów prędkości takimi złomami... :D

Najpierw ledwie 220km/h , później po ulepszeniach wyciąga już 240 km/h... to było coś , każda najmniejsza zmiana odbija się na charakterystyce auta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt Faktem przydałby się taki realistyczny system zniszczeń jak w przytoczonej TOCE.... wteyd nie jechaloby się "na pałe" po bandzie (bo i tak się odbije i nic mi nie będzie) tylko starałoby się jechać jak najlepiej.... Nie mówię tu o maniakach, którzy starają się jeździć najdokładniej nie taranując opon i band (taki np Ja) Swap silników byłby fajnym bajerem ;] Zastanawia mnie co tam oni jeszcze ciekawego przygotowali ;] .... Może coś czego się nie spodziewamy a nas zaskoczy xD

PZDR siroccoxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wizualne uszkodzenia nie będą tak mega dopracowane , ale o mechaniczne się raczej nie martwię i myślę , że taka jazda po bandach będzie skutecznie utrudniona właśnie przez to , ze nasze auto będzie się najnaturalniej w swiecie uszkadzać mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej intryguje po co była ta cała wizyta w centrum redbulla i dyskusja z Neway'em...

A swoją drogą to popieram większość przedpiśców - zwykłe samochody to jedna z najfajniejszych rzeczy w GT, tymi wszystkimi super-samochodami to można sobie pojeździć w każdej innej grze wyścigowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w centrum Red Bull'a pewnie po to , aby zebrac jakieś dane dotyczące ich samochodów wyścigowych. Założę się , że w grze dostaniemy bolid F1 team'u red Bull.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację :P

In this version, gamers will get the chance drive the Nordschleife, try out the Top Gear test track and unlock a special car which... well, let's just say Adrian Newey is involved as is Sebastian Vettel and they both met the game's designer Kazunori Yamauchi in Milton Keynes earlier this year.

http://www.redbullracing.com/cs/Satellite/en_INT/Article/Gran-Turismo-5---Fuelled-By-Red-Bull-Racing-021242863182148?refmod=ContentFeed&refmodpos=A3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na co komu F1 jak i tak nie będzie to aż tak w pełni realistyczne jak F1 2010 GT5 nie ma swojej duszy nie jest Takie jak kiedyś GT1 GT2 GT3

Powinni zrobić coś w swoim stylu w pleni dopracować każdy szczegół a nie każdy sport , mam nadzieje ze chociaz gokartów nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na co komu F1 jak i tak nie będzie to aż tak w pełni realistyczne jak F1 2010 GT5 nie ma swojej duszy nie jest Takie jak kiedyś GT1 GT2 GT3

Powinni zrobić coś w swoim stylu w pleni dopracować każdy szczegół a nie każdy sport , mam nadzieje ze chociaz gokartów nie będzie :)

gokarty bedą. zostaly oficjalnie potwierdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F1 , lub coś na ten wzór już od 3 części było w GT , więc nie wiem czemu mieli by z tego rezygnować. Fizyka jazdy to najważniejszy aspekt gry , więc i symulacja zachowania bolidu F1 również powinna być na miejscu. GT to nie jest kolejny arcade , tutaj fizyka gra ogromną rolę i myślę , że będzie lepsza niż w jakiejkolwiek innej arcadowej grze typu NFS itp. Nad tą fizyką pracowano 6 lat!

Nie ma takiej opcji , że GT będzie do niczego , to nie jest gierka wydawana z roku na rok , włożono w nią o wiele więcej pracy niż znane nam dzisiaj , popularne serie gier , którym nie oszukujmy się , daleko do symulatorów.

I na co komu F1 jak i tak nie będzie to aż tak w pełni realistyczne jak F1 2010 GT5 nie ma swojej duszy

Przyjmując taki tok rozumowania , to GT w ogóle powinno przestać istnieć , bo przecież wyścigi uliczne to Test Drive , wyścigi samochodów turystycznych to Race Pro , wyścigi F1 to F1 2010 , wyścigi WRC to Colin McRae...

=============

Taki przykład dla Snajpera :)

Spece od symulatorów chwalą sobie fizykę aut NASCAR (6:30) . Czyli wcale nie jest takie złe to Gran Turismo ja Ci się wydaje. To , ze gra nie jest grą stricte o tym sporcie nie oznacza , że ten element gry będzie leżał i kwiczał. Mimo iż gra ma tematykę ogólnie motoryzacyjną , to i tak ma najlepszą fizykę NASCAR dostępna na konsolach.

Analogicznie będziew przypadku innych wyścigów - JGTC czy F1

Edytowane przez andryush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze chociaz gokartów nie będzie :)

Przecież tej gry nie kupisz, co to za różnica?

GT5 nie ma swojej duszy

Co?

GT5 nie ma

Teraz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sniper chyba na siłę próbuje nam wmówić, że GT5 będzie w ogóle złe i be bo on tak uważa...

Jak nie chcesz F1, WRC, itd. to graj w pierwszą część Gran Turismo. Tam są tylko turystyczne i wyścigowe, nic więcej. Powinno cie to zadowolić.

I jeszcze jedna sprawa do snajpera. Wiesz o istnieniu czegoś takiego jak znaki przestankowe?

Wracając do gry to już się nie mogę doczekać aż zasiądę sobie za swoim pierwszym samochodem z rynku używek.

Mam nadzieję, że będzie tam w czym wybierać, bo czasami można było spotkać niezłe perełki, jak np. Toyota AE86 czy Honda Prelude 92'.

Pamiętam jak tą Preludą zasuwałem na samym początku i to konkretnie.

A tutaj jeszcze z widokiem z kokpitu podczas nocy i w dodatku z deszczem! Ahh...majstersztyk!

No, ale czego innego po GT można się spodziewać jak nie idealnej perfekcji w każdym calu. Panowie już nas przyzwyczaili do tego.

Co do F1 to na pewno nie będzie bolidów z obecnego sezonu. Po prostu nie mogą tego zrobić, ponieważ licencję ma Codemasters i tylko oni mogą.

Zapewne będzie bolid Red Bulla z sezonu 2009 albo nawet 2008. Albo w ogóle jakaś zupełnie inna maszyna, ze statystykami z kosmosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikomu nasilę coś wmawiać . Albo co macie robić. Szkoda mi tylko ze tak łatwo można was przekupić dając dużo aut. A nic za tym nie idzie. Żadnych flag ostrzegawczych, żadnego,samochodu bezpieczeństwa, żadnych poważnych usterek co by mogło dużo zmienić na żywotności w grze.Są takie teraz czasy ze powinni bardziej to wszystko dopracować tym bardziej ze ps3 stać na to. Gdybyś był bogaty chciałbyś to co najlepsze gdybyś był graczem chciałbyś aby było jak najbardziej realistyczne. Dobranoc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×