Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą zamówiłem swój egzemplarz Metal Gear Solid 4

Razem z przesyłką zapłacę przy odbiorze 169 zł. Myślę, że jak na taki tytuł jest to rewelacyjna cena. Już nie mogę się doczekać 12 czerwca, to jest czwartek, a więc w piątek / sobotę grę dostanę w swoje łapska. Tymczasem myślę nad pożyczeniem pierwszego MGSa od kumpla, by całą fabułę sobie jeszcze raz przypomnieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kopia przyleci z bratem z UK do mnie 19 czerwca. Poczekam kilka dni, a gra będzie za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PlayStation Official Magazine (UK): 10/10

PlayStation Official Magazine (US): 10/10

PlayStation Official Magazine (Italy): 10/10

PlayStation Official Magazine (Dutch): 9.6/10

LEVEL (Sweden): 10/10

if those counts:

Joypad (France): 19/20

Jeuxvideo Magazine (France): 18/20

and pretty sure a Spain mag gave it a 96/100, but can't remember the name of it.

Kolejna ocena

9.7

http://www.n4g.com/ps3/News-149841.aspx

http://kvanegmond.tweakdsl.nl/forum/perfect10.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GamePro daje MGS4 5....

... na 5 oczywiscie

Pare cytatow:

"But, as impressive as MGS4 is on a gameplay level, it's also quite

amazing on a purely technical one as well. MGS4 is one of the most

visually striking games ever released, and also the first game to show

off the hidden power of the PlayStation 3. Technically speaking, the

game is a marvel of production. Artistically speaking, it's a triumph."

"This is video game story telling at it's absolute best, and represents a new

high watermark for the craft, easily surpassing the superb BioShock and

the subversive Grand Theft Auto IV."

"To play the core of the game you only need to use four main buttons: aim, shoot, crawl, and

use. That the game squeezes so much functionality out of such a simple

interface is one of it's crowning achievements."

'One of the greatest games ever created'

Fotki dla zainteresowanych:

http://img75.imageshack.us/my.php?image=photo19io3.jpg

http://img520.imageshack.us/my.php?image=photo20we1.jpg

http://img137.imageshack.us/my.php?image=photo21wp0.jpg

http://img145.imageshack.us/my.php?image=photo22rg1.jpg

http://img520.imageshack.us/my.php?image=photo23xv8.jpg

http://img143.imageshack.us/my.php?image=photo24ue5.jpg

http://img143.imageshack.us/my.php?image=photo25ge7.jpg

[EDIT]

Uwaga! Przeczytanie ww recenzji moze spowodowac przyplyw naglej koniecznosci zagrania w ta gre co w polaczeniu z jej niedostepnoscia tworzy prawdziwa torture.... ten bol psychiczny jest nie do zniesienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przed chwila czytalem gamepro i musze przyznac ze jeszcze bardziej sie podjaralem. Juz sie doczekac ni moge. Oto kilka interesujacych kawalkow z recki.

- Grafika w grze ponoc wyglada swietnie nawet na telewizorach SD w HD urywa leb

- Wszystkie filmiki ktore bylo nam dane do tej pory ogladac sa robione na silniku gry i nie ma tu mowy o jakies renderach.

- To ze MGS4 wg GP jest jedna z najlepszych gier ever juz wiecie. W recenzji pisza tez ze to bez watpienia jest gra roku a moze nawet dekady. "Jesli msz ps3 musisz ja kupic jesli nie masz ps3 musisz kupic ps3" - takie luzne przetlumaczenie jednego zdania

- grafika, gameplay, muzyka, efekty dzwiekowe i fabula tworza razem cos co ni latwo bedzie doscignac

- gra w GP dostala maly minus, brak tutoriali czy jakis misji treingowych a takze nie jasne na poczatku gry dzialanie stres bar

- w mgs4 nie ujrzymy dwa razy takiego samego terenenu raz pobawimy sie na pustyni raz w dzungli itd

O fabule nie czytalem za duzo bo nie chcialem sobie spoilerowac. W sumie to mozna bylo sie tego spodziewac. Gierka zarzadzi a ta recka to tylko potwierdza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rose i MaiLing powracaja ;]

up21188sl8ai0.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiek nie chcesz porzyczyc tego kolegi xD? Wyslal bym mu pieniadze i kupil by mi w angli. W sumie za 200 zl bede mial kolekcjonerska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Może w sierpniu sobie MGS4 kupię.. nie jarają mnie już szczerze mówiąc gry... ale cieszę się, że Hideo odniósł kolejny sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Może w sierpniu sobie MGS4 kupię.. nie jarają mnie już szczerze mówiąc gry... ale cieszę się, że Hideo odniósł kolejny sukces.

ZGIŃ PRZEKLĘTY !! Nie no żarcik. Chyba dojrzałes do tego aby przestacć grać ( mnie się chyba nigdy nie uda - mam taką nadzieję )

Mam takie pytanko. Czy w tórejś z serii pojawiały się jakieś potwory tak jak np. w Crisisie alieny i inne takie. Bo ja nie lubie gier w których walczy się z potworami. Mam nadzieję, że niczego takiego nie było i nie będzie w 4 części gry bo nie lubie jak się skradam a tu zza rogu wyskakuje mi jakis mocno ozębiony oszołom ( w takim momencie serce podchozi mi pod gardło...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko. Czy w tórejś z serii pojawiały się jakieś potwory tak jak np. w Crisisie alieny i inne takie. Bo ja nie lubie gier w których walczy się z potworami.

W pewnym sensie były wampiry.

Co znaczy w pewnym sensie? W MGS 3 można było zagrać w "sen Big Boss'a" w pewnym momencie. Taki smaczek

Ta seria ma swoje własne potwory i nie musi uciekać się do takich zagrywek.

@ Dante - nie wiem jak się do tego odnieść (zwłaszcza sygnature masz "cool"... Whatever. Ważne jest żeby być w życiu szczęśliwym, a jak to już zrobisz to Twoje własne zmartwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Może w sierpniu sobie MGS4 kupię.. nie jarają mnie już szczerze mówiąc gry... ale cieszę się, że Hideo odniósł kolejny sukces.

Mialem napisac tutaj dosc wredny komentarz ale zrezygnowalem - prosze tylko odpusc sobie tego uzalania sie w postach na temat gier.

BTW - polecam zainteresowanym oficjalne europejskie fora PlayStation oczywisicie dzial MGS: http://community.eu.playstation.com/playst...ard?board.id=67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac mnie tez ostatnio nie jaraja, zeby przejsc jakas gre do konca musialbym sie zmuszac, czego nie robie bo to nie ma sensu. I tak ledwo lizniety HS, AC, FN3, Burnout na 60%, nie dokonczony DMC4, Oblivion, 2 podejscia do NGS i tona nie ukonczonych gier z ps2

Jedynie w COD4 i Uncharted widzialem napisy koncowe...Nie winie tutaj gier, ze sa slabe, to raczej ze mna cos nie tak. Ale mysle, ze MGS4 mnie wyleczy z tej growej depresji, ba, jestem pewien tego nawet Cos czuje, ze to bedzie jedna z tych gier, ktore na zawsze zostaja w pamieci. Czego sobie i Wam zycze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesiek nie chcesz porzyczyc tego kolegi xD? Wyslal bym mu pieniadze i kupil by mi w angli. W sumie za 200 zl bede mial kolekcjonerska

80 funtow jest za wersje kolekcjonerska nie musisz nikogo znac w anglii po prostu wejdz na play.com i tyle wysylaja na cala europe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba, wstawcie linka do filmów przedstawiających fabułę z poprzednich części MGS, bo chciałbym sobie przypomnieć przed zagraniem w MGS4, wiem, że gdzieś to już było, ale nie mogę znaleźć .

Aha, i najlepiej jakby były z polskimi napisami

Ja grę kupie dopiero gdzieś za miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prośba, wstawcie linka do filmów przedstawiających fabułę z poprzednich części MGS, bo chciałbym sobie przypomnieć przed zagraniem w MGS4, wiem, że gdzieś to już było, ale nie mogę znaleźć .

Aha, i najlepiej jakby były z polskimi napisami

Ja grę kupie dopiero gdzieś za miesiąc

wejdź na www.mgs.gram.pl]Zanzibar. Tam masz streszczenie każdej fabuły

A co do filmików

http://www.ps3site.pl/historia-metal-gear-solid/

http://www.ps3site.pl/mgs2-sons-of-liberty...rospekcja-cz-3/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie dosyc rzadko kończe gry ale nawet jak którejś nie przejdę (większości) to i tak bawie sie świetnie. mam nie za duzo czasu i nie bardzo lubie jak gra jest za trudna tzn. nie lubię tez gier zbyt prostych ale podchodzenie kilka razy do jednej misji zazwyczaj w moim przypadku kończy sie zakończeniem zabawy z danym tytułem.

Dla tego lubie Warhawka. tam się niczego nie przwchodzi heheh. Jeśli chodzi o MGS to nie znam poprzednich części. Grałem tylko w taką część, w której mieliśmy widok "prawie" z góry i by ła dobra ale nie jestem manieakiem dzieła Kojimy. Do jakiej gry można by porównać najnowszego MGS'a? Czy dokonuję się tam jakiś wyborów jak w grach pseudo ERPEGIE? czy to bedzie coś ala Assassin? Kolejne misje czy bardziej freeroamingowa fabuła?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do jakiej gry można by porównać najnowszego MGS'a? Czy dokonuję się tam jakiś wyborów jak w grach pseudo ERPEGIE? czy to bedzie coś ala Assassin? Kolejne misje czy bardziej freeroamingowa fabuła?

pozdrawiam

1. Do splinter Cella i do Cod 4 (z tą różnicą, że to jest tpp)

2. Nie dokonuje się wyborów

3. Kolejne misje

4. To jest zupełnie coś innego niż Assassin's

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a mi sie zepsul laser i nie czyta mi gier...tuz przed premiera MGS4,to jest no feir...tyle czekalem i co???Jestem pewien ze nie zdaza naprawic do 13 czerwca...na dodatek jest duza szansa ze niedostane 60gb i nie bede mogl pograc w poprzednie czesci...zycie jest do dupy...moje jedyne swiatelko jakim bylo nadejscie MGS4 wlasnie zgaslo...chce mi sie.....

....na dodatek nie bede bral udzialu w tworzeniu DW,na czym mi cholernie zalezalo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swieczka dla ciebie ! ;* [*]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na dodatek jest duza szansa ze niedostane 60gb i nie bede mogl pograc w poprzednie czesci...

Nie ma najmniejszej szansy ze dostaniesz gorsza konsole - caly brak 60gb to mit i mam juz powyzaj uszu narzekan na brak 60gb. Kazdy sprzet elektorniczny jest produkowany//czesci do neigo przez minimum 2-3lata po zakoczeniu sprzedazy wlasnie do celow serwisowych. Koniec tamatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za offtop...

dzieki Classic ze tak uwazasz,bardzo chce zeby byla to prawda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma najmniejszej szansy ze dostaniesz gorsza konsole - caly brak 60gb to mit i mam juz powyzaj uszu narzekan na brak 60gb.

Powiedział co wiedział... oczywiście, że szanse są i to duże... fakt, a nie mit! Konsola 40GB i 60GB nie różni się od siebie aż tak mocno, aby musiały być zastosowane dwa odrębne procesy produkcji, a co za tym idzie dwa osobne zaplecza z częściami... Najgłupszym przykładem tego jest fakt, że jak pójdziesz do sklepu po 60GB to jej normalnie nie dostaniesz, bo jej nie ma... Nie wiem jak jest w PL, ale w UK odebranie w ramach gwarancji (nowej) 60GB graniczy z cudem. Morał jest banalny, 60GB na rynek europejski nie jest produkowana, niemożliwa do dostania w sklepie, jednym słowem brak, chyba, że resztki gdzieś w piwnicach na magazynie... Sony po wstrzymaniu produkcji 60GB nie będzie produkować specjalnie ileś setek tysięcy sztuk, na wypadek gwarancji, bo równie dobrze mogli by to sprzedać, co bardziej by im się opłacało, gdyż zapotrzebowanie na rynku nadal jest ogromne. Sony nie jest przygotowane na taki wypadek i na każdą sprzedana 60GB nie czeka nowy egzemplarz w razie uszkodzenia i chęci oddania na gwarancję. Zresztą ludzie... cieszcie się, że gdy Wam padnie 60GB (czego nie życzę) i dostaniecie bez problemów 40GB, bo jak z gwarancją u Sony jest, każdy doskonale wie... to nie Microsoft! Reasumując 60GB nie ma i raczej już nigdy nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×