Skocz do zawartości
Emir

Aliens: Colonial Marines

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

no nie od gearboxa tylko w różnych portalach i "piewszych wrazeniach" na to zwacali uwagę że fajne klimatyczne lokacje itd błędy będą napewno bo to gra jest i wiemy jak to z grami jest i nie da się zaspokoic wybrednych graczy którzy "widzieli już wszystko". Jedno co jest istotne to róznica między strachem przed jednostką a rojem obcych i chaotyczną walką z nimi - no ktoś kto obejrzał 100 razy film to obcy już na nim nie robi wrazenia w żadnej postaci yhhhyh nie da się zrobić dobrego aliena bo po napisach startowych i wejsciu w korytarz byłyby napisy końcowe jak już wspomniałem. Animacje i gafike pozostawiam na boku więc pozostaje forma klimat i akcja- wybuchy bedą bo jest walka i nie jest to remake filmu tylko alternatywna historia w tym okeresie więc muszą pogodzić grywalność z klimatem. Z jednej strony ciesze się że nie koncentrowali się nad tym żeby to był cukierek wizualny ale mam nadzieje że poswięcili czas na klimacik i balans rozgrywki bo o ile singiel bedzie wiadomo oskryptowany i przewidywalny ( jak wszystkie gry na świecie ) to multi będzie fajowy i walka z myślącymi morfami to będzie dobry fan i trup będzie gęsto się słał. Problem tej gry i tego uniwersum to fakt że zrobiono swietne filmy i teraz nic nie może być zmodyfikowane i dostosowane do innego rodaju rozrywki niż film. Ja zostawiam ocene na popremierze ale daje szanse bo widzę że mi się podoba to co widzę.

Edytowane przez domel9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dobry kompan piraci od wczoraj na X360 i dzwonił dzisiaj podzielić się wrażeniami. Podsumowując: kupa. Klimatu bardzo niewiele, ciągły run'n'gun rodem z singlowego CoDa, totalny brak tego na co, chyba wszyscy czekali - klimatycznego bunkrowania się, rozstawiania działek, zaspawywania drzwi i potem obrony do krwi ostatniej kropli z żył. Tu tego zwyczajnie nie ma, gra tylko udaje że jest - czyli np. szybki skrypcik - podnieś działko ze stołu w punkcie A i dymaj je rozstawić w punkcie B i dalej naprzód, wybuchy i ameryka. Obcych, nawet na najwyższym stopniu trudności, napier$@!amy tuzinami niczym mokre żyto, zdecydowanie bardziej wymagającymi przeciwnikami są... ludzie. Grafika po prostu słaba, plusem jest że mamy(przynajmniej na X360) +/- 60fps. Rzuca się też ponoć w oczy wierne odwzorowanie lokacji z filmu(inna sprawa że tam w filmie jeb$%@ atmosphere processor tak że grzyb pół planety zasłonił :dry:)

Info od gościa jest o tyle obiektywne że to jest bezkrytyczny fan wszystkiego z logiem Aliens i jeśli ktoś już miał to bezkrytycznie łyknąć to właśnie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze gearbox mnie nie zawiedzie tak jak bylo w przypadku Rebellion ktory spartolil gre avp(2010);/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są już opinie i mini recenzje tych co przeszli

podobno jest dramat-grafika to 5 lat wstecz lipsync to 10 lat wstecz wygląda źle

żeby chociaż klimat był ale mechanika gry też podobno kuleje

do tego embargo na recenzje wiele mówi

DNF był lepsze zdaniem grających, ja oglądałem dzisiaj te ich 3 min intro i dla mnie wygląda strasznie

szkoda poczekam aż stanieje jak DNF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej + zamiast klimatu jest ciągły run&gun. Myślę że kupowanie w cenie premierowej to wyrządzanie swojemu portfelowi niedzwiedziej przysługi, ta gra, podobnie jak nowy Duke, za pare chwil będzie kosztowała jakieś śmieszne grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po średnim avp nie czekałem na tego aliena i chyba bardzo dobrze... Po zobaczeniu pierwszej godziny gry można stwierdzić jedno... "ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj słabiutko" :(

Nie wchodziłem do tematu i nie jarałem się ale dziś coś mnie wzięło - sprawdzę może jutyro kupię.... I wiecie co?? dobrze że sprawdziłem :) . Ja jak ja nie czekałem ale już widzę fanów uniwersum siedzących po drugiej stronie i kiedy zobaczyli te gejpleje zapewne niezłego zonka załapali, jak patrzę widzę słaby klimat, oprawę i co gorsza - zobaczyłem trofea.... Zabicie ponad 2000 obcych?? rili to się z nich aż takie mieso armatnie zrobiło??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda czasu...kał i druty wersja 1/3 avp...jak ktoś lubi kosić wszystko na lewo i prawo to niech bierze...innym odradzam a szczególnie fanom uniwersum Obcych...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fak...a tak wiele oczekiwałem od tej gry. Jako fan unowersum Obcego i tak sprawdzę tytuł...prędzej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszych czasach recenzenci w 10 stopniowej skali używają widełek 6-10 to różowo nie jest. Szczególnie, że w dziś ocena poniżej 8 to crap to nie mam pytań :P

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale jedna zapewne przekupiona prawie 8ka jest ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po średnim avp nie czekałem na tego aliena i chyba bardzo dobrze... Po zobaczeniu pierwszej godziny gry można stwierdzić jedno... "ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj słabiutko" :(

Nie wchodziłem do tematu i nie jarałem się ale dziś coś mnie wzięło - sprawdzę może jutyro kupię.... I wiecie co?? dobrze że sprawdziłem :) . Ja jak ja nie czekałem ale już widzę fanów uniwersum siedzących po drugiej stronie i kiedy zobaczyli te gejpleje zapewne niezłego zonka załapali, jak patrzę widzę słaby klimat, oprawę i co gorsza - zobaczyłem trofea.... Zabicie ponad 2000 obcych?? rili to się z nich aż takie mieso armatnie zrobiło??

strzelasz w Obcych na lewo i prawo taki COD ale z obcymi. Tez spodziewałem się dobrej furtki a wyszła kupa

Sent from Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

africa zaszalała:)

z drugiej strony 4/10-nie pamiętam już takiej oceny

będzie cena spadać:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ktoś dziś kupuje tak ogólnie?? Ciekaw jestem opinii szarego zjadacza gier ;)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem kilka gameplay'ów na yt i....kurde zawiodłem się :( czekałem na premierę tej gry ponad rok i cholernie rozczarowało mnie to co zobaczyłem.Miała to być produkcja z klimatem filmów a wyszła zwyczajna sieczka.mam wrażenie,że już AVP sprzed kilku lat był nieco lepszy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jegem już po 4 misjach. Pierwsze wrażenie pozytywne, jest ładna duża czcionka, czytelna tylko mam spore uwagi do dzielenia zdań (wersja polska) ciężko się czyta jeśli zdanie urywa się, np. "cały oddział kieruje się na" napis znika pojawia się kolejne zdanie "górę. Uważajcie na ściany one mogą być" napis znika i kolejny "wszędzie. Bądźcie w pogotowiu na wszelką ewentualnosc"

To jest przykładowe zdanie której treść wymyslilem ale tak to wyglada jeśli chodzi o składanie w napisach wręcz fatalnie się to czyta. Pomijając napisy to klimat jest, są wąskie korytarze, jest muzyczka grająca czasem motyw przewodni z filmu, wszystkie odglosy sa takie jak w orginale, spotkać można znajome elementy z serii filmowej jest dobrze a i sama walka z obcymi jest dobra i osobiście zdecydowanie lepiej się walczy niż w AvP jako żołnierz.

Wszystko byłoby piękne ale grafa trąci myszką, wyglada jak na zwykłego xboxa no słabo, słabo. Brakuje ujęć z zewnątrz na marines podczas np. Spawania lub hakowania drzwi.

Mnie gra się bardzo podoba i mimo naprawdę mizernej grafy, ludki wyciosane z drewna, wygląda to wszystko jak z ps2 to broni się klimatem i walką z obcymi, dodatkowo można upgrejdowac broń jak np: dodatkowy celownik, powiększenie magazynka, modyfikację pistoletu,strzelby itp

Gdyby nie grafa to 10/10 a tak daje 7.5/10

Fani uniwersum nie powinni się zawieść choć niektóre elementy trzeba przełknąć.

Grafika jest trochę lepsza jak w doom3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ponoć jest kibel na pełnej linii oceny na poziomie 5/10 to norma .

Żerujący na kultowej marce produkt to autentyczny koszmarek, twór tak niewyobrażalnie wątły i słaby jak tytułowy ksenomorf w chwilę po wyrwaniu się z klatki piersiowej swojego żywiciela.

Z wielkim ubolewaniem stwierdzam, że autorom nie udało się też w żaden sposób rozniecić w swym produkcie wizji walki o przetrwanie. Pamiętając, jak dramatyczne były spotkania z hordą obcych wDecydującym starciu, w grze na okrągło powinniśmy być świadkami dantejskich scen – niestety, nic z tego. Nieśmiertelni i zachowujący się jak kompletni idioci kompani, łatwe do ubicia ksenomorfy oraz masakrator do potęgi w roli głównego bohatera kompletnie rujnują cały klimat. W budowaniu atmosfery nie pomaga ani kultowy detektor ruchu, na ekran którego nie ma czasu i sensu spoglądać, ani obcy, ani świetna oprawa muzyczna. Wszelkiej maści „straszaki” też ograniczono do minimum.Gra w ogóle nie próbuje wprowadzić nas w stan permanentnego niepokoju

Nie mogę zrozumieć czemu wszystkie gry robione są dziś pod pustą akcję i co opa (oczywiście nie mogło go zabraknąć) po prostu zygać mi się juz tym chcę .

Dla czego nie można zrobić normalnego singla gdzie powolutku w niepokoju explorował bym sobie statek nie wiedząc co mnie czeka za rogiem ?

11 misji 6H singiel

Nic tylko preorderować limitki .

Edytowane przez schranz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzi ocena jakiegoś pismaka, nikt tu nam nie każe lecieć na żywioł skoro on nie ma czasu na detektor ruchu i pewnie gra na easy gdzie prze do przodu na rambo to jak ma czerpać satysfakcję z klimatu??? Grać trzeba umieć!! To od nas zależy jak będziemy daną grę odbierać, ja sam potrafię sobie uksztaltowac opinie o przyjemności z grania i dodstosowac sposób grania do moich potrzeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rzetelna i uczciwa recnenzja, polecam:

youtube.com/watch?v=8dPF8jpItCs

Edytowane przez Bansai
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można się uśmiać ale jest tu wiele prawdy nie tylko o tej grze ale obecnej generacji tandety i syfu, bo takich produkcji jest w pytę nietoperza .

Fatalne SI zero klimatu sieczka fabuła z dupy awesome hollywood cinematic - no 10/10 gdyby tylko grafa była ciut lepsza ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Aliens: Colonial Marines zgapiło z Call of Duty wszystko co się dało. Włącznie z całkowicie zbędnym systemem awansowania na poziomy i odblokowywania broni oraz modyfikacji do nich - zbędnym, bo i tak grę przechodzi się z klasycznym karabinem pulsacyjnym z filmu i strzelbą. Nie ma potrzeby sięgania po inną broń, ba, nie chce się nawet sprawdzać, jak ona działa - a jak już się dla spokoju sprawdzi, to okaże się, że w ogóle do niczego się nie nadaje, tak jak się spodziewaliśmy.

Ehh zaraz sobie odpalę starego AvP, żeby zobaczyć jak powinna wyglądać prawdziwa gra z Obcym...

Ciekawe, którą jeszcze serie gier tak doszczętnie spi****lą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam fajnie się gra, grafa słaba ale reszta mi pasuje.

Tak czy inaczej muszę poszukać na gog starego AvP Gold to była czad giera.

Aha i jeszcze bardzo udana gra była na psx alien ressurrecion, trzebaby na jakimś emulatorze to odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×