Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem u kolegi, który podpiął ten dysk do kompa. Zepsutych sektorów było tylko kilka, znajomy mówi ze dysk jest ok, wszystko się kręci, dane można odczytać itd, i wina nie leży po stronie dysku.

Mówi żebym przyniósł do niego ps3, bo najprawdopodobniej odpięła się taśma od listwy od dysku twardego, 5 minut roboty - możliwe to?

Bo jeśli dysk jest ok, a konsola nie chce go odczytać, to albo coś się odpięło albo zepsuła się listwa do której podłącza się dysk, innej opcji nie widzę :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przenosiłeś tego backup'u w inne miejsce ? Powinien być bodajże w Pendrive/Ps3/Export/Backup czy jakoś tak .

Edytowane przez LukaszWro
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LukaszWro: wiem że masz szczere intencje ale na prawdę nie pomagasz tymi nie potrzebnymi pytaniami. Wszystko jest tak jak być powinno, ale skąd ten błąd nie widzialnego backup'u na pendrive?

Ma ktoś jakiś pomysł? :(

Może to wina pendrive? Wieczorem będę miał dysk przenośny to włożę stary dysk do konsoli, spróbuję zrobić jeszcze raz backup na HDD i spróbuję przywrócić z niego dane na starym-zobaczymy co z tego wyjdzie..

Edytowane przez s0-Vicky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie dysku trzeba dezaktywować konto PSN i później je aktywować na nowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to wina pendrive? Wieczorem będę miał dysk przenośny to włożę stary dysk do konsoli, spróbuję zrobić jeszcze raz backup na HDD i spróbuję przywrócić z niego dane na starym-zobaczymy co z tego wyjdzie..

Ale jak już podmieniłeś dyski , to konsola każe ci sformatować ten stary . Spróbuj przerzucić backup z pendrive'a na dysk przenośny i z niego przywrócić dane , ostatnie co możesz zrobić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam PS3 slim w wersji 160GB z najwyższym FW (bodajże 4.25). Brakuje mi miejsca i postanowiłem zmienić na dysk 1TB, żeby nie martwić się już o miejsce. Chwalicie Seageate, co powiecie o modelu Seagate Momentus SpinPoint M8 1TB ST1000LM024 . C 5400 obr/min czyli mniej się grzeje, jest jak standardowy dysk, SATA II czyli kompatybilność wsteczna, dysk 2,5", wysokość 9,5cm. Więc chyba wszystko z nim będzie ok prawda? Najtaniej znalazłem za 349zł http://allegro.pl/se...2649077523.html . I ostatnie pytanie czy będę musiał przygotować przed wymianą pendrive'a z najnowszym FW jak mam dostęp do internetu, ale router chroniony hasłem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez The Player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bylo mowione , ze wewnetrzny mozna max 750gb wlozyc , takze niech ktos to potwierdzi jeszcze .

Ps. Bedziesz potrzebowac softa na pendrive'ie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyście chłopaki poczytali kilka str wstecz, to oszczędzilibyście klawiaturę :P Tutaj podałem listę pewniaków, odnośnie 1TB dysków.

Ps. ten Seageate również spełnia wszystkie wymogi, więc nie powinno być problemów, a co do sieci - nie pamiętam, czy ustawienia zapisują się poza dyskiem, więc najlepiej będzie, jeśli na pendrive/dysk zewnętrzny zgrasz najnowszy soft (ze strony playstation).

Edytowane przez Laptok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jemu nie chodzilo o go , zeby zapamietal siec , tylko czy bedzie mogl pobrac fw . Nie ma takiej mozliwosci , trzeba miec na nosniku .

A z pojemmoscis to sie cos zmienilo widocznie , bo jak ja wymienialem niecale dwa lata temu , to wszyscy mowili , ze takich duzych nie mozna wkladac . Aczkolwiek ja i tak wymienialem tylko na 320 z 40 , bo tego sie nie dalo uzywac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Laptok, widziałem Twój wpis wcześniej o tym dysku, ale chciałem się upewnić. W takim razie kupuje i dam znać jak mi poszła podmianka. Ma ktoś pod ręką dokładny FAQ jak zgrywać to FW na pendrive żeby później nie było problemu z tymi folderami itp. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem wymienić dysk na 320GB, ale przy instalowaniu softu 4.25 zatrzymuje się na 99% i dalej nie idzie....

Miał ktoś taki problem ? Dodam, że kiedyś już wkładałem ten dysk do konsoli i wszystko było w porządku

Edytowane przez Zacpal71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już chyba kilkanaście razy... Raz zostawiłem na ok godzinę i nic

Już działa, ale musiałem korzystać z menu recovery

Edytowane przez Zacpal71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że można wymienić dysk w ps3 na dysk z laptopa. Mam netbooka z dyskiem 250gb który jest za duży (korzystam tylko z internetu+trochę muzyki na dysku) i playstation 3 z dyskiem 80gb który jest za mały (kupiłem ps plus i nie mam miejsca na pobranie wszystkich gier) Chce więc zamienić dyski. Wiem, że ten z komputera będzie działał w konsoli ale nie wiem czy dam rade zainstalować system i używać dysku z konsoli w netbooku. Da się to zrobić czy muszę pomyśleć o kupnie małego dysku do komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana dysku na 1TB Seagate Momentusa wykonana. Tutaj macie fajny poradnik jak ktoś sobie nie poradzi

. Edytowane przez The Player

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację. W sumie, też mnie to czeka, bo 320 GB zaczyna się dławić, a "plus" nie zwalnia tempa :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, po wymianie dysku wszystkie trofea idą wpi...u? Czy zostają zapisywane na koncie PSN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zsynchronizować trofea przed formatem, a następnie po formacie wystarczy, że podasz hasło i maila do swojego konta (na którym zsynchronizowałeś trofiki) i wszystko wróci na swoje miejsce :)

Edytowane przez Laptok
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić nowy dysk, ale nie wiem jak go sformatować (FAT 32) żeby konsola go widziała, pomoże ktoś? :P)

Stary dysk mi niestety padł z dnia na dzień, także nie mam kopii zapasowej, ale trofea miałem zsynchronizowane dzień przed padnięciem dysku - czyli nic się nie stało, i jak się zaloguję to będę miał te trofea?

Jeszcze jedno pytanie.

Mam możliwość przeglądania plików znajdujących się na tym dysku, także savey odzyskam (nie wiem co będzie jeśli będę wgrywał do konsoli save'y ktorych nie można kopiować), ale mam tam kilka kont, na które logowałem się "automatycznie" i nie pamiętam do nich haseł. Czy istnieje jakiś folder na dysku, w którym zapisane są loginy i hasła użytkowników?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×