Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

m0rph, pytanie do Ciebie (bo widać, że temat o dyskach, nie jest Ci obcy). Wartko kupić ten dysk WD Scorpio?

Bo jeżeli tak, to możliwe, że zaraz się po niego wybiore ;)

http://www.euro.com....pvt-500gb.bhtml

Nie wiem co masz na mysli piszac "warto".

Jak najbardziej podpasuje PS3, 500GB to w chooy miejsca, cena tez niczego sobie - jesli nie oczekujesz jakis diametralnych zmian co do szybkosci dzialania, a jedynie pojemnosci - to oczywiscie, ze warto. Blisko tej ceny sa tez dyski 640GB.

PS

W moim facie mam teraz wlasnie WD z serii black (ciut szybsze od blue) - wszystko milo, cicho i przyjemnie.

Edytowane przez m0rph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy dysk z interfejsem sata II / 300 będzie ok do PS3? bądź dysk Hitachi Travelstar 5K250 (HTS542516K9SA00)?

Obecnie mam aż ;) 40gb 5400 RPM na SATA / 150

m0rph jak możesz oświeć mnie w temacie bo widać, że o dyskach do PS3 wiesz sporo, a dziś chciałbym dokonać zakupu.

A co z ustawieniami netu, czy jak już zakończę zabawę z nowym dyskiem i zrobię restora to będę mógł od razu korzystać z sieci czy też będę musiał ustawić neta od początku?

Pozdrawiam

Edytowane przez grze78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dysk 100GB z laptopa. Da się go podpiąć pod PS3 (dema)?

I mam pada od ps2 oryginalnego z przejściówką na usb (działał pod kompem). Będzie chodziło na ps3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dysk 100GB z laptopa. Da się go podpiąć pod PS3 (dema)?

I mam pada od ps2 oryginalnego z przejściówką na usb (działał pod kompem). Będzie chodziło na ps3?

Pad będzie działać a co do dysku to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to 2,5 cala, to na pewno, a co ci szkodzi sprawdzić? ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk 2.5 cala z laptopa. A jak jest z tym środkowym przyciskiem (home) ? Jednak chyba msuze kupić oryginalnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurna zgrałem backup na dysk usb, zmieniłem dysk w konsoli na woy i krzyczy, że muszę nacisnąć select i start, szuka oprogramowania na dysku z backupem i nic? Co mam zrobić?

Oki dałem radę, musiałem sciągnąć ze strony playstation system software i zgrać na usb, następnie zainstalować nowy system i sformatować dysk, a dopiero potem mogłem dać restore z dysku przenośnego. Do tego zwracam uwagę, iż instalując swieży system z pendrive'a, trzeba wgrać sciągnięty plik z aktualną wersją systemu do katalogu PS3/UPDATE na pendrivie. Inaczej nie zadziała. Może się komuś przyda kiedyś.

Mam rozumieć że aktualną wersją oprogramowania która na przykład jest już zainstalowana w konsoli lub każdą nowszą?Czy tak?

Witam Serdecznie. Mam bardzo poważny problem. To mój pierwszy post zatem proszę o wyrozumiałość.Wiem że niby to już wszystko było ale ja w tej chwili jestem na łopatkach.Więc proszę o pomoc. Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie z uwagą i muszę przyznać że nie do końca jestem usatysfakcjonowany ,bo albo czegoś nie rozumiem albo źle coś robię.Nawet powiedziałbym że cofnąłem się do tyłu o "jeden dysk" w temacie o wymianie dysku. Przejdę więc do konkretów. Posiadam dwie konsole" Fat " i "Slim" . "Fat" ciągle podłączona pod internet a "Slim"(dysk 250GB) nigdy , w wersji softu 3,41(wiadomo z jakich względów)Na zgrywaniu i odzyskaniu danych kompletnie mi nie zależy,choć beckup próbowałem robić. Po włożeniu nowego HDD 640-tki do "Slim" gdzie wymiana przebiegła w 5 minut bezproblemowo po załączeniu jej nie pojawia się żadna informacja by konsola sama chciała się formatować!!!,tak jak to jest w 90% przypadkach. Pojawia się natomiast komunikat żeby z PS uruchomić ponownie system,a jeśli się nie da to załadować na nośnik danych aktualny soft lub większy i nacisnąć równocześnie" Select" i "Start" ażeby pochwili ujżeć komunikat że nie ma żadnego softu do wgrania.Plik z Softem wkładałem również do konsoli "Fat" żeby upewnić się czy w ogóle jest dobry i czy konsola chciała by go załadować(wykrywa "pendrive"z plikiem PS3/UPDATE/PUP bez problemu) Nadmienię że jest to plik z Softem który został już wcześniej do konsoli "Slim"załadowany.Rozumiem więc że plik z softem jest OK! Próbowałem również ściągnąć inne pliki z pewnych stron -i jak z dysku wewnętrznego tak i z "pandriva" dalej to samo (załadować soft i "Select" i "Start) i tak w kółko.Wziąłem więc dysk na przejściówkę do PC i sformatowałem do Fat-32,próbowałem również usunąć partycję z dysku myśląc że konsola sama ją sobie utworzy ,ale nic dalej to samo ( i tak w kółko).Z początku dysk w PC nie został zainicjowany choć znajdowany jako nowy sprzęt.Po zainicjowaniu tzn.przypisaniu go jako "zdrowy"przez "Menadżera Urządzeń"-Zarządzanie dyskami mogłem już w różny sposób nim zarządzać.Przyznaję że na PC jestem kiepski i może nie wszystko dobrze robię,ale dysk sformatowałem do Fat-32 (czego niby nie trzeba robić) włożyłem do konsoli i nic dalej to samo ,konsola chce soft 3,41potem "Select"i "Start" i tak w kółko.Po włożeniu starego dysku 250-tki wszystko wracało do normy, do momentu jak po dwóch dniach siedzenia w temacie wpadłem na wyśmienity pomysł że a może dało by się tak skopiować pliki z jednego dysku na drugi.Tak więc też próbowałem zrobić.Po włożeniu 250-tki na przejścówkę do PC zarządzanie dyskami nic nie dało, ale natomiast po zainicjowaniu,przypisaniu go jako "zdrowy" system już go widział.Po wyjęciu z przejściówki ( bez sformatowania )i założeniu do konsoli " Szczęka mi opadła" zaczął się pojawiać pierwszy raz ten sam komunikat co w 640-tce ( nacisnąć przycisk PS by zrestartować system lub na nośniku danych umieścić plik z aktualnym softem lub większym i nacisnąć równocześnie "Select" i "Start"-tak w kółko). Nie mam już siły, dowiedziałem się również o trybie serwisowym z którego można by może formata zrobić,lub "Przywrócić System"W 6-ciu podpunktach w trybie serwisowym okazuje się że "nie ma dostępu do dysku"Po restarcie systemu lub innych opcji z trybu serwisowego dalej to samo co zawsze tzn.(przycisnąć PS i zrestartować system lub załadować na nośnik danych aktualny system lub nowszy i tak w kółko) Powtarzam tak jak w trybie serwisowym Nie ma dostępu do dysku lub jest nie rozpoznawalny.--- Proszę więc o Pomoc---Wydaje mi się więc że błąd leży w formatowaniu dysku.Po podłączeniu dysku do kompa zostają przypisane pliki lub jak ktoś już wspomniał na tym forum w tym temacie że dyski stają się zaszyfrowane ( JFS-256 bitowym kodowaniem AES ) a może przypisane z czymś innym. Tylko dlaczego konsola sama tego nie robi posiadając pewny plik z softem.W czym tkwi problem?Może miał już ktoś coś podobnego . Niby 10% użytkowników już ten problem miało ale, po wgraniu pliku z softem aktualnym problem zniknął bo konsola wszystko robiła zgodnie z tym co następuje później tzn.później format mam rozumieć?lub powrót do poprzednich ustawień?Proszę więc o pomoc ponieważ z tego co czytałem nie wszyscy w ten sam sposób uruchomili nowy dysk lub mieli komunikat z tym związany. Raczej po załadowaniu pliku na "Pena" wszystko się udawało. Nie mam jednoznacznej odpowiedzi co jest grane jeśli wydaje mi się że wszystko robię dobrze. Może w końcu po moim poście wreszcie zostanie raz na zawsze rozwiana Tajemnica związana z wymianą dysku na nowy. W tej chwili jestem w posiadaniu dwóch zablokowanych (czy zaszyfrowanych) dysków, ten kory był w konsoli a na chwilę włożyłem do PC i ten który chciałem wymienić na nowy.Oczywiście konsola bez użytku.Przedewszystkim mam nurtujące mnie pytanie Co się stało z dyskiem 250 GB który nie został sformatowany przez PC a na chwilę podpięty do portu USB by podejżeć pliki.Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wpuszcza cie do menu serwisowego? Bo jesli tak to po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wpuszcza cie do menu serwisowego? Bo jesli tak to po klopocie.

Wpuszcza ale co z tego jak dalej następuje jw. lub brak dostępu do dysku czy że jest nie rozpoznawalny :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis wymienialem dysk na WD2500bevt 250GB i niestety po wymianie: "cannot start the correct hard disk..." Nie ma dostepu do menu restore bo wyskakuje ten sam komunikat na czarnym tle. Mi to wyglada na uszkodzony dysk ale moze ktos sie z tym spotkal i rozwiazal???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem świeży w temacie wymiany dysków w PS3 więc chciałem zadać kilka pytań. Otóż jestem na kupnie takiegoż dysku: http://allegro.pl/samsung-mh320ii-320gb-2-5-sata-8mb-nowy-fvat-i1367655816.html . Chciałem spytać:

1. Czy jest on w pełni kompatybilny z PS3 FAT (aktualnie oryginalne 80GB)

2. Czy potrzebuję coś więcej do wymiany dysku (jakichś innych nośników danych itp)

3. Czy będę musiał pościągać od nowa wszystkie gry i dodatki pobrane z PSN (dodam iż to nie byłby problem, ale gry i dodatki kupiłem na zasadzie "dzielenia się")

4. Czy nie stracę żadnego save?

5. Ile mniej więcej trwa cała operacja backupowania i od czego jest to zależne (oprócz wielkości danych, na oko).

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem świeży w temacie wymiany dysków w PS3 więc chciałem zadać kilka pytań. Otóż jestem na kupnie takiegoż dysku: http://allegro.pl/sa...1367655816.html . Chciałem spytać:

1. Czy jest on w pełni kompatybilny z PS3 FAT (aktualnie oryginalne 80GB)

2. Czy potrzebuję coś więcej do wymiany dysku (jakichś innych nośników danych itp)

3. Czy będę musiał pościągać od nowa wszystkie gry i dodatki pobrane z PSN (dodam iż to nie byłby problem, ale gry i dodatki kupiłem na zasadzie "dzielenia się")

4. Czy nie stracę żadnego save?

5. Ile mniej więcej trwa cała operacja backupowania i od czego jest to zależne (oprócz wielkości danych, na oko).

Dzięki za odpowiedź.

Hej

1. Raczej tak - sprawdź i podaj jeszcze wymiary. Nie może być wyższy niż 9,5 mm

2. Tak jest ci potrzebny dysk na tyle duży aby zmieścił całą zawartość. Musi być sformatowany w systemie FAT32

3. Nie będziesz musiał - przerzuca wszystko.

4. Nie

5. Wszystko zależy od wielkości danych. Jeśli to będzie w okolicach 30 Giga to zgranie może trwać i nawet 3 godziny. Jeśli chcesz ten czas skrócić to skasuj wszystkie dema, muzę i filmy.

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Jutro z samego rana wsiadam w auto i zwiedzam wszystkie komputowe w mojej mieścinie (poluję na 320GB, ale 500GB w dobrej cenie bym nie pogardził). Jak sie nie uda to pewnie allegro, ale wlałbym już jutro upolować bo mam teraz czas, żeby się z tym pobawić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo też zamierzam kupić sobie dysk 320gb, mam fata 80 gb ale naprawde nic prawie nie mam oprocz z 5 gierek i mam miejsca tylko 46gb, jak zainstaluje jakies inne z 5 gier no to stan krytyczny już bo nie bedzie miejsca na co innego. Dlatego chce wymienić na 320GB ale teraz pytania.

1.Dysk ma być w infrejsie ATA czy SATA? (jesli to jeden huk to sorry bo nie znam sie na tym :laugh: )

2. Znalazłem dyski takie

DYSK 1

DYSK 2

Po za ceną czym sie one różnią? :unsure: w 1 pisze ATA a w 2 SATA :confused:

Który kupić do konsoli jeżeli bedzie pasować z tych które wymieniłem :pardon: .

a i mam jesze jedno pytanie czy sie moze ktos orientuje czy bede dal rade skopiowac save na dysk usb buckup, heavy rain i gta IV? czy one są chronione tak jak GT5?

Edytowane przez Pyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę kupić ten dysk

http://www.proline.pl/?p=WD+WD3200BEVT

Tylko on ma SATA II a nie w SATA II to nie to samo co samo SATA chyba, takze nie wiem czy ten dysk bedzie dzialac...

Będzie, ale PS3 wykorzystuje jedynie przesył SATA więc SATAII nie jest obsługiwany (dysk z SATAII jest droższy od zwykłego SATA zazwyczaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie, ale PS3 wykorzystuje jedynie przesył SATA więc SATAII nie jest obsługiwany (dysk z SATAII jest droższy od zwykłego SATA zazwyczaj).

to w końcu jak to jest, moze być sata i ata dysk w ps3?

Prosze o odpowiedz na te pytanie i co zadałem na górze. rolleyes.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w końcu jak to jest, moze być sata i ata dysk w ps3?

Prosze o odpowiedz na te pytanie i co zadałem na górze. rolleyes.gif

PS3 obsługuje interfejs SATA. Technologia ATA posiada inne gnizado i niebyłbyś w stanei go zamontować w ps3.

Zatem szukaj dysku obsługującego Serial ATA (w skrócie SATA) I lub II. Pamiętaj że PS3 obsługuje tylko SATA I więc nie musisz kupować dysku z sata II (które są droższe)

Pozdrawiam,

Edytowane przez panek1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 obsługuje interfejs SATA. Technologia ATA posiada inne gnizado i niebyłbyś w stanei go zamontować w ps3.

Zatem szukaj dysku obsługującego Serial ATA (w skrócie SATA) I lub II. Pamiętaj że PS3 obsługuje tylko SATA I więc nie musisz kupować dysku z sata II (które są droższe)

Pozdrawiam,

to czyli wynika z tego ze to co dałem na 1 dysk to nie pasuje bo on jest ata, a ten 2 dysk pasuje do konsoli tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czyli wynika z tego ze to co dałem na 1 dysk to nie pasuje bo on jest ata, a ten 2 dysk pasuje do konsoli tak?

zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki to kupie ten drugi dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×