Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że nie ma się z czego śmiać. Akurat po tym co pokazało PS3 z pamięcią przydzieloną na OS i tym że na wet nie jest w stanie obsłużyć cross gaming'owej komunikacji, to ja tam wolę żeby dało się więcej zrobić "na raz" niż restartować grę żeby otworzyć wiadomość od znajomego czy na Zbyszko odpalić przeglądarkę czy youtube żeby coś sprawdzić w trakcie grania. Poza tym tak jak pisali, system na pewno będzie  w miarę czasu optymalizowany więc potrzeba/zużycie RAMu z biegiem czasu może się zmniejszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że Sony ile razy mówiło że 7GB na gierki 1 na OS, a tymczasem no właśnie 5GB. MS stara się zmienić swój wizerunek na lepsze a Sony zamiast jeszcze bardziej walczyć o klienta a tymczasem co robi? Kolokwialnie pisząc dyma nas

imBJpDLx7C06O.gif

XDDD

Edytowane przez LionelPL
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezla wtopa... Pytanie tylko na co idzie caly ten RAM? Bo o ile w X1 mozna to jeszcze zrozumiec bo ma az 3 OSy, w tym krowiastego Win8, tak w PS4 jest tylko jeden, wyglada to jak bardziej rozbudowany PS Store, a zabiera jeszcze pol giga RAMu wiecej, WTF Sony?? No a co jest bardziej zastanawiajace - jak gry chodzily na devkitach z jeszcze 4GR RAM? To co oni mieli wtedy tylko 0.5GB RAM na gry jak w PS3? Szczerze watpie. Pewnie Sony uznalo, ze skoro developery nie wiedza (narazie) na co wykorzystac ta cala pamiec, to im ja zabiora i sami ja wykorzystaja na jakies bzdety, a potem za 3-4 lata developerzy znowy beda plakac, ze konsole maja za malo pamieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że Killzone chodził na 0,5 GB RAMu wg teorii LionelPL, który lubi być dymany :)

 

Sony nie raz się wypowiadało, że 7 GB idzie na gry a 1 GB na system i tego się trzymajmy. Na pewno wkrótce sprostują te informacje i wtedy LionelPL zamiast hejtować na podstawie plotek to pokornie wróci do dymania go przez MS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym tak jak pisali, system na pewno będzie  w miarę czasu optymalizowany więc potrzeba/zużycie RAMu z biegiem czasu może się zmniejszyć.

Taa już to widze tak samo jak magiczna moc Cella i 7 rdzeni które są zdolne do odpalania gier w 1080p i 120fps(słowa Kena z 2005 czy tam 2006)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że Sony ile razy mówiło że 7GB na gierki 1 na OS, a tymczasem no właśnie 5GB.

Źródło ?

Zwiększyli w ostatnim momencie ram do 8 GB, dało to impuls to stworzenia bardziej rozbudowanego OSu. Czasu mało więc OS będzie na premierę ale nie będzie zoptymalizowany. W konsoli jest coś takiego jak aktualizacje i po można sobie spokojnie potem system optymalizować. Tak jak w ps3 OS bardzo rozwinęli a jednocześnie zredukowali z 120 MB na poczatku do 60 MB ram w ostatnim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sony nie raz się wypowiadało, że 7 GB idzie na gry a 1 GB na system i tego się trzymajmy.

 

 

Nigdy sony oficjalnie nie potwierdziło tego 1GB na system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa już to widze tak samo jak magiczna moc Cella i 7 rdzeni które są zdolne do odpalania gier w 1080p i 120fps(słowa Kena z 2005 czy tam 2006)

 

Dopóki kierujesz się filozofią, że więcej > lepiej, to nie mamy o czym dyskutować. 

 

Obecnie BF 3 w stresowych momentach bierze maksymalnie 1.5GB RAM'u.... 

 

 

Nigdy sony oficjalnie nie potwierdziło tego 1GB na system.

 

No to pozostaje tylko poczekać na oficjalne stanowisko Sony, bo rzeczywiście informacje na temat podziału 7 GB - 1 GB były plotkami. 

Edytowane przez dreamtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie BF 3 w stresowych momentach bierze maksymalnie 1.5GB RAM'u.... 

 

I drugie tyle (lub nawet wiecej) VRAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żenada, czyli co, lekki skok graficzny, kilka listków więcej na drzewach, a tak kolejne 7 lat z fatalnym SI (Fear z 2005 ciągle rządzi...), upośledzoną fizyką (HL2 2004 na tronie dalej)  
(że o takich smaczkach jak model zniszczeń z carmageddona z 1998 bijący na głowę wszystkie obecne ścigałki nie wspomnę) i tymi cholernymi 30oma klatkami na sekundę?! Na razie dwie najciekawiej zapowiadające się gry ostatnich lat (GTA V, Dark Souls II) nie wychodzą nawet na next-geny, więc jest słabo, nudna generacja się zapowiada, w dodatku wszystko w stronę pc zmierza (bebechy prostsze do programowania, fajnie, ale czeka nas zalew MMO, f2p, gatunków stricte pecetowych, a pewnie gier charakterystycznych dla konsol będzie mniej i mniej, już w tej generacji fpsy zdominowały rynek).

Edytowane przez brzmiwtrzcinie
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Here's the deal...somewhat. From a dev at one of the biggest in the industry. Just a messenger here.

 

Dev still a little cagey to give out 100% concrete numbers unfortunately like I was previously told, but these are supposed to be the closest to detailed info on the OS footprint:

 

-At most, the OS uses 1.5GB, with a good amount of that helping the HD recording feature and on the fly switching/ multi tasking

-4.5GB is indeed about what's available for devs at present.

-1GB is set aside for futureproofing OS operations down the line.

-1GB for developer reserve, should they need it

 

And finally as an important point, I'm being told the faster RAM in the PS4 does in fact make a huge difference.

Edytowane przez dreamtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,ze kiedys ktos kto tworzyl ps4 od podstaw wejdzie na ps3site.pl i przeczyta wpisy Brzmiwtrzcinie oraz LionelaPl.

Zada sobie pytanie"Dlaczego ja siedze sobie na wysokim stanowisku,zarabiam gruba kase,a inni eksperci pisza na forum.Gdzie oni zrobili blad?"

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśli sobie:

 

cholera, ten złoty chłopak LionelPl z www.ps3site.pl ma rację, damy 7gb dla gier. Dodatkowo wdrożymy ponadczasowy model zniszczeń z Carmageddon z 1998 roku 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie widzę w czym macie problem. Lepiej dać więcej (najprawdopodobniej niewykorzystanego) RAMu na gry i mieć wieszający się co 5 minut system lub dostać to samo co w PS3 czyli system mogący obsłużyć albo grę albo przeglądarkę czy czat głosowy? ... 

Pamiętajcie że PS4 ma być platformą multimedialno - społecznościową a nie służąca tylko i wyłącznie do grania. Zaraz mnie zakrzyczycie, że "przecież to jest konsola i służy głównie do grania, poza tym i tak ją przerobię a filmy nadal oglądam w DivX, więc po co mi te społecznościowo multimedialne wodotryski z których nie będę mógł korzystać" i żebym się zamknął.

Czasy się zmieniają - klient się zmienia. Poza tym "Nowa Generacja" to nie tylko wywalona w kosmos grafika (bez sensu by było robić to samo tylko z lepsza grafiką) a innowacje i nowe rozwiązania które na początku wydają się zbędne lub kontrowersyjne a po czasie stają się standardem bez którego nie możemy się obejść.

Poza tym to jest RAM - pamięć operacyjna a nie pamięć na GPU.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika będzie jak na dzisiejsze czasy słaba... jestem pewny że tak będzie. Bo w końcu jak dobra grafika może być za 1700zł?

I nie hejtujcie od razu, że dla mnie najważniejsza grafika. Ot tak, napisałem taką informację.

Liczę na to, że będzie więcej przygodówek i ciekawych indie :-)

Edytowane przez kubaork
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to jest RAM - pamięć operacyjna a nie pamięć na GPU.

 

Tylko, ze w PS4 i X1 RAM jest wspolny dla CPU i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie piekna grafike :) fabula tez wazna ale tak naprawde mniej jak bede chcial dobra fabule to obejrze dobry film :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja lubie piekna grafike :) fabula tez wazna ale tak naprawde mniej jak bede chcial dobra fabule to obejrze dobry film :)

Kolego, grafika na PS4 Cię ZNISZCZY, masz to jak w banku. Może nie każdy wie ale taki GeForce Titan kosztujący blisko 4 kafle ma "zaledwie" 2 GB GDDR5 na pokładzie.

Także nawet gdyby te PLOTKI się potwierdziły, to w ogóle bym się nie martwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT START

 

W temacie BF3 - lament. Otwieram temat FIFA 13 - lament. Call of Duty Black Ops 2 - lament. W PS+ wieczny lament. Myślę, poczytam temat o PS4, może jakieś nowe info. Nie kur** i koniec. Jeden wielki LAMENT. Można coś w końcu treściwego poczytać???? Mówcie co chcecie, ale Polakowi kuźwa nigdy nie dogodzi. 

 

OT END

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT START

 

W temacie BF3 - lament. Otwieram temat FIFA 13 - lament. Call of Duty Black Ops 2 - lament. W PS+ wieczny lament. Myślę, poczytam temat o PS4, może jakieś nowe info. Nie kur** i koniec. Jeden wielki LAMENT. Można coś w końcu treściwego poczytać???? Mówcie co chcecie, ale Polakowi kuźwa nigdy nie dogodzi

OT END

lol tylko polacy narzekają? wejdz sobie na neogafa i temat poświęcony ps4 i 5gb ram. użytkownicy napisali w tym topicu kilka tysięcy odpowiedzi z czego większość to hejty na sony,co więcej niektórzy anuluja preordery bo czują się oszukani przez japońska korporacje.

no tak ale oczywiście tylko polacy narzekają,beka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×