Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Informacja jest prawdziwa, ale nie do konca precyzyjna, to oswiadczenie o ktorym pisze na tweeterze juz krazy po sieci (np portal ps3site).

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 512MB

PS4 8GB

PS5 16GB?

PS6 32GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa, a co za pieprzona różnica ile tego ramu i ile system go zabiera i w ogole co w środku, gierki będą bzykały i o to chodzi. Lodówką i odkudzaczem tez sie jaracie co ma w środku? Pierdzielicie przez pare strin o jakiejś głupiej pamieci. Kogo to obchodzi.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że Sony ile razy mówiło że 7GB na gierki 1 na OS, a tymczasem no właśnie 5GB. MS stara się zmienić swój wizerunek na lepsze a Sony zamiast jeszcze bardziej walczyć o klienta a tymczasem co robi? Kolokwialnie pisząc dyma nas.

Podaj mi chodź jedną oficjalną wiadomość, że 7GB idzie na gry, a 1GB na system. JEDNĄ. Poza tym zdajesz sobie sprawę, że te informacje o 3GB na system to plotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lul,gdzie Ja spuszczam nad xbone? :P

Wybacz, ale to jest wojna(konsol). A wojny wymagają ofiar ;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, wśród pierwszych ofiar - polaczki - kiedy ja w listopadzie będę na spokojnie ogrywał moje nowe PS4, zwolennicy powa-of-da-klaud i amerykańskiej kablówki beda grzecznie czekali do czerwca(?) 2014 lub ściągali konsolę z zagranicy modląc się do M$ o pozwolenie na zalogowanie.. A jak M$ nie pozwoli, to wtedy dopiero będzie multum czasu na pisanie ile to Sony Ram-u na OSa ładuje, dymając nas, grających na spokojnie, użytkowników. Zabrali mi tyyyle GB - od wczoraj już spać nie mogę, a wszelkie gry na PS4 straciły sens, chyba złożę pre na X1 i już za rok spokojnie sobie pogram :thanks:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?p=73268051#post73268051

 


"The memory situation on PS4 is ideal and has exceeded expectations in every way."

 

 


WITH THIS SAID: There are games in development that are using 6 GB of RAM. I will not say any more about this. 

 
To powinno zakończyc tą bezsensowną dyskusję.

Developerzy są bardziej niż zadowoleni z podziału pamięci i to nam powinno w zupełności wystarczyć.

Edytowane przez SephiroT
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no , i jeszcze dadzą info że ceny konsoli opuszczają do 1000 pln , a gry do stówki i biorę rozwód z kobitą.;)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusję na temat RAMu w PS4 uważam za zakończoną.

Do momentu, aż Sony oficjalnie nie potwierdzi jaki będzie podział RAMu koniec wróżenia z fusów!

 

Over and out! ...

:whoops:

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne porównanie ilości klatek na sekundę w PS4 i XO.

Oczywiście testy robione na PC, które oddają możliwości sprzętowe każdej konsoli, ale trzeba też wziąć pod uwagę to, że gry będę optymalizowane pod konsole odpowiednio, a tutaj mamy surowy materiał z gier PC.

W każdym razie, w niektórych momentach przewaga 10 klatek na rzecz PS4 to sporo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale masakra, czasami różnica w ilości klatek wynosi nawet 4! To już XO nie ma szans! Mogą nawet nie wydawać konsoli.

Taka podnieta mnie ogarnęła, że chyba dziś nie zasnę. Całe 4 klatki różnicy! Pewnie przez to, że mniej RAMu poszło na OS...

;)

 

Ja rozumiem, że hype itp, ale żeby jarać się klatką w tą czy tamtą stronę?

Gdy były porównania multiplatform na x360 i ps3, gdzie zazwyczaj x wypadał lepiej(np: trawa w Mafii II!!!! :) ) to wszyscy mówili "No i co z tego, grafika nie jest taka ważna", "My przynajmniej mamy darmowy online", itp. A teraz co się dzieje?

  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Target next-gen specs

 

Core i7 3770K at 4.3GHz

 

 

Does not compute... Wszelkie porownanie ger na PS4/X1 sa bezsensowne, zwlaszcza robione na PeCetach, bo na konsolach FPSy sa ograniczone do 30 lub 60, wiec nawet jak jakas gra bedzie chodzila na PS4 w 40FPS a na X1 w 35, to na ekranie i tak nie bedzie roznicy bo na obu konsolach gra i tak bedzie chodzila w maksyalnie 30. Dopiero gdzies za 2-3 lata, jak deweloperzy na dobre dobiora sie do bebechow konsol zacznie wychodzic ewentualna roznica w sprzecie, ale nie na starcie (albo jeszcze przed tak jak w tym pseudo-tescie), gdzie gry beda wykorzystywaly moze z 50% tego co oferuja next-geny.

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet biorąc ten filmik pod uwagę wynika z tego jasno ze obie konsole będą podobnej mocy,różnicy w multiplatformach nie będzie(jak będą to jakieś pierdoly). Ciekawi mnie sprawa tego całego "Power of Cloud" o którym się głośno mówi. Czy pod koniec generacji twórcy zaczną korzystać z tej 'mocy" żeby różnice między pecetowymi wersjami a konsolowymi gier były jak najmniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie komentarze pod tym artykułem na eurogamerze. Jakiś koleś niemalże wysmial to porównanie używając solidnych argumentów.

Digital Foundry powinno sobie darować takie artykuły, bo tylko robią kolejne zamieszania. Kliknięcia rosną, ale reputacja spada.

Lepiej by było jakby te konsolowe porównania, zeszły na dalszy plan zamiast tego te serwisy growe mogły by wywęszyc info o jakichś nowych grach w produkcji na nextgeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet biorąc ten filmik pod uwagę wynika z tego jasno ze obie konsole będą podobnej mocy,różnicy w multiplatformach nie będzie

A wiesz jaka różnica jest w gpu?

I podaj mi jeszcze wypowiedź Sony o 7gb na gry, bo podobno tak cię okrutnie wydymali.

Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie jak to wszystko bedzie wykorzystane? Klocicie sie jak dzieci o cyferki, z ktorych poki co wynika tyle, ze moze bedzie dobrze. Tak naprawde wystarczy jeden blad w konstrukcji spotegowany np. wadliwym firmawarem i cala ta moc obliczeniowa moze miec realna wydajnosc chinskiego kalkuratora. Wiekszosc tego tematu to jalowe bicie piany, do czasu premiery konsoli i tak zadnych konkretnych wnioskow nie bedzie. A potem znow bedzie porownywanie klatek z xboxem i liczenie lisci na drzewie...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jaka różnica jest w gpu?.

Nie wiem

Zacznijmy od tego że na papierze ps3 też jest mocniejsze od X360 a jakoś tej różnicy w multiplatformach nie widać. Podobnie będzie z ta generacja. W exach PS4 pewnie pokaże swoją moc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że w multiplatformówkach nie może być różnicy, ot takie założenie wydawanie gier na dwie konkurencyjne konsole.

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC to inna bajka bo można mniejszym nakładem (brak optymalizacji) polepszać grafikę, a poza tym to gry to jest motor napędowy nvidii i amd.

Edytowane przez stey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem

"The Xbox One vs. PlayStation 4 graphics spec comparison is stark to say the least. Both systems utilise AMD's GCN (Graphics Core Next) architecture, but Sony's rendering tech has 50 per cent more raw computational power than the Xbox One equivalent"

 

za Digital Foundry

 

//EDIT by Kryman

 

To jest polskie forum, proszę przetłumaczyć tekst.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test nie uwzględnia tego, że PS4 ma 2 razy więcej RoPs od Xbone, więc różnice będą jeszcze większe. Ja tam jestem spokojny o to, że PS4 będzie na pewno o wiele mocniejsza, ale czy developerzy to wykorzystają? To już inna sprawa, na pewno w grach multi nie będą chętni do tego by gry się różniły znacznie na obu platformach. Wręcz mam wrażenie, że developerzy będą szantażować w ten sposób MS, aby nie wydać lepszej gry na PS4... i kolejne miliony zielonych pójdą pod stołem :)

Edytowane przez dreamtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×