Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba jednak pamietac, ze obliczenia typu GPGPU w X1 beda wykonywane w chmurze, podczas gdy na PS4 beda zabieraly jakas czesc mocy GPU, ktora normalnie bylaby wykorzystywana do generowania obrazu, wiec pewnie efekt koncowy na ekranie sie wyrowna. Jak zwykle - pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już to tłumaczył, nie wiem czy tutaj czy na innym portalu, że obliczenia w chmurze w przeliczeniu na FPS zakładając bardzo małe opóźnienia pozwolą na uzyskanie UWAGA!!! 1 FPS więcej w grach hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem

Zacznijmy od tego że na papierze ps3 też jest mocniejsze od X360 a jakoś tej różnicy w multiplatformach nie widać. Podobnie będzie z ta generacja. W exach PS4 pewnie pokaże swoją moc

To po co się wypowiadasz na temat o którym nie masz pojęcia? PS3 było mocniejsze, ale było znacznie trudniejsze w programowaniu. Teraz na oba sprzęty tworzy się podobnie i nie dość, ze PS4 ma przewagę w ramie, to i również w gpu, chyba ze Microsoft jeszcze go zmieni.

Trzeba jednak pamietac, ze obliczenia typu GPGPU w X1 beda wykonywane w chmurze, podczas gdy na PS4 beda zabieraly jakas czesc mocy GPU, ktora normalnie bylaby wykorzystywana do generowania obrazu, wiec pewnie efekt koncowy na ekranie sie wyrowna. Jak zwykle - pozyjemy zobaczymy.

Chmura to żadna przewaga ponieważ PS4 ma identyczne możliwość, mówił o tym Yoshida, ze też mogą wykorzystać chmurę w ten sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obliczenia w chmurze będą wykorzystywane do AI, fizyki i takich tam. Nic z grafiką. Nawet MS tego nie ukrywa. Niema też żadnych technicznych przeciwwskazań, żeby Sony sobie wspieralo ps4 chmura.

Ta chmurę to sobie w ogóle darujmy na jakiś czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak dzieki chmurze miasto w The Division bedzie bardziej interaktywne niz na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo microsoft zapłacił aby tak było. Jest to swego rodzaju ekskluzywny dodatek, a przy okazji reklama dla chmury, a najlepsze jest to, ze to samo można osiągnąć na PS4. To jest marketingowy bełkot microsoft, wiedzą, ze z gpu i ramem są za konkurencja to promują ta chmurę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak dzieki chmurze miasto w The Division bedzie bardziej interaktywne niz na PS4.

Jeśli już, to w Watch_Dogs, a nie The Division.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo microsoft zapłacił aby tak było. Jest to swego rodzaju ekskluzywny dodatek, a przy okazji reklama dla chmury, a najlepsze jest to, ze to samo można osiągnąć na PS4. To jest marketingowy bełkot microsoft, wiedzą, ze z gpu i ramem są za konkurencja to promują ta chmurę.

 

Tylko, ze mnie jako gracza malo to interesuje i dla mnie liczy sie efekt koncowy na ekranie, zaplacili czy nie, wisi mi to, nie moja kasa. A kogo jak kogo, ale akurat MS stac na to, zeby do wiekszosci/kazdej multiplatformowki doplacac za wykorzystanie chmury jako ekskluzywny "ficzer". Wlasnie szkoda, ze Sony nie promuje chmury jak tez maja taka mozliwosc, a skupiaja sie na grach indie, ktore odpali byle jaki smartfon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmura... Co z osobami które nie mają podłączonej konsoli pod internet a jak mają to jakość ich łącza nie pozwala na korzystanie z dobrodziejstw chmury? Dostaną okrojone wersję gier?

A co do indie to super że Sony ich promuje. Nie raz indyki są lepsze i sprawiają więcej frajdy od tytułów AAA. Żeby jeszcze tylko do Plusa wrzucali więcej indie. :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzcie niczego jako pewnik, wszystko wyjdzie w praniu po premierze konsol. Nie można brać na poważnie postów kogoś, kto pisze że "Xbone pewnie będzie miał taką samą moc jak PS4 dzięki chmurze". To jest przejaw fanboystwa, wysnuwać takie wnioski na podstawie.... wróżenia z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmura... Co z osobami które nie mają podłączonej konsoli pod internet a jak mają to jakość ich łącza nie pozwala na korzystanie z dobrodziejstw chmury? Dostaną okrojone wersję gier? A co do indie to super że Sony ich promuje. Nie raz indyki są lepsze i sprawiają więcej frajdy od tytułów AAA. Żeby jeszcze tylko do Plusa wrzucali więcej indie. :)

 

Raczej twórcy nie powinni się przejmować takimi przypadkami. Bo cały cywilizowany świat jest podłączony do internetu. Jakby tak czekać na każdego to by ludzkość nigdy się nie rozwijała. Mniejszość musi dostosować się do większości.

I bardzo dobrze, że promuje mniejszych wykonawców. Branża się rozwija i jest coraz mniejsza dyktatura na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loool,po co to komu? Nikt normalny nie zapełni 2000tysiecy slotow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaporowe limity na serwerze/koncie? Przecież nikt nie będzie dodawał każdego spotkanego gracza "na pałę". Ja od 2 lat mam kilkadziesiąt znajomych i to spokojnie starcza. Było 100 jest 2000. Już nie płaczcie na ten RAM. Nikt nie każe wam na siłę dodawać ludzi, ale przy cross game chacie i społecznościowym aspekcie PS4, to 100 osób to by było za mało. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loool,po co to komu? Nikt normalny nie zapełni 2000tysiecy slotow

2000000 slotow na pewno nikt nie zapełni.

A tak na poważnie to co lepiej 100 osób czy 2 tysiące ? Znowu marudzisz :D Spotkałem sporo osób co miało zapelniona listę. Sony raz na zawsze rozwiązało problem, dodawaj sobie ile chcesz osób, nie musisz nikogo kasować.

Ja mam tylko nadzieję, że przy niektórych profilach można stawiać np gwiazdkę jako ci wazniejsi, żeby zawsze byli u góry listy i tylko z nimi pokazywały się powiadomienia. Jak tego nie będzie to moja lista jakoś bardzo się nie rozrosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000000 slotow na pewno nikt nie zapełni.

A tak na poważnie to co lepiej 100 osób czy 2 tysiące ? Znowu marudzisz :D .

Chodziło mi bardziej że jeżeli te 2000tys slotow zabierają jakąś część tego RAMU to to żeby dali tego połowę i sie zaoszczędzi trochę ramu :d ale co Ja tam wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...albo chociaż edytować nazwy i zapisywać znajomych tak jak się chce a nie tylko po nicku.

Pożyjemy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zeby bylo za duzo niz ma zabraknac jak na PS3. No a darmowy chat to chyba nie jest zaskoczenie, jakby kazali sobie za to placic to... nawet nie chce komentowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zeby bylo za duzo niz ma zabraknac jak na PS3. No a darmowy chat to chyba nie jest zaskoczenie, jakby kazali sobie za to placic to... nawet nie chce komentowac.

Na XBL musisz za ta funkcję płacić xD.(poprawcie mnie jeśli sie myle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się. Tak samo jak bez Golda nie skorzystasz z przeglądarki, netflixa mimo że ma swój abanament czy ... Youtube :D

Jedynie rozmowa prywatna tzn 2 osoby jest od początku za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaskoczyliście Żywego do tego stopnia, że aż zaniemówił. Ja też się zdziwiłem, gdy po zakupie chrześniakowi na komunie X360 okazało się, że za wszystko trzeba zapłacić. Nawet za głupiego Youtube, czy przeglądarkę, gdzie na każdym innym sprzęcie są one darmowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? Nie rozumiem, to jest w koncu temat o PS4 czy X360? Bo news o PS4 juz skomentowalem, co mam jeszcze powiedziec?

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być kimś wybitnie inteligentnym by po twoich postach w tym temacie (i nie tylko) zauważyć z jaką pogardą podchodzisz do Sony i PS4 :) Ciekawe tylko dlaczego w przypadku MS jest zupełnie na odwrót i nawet najgłupszą plotkę o 12 GB brałeś na poważnie ;)

Edytowane przez dreamtox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zeby zobaczyc, ze po prostu nie jestem slepym fanbojem juz tak...

 

PS. Pokaz mi, w ktorm momencie bralem plotke o 12GB RAM w X1 na 100% pewniaka to masz u mnie browra... Pomyliles mnie z LiomelPL, ale to juz mniejsza o to.

 

PS2. Zarowno do PS4 i X1 podchodze chlodno, bo narazie obie konsole jedyne co pokazaly to multiplatformowki i indie, ktore mam na kompie, wiec nie napalam sie next-geny jak szczerbaty na suchary, a narazie to next-geny dla mnie (podkreslam: DLA MNIE) maja wiecej negatywow niz pozytywow, tutaj trzeba nawet oglaszac, ze cos tak banalnego jak jak chat glosowy jest za darmo, no litosci... A co, jak nie jestem wniebowziety PS4 to juz nie moge brac udzialu w dyskusji?

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×