Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

a właśnie , było info ile będzie kosztował ten plus na ps4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze za pol roku plus dalej bedzie prezentowal taki poziom? Zwlaszcza na PS4? I ze obecna cena sie utrzyma? Ja akurat jestem sklonny placic abonament o ile uslugi sieciowe Sony beda prezentowac wysoki poziom, ale sam ten krok jest zdecydowanie krokiem wstecz dla gracza.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żebym był szczęśliwy z tego że sony robi płatne multi, ale nei wiedzę przeszkód żeby zapłacić to 200/150zł rocznie. 

 

Plus jest jeden więc koszt to 200zł.

 

Nie wiem czy sprawdzaliście te zestawy startowe na US, ale w części z nich jest wliczony rok grania po sieci (rok Plusa).

Plus jest akurat bardzo opłacalną usługą i ci go się na niego zdecydowali raczej ani z niego nie rezygnują ani nie będą płakać że jest wymagany do Multi.

W plusie w przeciągu ostatnich prawie dwóch lat uzbierało mi się dużo ciekawych tytułów. których wartość (nawet na allegro) tytułów na sam jeden miesiąc przewyższa zazwyczaj wartość rocznego abonamentu. Duża oszczędność na grach. Każdy prędzej czy później znajduje coś co chciał kupić, więc 200 (150 na promocji) złotych rocznie to czy naprawdę tak dużo?

 

Sony obiecało w PS Plus 1 tytuł na PS4, co miesiąc daje gry na PS3 i Vita. Im więcej konsol od Sony mamy, tym bardziej Plus się opłaca.

Lista z ostatniego roku. Chyba warto na to wydać 200zł?

http://www.ps3trophies.org/forum/general-ps3-discussion/198601-list-eu-playstation-plus-igc-free-games.html

 

Poza tym jak nie tylko ale jeszcze par innych osób wspomniało, jest niska cena konsoli, to jest płatne Multi. Na czymś musieli obciąć koszt konsoli to nie dali kamerki, drugiego pada i dorzucili płatne multi. Ja tutaj jeszcze widzę dodatkowe zabezpieczenie się sony przed ewentualnym graniem na multi przy przerobionej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy plusa nie miałem, nie mam i teraz będe musiał go mieć. Dla mnie ta polityka Sony niczym nie różni się od rabunkowej polityki grania po sieci na Xklocku.

Zresztą poważnie rozważam nie płacenie obowiązkowego plusa. Po necie i tak nie gram specjalnie więc mało stracę. No chyba, że zablokują patche...w dzisiejszych czasach kiedy gracze w 99% przypadków dostają do grania wersje beta mozliwośc darmowego patchowania musi zostać zagwarantowana.

Edytowane przez Palpatine_79
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena plusa zostaje taka sama czyli mniej niż 5$/msc

Zrodlo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konferencji E3 Sony zapowiedziało że cena i dotychczasowe rzeczy z Plusa zostają.

 

Pamiętajcie o trialach 30 dniowych, oraz kupowaniu usługi na kwartał. Do kupna konsoli ani Plusa od razu na rok nikt nikogo nie zmusza.

Jak komuś zależy na graniu w multi samym w sobie, nie koniecznie na swoim koncie, to na Allegro są 30 dniowe triale za złotówkę nawet. 

Zachowanie ze strony Sony bardzo nie ładne, ale pod względem dotychczasowej jakości usługi jak najbardziej wybaczalne a pod względem ceny konsoli zrozumiałe. Tańsza konsola z płatnym multi z PLUS'a któego i tak większość by kupiła/przedłużyła. Wszyscy co chcą grać "taniej" pewnie poczekają na przerobione konsole.

 

W sumie to najbardziej to odczują gracze którzy kupują konsolę dla jednego czy dwóch tytułów w które graja na multi miesiącami.

Edytowane przez SephiroT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy plusa nie miałem, nie mam i teraz będe musiał go mieć. Dla mnie ta polityka Sony niczym nie różni się od rabunkowej polityki grania po sieci na Xklocku.

 

 

 

Rabunkowej? Ciekawa teoria. Dla mnie to jest proste: nie podoba się? nie kupuję. 

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy plusa nie miałem, nie mam i teraz będe musiał go mieć. Dla mnie ta polityka Sony niczym nie różni się od rabunkowej polityki grania po sieci na Xklocku.

Zresztą poważnie rozważam nie płacenie obowiązkowego plusa. Po necie i tak nie gram specjalnie więc mało stracę. No chyba, że zablokują patche...w dzisiejszych czasach kiedy gracze w 99% przypadków dostają do grania wersje beta mozliwośc darmowego patchowania musi zostać zagwarantowana.

 

 

Teraz nie różni się niczym ponieważ m$ też daje gry do golda ale jakby nie dawali to różnica była by spora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konferencji E3 Sony zapowiedziało że cena i dotychczasowe rzeczy z Plusa zostają.

Do kiedy? Na caly czas wspierania PS4? Padly jakies konkretne terminy? Pisze z roboty z telefonu i nie bardzo mam jak poszukac tej konferencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie padły żadne terminy.

- Obecne konta automatycznie przechodzą na "nowego Plusa".

- jedna stała cena na Plus'a - konosle PS3, Vita i PS4

- koszt konta około 5$ na miesiąc czyli taki sam jak do tych czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jakby kazali Ci płacić za samo granie online, ale w przypadku gdy wymagają tylko ps+ to w ogóle nie trafia do mnie twój argument. Plusa właśnie przedłużałem 3 raz o rok, gdzie cena ok 150zł jest śmieszna w porównaniu z tym co oferuje.

No widzisz, i tutaj się różnimy. Gry kupuję stosunkowo rzadko, nie lubię przechodzić singla w grach i gram tylko w kilka swoich ulubionych tytułów, przez sieć. Z tego też względu Plus jest mi zupełnie niepotrzebny. Tak więc abonament, który bym płacił, dla mnie stanowiłby tylko opłatę za grę przez sieć. Do tego warto jeszcze dołożyć to, ile gry na PS4 będą na początku kosztować (ok. 200 zł). A więc za Fifę i dajmy na to jakąś strzelankę + grę przez sieć przez rok musiałbym wydać jakieś 600 zł. Na kompa kosztowałoby mnie to 200-300. A cena 150 zł (o ile nie będzie wyższa) to około 1000 zł wydane na Plusa przez czas trwania generacji konsol - dla mnie pieniądze wyrzucone w błoto. I nie chcę tu nikogo przekonywać, że PS4 czy Plus jest be, po prostu przy tym, do czego używam konsolę, nie opłaca mi się kupować PS4.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można koszta zredukować o połowę mając konto plusowe na 2 osoby. Bo o ile dobrze pamiętam na E3 podali że aby grać online na konsoli musi być aktywne jedno konto ps plus. Ktoś kupuje konsole za 1700 zł i sepi 13 zł miesięcznie na ps+. To tak jak kupić sobie auto i żalic się że nie działa bo paliwa nie ma w baku. I nie to że ja jestem super bogaty, konsole kupię najwcześniej za 1.5 roku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tak się zastanawiam co oni dadzą od początku na tego plusa ? jakieś mini gierki czy jakieś tytuły z ps3 przeskalowane?

Min. Drive Club, będzie ileś tam aut i tras, a jak ci przypasi to dokupić resztę gry za odpowiednio niższą cenę.

Ktoś kupuje konsole za 1700 zł i sepi 13 zł miesięcznie na ps+.

Polska to biedny kraj i może dla niektórych tę 13zl to dużo. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Polska to biedny kraj i może dla niektórych tę 13zl to dużo. ;)

Jak dla kogoś 13 zł to dużo, a kupuje konsole za 1700zł to naprawdę jestem w szoku :laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na raty tez pewnie dużo ludzi bierze, a i pewnie rodzice, wiec mnie to jakos nie dziwi ze mozna miec potem problem wydac kieszonkowe na gry. Nie mierz innych swoja miara, szok nie?

Edytowane przez cinkibolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na raty 40 x zero % ( takie promocje są często ) konsoleta wychodzi po 50 zeta miesięcznie , plus 20 , do tego gra na raty . pewnie w stówce się człowiek zmieści miesięcznie. pewnie dla niektórych to dużo , a dla niektórych mało. dla tych co za dużo powinni pomyśleć o innej tańszej rozrywce. ew. zostanie przy ps3.

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żebym był szczęśliwy z tego że sony robi płatne multi, ale nei wiedzę przeszkód żeby zapłacić to 200/150zł rocznie.

 

A ja widze, i to ogromna, a nazywa sie ona P2P. Placenie 200zl rocznie za granie na lagach? No thank you. PSN w ostatnich latach ZNACZNIE sie poprawil, wiec glupota byloby nie wykorzystac tych serwerow do gry online, zwlaszcza, ze to my gracze placilibysmy za ich utrzymanie. Smieszne, ze ludzie burza sie na sama mysl o przymusowyej integracji FB, Twitterow i innych spolecznosciowych bzdetow, gdzie to nic nie kosztuje, ale jak juz Sony zmusza do PS+ to wszyscy staja w obronie, gdzie dla wielu osob (w tym mnie) tak jak powiedzial kuba105000 - bedzie to placenie wylacznie za mozliwosc grania po sieci, grania w watpliwej jakosci.

Edytowane przez Żywy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o to czy to dużo czy mało, chodzi o sam fakt, niejakiego przymuszania to wykupienia abonamentu, bo w innym przypadku dostajesz półproduktu a nie cały kompletny. Niektórym ciężko zrozumieć (czy to zwykłe funboys'two?) że nie każdy taktuje konsole jako hobby nr 1.

Kolejnym krokiem będzie kupowanie gier na zasadzie płatnych MMO. Dostaniemy Pass na miesiąc a jak chcesz grać dłużej to płać 20 zł abonamentu za miesiąc. Dla kogoś kto ogrywa 1 góra dwa tytuły w roku (multi) kupowanie rocznego Plusa mija się z celem. A miesięczny to już nie jest opłata rzędu 13 zł. Nie wspominając faktu, że w ciagu całego tego roku były może 2-3 gry w plusie, które mnie interesowały. Każdy patrzy jak Nam wyrwać z kieszeni coraz więcej pieniędzy, a niektórzy jeszcze temu przyklaskują bo to Sony...czas się ogarnąć. Zresztą każdy ma prawo decydować swoim własnym portfelem, ale wszyscy pamiętamy co się pisało na tym forum o MS i ich polityce grania przez sieć, teraz Nas czeka to samo, no ale kogo nie stać aby płacić 13 zł miesięcznie? :/

Edytowane przez Palpatine_79
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogoś 13 zł to dużo, a kupuje konsole za 1700zł to naprawdę jestem w szoku :laugh:

Owszem, 13 zł to niedużo. Ale 13 zł miesięcznie = 156 zł rocznie = 1092 zł przez 7 lat (zakładamy, że tyle trwa generacja konsol). Za tą cenę można kupić z 10 nowych gier na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, 13 zł to niedużo. Ale 13 zł miesięcznie = 156 zł rocznie = 1092 zł przez 7 lat (zakładamy, że tyle trwa generacja konsol). Za tą cenę można kupić z 10 nowych gier na PC.

 

Takim bezsensownym tokiem myślenia możemy wyliczać cenę przez ileś tam lat,prądu,internetu,paliwa,jedzenia,ale jaki to ma sens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1092 zł przez 7 lat (zakładamy, że tyle trwa generacja konsol).

1092 zł na 7 lat do dużo ? jak ktoś już kupił konsole za 1700zł ? :laugh:

Zresztą przez te 7 lat będzie jeszcze masa  gier zawartych w samym ps+  :) ( jeszcze większa masa znając pomyłki PSN np, wczorajsze NBA ) :thumbsup:

Jeżeli ktoś kupuje konsole za 1700zł wiedząc, że gry to średnio 100-250 zł sztuka i pisze tutaj " 13 zł to masa kasy " to naprawdę nie wiem ocb :laugh:

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry z abonamentem za granie po sieci nie będą musiały mieć plusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ten plus to jest jakaś masakra  dałem 70 zł  za  3 miesiące i dostałem jak do tej porty 10 gier!! a jeszcze mam 2 miesiące. Powiem jedno na pewno wykupie dalej subskrypcje bo się cholernie opłaca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×