Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

@alfik:

Nie wiem czy zauwazyles, ale sporo osob na forach (a zwlaszcza na tym) tlumaczy koniecznosc placenia za PS+ tym, ze Sony chce nam rozdawac "za darmo" gry co miesiac. Mnie to niesamowicie smieszy (i jednoczesnie wnerwia), ze Sony, ktore probuje wyjsc na mega bohatera pytane w wywiadach uzywki mowi "jak to? no przeciez to takie oczywiste, ze nie mamy i nigdy nie mielismy zamiaru blokowoac uzywek!" - gdze nie, wcale nie bylo to oczywiste, bo barany sami wprowadzili PSN Passy, i oczywiste bylo raczej to, ze beda chcieli kontunyowac ten syf. Co wydawalo sie oczywiste natomiast to bylo to, ze PSN bedzie darmowy, tak jak na PS3, no bo jakby nie patrzec sa to caly czas te same serwery. Na PS4 tlumacza sie tym, ze pozwoli to utrzymac wysoka jakosc uslug itp. itd., a na PS3 to co, juz nie musza pobierac kasy zeby utrzymac jakosc? Gimme a break.

 

 chcieli wprowadzić płatny psn na PS3 ale mieli problem: na pudełkach z konsolami było jak byk "free PSN" i przez to po prostu nie mogli tego zrobić. Do tego był to mocny argument w walce z xbox'em360- my wam dajemy za free a tam za to samo musicie bulić...

w ps4 mogli już wprowadzić płatny multi a, że obrali to w ramach PS+ to dla nich świetny zabieg marketingowy a dla nas tylko korzyści- zawsze mogli zrobić osobną opłatę za multiplayer ;)

Sony potrzebuje tej kasy na serwery i inne konieczne wydatki. Konsole sprzedawać będą po kosztach, na grach też kroci nie zarobią a jak pokazuje link powyżej płatny multi daje ładną kasę.

PS+ i tak 90% graczy ma wykupiony więc nie jest to żaden problem IMO ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię usługę PS+. Pisałem wcześniej, że koszt tego jeszcze w okazyjnej cenie jest "groszową" sprawą w porównaniu z tym co dostajemy. Tylko trochę to idzie w kierunku, że za wszystko trzeba płacić. Oczywiście granie w PlayStation to rozrywka i za rozrywkę się płaci. Jednakże zauważmy, że na PS4 trzeba zakupić PS+, aby pograć w multiplayer, lecz jak kupimy jakąś grę, to tam też będzie masa dodatków DLC, które spowodują u niektórych graczy chęć zapłaty za to. Oczywiście powie ktoś, że DLC jest dla chętnych, że nie trzeba kupować i wogóle. Według mnie powinni tak się dogadać, że ten cały PS+ powinien dawać jeszcze ulgi jeśli chodzi o te wszystkie dodatki/DLC wypuszczane do gier. Są na to obniżki czasami rzecz jasna, ale powinno to być swego rodzaju standardem. A wy co macie do powiedzenia na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Konsole sprzedawać będą po kosztach, na grach też kroci nie zarobią

Wydaje mi się, że w porównaniu do PS3 na PS4 Sony nie będzie tracić, a właśnie zarabiać, więc jest to duża różnica. No na grach właśnie najwięcej zarabiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż swoją firmę i rozdawaj za darmo. Potem wróc tutaj i napisz jak Ci idzie. Skąd Ty żeś się urwał, na tym świecie nic nie ma za darmo.

ehhh, w dziale BF robisz syf, tutaj nawet nie potrafisz kliknąć w "spojler", albo nie rozumiesz kontekstu wypowiedzi

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei śledząc zapowiedzi przyszłych gier na next-geny zauważam, że nastąpi znaczny wzrost gier z gatunku MMO na konsolach. Czyżby kolejny bastion PC upadał?

Edytowane przez Generał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska...respektowanym....plebsu...beta-testerzy. Gulp, powiedz że to był żart, nikt nie ma prawa być aż tak głupi, zlituj się i powiedz że nie mówiłeś poważnie :shok:

 

Zlituj się i powiedz, że nie wyczułeś ironii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlituj się i powiedz, że nie wyczułeś ironii.

nie szukaj drugiego dna tam gdzie go nie ma. Ironii za cholerę tam nie ma, to właśnie mnie przeraża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś był dlużej na forum, miał więcej postów i lepiej znał userów to byś ironie wyczuł na kilometr nawet bez emotek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie szukaj drugiego dna tam gdzie go nie ma. Ironii za cholerę tam nie ma, to właśnie mnie przeraża

  Nie ma? Sory bez urazy ale to mało kumaty jestes w takim razie :P

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to MS może pobierać 60 dolarów za online ? Ale jak Sony zdecydowało pobierać za pakiet 50 dolarów to już mega zło i "to samo" ? To nie ich wina że opłaty się przyjęły na konsolach, nie ich wina ze stworzyli świetny ps plus a może z 10 procent graczy go kupuje regularnie.

Zresztą nie zaszkodzi im jak trochę zarobią w tej generacji bo marnie z nimi. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Nie ma? Sory bez urazy ale to mało kumaty jestes w takim razie :P

 

  Nie ma? Sory bez urazy ale to mało kumaty jestes w takim razie :P

po poście nie widać ani krzty ironii, poznać ją mogą jedynie użytkownicy, którzy jegomościa znają. Jak ty tam widzisz ironię, nie znając tego gracza, to ...W ten sposób można po każdej debilnej wypowiedzie stwierdzić "no to była ironia przecież!".  A no właśnie, ta moja odpowiedź na jego wypowiedż to też ironia była, taki mało kumaty jesteś że nie wyczułeś? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to MS może pobierać 60 dolarów za online ? Ale jak Sony zdecydowało pobierać za pakiet 50 dolarów to już mega zło i "to samo" ? To nie ich wina że opłaty się przyjęły na konsolach, nie ich wina ze stworzyli świetny ps plus a może z 10 procent graczy go kupuje regularnie.

Zresztą nie zaszkodzi im jak trochę zarobią w tej generacji bo marnie z nimi. :P

 

Opłaty opłatami, plus plusem, ale gra przez sieć powinna być darmowa. To jest część większości gier, za które się płaci. Już w zakupionej grze masz opcje sieciowe, a tu musisz jeszcze raz za to zapłacić. Zdzierstwo jak dla mnie. Plus swoją drogą jest bardzo fajny. Mam już go 9 miesięcy i jestem zadowolony i z pewnością przedłużę. Ale nie wszyscy chcą plusa, a większość zapewne chce grać online. I w tym momencie są zmuszani do jego zakupu. Lekka tyrania. Niech zarabiają, ale nie w tak bezczelny i pazerny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pazerny? bezczelny sposób? LOL  xbox'owcy bulą za samo multi tyle co my za + w ramach któego dostajemy masę hitów na ps3 psv i wkrótce ps4.... Sony pazerne.... taaa...

 

IMO płatny multi lepsze od kodów do online-> kupuję grę, mogę zobaczyć jak wygląda multi, nie pasi mi- nie gram i sprzedaję. Dotychczas jak kupowałem gry z op to multi nie tykałem co by za grę więcej zł dostać przy odsprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xbox już ogłosił, że w tym roku nie wyrobi się z premierą i nie 21 , a jedynie 12 krajów na świecie dostanie go w tym roku. Źródło : facebook gamestopa ze Skandynawi. Mam nadzieję, że Sony da radę zwłaszcza, że pula oficjalnych preorderów się już wyczerpała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pazerny? bezczelny sposób? LOL  xbox'owcy bulą za samo multi tyle co my za + w ramach któego dostajemy masę hitów na ps3 psv i wkrótce ps4.... Sony pazerne.... taaa...

MS i Xsrocza nie biorę nawet pod uwagę i nie interesuję się ich polityką. Patrzę co się dzieje w Sony i mi to nie odpowiada. Dla mnie to jest bezczelny sposób. Nie ważne ile to kosztuje, chodzi o sam fakt.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS i Xsrocza nie biorę nawet pod uwagę i nie interesuję się ich polityką. Patrzę co się dzieje w Sony i mi to nie odpowiada. Dla mnie to jest bezczelny sposób. Nie ważne ile to kosztuje, chodzi o sam fakt.

No to został ci PC do grania. Sony już decyzji nie zmieni. Deal with it :D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS i Xsrocza nie biorę nawet pod uwagę i nie interesuję się ich polityką. Patrzę co się dzieje w Sony i mi to nie odpowiada. Dla mnie to jest bezczelny sposób. Nie ważne ile to kosztuje, chodzi o sam fakt.

 

A nie pomyślałeś, że utrzymanie serwerów kosztuje? Dostarczanie dobrze działającej usługi generującej ogromne koszty i pobieranie za to stosownej opłaty jest według Ciebie bezczelne? To może idź na ulicę czyścić ludziom buty i nie pobieraj za tę usługę ani grosza, ot tak dla zasady, żeby nie zeszmacić się jak Sony... Podoba Ci się takie rozwiązanie? Może lepiej przestań grać w ogóle skoro nie potrafisz zrozumieć podstawowych zasad działania przedsiębiorstwa, które Ci owe gry dostarcza. Dodam jeszcze, że owa opłata za multi powinna skupić w Sieci tylko graczy, którym naprawdę zależy na dobrej rozgrywce między sobą, a jednocześnie wyeliminować tych, którzy wchodzili na multi tylko po to, by popsuć zabawę innym, z watahą piszczących dzieciaków na czele. To ułatwienie życia graczom też według Ciebie jest bezczelne?

 

Nie dość, że Sony daje nam świetną usługę z genialnym bonusem w postaci masy gier za grosze, to jeszcze znajdą się narzekacze, bo niby jest to bezczelne. Może jeszcze Sony do każdej konsoli powinno dodawać pakiet gier na torrentach? Opamiętajcie się co niektórzy...

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinni sprzedawać gry bez multi o połowę tańsze. Jak ktoś chce multi niech sobie kupi w pss i ściągnie. A nie ludzie wydają pełną sumę na grę, po czym mogą tylko skorzystać z jej 50% zawartości, bo jak dodatkowo nie zapłacą to nie zagrają. Ja kupując w sklepie produkt chcę z niego skorzystać w 100% bez dodatkowych opłat.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze jeden pomijany plus płatnego multika. W BF3 nagminnie zdarzało się słyszeć dzieciarnie na mikro oraz trolli puszczających w tle jakieś badziewie, już nie mówie o bełkotliwym gadaniu jednego z drugim przez całą rundę. Dużo z tych dzieci grało bo miało mozliwośc wbicia za free, biorąc pod uwage że wiekszość będzie miało utrudnione zadanie skorzystania multi, to zostaną ci którym na tym zalezy i środowisko troche się oczyści :D  Dzieciaczki z dostępem do karty kredytowej rodziców to chyba marginalna mniejszość nawet za granicą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wątpię, żeby płatny Plus przyczynił się do zmniejszenia trolli, wystarczy spojrzeć co się dzieje na XLive...tam tego jest od groma.

Plus w dodatku ma jeszcze gry, więc taki brzdąc powie rodzicom, żeby mu zapłacili dodatkowo te 60 $ czy € i mają go z głowy na rok.

Nie łudziłbym się na mniej gimbusów. Od zawsze wiadomo, że jak się chce konkretną rozrywkę w online to tylko ze znajomymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic zobaczymy jak będzie. Wcześniej gimby nauczone były że za free a teraz dla niektórych będzie to przeszkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie powinni sprzedawać gry bez multi o połowę tańsze. Jak ktoś chce multi niech sobie kupi w pss i ściągnie. A nie ludzie wydają pełną sumę na grę, po czym mogą tylko skorzystać z jej 50% zawartości, bo jak dodatkowo nie zapłacą to nie zagrają. Ja kupując w sklepie produkt chcę z niego skorzystać w 100% bez dodatkowych opłat.

Rozumiem o co ci chodzi. Ale konsole rządzą się swoimi prawami i albo akceptujemy decyzje producenta albo do widzenia(no chyba że wiekszość się wkurzy i zagłosuje portfelem ;)). Ja decyzje o płatnym online przełknąłem dość szybko jak widziałem co wyrabia jedyna konkurencja. Ulżyło mi jak usłyszałem że wystarczy jeden profil z plusem na konsole, bo czasami chce pograć brat albo jakiś znajomy i nie będzie mi nikt "psuł" mojego konta. A jak pomyślałem że dobrowolnie wykupiłem plusa do przyszłego roku i jedyne co się dla mnie zmieni to to że będę dostawał gry z plusa od pierwszego dnia posiadania PS4 to już w ogóle przestałem się przejmować :D. Możliwe też że jak miliony będzie płacić to PSN będzie się szybciej rozwijał i zaoferuje sporo lepszy "ekspiriens" ale o tym to możemy pogadać dopiero za kilka lat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena konsoli przystępna to i Multi płatne.

Gdzies tą kasę na nas zrobić muszą.

Jest to ubrane w PLUS'a więc większość ludzi będzie im płacić i jeszcze dziękować.

Nie ma co się rozwodzić nad tym czy jest to fajna czy nie fajna zagrywka ze storny Sony.

Jest i będzie i nikt z nas już tego nie zmieni. Cieszmy się że używki można sprzedawać dalej :D Mają na nas zarobić i tyle. My płacimy za rozrywkę którą Sony nam dostarcza. Z tego się urzymują.

Kto ma Plusa, ten się cieszy. Kto nie ma - to albo kupi albo się obejdzie bez multi.

Jeżeli ktoś chce mieć tanią rozrywkę to niech się przerzuci na PS2 z McBoot'em - tam nawet płyt nie trzeba wypalać bo da się puścić gry po LAN'ie (ISO z PC na PS2).

Ewentualnie PS3 przeorbione albo niech idzie z kolegami pograc piłkę na trawie lub jakimś parkingu. Koledzy za to pewnie nie wezmą pieniędzy. Chyba że na hali w profesjonalnych warunkach - to trzeba wtedy się złożyć na wynajem (tak, coponiektórzy powinni tutaj dostrzec analogię do płatnego multi). ;) Nikt nikomu nie każe kupować PS4 na premierę i nie każe płacić za Plusa.

Chcesz się dobrze bawić - płacisz. Chcesz się bawić tanio - szukasz rozrywki która jest tania albo tniesz koszta. Jak dorośniecie to zrozumiecie jak to działa.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×