Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Czy orientujecie się jak to jest z nagrywarkami zewnętrznymi do PS4 czy będzie możliwość zgrywania obrazu i na jakiej zasadzie będzie działać nagrywarka w którą zaopatrzona jest PS4. Z tego co wiem to pozwoli ona na nagranie materiału nie dłuższego niż 15 minut . Jak ktoś ma jakiś link z obszerniesjszym artykułem to chętnie bym go obejrzał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wiadomo tylko, że to 15 minut dotyczy nagrywania biernego, czyli w każdej chwili, nawet bez naszej wiedzy. Jeśli zdecydujemy się nagrywać sami poprzez przycisk Share, to jedynym ograniczeniem nagrania będzie ilość wolnego miejsca na dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wiadomo tylko, że to 15 minut dotyczy nagrywania biernego, czyli w każdej chwili, nawet bez naszej wiedzy. Jeśli zdecydujemy się nagrywać sami poprzez przycisk Share, to jedynym ograniczeniem nagrania będzie ilość wolnego miejsca na dysku.

Ale nie mówimy tu o streamowaniu??? W jaki sposób będziemy mogli ten materiał przenieść na jakiś zewnętrzny dysk. ???? Chciałbym ewentualne materiały dodatkowo obrobić i zastanawia mnie czy będę miał taka możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, kopiuj-wklej. A nagrywarki powinny bez problemu dzialac, jedyne co moze zgrzytac to rozdzielczosc, bo jak nagrywarka obsluguje np. maksymalnie 720p to taka rozdzialke trzeba bedzie ustawic w konsoli.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie prze te hdcp nagrywarki do ps4 beda w ..uj drogie. Do ps3 na component kosztuja kolo 500 zl, wiec do ps4 imo nagrywarka i caly osprzet bedzie kosztowac najmniej 1000 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że skoro konsola będzie nagrywać to nie będzie tworzyć jakiś zaszyfrowanych plików tylko normalnie dostępne z poziomu nowego xmb i nirmalnie powinno dać się je skopiować na usb disk,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy oni nie mowili, ze nagrany material bedzie mozna obrobic na kompie? Czy to mi sie juz cos pomieszalo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowo raczej nie, bo PS4 nie ma wyjścia Component. Trzeba się będzie bawić w splittery i obejścia dla kluczy HDCP.

Wlasnie prze te hdcp nagrywarki do ps4 beda w ..uj drogie. Do ps3 na component kosztuja kolo 500 zl, wiec do ps4 imo nagrywarka i caly osprzet bedzie kosztowac najmniej 1000 zl

 

Nie rozumiem jednego - jeżeli konsola ma wbudowane nagrywanie to po jakiego grzyba kupować zewnętrzną nagrywarkę?

 

podejrzewam, że skoro konsola będzie nagrywać to nie będzie tworzyć jakiś zaszyfrowanych plików tylko normalnie dostępne z poziomu nowego xmb i nirmalnie powinno dać się je skopiować na usb disk,,,

 

Jeżeli plik ma być streamowany i udostępniany to wydaje mi się logiczne że nie będzie "dodatkowych utrudnień" żeby go skopiować na dysk USB czy po LANie. 

 

Będą proste narzędzia obróbki w samej Konsoli.

 

Tym bardziej nie widzę sensu zewnętrznych nagrywarek itp. itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja analogiczna do PVR z kablówek. Nagrać nagrasz, ale już nie zgrasz.

Mam nadzieję, że to zgrywanie będzie bezproblemowe :)

No właśnie mam nadzieję zę nie będzie to tak dzialać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że "chłopski rozum" zawodzi gdy w grę wchodzi marketing i pieniądze, ale jeżeli materiał streamujemy to chyba dodatkowym atutem dla Sony byłaby możliwość przerzucenia go na Dysk USB itp/ itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze Sony wymyslilo sobie, ze bedzie trzepac kase na nagrywarkach;) Ale prawde mowiac to mysle, ze bedzie mozliwosc bezproblemowego zgrania filmow;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja analogiczna do PVR z kablówek. Nagrać nagrasz, ale już nie zgrasz.

Mam nadzieję, że to zgrywanie będzie bezproblemowe :)

Różnica polega na tym, że to co robisz w grze jest Twoim dziełem, a to co nagrywasz na dysk z dekodera cyfrowego polsatu lub innego dostawcy tv, nie jest Twoim dziełem, dlatego są takie zabezpieczenia przed kopiowaniem. Wiem głupie, ale takie paradoksy są w polskim prawie, a swoją drogą bawią mnie wypowiedzi tych osób, którzy obawiają się zalewu materiałów na YT z gier. Ktoś się chyba boi o swoje let's play i nawet wiem czemu się boi;spadnie oglądalność dla takiej osoby, a co za tym idzie straci kasiorę :biggrin:

Edytowane przez wili23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak z każdym Playstation, nic nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam Cerny wie. Tutaj majstry piszą, że ps4 to zamknięty pecet, devi od razu mają dostęp do pełnej mocy i nie będzie takiej sytuacji jak z ps3.

  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozsądne stopniować moc ps4. Po co dawać wszystko na talerzu, a potem przez kolejne 5 lat patrzyć na to samo. A tak to po każdym roku będą nas czymś nowym zaskakiwać. Tak jak na poczciwej ps3 U3 czy TLoU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Różnica polega na tym, że to co robisz w grze jest Twoim dziełem, a to co nagrywasz na dysk z dekodera cyfrowego polsatu lub innego dostawcy tv, nie jest Twoim dziełem, dlatego są takie zabezpieczenia przed kopiowaniem. Wiem głupie, ale takie paradoksy są w polskim prawie, a swoją drogą bawią mnie wypowiedzi tych osób, którzy obawiają się zalewu materiałów na YT z gier. Ktoś się chyba boi o swoje let's play i nawet wiem czemu się boi;spadnie oglądalność dla takiej osoby, a co za tym idzie straci kasiorę :biggrin:

 

 

 

Rozumiem że jest to zabezpieczenie przed nielegalnym kopiowaniem np. filmów. Szkoda jednak że nie będzie opcji podłączenia sie komponentem co rozwiązywałoby problem. Są jednak nagrywarki typu ELGATO i AVERMEDIA PORTABLE GAMER które zgrywają z wyjścia HDMI tylko nie wiem co może być problemem w przypadku PS4. A co do osób które się boją o swoją karierę na YT bo oglądalność im spadnie to niech nie dygają bo osiągnięcie w tej chwili kilkuset widzów od zera , którzy będą oglądać materiały wymaga sporo czasu i poświęcenia a z doświadczenia wiem że nowi youtubowicze nie mają tej cierpliwości i po kilku wrzuconych filmach dadzą sobie spokój bo nikt nie będzie tego oglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to obrazu po HDMI nie da się zgrać z powodu HDCP. Możliwe że producenci tych nagrywarek mają wykupione licencje i to sie obywa bez problemu ale trzeba chyba o tym poczytać :P

Jest jednak pewne urządzenie (nielegalne), które pozwala zgrać każdy materiał po HDMI o ile jego klucze nie zostały już zbanowane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych nagrywarkach co wymieniles wszystko rozchodzi sie o hdcp. Taki xbox nie mial tego i spokojnie obraz z hdmi przechwyci, w przypadku ps3 po componencie. Z powodu tego, ze ps4 bedzie mialo tylko wyjscie hdmi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest i podstawka pod konsole dla tych którzy pytani czy będzie w zestawie itd ;http://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-Vertical-Stand-PS4/dp/B00D781Q9G/ref=pd_sim_vg_h__18

widze ze sony wprowadzki troche akcesoriów dla ps4 , ale to dobrze zawsze wole kupic oryginalne niz chinskie pordóbki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać, podstawka będzie "oddychała".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co oni mają z tymi podstawkami, że całą konsolę opierają o 2 zaczepy? tak, wygląda to fajnie ale co jak będzie wada materiału i konsola się przewróci bo zaczep nie wytrzymał? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×