Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Słaby wywiad, papka dla casuali. Nie dowiedziałem się ani jednej rzeczy.

Danych nie może podać. Śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tańsza raczej nie będzie , prędzej droższa. liczyłem na sony w tym względzie , jakby narzucili odgórnie cenę w salonach to reszta musiała by się dostosować , a tak to może być różnie. niestety brak porządnej konkurencji też robi swoje. no ale to tylko moje marudzenie. mam nadzieję że ps4 na półkach sklepowych będzie w cenie ok 1700 pln. :)

edit: w zasadzie to nie wiem po co oni robili z tym gościem wywiad. on albo zasłaniał się niewiedzą albo tajemnicą handlową . kupę słów goovno wartych .

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów od ludzi z Arhn.eu na temat pada PS4.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xzrxbaJxZUY#t=13m29s

 

Jeśli komuś nie chce się oglądać to kilka faktów. Brak opcji select to już wiemy. Touchpad jest klikalny i pewnie zastąpi przycisk select. Ogólnie mówią że bardzo a plus. Lepsze ułożenie spustów niż w DS3 i wg ich opinii także w kontrolerze XBoxOne który nie przypadł im do gustu.

Edytowane przez Firo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iwcKRwu.png?1

 

 

No milo z ich strony ze bedzie 60 fps nareszcie bo to norma powinna byc od lat, ale zeby 1080p nie bylo natywne ? Smutno mi troche. No, ale to krok w dobra strone, podejrzewam ze na PS5 bedzie wreszcie full HD :D.

Edytowane przez Bansai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie tylko boje, ze przez sukces BF4 (bo gra tak czy inaczej sprzeda w co najmniej kilkinastu MLN sztuk), inni tworcy tez beda robic gry w 720p, bo pojda tokiem myslenia "skoro bylo tylko 720p a gra i tak sie zajebiscie sprzedala, to po co sie wysilac?", i bedzie taki ch** a nie nastepna generacja. Obym sie mylil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka z dice, bo jakoś inni potrafią.

Jak się robi grę na 5 platform, to ludzie się nie rozdwoją... więc nie liczyłbym na Full HD w grach, które tworzone są na obecne platformy + next geny.

Myślisz, że Dice nie chciałoby wydać tej gry tylko na next gena i na tej wersji się skupić? Chciało.. ale EA kazała zrobić grę na 5 platform, no to robią i muszą pójść na kompromisy.

 

Co do CENY

Dlatego mówię wam od kilku dni.. w Polandi się konsoli nie opłaca kupować na premierę. 

A może jednak ;p

530424_460447590721024_2009705440_n.png

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi grę na 5 platform, to ludzie się nie rozdwoją... 

 

Co mnie (potencjalnego nabywcę) obchodzi na ile platform DICE wydaje grę? Płacąc ponad 200 zł za ich produkcję (nie wspominając o premium), ludzie mają prawo oczekiwać produktu dopieszczonego w 100%, ponadto, że jest to podobno gra na sprzęt nowej generacji, więc 1080p wydaje się normą w tym przypadku. Trudno, trzeba będzie się zadowolić 60 fps @ 720p, mając jednocześnie nadzieję, że inni twórcy nie pójdą w ślady BF 4 ; ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna bo? Fanboje PS tego chca? Co jak co ale multiplatformowkom nie na reke jest zeby sie roznily miedzy platformami, dlatego zawsze beda rownaly to tej slabszej. To raz, a dwa to niech najpierw PS4 udowodni ze rzeczywiscie jest mocniejsze, a nie tylko na papierze jak PS3, bo narazie to przykladowo FM5 chodzi w 60FPS, a DC ktore wyglada slabiej caly czas o to walczy. GDDR5, hUMA, mocniejsze GPU, etc. etc. co po tym wszystkim jak deweloperzy z tego nie korzystaja lub nie potrafia skorzystac? Tak jak wczesniej gdzies pisalem - przewaga PS4 wyplynie dopiero za 2-3 lata, a ty bys chcial jeszcze przed premiera...

Powinna bo jest spora różnica między konsolami na papierze, a konwersje są z PC. 

Jest jeszcze nadzieja: 8mKzueY.png

Edytowane przez chrono87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1080p nie dociagna, to jest 2x wiecej pixeli, czyli potrzeba 2x wiekszej mocy obliczeniowej, juz predzej mozliwa bedzie zamiana wody w wino niz taka optymalizacja. Ale jakby podbili rozdzialke do np. 1280x1080p jak w GT5, zeby gra byla upscallowana tylko w jednej plaszczyznie, to bylo by super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie (potencjalnego nabywcę) obchodzi na ile platform DICE wydaje grę? Płacąc ponad 200 zł za ich produkcję (nie wspominając o premium), ludzie mają prawo oczekiwać produktu dopieszczonego w 100%, ponadto, że jest to podobno gra na sprzęt nowej generacji, więc 1080p wydaje się normą w tym przypadku. Trudno, trzeba będzie się zadowolić 60 fps @ 720p, mając jednocześnie nadzieję, że inni twórcy nie pójdą w ślady BF 4 ; )

Jako potencjalny nabywca zawsze masz prawo produktu, ktory nie spelnia Twoich oczekiwan nie kupic. Co prawda rozumiem narzekania, bo ta nowa generacja na starcie wcale tak nowo nie wyglada, ale... to dopiero poczatek. Skok jakosciowy to moze bedzie przy premierze BF5, teraz trzeba po prostu wykorzystac moment i wyciagac kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starh - Skąd ten screen?

Facebook MM 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz się dowiedziałem, że taki Dead Rising 3 na x'one ma problem utrzymać stałe 30 klatek na sekundę! Build pokazywany na GC podobno nieźle chrupał... Ja nie rozumiem, czy to jest rzeczywiście lenistwo twórców, czy te next-geny niedomagają, bo Sony chciało wygrać generację ceną, nie jakością (a ms się dostosowywał)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lenistwo ;), brak czasu, nie znajomość jeszcze architektury nowych konsol, spokojnie generacja się rozkręci, nie będzie aż takiego WOW jak przy przesiadce z ps2 na ps3 czy xbox na xbox360, ale opad szczęki i tak będzie potrzeba czasu ;)  Popatrzcie na pierwsze gry na Xbox360 i PS3, a teraz spójrzcie na np Gears of War 3 czy The Last of Us ;) Różnica jest

Edytowane przez rafcio007
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

0:50 zajebista sprawa, oglądam kogoś stream i jak chcę to dołączam do gry.

Pierwszy komentarz pod filmikiem - "ps4 why are you so fucking good". :)

Edytowane przez ONE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One,

Grasz i streamujesz na raz - musi lagować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Skoro od lat jest coś takiego jak twitch, ludzie grają, stremują i wszystko chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Skoro od lat jest coś takiego jak twitch, ludzie grają, stremują i wszystko chodzi.

Jak ktoś ma 10mb/s w uploadzie to problemu nie będzie.

Jak ktoś ma 1mb/s ledwo co to może zapomnieć o czymś takim jak streamowanie, nawet z singla chyba :)

Dopóki nie przeprowadzę się w miejsce, gdzie będzie normalny internet, tak funkcje związane ze streamem będą mi obce i niestety większości w tym kraju również :sad:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One,

Grasz i streamujesz na raz - musi lagować.

 

Z 8gb ddr5 nie ma szans :-) Ps Vita ma 512mb ram i jak ładnie przechodzi do menu, gdy chcesz tymczasowo spauzować grę i odpalić coś innego np

 

A no racja, nie wziąłem szybkości łącza i uploadu pod uwagę

 

W każdym razie ram pewnie pomoże. Nie wiem w jakiej rozdzielczości ma być stream (wie ktoś?), ale np takie youtubowe 360p nie wymagałoby chyba aż tak szybkiego łącza (być może użyją jakiejś wydajnej kompresji) ?

Edytowane przez beardo0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma 8GB GDDR5 to obciazenia lacza internetowego?? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o możliwośći sprzętowe ale o nasze polskie łącza.

Jak grasz w FPP gdzie każda mili sekunda sie liczy - wstarczy że żona czy siostra wejdzie ztelefonu na jakąś stronke z flashem i masz lagi a jak streamujesz i grasz na raz to licz się z szybkim zgonem.

Nawet przy uploadzie 10mb/s (mam UPC 120/10) zastanawiam się jak to będzie w praktyce wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cerny wspominal o osobnym chipie odpowiedzialnym za funkcje sieciowe. Sama konsolka nie powinna chrupnac ale jak ktos ma 2mb radiowke to moze byc problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×