Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

No tak , tylko vita to kolejny wydatek na rozrywkę , a tablet czy smartfon jest już prawie w każdym domu jako narzędzie do pracy. Zresztą teraz tablety dodają nawet przy kupieniu kilograma ziemniaków. Oczywiście " za darmo" ;-)

Zgadzam się - teraz smartfon i tablet to podstawa egzystencji większości ludzi, ale Android sam w sobie ma jedną zasadniczą wadę - nie ma jednej konkretnej platformy sprzętowej, tylko masę syfu począwszy od biedronkowego GoClevera na Note'ach skończywszy. Na jednym app'ka zadziała a na innym zrobi focha...

 

Poza tym, to właśnie byłaby jedna z opcji na poprawę sprzedaży Vity (poza obniżką ceny) - zapewnienie większego wsparcia deweloperów i dodanie lepszej współpracy z PS3 i PS4...

 

@matit - Mikt nie dramatyzuje, tylko wyraża swoją opinię ;) Wiadomo, że wszystkie te tabletowe "ficzery" będą (raczej) opcjonalne, ale przecież do tego samego można wykorzystać Vitę - zwłaszcza, że ma gałki analogowe i triggery a nie tylko dotykowy ekran, na którym gra w chociażby FPS'a jest nieporozumieniem...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rzadka się wypowiadam, wolę sobie czytać siedząc w cieniu, ale widzę co chwilę jakąś panikę i nie wiem czy się śmiać czy co :P Wydaje mi się, że nie ma co dramatyzować co do tych tabletów. Ja również takiego nie mam, co więcej nie mam potrzeby posiadania go. Myślę, że te wszystkie udogodnienia dla tabletów są opcjonalne. Nikt sobie nie pozwoli, żeby wrzucić tam jakąś rzecz, która ma znaczący wpływ na rozrywkę i jednoczenie nie udostępnić sposobu na uruchomienie tego z konsoli. W założeniu tablety mają raz - odbierać argument Nintendo, dwa powodować, że "moja konsola jest taka super, pro", wreszcie trzy - ułatwiać robienie pewnych rzeczy dając dodatkowy interfejs użytkownikowi (najważniejsze dla gracza, ale chyba najmniej ważne dla firm - wciskanie na siłę różnych głupot). W mojej ocenie o ile NIntendo ma spójne podejście do tematu, bo ekran masz zawsze między dłońmi, tak odkładanie pada i branie tabletu jest trochę średnim pomysłem.

 

Inną sprawą jest to, że mogą pojawić się również ciekawe rozwiązania - tak jak niektórzy wspominają - dlaczego nie wykorzystać tego do coopa, gdzie jeden pomaga na tablecie drugiemu. Aczkolwiek traktowałbym to wszystko raczej jako dodatek, a nie coś co odbierze nam (osobom bez tabletów) zabawę.

 

Co by mnie z kolei zainteresowało? Rozwiązanie o którym wspomnieli w pesie i chyba też MGS. Żeby mieć jakiś dostęp do gry (ale nie grania) poza domem, z dala od konsoli. Np. ustawianie taktyk, robienie transferów, czy modyfikowanie jakiś opcji, albo składów. W MGS Kojima też chyba mówił o takim zdalnym wpływaniu na grę. Jednak jest to trochę inne rozwiązanie niż granie na konsoli z tabletem.

Edytowane przez matit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps vita to jedna wielka porazka sony, kompletnie nie postarali sie o wsparcie, takiego jakie otrzymali psp to vita moze tylo pozazdrościć, mozliwosc zagrania w niektore jej gry na vita, to jedyny powod by nie chować jej w szufladzie po miesiącu zabawy, gdyby sony samo nie rozwiązali remote Play to deweloperzy w większości nie zawracsli sobie tym glowy

 

 

deweloperzy nie porzuca tabletów na rzecz vity z tego powodu ze ps to tylko jedna z trzech platform na ktora produkują. Wydawanie prostych appek na tab, smarty to nie koniecznie biznes a promocja swoich produktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga to jest to o czym M$ cichutko zaczyna przebąkiwać - że ich sprzęt NIE będzie działał w krajach nie wspieranych. Mieszkasz w polsce? To Wyp@#$laj! Sio! Wydupcaj kupić se X360, PS4 czy co tam chcesz! Poszołwon!

tumblr_modhf1krPU1r9s07oo1_500.jpg

gdzie home = kraj wspierany

Fuck, dla mnie to cały czas po prostu nie do wiary :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy myślisz, że bardziej zbłaźnić i poniżyć się nie da...M$ jak zwykle ratuje sytuacje i pokazuje, że jednak się da.

Oj, czekam na premierę konsol, chce widzieć te miażdżące statystyki na rzecz PS4.

Potem już tylko będzie gadanie "Widziałeś Xbone One? A co to Xbox?" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mne przycisk SHARE oraz ten social na konsoli to najlepsza rzecz jaka mogla dac Sony na ps4.Zadne granie na androidach,vitach itp.mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinite power of the cloud ? Nie sadze, Nvidia GTX 760 :) zapraszam do spoilera

 

Mozesz podac zrodlo tych zdjec?

Mowilem o tym nie raz i powiem raz jeszcze na prezentacjach, konferencjach - czesto prezentuje sie jak cos ma wygladac zeby wypadlo lepiej w oczach odbiorcow, tak naprawde ma sie to ni jak do stanu faktycznego. Przecwiczone scenariusze, na okrojonym softcie tylko po to aby dane demo czy prezentacja zadzialy sa na porzadku dziennym.

Dlatego tez lutowa prezentacja Sony pozostawila mnie z mieszanymi uczuciami bo byla kwestia wielce umowna czy wierze ze to co ogladam to "running real time on PS4" czy moze tylko film nagrany i puszczony - co wiecej nie mozna bylo tego zweryfikowac.

 

I o ile w sumie wcale bym sie nie zdziwil jesli okazaloby sie ze podczas glownych prezentacji zarowno MS jak i Sony wspieralo sie czyms aby wypasc lepiej, o tyle sprawdz gry na Xbone i postawic ponizej kompa i to z Win7 (ciekawe czemu nie 8?) to jest to juz bardzo ryzykowny pomysl bo jesli sie wyda - no to wtopa.

 

ehhh.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac zrodlo tych zdjec?

 

VP of Gamepro Magazine. Raczej sciema to nie jest skoro masz pada od Xboxa, wielki napis XBOX ONE i pod nim 4 stanowiska gdzie zamiast konsoli jest wielka szafka w ktorej dziala high-endowy PC oraz widnieje Windows 7 na ekranie.

 

Najlepsze jest to, ze jakiegos typka z neogafa wyrzucili przed rozpoczeciem E3, wszedl sobie jak nigdy nic bo ochroniarz poszedl na fajke, porobil zdjecia a po chwili ochrona zabrala mu aparat usunela zdjecia i wyrzucila z E3. Kiedy to zrobili ? Po odwiedzeniu stanowisk z Xbonem :).

Edytowane przez Bansai
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna - obie platformy są x86, więc prezentacje mogły "latać" na zwykłym PC z odpowiednią platformą developerską...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zapewne część gier z PS4 też chodziła na kompach. Kompy mogą być mocniejsze od konsoli z racji tego, że początkowo gry mogą być słabo zoptymalizowane itd. Pytaniem jest, czy te gry nie wykorzystywały więcej zasobów niż docelowa konsola może mieć. Z tym Windowsem 7 to po części śmieszna sprawa, ale z drugiej strony same gry na Xboxie też nie będą odpalane z Windy, a z dedykowanego systemu. W8 będzie do aplikacji. To prawda, że Microsoft ma okropny PR, ale do momentu premiery nowych konsol lub faktycznie widocznego odpalania gry z konsoli nie będziemy w stanie powiedzieć, jak będzie to wyglądać w wersji ostatecznej. Pamiętajcie, że w lutym bodajże Watch Dogs było odpalane z kompa na PS Meeting itd.

Edytowane przez matit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że w lutym bodajże Watch Dogs było odpalane z kompa na PS Meeting itd.

Fanboye mają z reguły klapki przed oczami jeśli chodzi o ich zamiłowania ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fanboye mają z reguły klapki przed oczami jeśli chodzi o ich zamiłowania ;).

 

Kto ma klapki ?

 

Gry PS4 byly puszcane na devkicie, TADAM error devkitu, a nie crash do windowsa:

 

PS4-Error.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym lepiej dla nas :) Nie pozostaje nic innego jak się cieszyć, naprawdę nikt nie ma tutaj interesu w obniżaniu wartości PS4. Chodzi po prostu o zdrowy rozsądek i nienegowanie wszystkiego co związane z Xboxem (którego z racji polityki online+DRM osobiście nie zamierzam kupić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Are Demos Streamed?

An interesting question I’d say. I ask this question for a variety of reasons:

  • APP_HOME (DATA) and APP_HOME (HOST) text is visible, HOST suggesting some sort of networking is involved (usually streaming when dealing with a “host” system). This could just be referring to something else entirely though. Update: Hellcat just polietly informed us that APP_HOME (HOST) is “old stuff” and references the inter-connectivity between the console and the dev PC.
  • That streaming icon! The icon shows a screen receiving a wireless signal, most likely streaming a game (hence the player vs player icon within the screen)
  • The IP Address is listed within the information box (also generic information)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym lepiej dla nas :) Nie pozostaje nic innego jak się cieszyć, naprawdę nikt nie ma tutaj interesu w obniżaniu wartości PS4. Chodzi po prostu o zdrowy rozsądek i nienegowanie wszystkiego co związane z Xboxem (którego z racji polityki online+DRM osobiście nie zamierzam kupić).

nie martw sie na pewno nie jesteś sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od razu jakoś tak przyjemniej, że oglądaliśmy gry z PS4 a nie na pc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-05-24-microsoft-applies-for-patent-on-tv-achievements

 

Jeśli było to sorry, ale nie mogłem się powstrzymać...

Teraz to będzie trzeba wysiedzieć do końca prognozy pogody, żeby wbić achivmenta z oglądania wiadomości  :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-05-24-microsoft-applies-for-patent-on-tv-achievements

 

Jeśli było to sorry, ale nie mogłem się powstrzymać...

Teraz to będzie trzeba wysiedzieć do końca prognozy pogody, żeby wbić achivmenta z oglądania wiadomości  :shok:

No bez przesady... Już widzę, jak ludzie oglądają wszystkie odcinki Mody Na Sukces żeby achievementa wbić. Swoja drogą to musiałby być taki odpowiednik naszej platyny za obejrzenie wszystkich odcinków ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×