Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem ze twoj stary to yoshida i info z pierwszej reki?

 

Nope, to informacja prosto z głowy, ponieważ mam swój rozum i wiem jak to działa. 

 

Gdy Sony wprowadziło online passy, to grało Ci się lepiej? Moim zdaniem było podobnie jak wcześniej, chyba że poprawa usług sieciowych, to był ten nowy, kaleczny PS Store, który ledwo co działa. Teraz rezygnują z OP i będą pobierać haracz na większą skalę, nie tylko od swoich tytułów.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec teraz jak obie konsole beda mialy platny online wybor juz nie bedzie taki prosty, poki co wygyrwa X1 bo chociaz za ta kase czesc gier bedzie smigala na dedykach, gdzie placenie za ch***we P2P w PS4 jakos nie bardzo mi sie widzi.

 

naprawdę X1 wygrywa dedykami? :). a co z całą resztą? :)

 

W Xbox One w usłudze Gold, teraz MS również będzie dawał dwie gry co miesiąc.

 

no zaczęli grubo. 6-letnie Halo 3 i 4-letni AC2. o ile AC2 jeszcze ujdzie bo choć względnie stare to nadal jest zajebistą grą i mogli niektórzy w nią nie grać, tak Halo 3 to niezły żart na miarę ich PRowskich wyczynów ostatnich miesięcy :). ciekawe ilu posiadaczy golda nie grało jeszcze w Halo 3.. 

 

Sony posiadaczom plusa daje za darmo Driveclub, czyli premierowy hit na PS4. na PS3 nie muszę chyba wymieniać darmowych gier. Oczywiście darmowych w cudzysłowie.

 

 

Oj napocisz się Żywy żeby bronić tego X1 i gnoić Sony, ale póki co to ani jedna ani druga firma nie daje Ci dobrych argumentów :). Naciągaj je dalej, chętnie poczytamy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki, masz 399$ + 12$ za przesyłkę. Na granicy doliczają do całości 23% i potem jeszcze 5% cło. Wychodzi 531$.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki, masz 399$ + 12$ za przesyłkę. Na granicy doliczają do całości 23% i potem jeszcze 5% cło. Wychodzi 531$.

Zamawiałem już kilka rzeczy z Anglii, Chin i tylko czasem musiałem placic jakies cło. Z USA to jest pewne ze tyle wyjdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% bo sam czytałem swojego czasu na internecie ile to wyniesie. Poszukaj, a znajdziesz i dojdziesz pewnie do tego samego co ja. Czyli, że się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jaki, masz 399$ + 12$ za przesyłkę. Na granicy doliczają do całości 23% i potem jeszcze 5% cło. Wychodzi 531$.

 

ty chyba masz na myśli podatek stanowy którego nie doliczają jeśli zamawiasz bezpośrednio za granicę. za to cło na bank wyjdzie więcej i to dużo więcej. na tym właśnie polega myk że się nie opłaca w USA kupować na pierwszy rzut oka whooy tańszych produktów jeśli sobie ich sam albo ktoś ci ich nie przywiezie i to najlepiej lekko rozpakowanych żeby się celnicy nie doczepili bo inaczej cło niweluje wszelkie różnice cenowe a czasem nawet pogarsza sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta kochana hipokryzja - dokladnie za to wszyscy jechali po X360 - lepsza usluga w cenie jednej gry, a teraz jak Sony robi dokladnie to samo to oni sa zajebisci i jeszcze mamy im poklaskiwac? Gimme a break... Platny online to wlasciwie jedyny powod, dla ktorego nigdy nie nabylem X360, wiec teraz jak obie konsole beda mialy platny online wybor juz nie bedzie taki prosty, poki co wygyrwa X1 bo chociaz za ta kase czesc gier bedzie smigala na dedykach, gdzie placenie za ch***we P2P w PS4 jakos nie bardzo mi sie widzi.

No to bierz śmiało X1, tylko kupić to go będziesz mógł, ale za granicą i póki co M$ jakoś mętnie przebąkuje że w krajach nie wspieranych(wśród nich oczywiście Polska)nowy X może zwyczajnie nie działać i że lepiej poczekać aż łaskawie obejmą nas łaską pańską albo kupić sobie X360 :biggrin: Komedia po prostu, ale takie są fakty. Jak do niedawna byłem raczej zdania że szanse będą jednak wyrównane tak teraz z rosnącym zdumieniem obserwuje samobója za samobójem w wydaniu M$

A co do zasilacza to umieszczanie go w bebechach konsoli to jakaś paranoja nie niosąca za sobą żadnych korzyści poza iluzorycznym plusem wizualnym, a wręcz przeciwnie bo zasilacz w środku to kolejny element generujący ciepło i pogarszający cyrkulację powietrza w obrębie konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty chyba masz na myśli podatek stanowy którego nie doliczają jeśli zamawiasz bezpośrednio za granicę. za to cło na bank wyjdzie więcej i to dużo więcej. na tym właśnie polega myk że się nie opłaca w USA kupować na pierwszy rzut oka whooy tańszych produktów jeśli sobie ich sam albo ktoś ci ich nie przywiezie i to najlepiej lekko rozpakowanych żeby się celnicy nie doczepili bo inaczej cło niweluje wszelkie różnice cenowe a czasem nawet pogarsza sprawę

Dzięki że mnie uświadomiliście. No to chyba zostanie kupno w Polsce, ewentualnie angielski Amazon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cross-game voice chat, o ktory tak plakali PSowcy? Plus cala masa osob posiadajacych obie konsole otwarcie przyznawala, ze online na X360 jest lepsze/mniej zlagowany niz na PSN, a teraz ta kasa pojdzie w rozbudowe serwerow XBL, na ktorych beda smigac gry, wiec ta kasa nie szla na marne.

Jako że mam x360 od wielu lat to ci mogę powiedzieć że różnica była w crossgamechacie , lepszej jakości rozmów szczególnie w starszych grach , system zaproszeń lepszy. Lepsza stabilność usługi czy mniejsze lagi w grach to mit. Mało tego Sony dawało serwery w swoich grach np Killzone,mag a tam w halo które sprzedaje się po 10 mln ludzie grali na p2p, a lagi nie mniejsze niż w cod. Gold to zwykły haracz , jeszcze jak brat grał to w sumie placilismy podwójnie bo grać na jednym profilu online to lipa. Będziesz miał ps+ to mogą grać online wszystkie profile. Golda nie kupuję od dawna , ps+ kupuję od jakiegoś czasu bo mnie przekonali ofertą. Poza tym skąd wiesz, że na PS4 nie będziesz miał serwerów dedykowanych w większości gier ? Sony się jeszcze nie wypowiedziało w tej sprawie. Jeśli nie będzie a jesteś osobą która więcej gra w multi to może Xbox One jest konsolą dla ciebie. Tylko proszę nie porównuj Golda z X360 z ps+ z PS4. PS+ to też haracz ale nie będę miał dylematów jak raz w roku będzie trzeba wyciągnąć kartę.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak jak powiedział Boogie w "honest opinion"...jeżeli jesteś fanem x'a i chcesz kupić nową konsolę m$ z jakichkolwiek powodów...to poczekaj. Takie głosowanie portfelem sprawi że zniknie DRM itp itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawdę X1 wygrywa dedykami?  :). a co z całą resztą?  :)

 

Reszta czyli? Bo jesli chodzi o gry, to na E3 jedyne co mnie zaciekawilo od Sony to KZ:SF, a to i tak nie jest pewniak dopoki nie zobacze konkretow odnosnie multi, natomiast MS pokazal znacznie wiecej ciekawych (i co najwazniejsze NOWYCH) IP. A multiplatformowki jak sama nazwa wskazuje beda dostepne na obu platformach. Cena? 100$ w czasach, gdzie kazdy przecietny Polak sprzet RTV/ADG bierze na raty daje nie wiem, 10zl miesiecznie wiecej? Rzeczywiscie fortuna. DRM? I tak i tak gre trzeba kupic, a ze ja spedzam 95% czasu na multi to nawet kupno uzywki bedzie sie wiazalo z dokupieniem Online Passa, juz to przerabialem nie raz w tej generacji, 200 zl za nowke czy 150+50zl za uzywke i OP, jedno i to samo dla mojego portfela. A dwa to ze gry pod multi i tak kupuje sie day-one, wiec czy DRM bedzie czy nie, pre-order to pre-order, placi sie pelna cene.

 

 

 Oj napocisz się Żywy żeby bronić tego X1 i gnoić Sony, ale póki co to ani jedna ani druga firma nie daje Ci dobrych argumentów :). Naciągaj je dalej, chętnie poczytamy.

 

Co moge powiedziec, przykro mi, ze nie jestetm fanbojem z klapkami z napisem Sony na oczach, tylko zwyklym, obiektywnym graczem, ktory wybiera to co dla niego lepsze, a ze jak napisalem wyzej wiekszosc czasu spedzam na multi to dedyki sa DLA MNIE lepsza opcja, duzo lepsza. Bo chyba wlasnie od tego jest forum, zeby wyrazac SWOJA opinie, a ja nie mam zamiaru tutaj bezpodstawnie wywyzszac Sony czy tez nabijac sie z MS, wystarczy, ze robi to juz 90% forum ;)

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawka cła zależy od kodu taryfy celnej danego towaru, zależy pod jakim kodem sklasyfikowane są konsole do gier.

 

http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/browsetariffmeasures_PL?issection=n&expandelem=9504500000&Country=US&search=Wy%C5%9Bwietl+%C5%9Brodki&addinfo=UWA&Year=2013&Month=06&Day=13&startpos=1&ctmode=C

 

Więc wychodzi na to, że konsole są objęte cłem na poziomie 0%.

Edytowane przez Dilerus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co moge powiedziec, przykro mi, ze nie jestetm fanbojem z klapkami z napisem Sony na oczach, tylko zwyklym, obiektywnym graczem, ktory wybiera to co dla niego lepsze, a ze jak napisalem wyzej wiekszosc czasu spedzam na multi to dedyki sa DLA MNIE lepsza opcja, duzo lepsza. Bo chyba wlasnie od tego jest forum, zeby wyrazac SWOJA opinie, a ja nie mam zamiaru tutaj bezpodstawnie wywyzszac Sony czy tez nabijac sie z MS, wystarczy, ze robi to juz 90% forum ;)

 

 

 

Dedyki? Jakie dedyki? Fakt, że coś pierdzielili o rozbudowie serwerów nic nie znaczy. Uważasz, że PSN ile ma serwerów? Tak samo jak XBL, tysiące. Ale służą one jedynie do matchmakingu i innych bzdur. Cała reszta to p2p. Na obu konsolach.

 

A poza tym tak szczerze mówiąc Żywy to włazisz z zabłoconymi butami na dywan i udajesz, że masz lakierki. Nie wiem, od lat zawsze to samo w twoim wykonaniu. Chyba czujesz jakąś masochistyczną przyjemność z wkładania kija w mrowisko. Może zmienić ci nicka na Don Kichot? Przynajmniej miałoby to jakiś głębszy sens ;)

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie Ponurak i Zywy forumowi experci,wszystko wiedza.

 

Nie uważam się za eksperta, ale też nikomu tyłka lizać nie zamierzam.

 

Microsoft to zaraza i wolałbym spalić swoje pieniądze niż płacić im za ten złom. 

 

Sony jednak też święte nie jest, a to że ukierunkowują swoje działania pod publikę jeszcze o niczym nie świadczy. 

 

Wiem jedno, nie ma na świecie firmy, która postawiłaby dobro klientów ponad swoje i jeżeli ktoś uważa, że płacąc abonament dokłada się do rozwoju usługi, jest śmieszny.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Wystarczylo obejrzec konferencje MS, czesto po pokazie jakiejs gry pod multi mowili, ze bedzie ona chodzila na dedykach, gdzie u Sony cicho w tej kwestii (pewnie dlatego, ze nie pokazali nic po multi). Generalnie to zarowno Sony i MS mnie zawiedli - Sony pokazalo lepsza konsole, MS pokazal lepsze gry, i wez to sie czlowieku zdecyduj? Bo obie konsole nie wchodza w gre, 400zl miesiecznie za online + co miesiac za Internet to jednak przesada.

 

PS. A zawsze mozna jeszcze zostac na PC, nie ma sie co na sile pchac na nowe konsole tylko dlatego, ze sa.

Edytowane przez Żywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kill:

Wystarczylo obejrzec konferencje MS, czesto po pokazie jakiejs gry pod multi mowili, ze bedzie ona chodzila na dedykach, gdzie u Sony cicho w tej kwestii (pewnie dlatego, ze nie pokazali nic po multi).

 

Oglądałem i nie przypominam sobie. Dobry byłby jakiś przykład jak pamiętasz dokładnie o jaką grę chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominali o dedykach i o tym, że powiększają infrastrukturę sieciową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Reszta czyli? Bo jesli chodzi o gry, to na E3 jedyne co mnie zaciekawilo od Sony to KZ:SF, a to i tak nie jest pewniak dopoki nie zobacze konkretow odnosnie multi, natomiast MS pokazal znacznie wiecej ciekawych (i co najwazniejsze NOWYCH) IP. A multiplatformowki jak sama nazwa wskazuje beda dostepne na obu platformach. Cena? 100$ w czasach, gdzie kazdy przecietny Polak sprzet RTV/ADG bierze na raty daje nie wiem, 10zl miesiecznie wiecej? Rzeczywiscie fortuna. DRM? I tak i tak gre trzeba kupic, a ze ja spedzam 95% czasu na multi to nawet kupno uzywki bedzie sie wiazalo z dokupieniem Online Passa, juz to przerabialem nie raz w tej generacji, 200 zl za nowke czy 150+50zl za uzywke i OP, jedno i to samo dla mojego portfela. A dwa to ze gry pod multi i tak kupuje sie day-one, wiec czy DRM bedzie czy nie, pre-order to pre-order, placi sie pelna cene.

 

 

 

Co moge powiedziec, przykro mi, ze nie jestetm fanbojem z klapkami z napisem Sony na oczach, tylko zwyklym, obiektywnym graczem, ktory wybiera to co dla niego lepsze, a ze jak napisalem wyzej wiekszosc czasu spedzam na multi to dedyki sa DLA MNIE lepsza opcja, duzo lepsza. Bo chyba wlasnie od tego jest forum, zeby wyrazac SWOJA opinie, a ja nie mam zamiaru tutaj bezpodstawnie wywyzszac Sony czy tez nabijac sie z MS, wystarczy, ze robi to juz 90% forum ;)

 

 

Nie mówię o grach bo to kwestia gustu, ja mam odmienne zdanie, już je przerabialiśmy. 

 

Argument o cenie i ratach muszę Ci przyznać jest na miarę Dona Mattricka :). Ze $100 zrobiłeś 10 zł. Bardzo zdrowe i realne podejście :). Wyobraź sobie że jestem przeciętnym Polakiem i jedyna rzecz jaką kupiłem na raty to były słuchawki kilka lat temu bo okazało się że nie mam przy sobie na tyle gotówki a nie chciało mi się już dymać do bankomatu. Nie mówię że Polacy nie kupują na raty, ale słowo każdy jest conajmniej nie na miejscu. Zresztą co to za argument? Równie dobrze mógł by X1 kosztować $200 więcej i wtedy co? 20 zł miesięcznie więcej? Co to jest dla przeciętnego Polaka? :) Rzeczywiście fortuna :)

 

Przedstawiłeś jedną stronę problemu DRM i choć nie zgadzam się nawet z tym co napisałeś, przejdę od razu do faktycznego problemu który albo celowo omijasz albo jesteś ślepy :). Dam tą pełną cenę za grę, no problem. Jak jest dobry tytuł to chcę w niego grać od razu. Tylko jak go skończę i względnie szybko sprzedam to dostanę spowrotem przynajmniej połowę tego co zapłaciłem. I przeznaczę na poczet kolejnej. Jak gram w mutli to sprzedam jak ogram, zwykle coś w co długo gram w multi jest dobre i trzyma cenę. Zresztą nawet jak sprzedam za dużo mniej niż kupiłem to i tak sprzedam. Będę miał 20 zł na ratę :P.  A jeśli gram w to latami nawet (jak Battlefieldy) to przeboleję i niech stracę.. Nie muszę sprzedawać w ogóle.

 

Co do bycia fanbojem Sony to faktycznie nie jesteś. M$ chyba też nie skoro nie miałeś Xboxa. Ale na pewno nie jesteś obiektywnym graczem. Na siłę szukasz argumentów za X1 i przeciw Sony. Może jest jak pisze kill że kij w mrowisko lubisz wkładać, może po prostu jesteś maruderem z usposobienia. Tylko że sytuację masz ciężką bo te 90% forum tym razem nie musi naciągać argumentów żeby wygrać debatę. Nic nie musi robić. M$ ją przegrywa za nas wszystkich :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach ta kochana hipokryzja - dokladnie za to wszyscy jechali po X360 - lepsza usluga w cenie jednej gry, a teraz jak Sony robi dokladnie to samo to oni sa zajebisci i jeszcze mamy im poklaskiwac?

 

Chcialbym na wstepie zaznaczyc ze szanuje Twoja opinie. Moja opowiedz bedzie jednakze polemika albowiem albo nie zgadzam sie z Toba albo nie zgadzam czesciowo.

 

Sledzac ten watek duzo osob fakt mowilo dosc lagodnie o platnosci za online - w tym moja skromna osoba. Zwroc prosze jednak uwage iz rozdzielalem 2 rzeczy.

1. ja jako aktualny i rozwniez pewnie przyszly abonent PS+ nie odczuje roznicy stad tez nie spinam sie.

2. osoby ktore w tej chwili glownie graja w multi (ja jestem w 99% singlowym graczem) i ktore nie byly zainteresowane plusem, moga poczuc ze faktycznie nastapila z ich punktu widzenia niekorzystna zmiana.

Zauwaz ze wiele bylo takich opinii w tym watku.

 

Wiec nie przyklaskuje tej propozycji, ale tez sie nie oburzam bo jak pisalem wczesniej subiektywnie dla mnie jest to bez znaczenia.

 

 

 

 

Reszta czyli? Bo jesli chodzi o gry, to na E3 jedyne co mnie zaciekawilo od Sony to KZ:SF, a to i tak nie jest pewniak dopoki nie zobacze konkretow odnosnie multi, natomiast MS pokazal znacznie wiecej ciekawych (i co najwazniejsze NOWYCH) IP. A multiplatformowki jak sama nazwa wskazuje beda dostepne na obu platformach. Cena? 100$ w czasach, gdzie kazdy przecietny Polak sprzet RTV/ADG bierze na raty daje nie wiem, 10zl miesiecznie wiecej? Rzeczywiscie fortuna. DRM? I tak i tak gre trzeba kupic, a ze ja spedzam 95% czasu na multi to nawet kupno uzywki bedzie sie wiazalo z dokupieniem Online Passa, juz to przerabialem nie raz w tej generacji, 200 zl za nowke czy 150+50zl za uzywke i OP, jedno i to samo dla mojego portfela. A dwa to ze gry pod multi i tak kupuje sie day-one, wiec czy DRM bedzie czy nie, pre-order to pre-order, placi sie pelna cene.

 

 

 

Co moge powiedziec, przykro mi, ze nie jestetm fanbojem z klapkami z napisem Sony na oczach, tylko zwyklym, obiektywnym graczem, ktory wybiera to co dla niego lepsze, a ze jak napisalem wyzej wiekszosc czasu spedzam na multi to dedyki sa DLA MNIE lepsza opcja, duzo lepsza. Bo chyba wlasnie od tego jest forum, zeby wyrazac SWOJA opinie, a ja nie mam zamiaru tutaj bezpodstawnie wywyzszac Sony czy tez nabijac sie z MS, wystarczy, ze robi to juz 90% forum ;)

 

 

OK z tego o napisales jako gracz multi kupujacy gry na premiere albo krotko po niej, zakladam ze gier nie odsprzedajesz, to moge zrozumiec ze nie widzisz w przeciwienstwie do wielu innych tu zgromadzonych zalet PS4 (pojmowanych subiektywnie) w stosunku do X1. Masz do tego prawo.

 

Zdanie o fajbojach mogles sobie darowac - wierz mi nie jestem fanboyem - tylko zwyklym graczem ktory subietywnie oceniajac co dla niego lepsze dokonuje wyboru.

Patrz mozna dopatrzec sie podobienstw w naszej postawie :)

 

Coz ciezko nie nabijac sie z MS - bowiem ta firma daje powody do tego i daje ich calkiem sporo.

 

Jesli uwazasz ze X1 jest dla Ciebie prosze bardzo - ale troche bedziesz musial na niego poczekac chyba ze zaryzykujesz sprowadzanie i to ze nie bedzie dzialal.

 

pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MS pokazal lepsze gry

o których tytułach z listy ex-ów na X-one mówisz? bo wygląda ona następująco:

Below

Crimson Dragon

D4

Dead Rising 3

Forza Motorsport 5

Halo Sequel

Killer Instinct

Kinect Sports Rivals

Quantum Break

Project Spark

Rabbids Invasion

RYSE: Son of Rome

Sunset Overdrive

Zumba Party Fitness

Untitled Black Tusk Game

Zumba Party Fitness?

No chyba że mówimy o grach multiplatformowych, deweloperom których M$ odpowiedni posmarował żeby demonstrowali sprzęt na ich maszynie.

Jak chyba wszyscy zauważyli ja jestem naprawde daleki od fanbojstwa, i praktycznie do końca studziłem zapędy niektórych do gnojenia nowego Xa zanim jeszcze M$ zdążył go właściwie zaprezentować. Ale po E3 zbieram szczęke z podłogi i wciąż nie mogę uwierzyć że tak gigantyczna korporacja jaką jest M$ mogła tak raz za razem zaj@#ć takiego samograja jak nowy Xbox.

A odnośnie wyższości Live nad PSN to uwierz, trawa zawsze wydaje się bardziej zielona po drugiej stronie płotu. Xa miałem ja, ma go mój najlepszy kumpel i jakie takie rozeznanie w temacie multi an nim mam. Większych różnic w jakości połączeń nie ma.

Edytowane przez Danny Boy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK z tego o napisales jako gracz multi kupujacy gry na premiere albo krotko po niej, zakladam ze gier nie odsprzedajesz, to moge zrozumiec ze nie widzisz w przeciwienstwie do wielu innych tu zgromadzonych zalet PS4 (pojmowanych subiektywnie) w stosunku do X1. 

 

Pogrubiłem to, co istotne.

 

Zaznaczam, że wypowiadam się jako osoba mająca PS+, co więcej cenię go sobie bardzo mocno.

 

Ad rem: w całej dyskusji daliście się bardzo mocno zmanipulować marketingowcom Sony. Co chwila porównujecie PS4 do X1 i dzięki temu faktycznie, nowy PS jawi się jako cudowne dzieło, a wymóg kupowania PS+ jest mało znaczący. Ale warto zauważyć, że pod tym względem Sony zrobiło krok wstecz - nie wobec MS, tylko wobec samych siebie i PS3. Uświadomcie sobie, że robią z Was balona wykorzystując potknięcia (a raczej upadki) swojego konkurenta. W tej chwili Sony ma taką przewagę nad Microsoftem, że gracze łykną bardzo wiele, zanim się zdenerwują - ale nie dlatego, że pomysły Sony są tak genialne, ale dlatego, że pomysły MS są tragiczne. Konieczny PS+ jest krokiem wstecz - niezależnie od tego, jak bardzo źle wygląda konsola MS. Sony nie dość, że zapewnia sobie niezłe dochody rocznie (co samo w sobie jest ok) praktycznie zmuszając graczy do abonamentu (co już jest bardzo złe), to robi to przy aprobacie ludzi, którzy na tym stracą. Oczywiście nie wiadomo jaki poziom będzie prezentować PS+ (bo nie jest powiedziane, że taki jak obecnie na PS3, ba, logicznym się wydaje, że gry w ramach Plusa na nową konsolę bardzo długo nie dorównają tym na poprzednią), nie wiadomo jak będzie działać PSN i gra przez sieć. Cóż, ja mogę się tylko głęboko (choć wirtualnie) pokłonić marketingowcom z Sony, bo póki co rozgrywają swoją partię wspaniale. Zarazem trochę szkoda, że gracze dają sobą aż tak łatwo manipulować.

 

Bez napinki, pzdr.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×