Skocz do zawartości
kill

Darksiders 2

Rekomendowane odpowiedzi

Co do season passa jest to totalna kaszana. Bynajmniej nie dlatego, że jest ,a ale co dokładnie w nim jest. W przeciwieństwie do innych tego typu przepustek mamy od razu wypisane co dostaniemy i są...to jedynei zrboje i skórka postaci . Opis produktu ma klauzurę, podkreślającą że dostaniemy jedynie to co napisane , a nie inne dlc, które wyjdą, czyli fabularny dodatek/challenge trzeba będzie kupić oddzielnie , także odradzam każdemu , zwłaszcza póki się sprawa nie wyjaśni. Inna sprawa , że pass w grze single player max 15 godzin jest trochę naciągany. Rozumiem, że w Mortala, CoDa , U3 albo BF3 , ludzie grają i, i tak mają motywację, żeby trzymać grę w domu, ale w tej grze zrobimy platynę nim się ukarze pierwszy dodatek i nie za bardzo wiem, czy granie w innej zbroi jest warte trzymania gry u siebie i w ogóle oddzielnego przechodzenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ tylko, że te gry nie posiadają Online Passa(ani też multi)a deweloper za darmo robił nie będzie. Jeśli będą trzymały poziom i nie będzie to kosztem wycięcia z podstawowej wersji gry to ja nie mam nic przeciwko takim DLC

Gra posiada Online pass do trybu areny: http://us.playstatio...cible-pass.html w cenie 26 zł.

Btw. niestety jakość tłumaczenia pozostawia miejscami sporo do życzenia.

Cenega jak zawsze robi błędy w prostych zdaniach np. zdanie w oryginalne z ang znaczące "zdobądź nasiona z cielsk leśnych stworzeń" w polskiej wersji figuruje jako "zdobądź nasiona z cielistych leśnych stworzeń". takich przykładów jest niestety więcej.

- brak spoilerów -

Na razie ogrywam wersję PC (jak wiadomo oficjalna PL premiera dopiero 21.08 więc zanim kurier zapuka do drzwi minie jeszcze kilka dni), ale z tego co zdążyłem zauważyć, a co jest dla obu platform niezmienne:

- świetna klimatyczna muzyka przywodząca na myśl mix Atlantis II, Disciples II i Wowa

- bardzo dobry design epickich broni i sporo gratów do zebrania

- banalny poziom trudności (najwyższy) - niestety gra nie stanowi praktycznie żadnego wyzwania na tym etapie rozgrywki (~9h na liczniku), a gdyby użyć broni z DLC to pierwsze 6h przejdzie się same (z zestawem Angel of Death jest się wł. nieśmiertelnym).

- bardzo szybki i płynny system walki (intuicyjny i widowiskowy) - szybki do tego stopnia, iż całkowicie zrezygnowano z blokowania na rzecz "małpich" uników.

- niewielka przewaga elementów platformowych nad walką - odczuwalna inspiracja serią Prince of Persia.

- łatwiej jest "farmić" XP i przedmioty niż w 1

- świat spory, acz obawiam się o prędkość doczytywania na konsoli - już na PC trawa pojawia się metr przed śmiercią - istna królowa wiosny

- świetny design postaci i świata - może uratować słabszą jakość grafiki na ps3 (nigdzie nie mogę znaleźć gameplaya z ps3 w jakości 1080i, by sprawdzić jak ta wersja się prezentuje)

- ciekawa i absorbująca fabuła, fajnie nakreślone postacie i główny bohater (odpowiednio gburowaty hehe).

- system wymiany przedmiotami pomiędzy znajomymi (z wyłączeniem tych z DLC)

- Szpony są dużo bardziej efektywne w walce na najwyższym poziomie trudności - warto inwestować w ich przeklęte wersje. Toporami i młotami gra się bardzo ociężale.

- System szybkiej podróży typu "Śmierć: Czyli tam i z powrotem" hehe można przenieść się w dowolne miejsce, a następnie wrócić do punktu, z którego się przenosiło.

- Wszystkie skrzynie w danym pomieszczeniu automatycznie pojawiają się na naszej mapie - sam nie wiem czy wolałem mozolne szukanie, czy tę uproszczoną wersję.

W tej chwili wersja PC to dla mnie solidne 9.5/10 (0,5 odejmuję za drobne ułomności grafiki i dolarowy cyrk z DLC).

Gra wciąga niesamowicie, ale mimo to odpuszczam już wersje PC i grzecznie czekam na załadowanie mojej kopii do pobliskiego paczkomatu.

Z innych informacji - na forum THQ zapowiedziano, że DLC preorderowe (angel of death itp.) zostaną w późniejszym terminie wprowadzone do sprzedaży (poza tymi z CE). Nie mamy co liczyc na posunięcie podobne do CD Projektu, który udostępnił graczom wszystkie DLC w patchu.

Są problemy z aktywacją DLC, warto zaglądać na forum darksiders II, by dowiedzieć się jak je aktywować.

Jako, że w PL preorderach nie mamy ŻADNYCH dodatkowych DLC na wyłączność podaję linki do 3 broni, jakie można sobie odblokować po premierze (prócz tych jakie oferowane są dla posiadacze 1 części gry).

Wszystkie 3 bronie to topory/maczugi typu ciężkiego z możliwością ulepszania tzw. przedmioty przeklęte:

http://community.darksiders.com/mace

http://community.dar...rs.com/register

https://www.facebook...412080318827801

A tu ogólny spis: http://www.darksiders.com/promotions

Dla przypomninia oto pełna lista wszytkich dotychczas zapwiedzianych DLC:

Pre-order Dependant Items:

Argul's Tomb: DLC, Limited First Edition (All pre-orders will get the Limited Edition version of Darksiders II as a free upgrade)

Death Rides pack: Pre-order offer only - see territory retailers here: www.darksiders.com/buy

Deadly Despair pack: Pre-order offer only - see territory retailers here: www.darksiders.com/buy

Angel of Death pack: Pre-order offer only - see territory retailers here: www.darksiders.com/buy

Shadow of Death pack: Collector's Edition only

Maker’s Armor and Maker's Scythe set: Day 1 armor set for Season Pass holders (Included in the Season Pass at shopTHQ)

The Abyssal Forge: Future DLC (Included in the Season Pass at shopTHQ)

The Demon Lord Belial: Future DLC (Included in the Season Pass at shopTHQ)

Dark Talons: Pre-order Darksiders II for PC

Skeletal Axe of Rending: Pre-order Darksiders II for PC

Partner Pre-order Offers:

Flecther's Crow Hammer: Prima guide Pre-order offer

Mortis Buckler: Pre-order Darksiders: The Abomination Vault (US only offer) (Offer expired July 23rd, 2012 ay 11:59pm)

Not Pre-order Dependant Items:

Hammer #2 (Name to be revealed): Soul Harvest App (US and Canada Only)

Hammer #2 (Name to be revealed): 2ndary Offer

Axe #1 (Name to be revealed): How to acquire to be revealed

Mace #1 (Name to be revealed): How to acquire to be revealed

Season Pass faktycznie słaby jak na taką cenę (56zł!!), ale nie wiemy jeszcze czym są pozostałe 2 DLC (Kuźnia i Belial). Szkoda, bo gra idealnie trafia w mój gust i chętnie kupiłbym dodatkowy content gdyby nie był w tak przegiętej cenie.

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisać grę po godzinie grania- bezcenne.

Pograć 20 i skasować swojego posta - najlepsze wyjście by nie wyjść na barana.

Co mam przez to rozumieć?

Jeśli masz na myśli, że ja grałem 1h to mylisz się. Gram od wczoraj +/- 9h (http://img6.imageshack.us/img6/6100/83293864.png), a powyższy post to jedynie pierwsze wrażenie. W szczegóły zapewne wszyscy wdamy się po PL premierze na naszej docelowej platformie ;)

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic jak dzialaja "Special Abilities" w broniach ? A konkretniej, jak ja mam ich niby uzywac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic jak dzialaja "Special Abilities" w broniach ? A konkretniej, jak ja mam ich niby uzywac ?

Z tego co zdążyłem się zorientować działają kontekstowo. np. dotyk mrozu (czy coś w ten deseń już nie pamiętam) ma szansę zamrozić wrogów podczas ataku itp, a znów inna broń "uwalnia" umiejętność w czasie odpowiednio szybko wykonanego uniku.

btw. W sporej liczbie recenzji wersji ps3/xbox 360 pojawiają się krytyczne uwagi pod adresem płynności, doczytywania i jakości grafiki (tekstury). Mam nadzieję, że oczu mi nie wypali po rozgrzewce na PC.

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, mi zajeło godzine grania :P ... i gra poszła do kosza, powiem krótko, to coś jest z tamtej epoki gier. Trzeba mieć cholerną zajawkę i niemieć w co grać żeby to mordować, jest mega brzydko, gra jest nudna, sterowanie jest słabe, fabuła bajkowa. Nie mam pojęcia skąd takie wysokie oceny tej że gry, może faktycznie brak gier fantasy na ps3 przyciągnie kilku frajerów, ale do jasnej cholery, gostek śmierć rusza się jak Raziel z Soul Reavera, grafika jest niewiele lepsza, mega kanty ... sterowanie w PoP to jest istny symulator, tutaj jest może nie drewno (bo to bardziej pasuje do grafiki) ale twardo (mówię o elementach zręcznościowych) ... wa;la slasher ale nudny. No i wielkiie moje rozczarowanie, bo podobno to jest gra o śmierci - ale nie ma tutaj nic mrocznego, baaa jest kolorowo, a w tle przygrywa muzyczka sielankowa, chciałbym powiedzieć że wieje trupem, ale tutaj wieje kwiatkiem :P ...

p.s .. .grałem na pc z pada, grafika na max, i wygląda jak Soul Reaver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, mi zajeło godzine grania

Dawno już się nikt tak nie ośmieszył na forum. Gratulacje.

Co mam przez to rozumieć?

To nie było do Ciebie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już się nikt tak nie ośmieszył na forum. Gratulacje.

No dokładnie. Mistrz!

To syndrom dzieci neo...pc szybki net, co tydzień ogrywają 3 premiery. Każdą po godzię, bo przecież następny tytuł czeka :P i piszą na forum takie właśnie recenzje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już się nikt tak nie ośmieszył na forum. Gratulacje.

To nie było do Ciebie.

Rozumiem, widać przeoczyłem tego posta... mój błąd - przepraszam ;)

PS. Muve.pl dziś przygotowało do wysyłki zamówienia na PL wersję (wnioskuję po @ z informacja o wysyłce mojej CE).

Porównanie wersji PS3 i Xbox360 z lensoftruth.com:

http://www.lensoftru...hot-comparison/

A tu gameplaye (PS3) z początku rozgrywki w jakość 720p - w porównaniu do PC wersja PS3 wygląda całkiem przyzwoicie - bardzo mnie to cieszy :)

http://www.youtube.com/user/OptimusGamer1981/videos?query=darksiders

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno już się nikt tak nie ośmieszył na forum. Gratulacje.

To nie było do Ciebie.

panie adnim, godzina grania uświadczyła mnie w przekonaniu że po prostu szkoda mojego czasu, gra nie zbliża się na kilometr do tytułów jej pokrewnych które mają już kilka lat, mówię tutaj o Castelvania Lord ... i GoW3. Po grze w której gram śmiercią spodziewałem się czegoś więcej niż grafiki na poziomie World of Warcraft, nudnych kilku combosów, pustych lokacji, i pseudo trybu zręcznościowego który do pięt nie dorasta Prince of Persia Sand of times. Co tu dużo mówić, gameplay i wykonanie odpycha, jedyna rzecz godna uwagi to bardzo dobra muzyka, jednak nawet to nie dało rady przyciągnąć mojej uwagi na tyle długo bym mógł zatopić się w lukrowy świat, pełen kwadratowej fauny i flory ... absolutny brak klimatu grozy i wykonanie są jej bezwzględnym katem. Jej slogan reklamowy powinien brzmieć "śmierć zdechła śmiercią naturalną" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynka mi się bardzo podobała, kupiona za śmieszne pieniądze na Steam - chyba 10zł, a frajdy z grania było wiele - ponad 20h spędzonych z grą. Szkada że po skończonej grze pojawiła mi sie oan równiez w PS+ ;] 2 razy grać mi sie nie chce w tą samą grę. Mże gdyby był NG+ tak jak w 2. Ogólnie fajny patent z tym jest ;). Czyje że w 2 spędzę najbliższe 30-40h ;) - jak nie więcej.

Małe pytanko, jeśli mam Savy z D1 to coś w zamian od początku gry coś dostaję? Jakiś Stuff?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko, jeśli mam Savy z D1 to coś w zamian od początku gry coś dostaję? Jakiś Stuff?

Hi Everyone,

If you've unlocked certain Darksiders 1 Achievements/Trophies you can obtain War's Pauldron and the Chaos Fangs by speaking to Muria (The blind shaman) in Tri-Stone.

War's Pauldron unlock for 360/PS3/PC users:

You must have the Death Deather Achievement/Trophy unlocked for Muria to have the "Shaman. Tell me what you see." dialog option appear. Please note that Muria only displays 3 dialog options at a time so you will have to select a couple of initial dialog options before this one will appear if it's your first time speaking with her.

With the Death Dealer Achievement/Trophy Muria will reward you with War's Pauldron.

Chaos Fangs unlock for PS3 and possibly Steam users:

If you have a Normal or Apocalyptic Achievement/Trophy - Balanced Restored and/or The True Horseman, Muria will also reward you with the Chaos Fangs.

You will not we awarded the Chaos Fangs if you only have the Easy DS1 playthrough Achievement/Trophy ([steam] You Call That Easy? / [PS3] You Call This Easy?) unlocked.

NOTE: If you are not seeing the dialog option and you meet the above criteria please start a new DS1 playthrough and play up to the point where you meet Vulgrim for the first time. Save your game, then re-boot DS2 and talk to Muria.

Thank you,

THQDraven

​W skrócie 2 przedmioty za odpowiednie trofea.

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to mam wszystko, chyba zaopatrzę się w wersje PC jednak bo mam 70% ukończonych osiągnięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK to mam wszystko, chyba zaopatrzę się w wersje PC jednak bo mam 70% ukończonych osiągnięć.

PC działa płynnie nawet na 9800GT i procku 2 rdzeniowym (sprawdzone u znajomego), natomiast na PS3 w większych walkach klatkuje ;/ Niemal każda recka o tym wspomina, a szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panie adnim, godzina grania uświadczyła mnie w przekonaniu że po prostu szkoda mojego czasu, gra nie zbliża się na kilometr do tytułów jej pokrewnych które mają już kilka lat, mówię tutaj o Castelvania Lord ... i GoW3. Po grze w której gram śmiercią spodziewałem się czegoś więcej niż grafiki na poziomie World of Warcraft, nudnych kilku combosów, pustych lokacji, i pseudo trybu zręcznościowego który do pięt nie dorasta Prince of Persia Sand of times. Co tu dużo mówić, gameplay i wykonanie odpycha, jedyna rzecz godna uwagi to bardzo dobra muzyka, jednak nawet to nie dało rady przyciągnąć mojej uwagi na tyle długo bym mógł zatopić się w lukrowy świat, pełen kwadratowej fauny i flory ... absolutny brak klimatu grozy i wykonanie są jej bezwzględnym katem. Jej slogan reklamowy powinien brzmieć "śmierć zdechła śmiercią naturalną" ...

Niestety, ale po częsci muszę zgodzić sie z kolegą - gra jest mocno przereklamowana. Pomijając grafikę, która was zawiedzie (piksele na poziomie ps2 bardzo rzucające się w oczy), gra ma problem z płynnościa. Jest cholernie powtarzalna i schematyczna - przesuń kulę,użyj teleportu, użyj dźwigni .....o i teraz oczywiście następna grupka przeciwników, i tak w kółko do usranego końca. Dlatego jak dla mnie ocena IGN 7,5 jest w tym przypadku uzasadniona. Grę ratują elementy RPG i muzyka, reszta jest wykonana po prostu słabo.

Szału nie ma , niestety.

PS : pokrojona na 156468514 DLC - porażka.

Edytowane przez michalot84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już niedługo się przekonamy. Ale ocena 7.5 to wciąż bardzo dobra gra, prawda?

Grafika nie ma najmniejszego znaczenia w 2012 r na PS3, liczy się tylko level design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest klimatyczna i trochę w starym stylu, więc mnie kupili :happy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymalem z gra do konca. Na kompie w full detalach i full HD gra wyglada miernie, sam gameplay jest strasznie powtarzalny, idz tu, wskocz na deske, znajdz klucz, znowu poskacz po deskach, zabij grupke wrogow, skacz po deskach, skacz po deskach, przebiegniej sie po scianie, wskocz na kolejna deske, uzyj klucza na drzwiach i zabij bossa.

Po 5-6h wymieklem,osobiscie nie polecam. Za duzo skakania (w dodatku strasznie zrobionego, mozesz wskoczyc tylko tam gdzie masz deske ) a za malo walki (ktora w przeciwienstwie do elementow platformowych zostala swietnie zrobiona).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wypowiem się z punktu widzenia osoby, która w jedynkę w ogóle nie grała. Mam co prawda za sobą 5 h gry, ale pozwala to choć w pewnym stopniu wyrobić osąd. W punktach, będzie mi łatwiej:

1. Co do grafiki - zgadzam się z kilkoma przedmówcami. Tytuł wygląda średnio, a jeżeli ktoś nie trawi tego typowo warcraftowego stylu to słowo "biednie" jest na miejscu.

2. Fabuła - moim zdaniem nic porywającego, ale 5 h gry to niewiele na jej poznanie.

3. Walka - tu mam mieszane uczucia. Z jednej strony naparza się całkiem przyjemnie, ale z czasem zwyczjnie robi się nudno. Mało przeciwników, a ich różnorodność jest "dosyć" mała

4. Kreacja bohaterów - tu jest całkiem nieźle. Nie grałem w D1, ale to całe "uniwersum" może się podobać. Do tego świetny voice acting i bardzo dobre polskie napisy.

5. Co do skakania (post wyżej) - 100% racja, potrafi to irytować

6. Pierdoła, ale strasznie wkurzająca - doczytywanie przy zmianie lokacji. Rozumiem, że jest potrzeba loadingów, ale potrafią się one włączyć w trakcie walki (np. z mniejszymi przeciwnikami na granicy danego terenu) co bywa wpieniające.

7. Muzyka - zdecydowanie jest elementem który wzbudził u mnie zachwyt. Nie znam kompozytora, ale przypomina to trochę twórczość Jeremy'ego Soula (Morrowind, Oblivion, Dungeon Siege 1/2 etc.) Piękna sprawa, dawno moja ps3 nie wydawała z siebie takich świetnych nutek.

To są wrażenia na gorąco, z punktu widzenia darksidersowego laika. Dla mnie ten tytuł to max 7/10 (ocena zawyżona ze względu na wspaniałą muzykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×