Skocz do zawartości
kill

Darksiders 2

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem na PC( nie ma jakiejś róznicy pomiędzy PC a PS3, kolega ma na PS3, no, może poza wczytujacymi sie teksturami, ale to jest malo widoczne).

Gra jest... sobie nierówna... Grafika jest mocno średnia ze sporą ilością słabych tekstur ale nadrabia to klimatem i świetnym soundtrackiem. Jestem 3 godziny w grze, a czuję się jakbym ta grę liznął, długość też jest bardzo przyzwoita jak na dzisiejsze czasy. Na początku gra daje w kość kiedy porwiemy się na najtrudniejszych bossów bez jakiegokolwiek armoru i dobrych broni, ale mi to odpowiada, nie prowadzi za rączkę. Osobiście nie żałuję kupna tej gry, ale czegoś mi jednak brakuje dlatego poczekałbym aż stanieje (na PS3) do jakichś 150 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram od wczoraj, mam na liczniku chyba ze 4 godziny i bardzo mi się podoba. Jest nieco inna niż jedynka, jak już tu ktoś pisał - więcej zręcznościowego skakania po słupach, biegania po ścianach, po prostu Prince of Persia :) Walka jest bardzo satysfakcjonująca, choć czasami polega na doskok-seria uderzeń-odskok i tak ad mortem defecatum. Bardzo spodobał mi się ciężki młot, można dłużej przytrzymać klawisz ciosu i uderzyć gdy przeciwnik podejdzie. Zwykłe moby padały od jednego takiego strzału. Niezłe jest też upgradeowanie broni typu possessed. Poświęca się inne przedmioty, by wzmocnić parametry tej broni. Mam już takie kosy wzmocnione na maksimum.

Klimat jest świetny, ten sam styl grafiki co w jedynce. Jest chyba więcej zagadek i są sensowne. Walki w porównaniu z jedynką jest jakby mniej. Ptak wskazujący drogę teoretycznie działa, choć nie zawsze. Można się zaciąć, ale pomaga dokładne spojrzenie na mapę i czasem ptaszysko. Warto jest znaleźć mapę całego poziomu, to bardzo ułatwia znajdowanie drogi.

Jak na razie bardzo mi się podoba, nie żałuję kasy wydanej na zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie z innej beczki.Pare stron w tył widziałem jakie beda wszystkie DLC do Darksidersa II mnie interesuje w jakim odstepie beda wydawane.Moze sie ktos wypowie.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam jedno pytanko co do Darksiders II. Czy Darksiders II jest grą z otwartym światem,czy jest grą liniową? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam jedno pytanko co do Darksiders II. Czy Darksiders II jest grą z otwartym światem,czy jest grą liniową? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Mamy otwarte przestrzenie jak i lochy ktore sa mniej lub bardziej liniowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś po pracy musiałem zrobić rundkę po trójmieście i postanowiłem przy okazji kupić Darksiders II.

Skończyło się na tym, że byłem w Saturnie, dwóch Media Marktach i trzech Empikach.

Grę dostałem dopiero w ostatnim Empiku, na półce stała ostatnia sztuka :)

W pozostałych sklepach nie dostali jeszcze żadnych kopii.

Zaraz będę zasiadał, mam nadzieję że było warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam jedno pytanko co do Darksiders II. Czy Darksiders II jest grą z otwartym światem,czy jest grą liniową? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Masz otwarty świat po którym możesz biegać i wejścia do lokacji w których robisz misje.

Ile w Empiku w Gdańsku krzyczą za D2?

Jak zamówisz na empik.com z darmową dostawą do salonu, to zapłacisz 199.99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie byłem tak zadowolony z zakupu gry w dniu premiery.

Nie żałuję wydanej kasy.

Po pierwsze muzyka, zazwyczaj ma dla mnie drugorzędne znaczenie.

Jednak jak usłyszałem niektóre kawałki to aż przystanąłem żeby pooglądać widoki i posłuchać.

Otwarty świat, zapuściłem się wczoraj w jakieś miejsce i potwory ściągały mnie tam na jedno uderzenie.

Więc bardzo fajnie że nie trzeba biegać po wyznaczonej ścieżce tylko można pozwiedzać.

System walki podobny do DS1 jednak w poprzedniej części grając na apocalyptic było bardzo łatwo, tutaj trzeba trochę bardziej się postarać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do muzyki to się nie zgodzę do końca. Bo ogólnie jest niezła, ale później wkurzał mnie ten powtarzający się pseudoazjatycki temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TK to trafienia krytyczne, a MTK? Magiczne trafienia krytyczne?

Chciałem zapytać o to samo, i jeszcze takie pytanko, rozumiem że siła wpływa na ilość obrażeń?

I jeśli tak to np. lepiej dodać 8 pkt do siły czy np. lepiej 30 do obrony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak grasz, jeśli robisz dużo uników i wrogowie rzadziej Cię trafiają to lepiej zainwestować w siłę.

Jeśli nie masz ogarniętych uników to ładuj w obronę.

Kilka postów wyżej pisałem, o poziomie trudności. Przeszedłem pierwszy świat i wszystko cofam.

Ciężej było na początku bez sprzętu, teraz biegam z tym co wypadło z bossów/skrzynek i jest łatwo.

Na szczęście jest jeszcze poziom Nightmare :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów wyżej pisałem, o poziomie trudności. Przeszedłem pierwszy świat i wszystko cofam.

Ciężej było na początku bez sprzętu, teraz biegam z tym co wypadło z bossów/skrzynek i jest łatwo.

Na szczęście jest jeszcze poziom Nightmare :)

To chyba jestem jakimś koksem (w co wątpię), bo dla mnie gra jest zdecydowanie za łatwa na Apokalipsie ;/ (a wierzcie mi ja nie lubię ultra trudnych gier i jęczenia, że "gry są za łatwe"). Wszyscy mali przeciwnicy padają kombinacją button-square.pngbutton-x.pngbutton-triangle.pngbutton-triangle.pngbutton-triangle.pngbutton-triangle.pngbutton-triangle.pngbutton-triangle.png... (mając założone szpony/rękawice skutkuje to wybiciem wroga w powietrze, a następnie zmasakrowaniem rękawicami), a większych rozjeżdża się unikami.

To moje wrażenia z gry na Apokalipsie bez użycia broni z DLC i nagród za 1 część gry. Z nimi byłoby jeszcze łatwiej ;/

Btw. nadal nie wiem co to MTK :)

Liczyłem na instrukcję i opis w stylu na co dana statystyka wpływa, ale ten świstek jaki dali woła o pomstę do nieba.

Edytowane przez pan_satyros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie oficjalne forum DS2 i dzieje się tam apokalipsa :P

Masa ludzie pisze o problemach w dungeonach po których nie mogą kontynuować gry bo np. jakaś winda nie zjedzie, golem gdzieś utknie.

THQ pisze, że szykuje patch, ale na konsole pojawi się nie szybciej niż za 4 tygodnie, graczom polecają zacząć od nowa i bardziej uważać :P

Wczoraj zaliczyłem dwie zwiechy, raz wypadłem poza mapę.

Po jednej z walk powinna otworzyć się krata przy drzwiach jednak po zabiciu wszystkich stworów muzyka grała dalej jakbym był w walce.

Musiałem wyjść z gry i wczytać zapis gry, po ponownym przejściu walki krata podniosła się.

Jak ktoś rozważa zakup to polecam poczekać do patcha, bo jest w grze za dużo błędów po których będziemy musieli zacząć od zera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz okazuje się, że nie warto kupować gry na premierę, a dopiero po patchu albo kilku. Wydawcy powoli sami sobie w stope strzelają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram dopiero godzinkę, omijam temat szerokim łukiem bo obawiam się jak ognia jakiegoś spoilera z zakończeniem. Spytam jednak po przeczytaniu ostatnich dwóch postów; nie da się przypadkiem ciągnąć gry na więcej niż jednym save'ie. Wiecie taki zapis naprzemienny (raz na jednym, raz na drugim), jeśli coś się zrypie i utkniemy gdzieś to wczytujemy drugi zapis np: stworzony 2h wcześniej i nie musimy lecieć całości od zera. Nie weryfikowałem tego ale może ktoś już tak i może napisać, więc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, 1 gra 1 save..

Potwierdzam, że są problemy. Ja również miałem sytacje gdzie gra miała zareagować po wybiciu wrogów, a to się nie stało. 20min chyba głowiłem się 'jaka to zagadka' zanim uświadomiłem sobie tego buga. Reload pomógł.

Rozwiązaniem pośrednim jest kopiowanie zapisu na usb przed każdą sesją, o ile nie są jakoś zabezp.

Co do samej gry, grając dłużej na ps3 irytuje mnie jak nędzny potrafi byc framerate..

Druga kwestia - wygląd podłoża pod stopami bohatera. Jest ostre tylko gdy kamerę skierujemy nad jego glowę, natomiast biegnac z kamerą za plecami stąpamy po 'mlecznej krainie' rodem z ps2. 1 raz coś takiego widze na ps3, ok gra sie doczytuje i wszyscy wiemy jak jest w grach z zasięgiem widzenia, ale rozmywanie tekstur pod stopami w czasie rzeczywistym?

To niestety 2 paskudne wady, których nie ma wersja pc.

Nie zrozumcie mnie źle sama gra jest świetna, ale techn siada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapis na USB trzeba sprawdzić, w sumie to najlepiej po udanej sesyjce zarchiwizować save'a. No chyba że ktoś ma sesję po 10h to lepiej niech sobie przerwy robi ;)

Co do tekstur to jak dotąd zjawisko zostało u mnie przeoczone, podchodzę do gry bardzo emocjonalnie, wspomnienia z jedynki, muzyka i fajowe cut-scenki wybaczają inne niedociągnięcia :P

PS Jak ktoś siedzi w domu to niech sprawdzi to zgrywanie zapisu na USB :thanks:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tylko dwa problemy z DS2 na PS3.

Po nieudanym skoku zawiesiłem się w półce skalnej i nie mogłem wyjść. Reload.

Czasem był problem z toczeniem kul. Podchodziłem, pokazywał się napis "Roll" a Death nie chwytał kuli, musiałem pokombinować z chwytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×