Skocz do zawartości
KopaczK

Metro: Last Light

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o małą podpowiedź. Z racji tego, że zacząłem grać od razu na Ranger Mode-Hard i nie mam żadnych podpowiedzi w grze to nie ogarniam jeszcze paru rzeczy:

- jak się rzuca granaty, stawia miny etc

- jak przełączyć powiedzmy z granatu na minę

- jak mogę sprawdzić jakimi nabojami strzelam? czy zwykłymi czy też "walutą"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o małą podpowiedź. Z racji tego, że zacząłem grać od razu na Ranger Mode-Hard i nie mam żadnych podpowiedzi w grze to nie ogarniam jeszcze paru rzeczy:

- jak się rzuca granaty, stawia miny etc

- jak przełączyć powiedzmy z granatu na minę

- jak mogę sprawdzić jakimi nabojami strzelam? czy zwykłymi czy też "walutą"?

Granaty, noże itp. rzucasz R2.

Przełączasz między nimi przytrzymując TRÓJKĄT (wówczas możesz wybrać broń i naboje zwykłe lub "walutę")

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra jest w tym trybie Stalker, bo nie ma nwet menu broni. Nigdy nie wiem z jakich naboi strzelam ani jak mam włączyć granaty. Robię jak kolega wyżej napisał ale to jest wybieranie po omacku i nie specjalnie chce działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amunicja wojskowa podpala przeciwnikow;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało postów więc wnioskuję wstępnie, że to crap. Gra z mechaniki trochę podobna do ostatniego Tomb Raidera. Jakie różnice oprócz lepszego klimatu i wiadomo innej perspektywy widzcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku liczba postów chyba nie odzwierciedla tego, jak dobra jest ta gra. Crapem, nie jest na pewno. Czy z mechaniki podobna do TR? Grałem w TR i trochę wiało nudą jak dla mnie. Tutaj jest naprawdę świetny klimat. Jest trochę skradania, strzelania. Musisz pamiętać o naładowaniu latarki(niektórzy przeciwnicy boją się światła), o filtrach do maski, czy samej masce której szybka pęka. W/g mnie warto zainwestować w ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hardcore ranger chodz wydaje sie trudny jest prosty wystarczy przejsc gre na latwym czy tam trudnym i wiesz o co chodzi a na rangerze nie wdajesz sie w jakies bójki i po klopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grę ukończyłem dwukrotnie, i powiem wam, że nie ma co się zastanawiać, takiego gęstego klimatu w grze nie było od czasu pierwszego Bioshocka, a prócz klimatu dostajemy jeszcze przyzwoitą fabułę, solidny model strzelania, prosty, ale dający frajdę system skradania, śliczną grafikę na powierzchni, różne aspekty i smaczki survivalowe (niewiele amunicji, konieczność wymiany filtrów na powierzchni, zapalniczka, kompas itp.) Przyczepić można się jedynie wyglądu niektórych tekstur, i najbardziej drętwego ciosu ,,z noża'' tej generacji ;)

 

jets>mało postów, bo większość się wkurzyła, jak się okazało, że dodatkowy poziom trudności jest...no właśnie, dodatkowy, ja mam wersję z PS store, i nie dostałem też tego dlc, a za cyfrówkę życzą sobie 240 zł (!) (dla wtajemniczonych 120 ;) )

Edytowane przez brzmiwtrzcinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że niska liczba postów spowodowana jest tym, że gra wyszła w gorącym okresie premier i ludzie raczej oszczędzają pieniądze na kolejne "hity". Pewnie jak gra stanieje to więcej osób do niej dotrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mnie ta gra wydaje się do bólu liniowa jak inne FPSy. Zwyczajny interaktywny film prowadzący za rączkę z pytaniem kiedy strzelisz i co podniesiesz. Atutem jest niewątpliwie głównie klimat. Jak stanieje ta gra i zniosą ten złodziejski, płatny tryb stalker to może kupię.

Edytowane przez jets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przetrzeć szybkę w masce? na początku było napisane że L2 ale to jest wybór menu i nie moge tego obczaić a po porządnej sieczce z dziwnymi stworami to nic prawie nie widać tak maska krwią zalana.

 

gra mistrzostwo swiata, dead space 3 i residenty to zjada na sniadanie klimatem chociaż to nie jest survival horror,

 

ps- aha krople wody na masce i dym wyglądają już praktycznie jak w filmie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przetrzeć szybkę w masce? na początku było napisane że L2 ale to jest wybór menu i nie moge tego obczaić a po porządnej sieczce z dziwnymi stworami to nic prawie nie widać tak maska krwią zalana.

 

Po prostu naciśnij raz L2, a nie przytrzymuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szału dostanę.

Nóż rzuca się R2 (jest domyślny). Może mi ktoś łopatologicznie napisać jak mam wybrać i rzucić granat? (w trymie stalker nie ma menu wyboru broni itp.)

Przez przypadek wciskając R2 i stzałkę w dół koleś wyjmuje zapałki i podpala jedną i rzuca na ziemię? O co kaman? :P

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw poprzez przytrzymanie trójkąta musisz sobie wybrać co chcesz aktualnie używać pod klawiszem r2 (nóż, granat itp)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tak. Tylko, że jak wcisne trójkąt to automatycznie przełącza mi się broń z jednej na drugą, a nie wiem jak po omacku wejść w menu wyboru pomiędzy nożem a granatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj tak: wciśnij trójkąt i trzymając go:

-strzalka do gory to nóż

-strzalka w lewy bok to granat

-strzalka w prawy bok to granat zapalający

-strzalka w dół nie pamiętam :)

 

i sprawdz pod r2 czy zmienilo

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

THX

Sprawdzę to wieczorem. Doszedłem do etapu gdzie na poziomie Ranger-Hard ciężko się już walczy z mutantami bez granatów ;)

Edytowane przez Palpatine_79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo widzę sprzedaje się ten tytuł mimo podobno super klimatu

też miałem go wziąć ale sprawa ranger mode mnie odrzuciła

tu parę stron tylko jak na tytuł tego formatu to słabo

w dodatku większość te same osoby piszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie kupuję, bo muszę ograć najpierw parę tytułów, ale na pewno potem kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tytuł rewelacyjny. Dawno nie było tak klimatycznej strzelanki.

Jakby mnie ktoś spytał to tryb Ranger Mode polecam komuś kto już pierwszy raz przejdzie grę. Ja zacząłem od niego i gdyby nie pomoc z forum to nie wiedziałbym nawet jak rzuca się granatem. Niemniej klimat zaszczucia jest...rewelacyjne udźwiękowienie plus ciągły brak naboi robi klimat. Cały jeden etap musiałem przejść z samym nożem - hardcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo widzę sprzedaje się ten tytuł mimo podobno super klimatu

też miałem go wziąć ale sprawa ranger mode mnie odrzuciła

tu parę stron tylko jak na tytuł tego formatu to słabo

w dodatku większość te same osoby piszą

 

To ze malo osob sie udziela nie powinno odzwierciedlac jakosci tego wspanialego szpila. To jest genialny tytul, na prawde warto dac mu szanse.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem 220 zł już z trybem ranger i nie zaluje, dzwiek jest niesamowity nawet na kiepskim sprzecie, gram na normalu i wlasnie musze  powtorzyc chapter bo z taka iloscia naboi jak mam to nie ma jak przejsc. Powiem szczerze, że wrazenia podobne do DeadSPace1. IDziesz w jakiejś kopalni i słychać jakieś jęki i modlisz się tylko żeby jeszcze nie teraz wyskoczyło, dopiero jak znajdę apteczkę :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię przedmówców. Gra bardzo klimatyczna z wciągającą fabułą. Podczas przechodzenia polecam zbierać i czytać dzienniki które ubogacają i tłumaczą wiele wydarzeń związanych z fabułą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×